Stream desktopa na TV

poruka: 7
|
čitano: 1.966
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Stream desktopa na TV

Skoro svaki noviji mobitel i TV imaju mogućnost da ako su na istoj mreži, na TV-u možeš gledati slike i Videje streamane s mobitela.

 

I palo mi na pamet da streamam desktop s PC-a na TV.. a kad tamo, ne mogu pronaći ni jedan program koji je specijaliziran za ovo.

Zapravo, jedini način koji sam našao je na VLCu napraviti capture ekrana koji se kasnije streama na lokalnu mrežu.

 

To je stvarno to, il postoje programi, samo se treba malo bolje potruditi u pretraživaču?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Stream desktopa na TV

Desni klik na file i stream to i prikazat će ti se tv ,.. (win 8.1 i win 10), mislim da i wmp ima isto neki klik za stream , nemrem se sjetit.

 

Edit: Jao, sad skonto da oces desktop strimat,.. e moras imat wi-DI intel uredjaj za streamat ili chromecast, bez takvih uredjaja nemožeš.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 1:12 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stream desktopa na TV
Cryogenic kaže...
Edit: Jao, sad skonto da oces desktop strimat,.. e moras imat wi-DI intel uredjaj za streamat ili chromecast, bez takvih uredjaja nemožeš.

 Kak to?

Evo, ja na mobitelu gledam video i s jednim klikom prebacim na TV.

Dođem k burazu doma, spojim se na njegovu mrežu i s jednim klikom prikažem slike koje sam danas napravio na njegovom TVu

 

Očito protokol postoji, podržava i slike i video....

 

Kako to da ne postoji softver koji screen caputre pretvara u taj protokol i salje na TV?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
offline
Re: Stream desktopa na TV
CyberDemonVZ kaže...
Cryogenic kaže...
Edit: Jao, sad skonto da oces desktop strimat,.. e moras imat wi-DI intel uredjaj za streamat ili chromecast, bez takvih uredjaja nemožeš.

 Kak to?

Evo, ja na mobitelu gledam video i s jednim klikom prebacim na TV.

Dođem k burazu doma, spojim se na njegovu mrežu i s jednim klikom prikažem slike koje sam danas napravio na njegovom TVu

 

Očito protokol postoji, podržava i slike i video....

 

Kako to da ne postoji softver koji screen caputre pretvara u taj protokol i salje na TV?

 protokol koji postoji na smartphone'ima, al ne na pc'u. Ja imam panasonic 4k viera tv, isto sam trazio strimanje desktopa i zezao se stime pol dana, jedino kaj sam uspio je strimat film i to je to, za strimanje desktopa treba wi di od intela ili chromecast.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 1:23 (Cryogenic).
12 godina
offline
Stream desktopa na TV

A sranje :D

Ak nešto iskemijam, javljam ovdje

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stream desktopa na TV

kompliciraš.. stream je za (multimedijalne) sadržaje npr video.. ne za desktop-appse (app kao player streama sadržaj).

ako želiš sliku, spojiš monotor-tv.. i to je sam ekran ali ne preko mreže kao stream..

ako baš želiš, već si dio riješio, samo je pitanje koji capture soft.. i koji player.. možda i neki avsynth.. kao 'most'.. ali performanse i sl .. probaj.

 

+provjeriti što VGA/GPU nudi u driveru..

 

inače, RDC/VNC.. remote desktop može svaki 'pametniji' OS, ali ne TV.. no ispod je android, pa možda ima i takvih kombinacija. To je najbezboljniji i vjerojatno najbrži način, ali vjerojatno neupotrebljiv ako je gaming.. osim ako VGA spasi s takvom opcijom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 1:59 (ihush).
10 godina
online
Re: Stream desktopa na TV

Sa Asusom t100ta spaja sam se bez problema na LG i Panasonic TV(s win 10 i 8) ne triba chromecast ako ima smart tv s miracast podrškom(očito ima). WiDi triba, ali sa transmit strane. Na desktop pc-u teško da će išta bez posebnog USB Trasmittera, ali ako ima noviji lap moguće da je podržan. Najbolje probat...u 8 ide na charms u desnom kutu...device-project...ako vidi add wireless display podržava....u 10 ide settings-devices-add new device

 

http://www.wi-fi.org/discover-wi-fi/wi-fi-certified-miracast?_ga=1.170347430.780049652.1450855307

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 8:54 (om-prat).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice