Snimanje .AVI datoteka na DVD

poruka: 20
|
čitano: 18.103
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Snimanje .AVI datoteka na DVD

Imam jedno kratko pitanje;

Iznenađujuće, nakon tko zna koliko snimljenih DVD-ova, danas

trebam snimiti 2xdokumentarca u .avi formatu kolegi koji

bi ih pogledao na svom DVD playeru (noviji Grundig) ili PS3.

 

Inače sam samo prebacivao fajlove na blank disc jer apsolutno

nikad mi nije trebalo snimanje za kasniju reprodukciju na playeru,

isključivo PC tako da nisam ni gledao koji je postupak za DVD playere.

 

Zanima me da li će ih moći očitati bez problema, zajedno s .srt titl faljovima

u zasebnim folderima?

 

Dakle, naprosto bih nasmio 'just copy files' metodom unutar Ashampoo-a,

2 zasebna foldera koja bi uključivala dotilčne .avi datoteke i popratne

titlove koje sam za svaki slučaj renameao jednako korespondirajućim video fajlovima.

 

Bi li ovo funkcioniralo?

Ne želim bacati DVD-ove i hvatati okolo kolegu opet ako mu ne bude radilo.

 

Hvala.

No matter where you go, there you are.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Snimanje .AVI datoteka na DVD

pa daj to sa Nerom zapži kao DVD ROM...ako oće divX ili sa Nerom pretvori u mpeg2 ako ne podržava divX al ne možeš imati title bez malo kopliciranije procedure...s tim da se ne ispalti avi prebacivat u mpeg 2 jer su uglavom manje reze i bitrate pa slike bude gora nego na divXu...

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2012 8:54 (cassini).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD

Ako DVD player čita DivX s titlovima, način koji si spomenuo će normalno funkcionirati (uz napomenu da PS3 ne čita titlove).

 

Ako ne, prekodiraj svaki dokumentarac u standardni DVD-Video format čitljiv na bilo kojem DVD playeru - program za to: DVD Flick (besplatan). Jednostavno u program ubaciš .avi i .srt (istog imena) i kao rezultat dobit ćeš standardni DVD.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2012 8:53 (KaeR).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD
Meni jeftini Samsung cita XviD+srt istog imena, trebao bi i tvoj...
420chan.org // 7chan.org
12 godina
offline
Snimanje .AVI datoteka na DVD

Zašto to jednostavno ne konvertiraš u iz Dvix-a u DVD. Sa tvojim procesorom bi ti trebalo za dva dokumentarca svega pola sata.

Najbolji program za to ti je ConvertXtoDVD.

E sad imaš više verzija. Ja osobno preferiram stariju verziju 2.2.3.258d zbog jednostavnosti, ali ti ta verzija koristi samo jednu jezgru procesora. Najnovija verzija 4.1.19.365c ti koristi sve jezgre što jako ubrza proces (doslovno ti ta dva dokumentarca konvertira u dvd za 10-ak minuta) ali su malo zakomplicirali sa menu-om. I odmah nakon ti nakon konvertiranja ponudi snimanje uratka na dvd.

Ako te zanimaju najbolje postavke za stariju verziju mogu ti ih poslati poslije 15 sati kada dođem s posla.

E da, program ti radi po sistemu drag and drop, znači mišem povučeš film i prijevod koji se moraju potpuno isto zvati (normalno, osim ekstenzija  .avi i .srt) i program sam spaja film i prijevod.

Marko Ištuk
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD
forzzuk kaže...

Imam jedno kratko pitanje;

Iznenađujuće, nakon tko zna koliko snimljenih DVD-ova, danas

trebam snimiti 2xdokumentarca u .avi formatu kolegi koji

bi ih pogledao na svom DVD playeru (noviji Grundig) ili PS3.

 

Inače sam samo prebacivao fajlove na blank disc jer apsolutno

nikad mi nije trebalo snimanje za kasniju reprodukciju na playeru,

isključivo PC tako da nisam ni gledao koji je postupak za DVD playere.

 

Zanima me da li će ih moći očitati bez problema, zajedno s .srt titl faljovima

u zasebnim folderima?

 

Dakle, naprosto bih nasmio 'just copy files' metodom unutar Ashampoo-a,

2 zasebna foldera koja bi uključivala dotilčne .avi datoteke i popratne

titlove koje sam za svaki slučaj renameao jednako korespondirajućim video fajlovima.

 

Bi li ovo funkcioniralo?

Ne želim bacati DVD-ove i hvatati okolo kolegu opet ako mu ne bude radilo.

 

Hvala.

ako njegov DVD player cita divix/xvid mozes snimiti avi i subtitl kao najobicniju datoteku, nema tu velike mudrosti.

sve ovisi o uredjaju kojim ce kolega gledati te avi. fileove.

 

opet, ima starijih playera koji citaju divix a ne citaju titlove, pa ih onda zalijepis s programima poput Format Factory.

 

ako mu player cita samo DVD odn. mpeg 2 prebaci mu u taj format s nekim od programa sto su ti gore decki rekli.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 18:38 (Budokai).
14 godina
neaktivan
offline
Snimanje .AVI datoteka na DVD

Hvala svima na pomoći i informacijama.

 

Ispalo je da DVD uredno čita .AVI datoteke te korespondirajuće titlove.

 

Sad znam još par novih stvari za idući put kad budem išao snimati.

 

Kao vječni korisnik računala, naprosto nisam išao za tim na koji točno način

obaviti snimanje a da radi kako treba, sad znam.

 

{#}

No matter where you go, there you are.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Snimanje .AVI datoteka na DVD

Ispravak koleginog posta od gore- PS3 čita titlove

 

Uz uvjet da se film i subtitles zovu identicno, te da se nalaze u istom folderu. Meni uredno cita preko PS3 media servera.

 

Npr:

 

film.avi

film.srt

Ofc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD

Svi su napisali ponesto pa i ja cu na "kratko"...

 

Linijski playeri citaju divx/xvid ako su snimljeni unutar 720x576 dimenzija. Sve iznad ovo nije "dobro" sa veliku vecinu playera tako trebas pripaziti za ubuduce. Izuzetak su playeri koji podravaju HD Divx ili BD playeri

Preporucam ti da instaliras Media Info sa kojim ces vidjeti parametre .avi i ostale container formate/fajlove (mkv, mp4, mov....)

 

Kako prebaciti BUG DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD

Bok, imam pitanje. Htjela bih prebaciti film sa kompjutera na dvd da ga gledam sa dvd playera. Problem mi nastaje kada hoću i titlove. Inače gledam filmove tako da ih privremeno prebacim na usb zajedno sa titlom istog imena i to mi funkcionira, ali bih voljela imati sprženo. Da li će mi titlovi raditi i na dvd-u ako jednostavno napravim copy-paste filma i titla na dvd i tako spržim? Probala sam ove raznorazne programe za kreiranje dvd-a ali mi uvijek ispadne veće od dvd-a ne znam na koju foru... Imam film u avi i u mp4. Skidam u .mp4 pa prebacujem u avi zbog mjesta na usb-u (1gb).

14 godina
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD

Ako ti sve funkcionira preko USB-a, funkcionirat će i sa DVD disca, samo film (i titlove) ispržiš npr. u Neri kao DVD-ROM(ISO).

16 godina
offline
Snimanje .AVI datoteka na DVD

ConvertXtoDVD sve rijesi uz minimalnu upotrebu mozga. Vrsta datoteke, titlovi, broj file-ova itd, itd... i sve stane na prazni DVD koji se moze citati na najstarijim i najobicnijim dvd playerima.

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD

Ok, hvala na odgovorima. Sada imam još jedno pitanje. Titlovi mi na kompjuteru rade normalno, ali isti ti titlovi na dvd-u znakove č,ć,š,đ,ž pretvaraju u hijeroglife. Titlovi su srt. Hoće li pomoći da ih konvertiram u sub?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD

Nemoj, ne treba-.srt je sasvim u redu. Posrijedi su vjerovatno jezične postavke.

Hrvatski znakovi u titlovima problem (Audio i video alati) @ Bug Online Forum

Bilo da se radi o računalu ili dvd-playeru (primjer).

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2012 23:34 (caramba).
14 godina
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD

Moguće, a moguće je da ima DVD player (ako je stariji) koji nema podršku za "naša" slova. Trebalo je odmah navesti model playera.

Ako nema podrške, nema potrebe za nikakvim enkodiranjima i konvertiranjima, nego samo dodati "DVD titlove" sa npr. AVIaddXSub programom i te titlove DVD bi morao pokretati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2012 1:01 (Ord Mantel).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD

ima nekih 6 godina... radi se od dvd recorderu samsung dvd-hr773. gledala sam u korisničkom priručniku ali ništa pametno nisam našla... probala sam sinoć s jednim filmom i uspješno je prepoznao samo č, ostalo se malo promjenilo (š uopće ne prikazuje, a drugo je isto). probati ću s tim programom.. hvala.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD

Ne znam jel se ovo odnosi samo za dvd format, ali probaj vidjeti što ti nudi pod "Subtitle"

=▲<
12 godina
protjeran
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD
pepeljuga_ri kaže...

ima nekih 6 godina... radi se od dvd recorderu samsung dvd-hr773. gledala sam u korisničkom priručniku ali ništa pametno nisam našla... probala sam sinoć s jednim filmom i uspješno je prepoznao samo č, ostalo se malo promjenilo (š uopće ne prikazuje, a drugo je isto). probati ću s tim programom.. hvala.

 

Taj player bez odgovarajućeg firmwarea ili "armiranjem" subtitlova nekim od programa ne može čitati dijakriktičke znakove.

 

Idemo bre, idemo.. / Miš beli sreću deli /
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2012 11:16 (Budokai).
14 godina
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD

Onda preostaje jedino "provlačenje" filma i titla kroz AviAddXSubs, koje traje 1-2 minute.

Sve drugo; konvertiranje u DVD-video format, lijepljenje titlova u sliku i sl. je samo gubljenje vremena.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2012 13:42 (Ord Mantel).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje .AVI datoteka na DVD

ok, hvala vam svima puno!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice