Skidanje videova i ''konvertiranje'' u audio zapis

poruka: 10
|
čitano: 21.198
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Skidanje videova i ''konvertiranje'' u audio zapis
pitanje

Ovako, trebao bi skinuti neke stvari/videove sa youtubea, ali od tog videa bi trebao smao audio zapis, znači samo mp3, bez videa...

 

Osim realplayera, youtubedonwloadera i orbita - šta mi preporučate (jer ova 3 me nešt zajebavaju-prije mi je realplayer radio,al sad više uz pomoć njega nikak nemogu skidat videove,neznam zašt)...

 

Čime da skidam videove, vaša preporuka i kako da te videove konvertiram u mp3/audio...pa mi i objasnite postupak svega toga, ako nije problem...hvala unaprijed...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Skidanje videova i ''konvertiranje'' u audio zapis

http://youtubedownload.altervista.org/

 

Možeš koristiti programčić iznad za downloadanje videa sa youtubea.

 

Nakon što ga downloadaš, iskoristi programčić ispod da bi izvukao samo audio iz videa.

 

http://www.aoamedia.com/audioextractor.htm

 

Oba programa su ti besplatna.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=1292744#post1292744 <--- pliz posjeti me!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 13:50 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skidanje videova i ''konvertiranje'' u audio zapis

daleko najbolji za to je FLV-exstract, čisto brzo i jednostavno.

odvaja video i zvuk svako za sebe drag and drop sistemom a u sprezi sa virtual dubom možeš čudo toga.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skidanje videova i ''konvertiranje'' u audio z
fox22 kaže...

daleko najbolji za to je FLV-exstract, čisto brzo i jednostavno.

odvaja video i zvuk svako za sebe drag and drop sistemom a u sprezi sa virtual dubom možeš čudo toga.

  Nisam koristio FLV-exstract i ne znam za njega, ali znam za jedan jako dobar program. Zove se VideoGet.
Može skidati video, a moze i samo zvuk koji stavlja u mp3.
Bila je slična tema, ali vezana samo uz download videa.
 
http://www.bug.hr/forum/topic/audio-video-alati/youtube-quick-save-video-spot/18928.aspx?page=0&jumpto=245064&sort=asc&view=flat 
15 godina
protjeran
offline
Skidanje videova i ''konvertiranje'' u audio zapis
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skidanje videova i ''konvertiranje'' u audio z
Bart kaže...

Ovako, trebao bi skinuti neke stvari/videove sa youtubea, ali od tog videa bi trebao smao audio zapis, znači samo mp3, bez videa...

 

Osim realplayera, youtubedonwloadera i orbita - šta mi preporučate (jer ova 3 me nešt zajebavaju-prije mi je realplayer radio,al sad više uz pomoć njega nikak nemogu skidat videove,neznam zašt)...

 

Čime da skidam videove, vaša preporuka i kako da te videove konvertiram u mp3/audio...pa mi i objasnite postupak svega toga, ako nije problem...hvala unaprijed...

 Dakle, ne stignem na sve strane, pa sorry zbog čekanja. Ja to radim ovako. Učitam YouToube video, i pustim ga da odsvira do kraja. Za to vrijeme startam Nero Wave Editor, u zvučnoj kartici odredim izlaz, kliknem na record, pustim video datoteku ponovno i snimam. Kad je sve gotovo, stisnem stop. Snimljeni audio zapis se tada prikaže u Nero Wave Editoru. Ako znaš raditi s njim onda si na konju. Povećaš sliku da dobiješ bolji pregled ferkvencija, odrežeš višak sa početka snimljenog audio zapisa i kraja video zapisa. Snimljeni materijal je negdje u pm valjda u memoriji. Snimiš ga ona u File>Save As> otvori ti se prozor, dolje klikneš strelicu i odabereš format (npr. Lame mp3, 192Kb). Ja to često radim već godinama. Tako sam skinuo i muziku iz meni najomiljenijih igara, čak i sa playstationa kojeg imam instaliranog na compu.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skidanje videova i ''konvertiranje'' u audio z
Kalea kaže...
Bart kaže...

Ovako, trebao bi skinuti neke stvari/videove sa youtubea, ali od tog videa bi trebao smao audio zapis, znači samo mp3, bez videa...

 

Osim realplayera, youtubedonwloadera i orbita - šta mi preporučate (jer ova 3 me nešt zajebavaju-prije mi je realplayer radio,al sad više uz pomoć njega nikak nemogu skidat videove,neznam zašt)...

 

Čime da skidam videove, vaša preporuka i kako da te videove konvertiram u mp3/audio...pa mi i objasnite postupak svega toga, ako nije problem...hvala unaprijed...

 Dakle, ne stignem na sve strane, pa sorry zbog čekanja. Ja to radim ovako. Učitam YouToube video, i pustim ga da odsvira do kraja. Za to vrijeme startam Nero Wave Editor, u zvučnoj kartici odredim izlaz, kliknem na record, pustim video datoteku ponovno i snimam. Kad je sve gotovo, stisnem stop. Snimljeni audio zapis se tada prikaže u Nero Wave Editoru. Ako znaš raditi s njim onda si na konju. Povećaš sliku da dobiješ bolji pregled ferkvencija, odrežeš višak sa početka snimljenog audio zapisa i kraja video zapisa. Snimljeni materijal je negdje u pm valjda u memoriji. Snimiš ga ona u File>Save As> otvori ti se prozor, dolje klikneš strelicu i odabereš format (npr. Lame mp3, 192Kb). Ja to često radim već godinama. Tako sam skinuo i muziku iz meni najomiljenijih igara, čak i sa playstationa kojeg imam instaliranog na compu.
 


Nije da ne možeš tako ali to nije konvertiranje već presnimavanje jer ga tako pretvaraš iz dig. signala i analogni i tvoja kartica to "odsvira" a onda ti to capture-aš tj. ponovo pretvoriš u digitalni signal. I prilikom konverzije može doći do degradacije kvalitete signala, a presnimavanjem je ta mogućnost veća.
Zato imaš hrpu besplatinih konvertera koji puše flv, samo guglaj, a ako hoćeš profi varijantu (imaš viška novaca) uzmi Canopus Procoder.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skidanje videova i ''konvertiranje'' u audio z
bed kaže...
Kalea kaže...
Bart kaže...

Ovako, trebao bi skinuti neke stvari/videove sa youtubea, ali od tog videa bi trebao smao audio zapis, znači samo mp3, bez videa...

 

Osim realplayera, youtubedonwloadera i orbita - šta mi preporučate (jer ova 3 me nešt zajebavaju-prije mi je realplayer radio,al sad više uz pomoć njega nikak nemogu skidat videove,neznam zašt)...

 

Čime da skidam videove, vaša preporuka i kako da te videove konvertiram u mp3/audio...pa mi i objasnite postupak svega toga, ako nije problem...hvala unaprijed...

 Dakle, ne stignem na sve strane, pa sorry zbog čekanja. Ja to radim ovako. Učitam YouToube video, i pustim ga da odsvira do kraja. Za to vrijeme startam Nero Wave Editor, u zvučnoj kartici odredim izlaz, kliknem na record, pustim video datoteku ponovno i snimam. Kad je sve gotovo, stisnem stop. Snimljeni audio zapis se tada prikaže u Nero Wave Editoru. Ako znaš raditi s njim onda si na konju. Povećaš sliku da dobiješ bolji pregled ferkvencija, odrežeš višak sa početka snimljenog audio zapisa i kraja video zapisa. Snimljeni materijal je negdje u pm valjda u memoriji. Snimiš ga ona u File>Save As> otvori ti se prozor, dolje klikneš strelicu i odabereš format (npr. Lame mp3, 192Kb). Ja to često radim već godinama. Tako sam skinuo i muziku iz meni najomiljenijih igara, čak i sa playstationa kojeg imam instaliranog na compu.
 


Nije da ne možeš tako ali to nije konvertiranje već presnimavanje jer ga tako pretvaraš iz dig. signala i analogni i tvoja kartica to "odsvira" a onda ti to capture-aš tj. ponovo pretvoriš u digitalni signal. I prilikom konverzije može doći do degradacije kvalitete signala, a presnimavanjem je ta mogućnost veća.
Zato imaš hrpu besplatinih konvertera koji puše flv, samo guglaj, a ako hoćeš profi varijantu (imaš viška novaca) uzmi Canopus Procoder.
 Dobro, dobro, volim čuti i druga mišljenja. No, jesmo li odgovorili autoru teme kako da to napravi? Mislim da jesmo. Nek malo progoogla i sigurno će naći već gotovi alat za snimanje samo zvuka sa YouToube-a.
15 godina
offline
Skidanje videova i ''konvertiranje'' u audio zapis
prihvaćeno rješenje
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skidanje videova i ''konvertiranje'' u audio z
autorov komentar

Prvo da se zahvalim svima, posebno kaleu u dannyu...

 

Za početak sam si skinuo preporuku od Jurluka - i sve mi veoma jednostavno,učinkovito i brzo sredilo...al morat ću si skinut još neki od vaših preporuka,tek toliko da vidim kakvi su i šta nude...volim istraživat...:)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice