Plex server/RPI-LGnas

poruka: 7
|
čitano: 1.478
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Plex server/RPI-LGnas

Molio bih ekipu od linuxa za pomoć.

 

Stavio sam plex server na RPI (jessie).

ALi pošto ja kolekciju media zapisa imam na LG nas-u n1t1 koji radi preko mreže (lokalne) a plex nema opciju pretraživanja preko mreže, trebalo bi mountat sherane foldere sa NAS-a.

Na windowsu je to išlo glatko. Samo sam mapirao foldere i to je to. Plex ih je browsao bez problema i dodavao u library.

Ali sa jessiem ne može.Ti folderi su vidljivi ako idem preko file managera pod network, tamo ih mogu otvarati (smb///:folder  ili tako nešto).

Uglavnom taj nas podržava i smb i nfs. Pokušavao sam sa raznim komandama gledajući bespuća interneta ali ne ide mi taj linux nikako. 

Ako netko može napisati što i kako trebam napraviti kako bi plex vidio te foldere sa NAS-a. PLEX-u pristupam preko web browsera za konfiguraciju.

Odnosno korak po korak, kako mountat te foldere u RPI. Samo da napomenem da na NAS-u imam postavljen user i password za pristup.

Muku mučim tri dana, i nemam više volje istraživati, smb, cifs itd. 

Hvala unaprijed.

 

Uh, tek sad vidim da sam možda promašio poziciju ovog posta, pa ako jesam sorry, nije namjerno. Pa ako treba nek se premjesti na prikladno mjesto.

Spija
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2018 11:52 (SPIJA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Plex server/RPI-LGnas

Nije valjda da je prezahtjevno ??

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Plex server/RPI-LGnas

misliš na Debian jessie?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plex server/RPI-LGnas
spiderhr kaže...

misliš na Debian jessie?

 Pitaš me što imam na RPi ili ??

Na RPI je debian jessie

Spija
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2018 15:10 (SPIJA).
14 godina
offline
Plex server/RPI-LGnas

onda putem terminala napravi mount tj. putem fstab datoteke (potraži na netu kako se mounta u fstab).

 

Probaj nekaj s ovog linka. (https://unix.stackexchange.com/questions/178187/how-to-edit-etc-fstab-properly-for-network-drive) Nisam probao mada imam doma debian desktop i još server koji je na debianu

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plex server/RPI-LGnas

Svaka čast kralju, sad ga vidim u plexu . Zapravo sam i prije sv edobro radio samo što sam prema raznim uputama stavljao u root pa je tu valjda bilo problema, a kako sam sa linuxom na vi, nisam mogao to riuješiti. Ovim linkom si me naveo na to da mountam u home folder i sve šljaka . Hvala

Spija
14 godina
offline
Re: Plex server/RPI-LGnas
SPIJA kaže...

Svaka čast kralju, sad ga vidim u plexu . Zapravo sam i prije sv edobro radio samo što sam prema raznim uputama stavljao u root pa je tu valjda bilo problema, a kako sam sa linuxom na vi, nisam mogao to riuješiti. Ovim linkom si me naveo na to da mountam u home folder i sve šljaka . Hvala

 

Drago mi je da ti je proradilo :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice