Program za time lapse

poruka: 12
|
čitano: 1.781
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Program za time lapse

Molio bih pomoć...naime, trebao bi mi neki program u kojem bi mogao izraditi time lapse od snimljenih fotografija. Nabavio sam Nikon P900 i ima mogućnost snimanja uzastopnih fotografija. Danas sam baš snimio nekih 150 fotografija stvaranja jednog oblaka i sad bi to trebalo nekako spojit u jedan kratki video. Koji bi program za to bio prikladan, a da nije nešto kompliciran? Hvala. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Program za time lapse

Valjda bilo koji videoediting program...

http://www.techsupportalert.com/content/free-software-stitch-set-images-timelapse-video.htm

 

evo ovdje ti je objasnjeno sa virtualdub mod koji je free....

12 godina
offline
Program za time lapse

Mislim da bi ti bilo najlakše koristiti VirtualDub.

 

Spremiš sve te slike u jednu mapu, u programu odeš na File > Open Video file i odabereš samo prvu sliku u toj mapi.

Zatim odeš na Video > Framerate i promijeni framerate na 24 ili 30. 

Nakon toga odeš na File > Save as AVI i to bi trebalo biti to.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Wifi Router + Mi Band - MIUI General Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Program za time lapse

Zasto 24 ili 30 kad je standard kod nas 25?

 

BTW bio sam brzi ali sam ja dao link ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 14:56 (Torent).
12 godina
offline
Re: Program za time lapse
Torent kaže...

Zasto 24 ili 30 kad je standard kod nas 25?

 

BTW bio sam brzi ali sam ja dao link ;)

 Obično za web se koristi 30/60 FPS, a za filmove 24/25 FPS.

Što god da uzme, vjerujem da neće pogriješiti, pogotovo za amaterske video zapise.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Wifi Router + Mi Band - MIUI General Moderator
8 godina
odjavljen
offline
Re: Program za time lapse

To stoji ali sam mislio da imas neki konkretniji razlog zasto bas 24 ili 30.

13 godina
neaktivan
offline
Program za time lapse

Žalim, ništa od ovog programa, zamršeno je i komplicirano. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Program za time lapse

Pa i nemas bas neki program za video obradu da je next next finish....

13 godina
neaktivan
offline
Program za time lapse

Hvala svima, snašao sam se...e sad, da ne otvaram neku novu temu, može li mi netko preporučiti program da mogu snimljeni video ubrzat? Na Youtube ne ide jer je velika rezolucija i dugački u po 20 minuta. Svaki video ima po 3GB i to Youtube ne može uređivati. Treba mi ubrzani video jer na njemu su snimljene neke formacije oblaka u prelasku preko grada. Jako zanimljivo izgledaju ali na video je to previše statično, pa bi dvostrukim ili četverostrukim ubrazanjem  dobio ono što želim. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Program za time lapse
Pa valjda svaki video editing program. Podesis fps na neku vrijednost vecu od 25 ili 30 zavisno od fpsa originalnog videa. 50/60 ti je duplo brze...
10 godina
offline
Program za time lapse

Premali interval si stavio između slika. Kad sam radio timelapse oblaka obicno bi puknuo 10-20 sekundi, ovisno o samoj brzini oblaka. Kako je naveo kolega, stvori 60fps video i bit ce odlicno 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Program za time lapse
gocc01 kaže...

Premali interval si stavio između slika. Kad sam radio timelapse oblaka obicno bi puknuo 10-20 sekundi, ovisno o samoj brzini oblaka. Kako je naveo kolega, stvori 60fps video i bit ce odlicno 

 

 

Ne radi se o time lapse, ovaj put sam ostavio fotić na stalak i snimao je video nevere koja je prolazila preko grada. Dva su videa po 20 minuta, svaki je po 3 GB. Kovertirao sam ih na nekih 400-tinjak MB ali bi sad bilo dobro ubrzati ih pa onda umjesto 20 minuta, dobijem recimo...3-4 minute. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice