Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a

poruka: 15
|
čitano: 18.893
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a

Pošto imam podosta utrka Formula 1 koje su snimljene na 2 medija (1 utrka podijeljena na 2 cd-a) odlučio sam ih spojiti da dobijem jedan video za svaku utrku.

Isprobao sam raznorazne avi jojinere i slične programe ali me nisu oduševili jer ili mi se zvuk nije poklapao sa slikom (čudno ali tako je) ili se znalo se dogodit da izbaci neku grešku da fale neki od video codeca (naravno instalirao sam sve moguće ali bez uspjeha).

Kako to obično biva, informacije kasno dolaze iz one stvari u glavu i sjetio sam se da postoji malen program za manipuliranje video fajlovima a zove se VirtualDub.

Malen ali moćan spasio me muka i živciranja.

 

Krenimo sad na posao:

 

VirtualDub skinite ovdje a ako trebate 64-bitnu verziju ovdje. (verzija 1.9.9)

Mala napomena:

Preporučljivo je da koristite 32-bitnu verziju, osim ako imate specifične potrebe za 64-bitnu verziju, jer 64-bitna verzija ne može koristiti 32-bitne codece ili pluginove.

 

Nakon što skinete program otpakirajte ga (možete i na desktop avo vam ne smetaju razbacani fajloviCool).

Pokrenite ga dvoklikom na VirtualDub.exe. Prikazat će vam se prozor kao na slici:

Zatim učitajte prvi od 2 video isječka koja želite spojiti tako da odaberete opciju FILE pa OPEN VIDEO FILE:
Nakon odabranog prvog video fajla potrebno je u podizborniku VIDEO odabrati opciju DIRECT STREAM COPY:
Slijedeće: odabrati u podizborniku FILE opciju APPEND AVI SEGMENT:
te dodati drugi video fajl.

Kada ste to napravili preostaje vam još samo da pokrenete čitav proces odabirom opcije FILE - SAVE AS AVI:

(proces traje cca. 30-ak sekundi za spajanje dva fajla od cca. 650mb)

 

Napomena:

Oba video fajla moraju imati iste karakteristike (video i audio) da bi se izvršio proces u protivnom vam neće dopustiti spajanje

(vjerojatno ima lijeka za to ali trenutno mi nije potrebno pa se neću bavit time sada).

 

Eto nadam se da sam nekom pomogao u sličnim problemima jer nema goreg kada nađete prvi disk omiljene utrke, filma ili bilo čega a drugi netragom nestao u bespućima sobe u neredu:)

World championships: 7, GP started: 254, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,379
 
10 0 hvala 7
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a

Ako ti nije problem da napraviš tutorial kako napravit titl za film da ne kasni. Znam ja to nego mi uvik titl biži radi fps-a. Ja namistim titl bude savršeno i onda počme bižat sve više i više

Neznam šta da napišem :) xf:cerina14
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a
Cerina15 kaže...

Ako ti nije problem da napraviš tutorial kako napravit titl za film da ne kasni. Znam ja to nego mi uvik titl biži radi fps-a. Ja namistim titl bude savršeno i onda počme bižat sve više i više

promijeni frame rate titla u Subtitle Workshopu

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a

Znaš li možda kako mogu u VirtualDub ubaciti .mkv video? Probala sam instalirati AviSynth, ali nisam uspjela ubaciti video u VirtualDub. Zapravo trebam uskladiti audio i video što sam uspjevala sa .avi datotekama, ali da ne gubim na kvaliteti videa mislila sam odraditi sinkronizaciju u .mkv formatu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a
GigaGirl kaže...

Znaš li možda kako mogu u VirtualDub ubaciti .mkv video? Probala sam instalirati AviSynth, ali nisam uspjela ubaciti video u VirtualDub. Zapravo trebam uskladiti audio i video što sam uspjevala sa .avi datotekama, ali da ne gubim na kvaliteti videa mislila sam odraditi sinkronizaciju u .mkv formatu.

Skini

VirtualDubMod

 

ista stvar ko i Virtual Dub, ali ima podršku za HD fileove

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a

Pokušala sam s tvojim savjetom i virtualdubmod izbaci sljedeću grešku:

 

An out-of-bounds memory access (access violation) occurred in module 'VirtualDubMod'.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a
GigaGirl kaže...

Pokušala sam s tvojim savjetom i virtualdubmod izbaci sljedeću grešku:

 

An out-of-bounds memory access (access violation) occurred in module 'VirtualDubMod'.

 za mkv korist MKVToolnix

 

primjer za audio delay (vidi sliku)

Peace and Love _ Frankenstein Build
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 20:23 (Verbatim).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a

Hvala, pokušat ću. Osmijeh

 

Skinula sam MKVtoolnix i instalirala, ali mi se iz nekog razloga ne otvara glavni prozor. Iako je naveden u popisu procesa nikako se ne pokreće do GUI-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 20:07 (GigaGirl).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a
GigaGirl kaže...

Hvala, pokušat ću. Osmijeh

 

Skinula sam MKVtoolnix i instalirala, ali mi se iz nekog razloga ne otvara glavni prozor. Iako je naveden u popisu procesa nikako se ne pokreće do GUI-a.

Vjerovatno si neku pogrešnu verziju skinula, pokušaj odavde

Deinstaliraj tu verziju, i pokušaj s ovom, mora raditi.

Ovdje je mali vodič za rad.

Peace and Love _ Frankenstein Build
13 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a

OK Osmijeh

 

Evo ga, uspjelo je !!! Hvala ti puno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 20:38 (GigaGirl).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a
GigaGirl kaže...

OK Osmijeh

 

Evo ga, uspjelo je !!! Hvala ti puno.

Klikni na audio za uređivanje

Peace and Love _ Frankenstein Build
13 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a

Snašla sam se, sučelje nije prekomplicirano. Sad je sinkronizacija već pri kraju. Hvala na odlčnom savjetu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a
F1-IVO kaže...

 

Napomena:

Oba video fajla moraju imati iste karakteristike (video i audio) da bi se izvršio proces u protivnom vam neće dopustiti spajanje(vjerojatno ima lijeka za to ali trenutno mi nije potrebno pa se neću bavit time sada).

 

Eto nadam se da sam nekom pomogao u sličnim problemima jer nema goreg kada nađete prvi disk omiljene utrke, filma ili bilo čega a drugi netragom nestao u bespućima sobe u neredu:)

Mene zanima upravo ovo. Kako podesit dva avi. videa koji nemaju iste karakteristike da ih mogu spojit pomoću VirtualDub-a ??

16 godina
moderator
offline
Re: Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a
Realista kaže...

Mene zanima upravo ovo. Kako podesit dva avi. videa koji nemaju iste karakteristike da ih mogu spojit pomoću VirtualDub-a ??

AVI datoteke se ne "podešavaju", pa eto ti odmah i odgovora. A generalno gledano, VirtualDub(Mod) otvara AviSynthove .AVS datoteke. A pomoću AviSyntha možeš spojiti više datoteka. Dakle, u osnovi bi trebao napisati .avs datoteku koja će spojiti videodatoteke, s tim da ćeš datoteke različitih karakteristika prilagoditi funkcijama za promjenu dimenzija ili ćeš video pomoću funkcije layer zalijepiti na crni video. Malo komplicirano, ali... {#} Napravit ću jednog dana tutorijal. Za početak pogledaj:

 

Edit: Ima ovdje i neki videotutorijal:

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 1:19 (mbaksa).
12 godina
offline
Spajanje video isječaka pomoću VirtualDub-a

kako da spojim vise od dva video isjecka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice