Snimanje zvuka u Cubase - mixeta i mikrofon

poruka: 5
|
čitano: 3.151
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Snimanje zvuka u Cubase - mixeta i mikrofon

Pozdrav,

 

Imam Beringher XENYX802 mixetu. To nije USB mixeta.


Na njoj imam spojen MAIN koji mi ide u zvučnike i jedan kanal koji ide u računalo (zvučnu karticu).

 

Onda imam studijski mikrofon tvrtke Scarlett koji je XLR i ubodem ga u jedan od XLR kanala na mixeti.

 

Kada pričam u microphone čujem zvuk kroz zvučnike i kroz slušalice.

 

Ali problem je u Cubaseu, nikako ga nemogu natjerati da prepozna neki input, da mikrofon da znakove života u Cubaseu i da nešto napokon snimim.

Imate možda koju ideju gdje bi mogao biti problem?

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Snimanje zvuka u Cubase - mixeta i mikrofon

Nemam iskustva s Cubaseom. Probaj reda radi snimiti pomoću besplatno Audacityja, da se uvjeriš da sve štima. Ako ide s njim, onda je problem u samom Cubaseu, odnosno o ulazima koje prihvaća.

 

Nije inače baš jasno kako si što spojio. Main izlaz si spojio - kamo? Na linijski (aux-in) ulaz na zvučnoj kartici? To ne bi trebao spajati na mikrofonski ulaz jer mikrofonski ulaz nije tome namijenjen.

12 godina
offline
Snimanje zvuka u Cubase - mixeta i mikrofon
Dobri si sve spojio, jesi namjestio u cubase svoju zvucnu? Btw. Mikrofon je mono tako da u cubase trebas napraviti kanal samo za line in od mikrofona. Ima tutorijala na youtubeu puno.
Btw jeli to Cubase LE?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Snimanje zvuka u Cubase - mixeta i mikrofon

taj cubase komplicira strašno a nije vrijedan izgubljenog vremena nikako.isto tako asio nije vrijedan izgubljenog vremena, zaćudo iz iste tvornice ta oba tvrdoglava programa.asio koristi samo ako ti treba niska latencija.
kako ti je kolega reka probaj s audacity koji uzima zvuk s wavert a ne preko asia.

možda moraš samo namjestit device u opcijama cubasea, meni se znalo bugat na LE pa treba svaki put namištat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Snimanje zvuka u Cubase - mixeta i mikrofon
SkunK90 kaže...

Pozdrav,

 

Imam Beringher XENYX802 mixetu. To nije USB mixeta.


Na njoj imam spojen MAIN koji mi ide u zvučnike i jedan kanal koji ide u računalo (zvučnu karticu).

 

Onda imam studijski mikrofon tvrtke Scarlett koji je XLR i ubodem ga u jedan od XLR kanala na mixeti.

 

Kada pričam u microphone čujem zvuk kroz zvučnike i kroz slušalice.

 

Ali problem je u Cubaseu, nikako ga nemogu natjerati da prepozna neki input, da mikrofon da znakove života u Cubaseu i da nešto napokon snimim.

Imate možda koju ideju gdje bi mogao biti problem?

 

Hvala unaprijed!

imat ces ti puno problema jer samo podesiti zvucnu za input i output u cubaseu nije za pocetnika lako, a gdje poslije...

imas softverski problem, jer postoji opcija gdje podesavas da Cubase prepozna tvoju zvucnu, pa onda jos neke kerefeke, davno sam to radio pa ne znam tocno kako se zove...

 

idi lijepo na Glazbeni forum, tamo ce ti netko tko ga ima instaliranoga odmah reci.

ne da mi ga se sad instalirati da bi tebi objasnio..

 

ako budes sutra navecer tu uploadat cu ti tutorijal gdje se objasnjava kako podesiti u cubaseu mikrofonske opcije, opcije zvucne kartice...

pa ce ti sve raditi...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2017 23:22 (DataX).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice