S čim ubaciti titlove na DVD?

poruka: 73
|
čitano: 45.147
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
S čim ubaciti titlove na DVD?

Može li se to i s kojim alatom? Skinuo sam neki film u .iso formatu ali nema titlove nikakve.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?
Vuce kaže...

Može li se to i s kojim alatom? Skinuo sam neki film u .iso formatu ali nema titlove nikakve.

 skini s internete .srt file određenog filma...to je title kojeg možeš pokretati npr s BS playerom i također ga zajedno s filmom zapržit na DVD i gledat na DVD-playeru il gledati na kompu...

bobo desmra
16 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?

Subtitle Creator
PgcDemux
Muxman
Vobblanker
Ifoedit

16 godina
neaktivan
offline
S čim ubaciti titlove na DVD?

volim kad ljudi počnu pametovat... bez uvrede, ali totalna glupost prženje srt titlova na dvd... ali da ne odem u off-topic...

imaš programčić, SRT2SUP, putem njega konvertiraš srt titlove u format koji se može dodat VOB datotekama. sam proces konverzije titlova je najlakše što će ti biti u tom procesu (samo pazi da nađeš titlove sa odgovarajućim frame-rate-om i da ti po trajanju odgovara filmu koji imaš). ako se dobro sjećam, ubacivanje SUP titlova u VOB je prilično mukotrpan posao... uglavnom, morat ćeš prebacit datoteke iz ISO-a na HDD, nabavit poseban programčić s kojim ćeš editirat IFO datoteku i još integrirat SUP u VOB. osim ako nemaš neki profesionalni alat za obradu DVD-videa, samo će ti bit potrebni SUP titlovi

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
S čim ubaciti titlove na DVD?

A možeš i jednostavno i bez po muke stvar odraditi sa ConvertXtoDVD programom. Imaš u njemu opciju "rezanja" postojećeg DVDa, pa lipo učitaj sliku filma, i dodaj titlove (prepoznaje obične srt titlove). Ni po muke, u odnosu na rješenje sa stvaranjem ifo filea itd, itd ...

 

P.S.

OT - Velika stotka. Napokon sam probija magičnu barijeru. Moram počet više pričat.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?
Cika Jova Zmaj kaže...

A možeš i jednostavno i bez po muke stvar odraditi sa ConvertXtoDVD programom. Imaš u njemu opciju "rezanja" postojećeg DVDa, pa lipo učitaj sliku filma, i dodaj titlove (prepoznaje obične srt titlove). Ni po muke, u odnosu na rješenje sa stvaranjem ifo filea itd, itd ...

 

P.S.

OT - Velika stotka. Napokon sam probija magičnu barijeru. Moram počet više pričat.

 Kako će znati da odgovara titl, možda nakon što sprži DVD na HDD?
Zašto jednostavno kad može komplicirano.
16 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?

možda ga i ne mora prvo pržit, samo napravi novi image. a ionako svaki softverski player ima mogućnost prikaza fps-a, ne? i može potražit titlove kod kojih je ripper naveo da su sa  dvd-a i za koju regiju

16 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?
TripperNX kaže...

možda ga i ne mora prvo pržit, samo napravi novi image. a ionako svaki softverski player ima mogućnost prikaza fps-a, ne? i može potražit titlove kod kojih je ripper naveo da su sa  dvd-a i za koju regiju

 Može, može ga prebaciti u avi(Xvid/DivX), pa mu je puno lakše...........

Može se i igrati sa Subtitle Creator v.2.0.4, pa biti siguran,kako hoće...

By the way ova tema već postoji:
TITLOVI NA DVD

http://forum.bug.hr/forum/topic/audio_i_video_alati/titlovi_na_dvd/1316.aspx?sort=asc&view=flat

16 godina
offline
S čim ubaciti titlove na DVD?

Jel zna netko kako ubaciti titlove u DVD, ali da ostanu orginalni meniji? Ima gdje kakav tutorial za to?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?
Igor kaže...

Jel zna netko kako ubaciti titlove u DVD, ali da ostanu orginalni meniji? Ima gdje kakav tutorial za to?

 http://www.neotronic.net/tutorijali/video.html
možda ti ovo pomogne
15 godina
neaktivan
offline
S čim ubaciti titlove na DVD?

Subtitle Workshop.

E7200,8800GT OC,EP35-DS3,4GB Ram,Soprano,VX450W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?
dejo6 kaže...
Igor kaže...

Jel zna netko kako ubaciti titlove u DVD, ali da ostanu orginalni meniji? Ima gdje kakav tutorial za to?

 http://www.neotronic.net/tutorijali/video.html
možda ti ovo pomogne
 Tu ima samo kako dodati bez menija ili napraviti vlastiti meni.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
S čim ubaciti titlove na DVD?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?
Excalibur! kaže...
 
Ma to je neki jadnik negdje nešto načuo, pa je tutorijal polovičan, djelomično netočan, i ono najvažnije, upoće ne objašnjava kako ubaciti titl, a to je ime teme.

Kao prvo, prilikom dekripta dosta programa radi (ako im se kaže) i chapter information *.chp file, koji Maestro vari, pa je chapter extractor nepotreban.

Ako se i koristi chapter extractor, potpuno je nepotrebno raditi 'customize', jer su ionako svi chapteri po defaultu označeni.
Naime ta 'polja', koje vrli autor teksta spominje, da postoje a nisu poglavlja, je krivo, jer postoji Chapter point, Punch point, Dual layer break i Button highlight, od kojih su svi osim Dual layer break prikazani kao poglavlja.

Ono što je najvažnije (ime teme), majstor letimično preskoči s:
'Sada nam preostaje ubaciti titl. Osobno, volim zadržati originalni engleski titl pa njega dodam kao prvi titl, a prijevod dodajem kao drugi titl.'

I to je to, šta se titla tiče?!?

Koliko je meni poznato Maestro vari *.stl od txt datoteka i *.bmp + *.son  i *.scr od grafičkih oblika.
Pa kako je onda 'zadržan originalni engleski titl', gdje je to na dvd-u????!?

I gdje je majstor našao hr titl u bilo kojem od ta dva formata da ga ubaci ???

I koliko vidim po slici riječ je o ntsc-u, pa kako onda paše taj hr titl??

Prestao sam čitati kad je majstor (ili da kažem šampion) počeo kasapiti komandne sekvence, bojim se na šta bi sve naišao.

Moja preporuka, zaobilaziti takve tutorijale u širokom luku, gubljenje živaca i vremena..

15 godina
neaktivan
offline
S čim ubaciti titlove na DVD?

Ma točno tako. Ovaj je bezveze zakomplicirao taj proces.

Sve što treba za ubacivanje titla jest on sam te program kojim bi ga mogli eventualno urediti i podesiti da se lijepo poklapa s filmom. Najjednostavniji program za to je Subtitle Edit kojeg vidim nitko nije naveo.

Nakon što smo podesili titl jednostavno ga implementiramo pomoću drugog programa koji se zove DVD Flick. i to je sve od te mudrosti.

Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2009 19:16 (Bellatrix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?

e da ste pazili u školi na satovima engleskog sad se nebi morali zajebavat s tim titlovima Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?

Kao prvo, ne nazivaj ljude da su jadnici kad ne znas o kome je rijec!

Da se odmah zna, ja sam autor tog tutoriala.

Tutorial nije netocan niti polovican. Istina, to je malo skracena verzija jer se podrazumjeva da nesto razumijes o DVD-u i kako funkcionira.

Kad je radjen taj tutorial nije postojalo nekih alata koji ce ti sve sami odraditi dok drzis prst u uhu i blijedo gledas sto se dogadja.

 

Sto se tice chaptera, ja sam koristio Chapter Extractor, a ako ce netko koristiti nesto drugo to nije moja briga. Koristio sam C. Extractor jer pomocu njega mogu izvuci sve CELL-ID sto je jako bitno da bi na kraju dobio tocno identican DVD. Ako malo bolje pogledas vidjet ces da nije svaki VOB-ID ili CELL-ID ujedno i chapter. Ako sa Decrypterom izvuces samo chaptere doci ce do ne slaganja sa originalnim DVD-om i samim time do dodatnih komplikacija. To sto ti spominjes punch point, layer break itd. nema direktne veze sa chapterima i te stvari se definiraju kroz IFO a ne u samim VOB-ovima.

 

Tutorial je zamisljen za naprednije ljude koji su barem 2-3 puta preradili DVD tako da su u njega ubacivali "svoje" titlove. Zato nema deteljno opisano kako ustimati titl, konvertirati ga i dodati u DVDMaestro. Ako to ne znas onda je bolje da niti pocnes raditi neke naprednije stvari.

 

Ono sto ti zoves "kasapiti komandne sekvence" (odakle si samo izvukao toIzlanuo se) je potrebno ako zelis da ti pise da imas Hrvatski titl , a neki Spanjolski ili ne znam koji vec. S obzirom da ja volim da mi film pocne odmah sa HR titlom dodao sam i neke nove naredbe sto ti ne moras raditi ako to ne zelis.

 

Za kraj bih jos jednom napomenuo da je tutorial radjen prije nekih 5 godina kad jos nije bilo raznih alata koji sve rade automatski.

 

FFromS

15 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?

 

Komentiram post kada je napisan, bez obzira što je link na tutorijal koji je stariji.

 

I sve što sam rekao stoji.

 

Osnova tutorijale je ubacivanje hr titla u 'oriđiđi' dvd, a reci mi gdje se to može naći hr titl u *.stl formatu?? ili *.bmp  + *son?

Pa ako je tutorijal zamišljen za nekog tko zna, njemu je nepotreban, a onaj tko ne zna od tog tutorijala nema baš ništa jer će zapeti na prvom koraku.

Pa je polovičan, a da ne spominjem prilagodbu fps titla za različite formate videa.

 

S chapter extratorom si izvlačio samo chapter listu za import u Maestro (cell-id se nigdje ne spominje u tekstu), a izjava:

'Ona polja koja nisu označena (u primjeru 007 i 013) označite ih jer su nam potrebna i polja koja nisu poglavlja (chapteri) da bi zadržali strukturu VOB-ova kao što je u originalu. Sada kliknite na «Format» i u donjem dijelu prozora izaberite «Presets: DVDMaestro» i snimite datoteku'

Je potpuno pogrešna, je ne postoje 'polja' unutar filma koji nisu chapteri.

 

Onaj tko nešto zna o authoringu dvd-a zna što su komandne sekvence, a obzirom da vidim da ti nisi jedan od tih jer je tvoj komentar uz sliku istih cit. 'Na desnoj strani prozora bi trebali imati nešto kao na slici', mogu ti objasniti.

Komandne sekvence su naredbe kojima se 'programira' logika dvd-a prilikom authoringa, koje su u biti mali broj jednostavnih funkcija kao npr. basic.

Obzirom da postoji 7 gprm (General Purpose Register Memorie) i 23 sprm (System Parameter Register Memorie), otkud tebi na slici naredba Set gprm(15) ????

Možda si napravio novi dvd standard gdje ima 15 gprm-a?

 

Bez obzira kad je tutorijal pisan, poanta istog je objasniti nekome tko ne zna, kako nešto napraviti. Konkretno, netko tko ne zna ubaciti titl u dvd, neće to znati niti nakon tvojeg tutorijala, pa ko što rekoh nema svrhu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?
bed kaže...

 

Osnova tutorijale je ubacivanje hr titla u 'oriđiđi' dvd, a reci mi gdje se to može naći hr titl u *.stl formatu?? ili *.bmp  + *son?
 Pa to je barem nije teško... sa Subtitle Workshop spremiš titl koji imaš u bilo koji format, konkretno u Spruce Subtitle File (*.stl) ili Spruce DVDMaestro (*.son).
Neotronic.net
15 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?

Kad sam ja rekao da je to teško?

 

To i je poanta, većina ljudi niti ne zna da postoje formati titla, pa kad ga skinu u *.srt, misle to je to.

Ako je titl hr, znači da je skinut s hr dvd-a, koji ima 25 fps, pa je razlika od ntsc u 95% stream-ova 4%. Pa je potrebno i to prilagoditi.

Bez tog objašnjenja tutorijal nema svrhe.

 

A kad je već rastepo dvd i koristi Maestro (koji je usput rečeno pro program za authoring), onda je mogao ubaciti i orig meni-je i čiča miča gotova priča.

15 godina
neaktivan
offline
S čim ubaciti titlove na DVD?

Evo vam tutorijal koji radi, ja sam isprobo ovaj sistem i radi savšeno.

Tutorijal.

Koja pila? Naravno,motorka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2009 15:23 (Koja_pila).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
S čim ubaciti titlove na DVD?

skini program convertxtodvd i lako staviš film u avi datoteci skupa sa titlovima na dvd

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
S čim ubaciti titlove na DVD?

@bed; nažalost to onda znači da bi za svaki tutorijal koji ljudi pišu trebali potpuno objasniti sve moguće potrebne radnje da bi se došlo do krajnjeg cilja bez referiranja na već napisane tutorijale iste/slične teme - drugim riječima većina tutorijala su bez veze... svatko ima svoje mišljenje

@Sedmak7; ConverXtoDVD je odličan program, ali u ovoj temi on neće pomoći Vuce-u koji je postavio pitanje u prvom postu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
S čim ubaciti titlove na DVD?

pa s nicim samo skini prijevod...i stavi ga na cd sa filmom barem je meni tako radilo...netreba ti nikakav program ;;)))

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?
ivan_1995 kaže...

pa s nicim samo skini prijevod...i stavi ga na cd sa filmom barem je meni tako radilo...netreba ti nikakav program ;;)))

 To radi kod avi formata. Ne možeš kod DVD filmova jednostavno staviti titl na disk.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
14 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?

Mogao bih sada opet ja tebe ispravljati pa ti mene i tako u nedogled.

To sto si negdje procitao da ima 7GPRM to ne znaci da ih i stvarno ima samo 7 (ima ih 16 i to 0-15).

"ne postoje 'polja' unutar filma koji nisu chapteri" ti je dosta smijesna izvaja jer svaki Cell-ID nije i chapter (pogledaj kako radi ARccOS zastita pa ce ti biti malo jasnije).

 

Ipak ti moram priznati da nesto i znas kao ovo "Komandne sekvence su naredbe kojima se 'programira' logika dvd-a prilikom authoringa, koje su u biti mali broj jednostavnih funkcija kao npr. basic." sto je tocno. Ja sam samo pitao odakle ti izraz "komandne sekvence"?

 

Prije sam vec rekao da je tutorial napisan za one koji su barem nekoliko puta napravili DVD sa samo filmom i HR titlom.

 

U svakom slucaju otislo se od teme pa nema smisla razglabati dalje tko je kriv a tko ne.

 

ffroms

14 godina
neaktivan
offline
S čim ubaciti titlove na DVD?

Ja sam se registrirao upravo samo da dobijem odgovor koji trazim jer vidim da dosta znate o tome.. Za neke stvari nemem pojma o cemu pricate pa bi zamolio da mi se objasni sto trazim.. Ovako, uspio sam ubacit titlove na dvd pomocu vobedita,txt2supa i ifoedita.. (link neotronic) ali kad odvojim jednom audio i video i nazad ih spojim ostanem bez menua i kad gledam film ne mogu prebacivat po chapterima nego samo premotavat.. Ja bi zamolio da mi neko objasni postupak kako da ubacim titlove a da zadrzim i menu i da postoje chapteri (da bude sve isto a da titlovi budu ubaceni).. Vec par dana trazim i razbijam glavu i ovo je prvi forum da predpostavljam da netko nesto zna.. Hvala puno!!! :))

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?

na tom neotronicu imaš i tutorial kako dodati titlove a da ti ostanu izbornici.

14 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?

Sad sam vidio.. A da li DVD Decrypter ikako moze pokrenut neki film sa HD-a ili samo otvara ako je sa CD-a? Jer sve filmove imam na HD, a nisam uspio otvorit na taj nacin.. tek kad sam sprzio na DVD ga je otvorilo??  I jos samo nesto,da ne kompliciram.. jel mogu sa DVD-lab PRO ubacit chaptere u gotov film da ne razdvajam audio i video?? Fala puno

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2009 0:03 (Lfbo).
14 godina
neaktivan
offline
RE: S čim ubaciti titlove na DVD?

Ako ti nije engleski problem imaš tu jedan tutorijal kako ubaciti titlove u postojeći dvd uz zadržavanje menija i ostalog.

Da ti uštedim koji dvd, možeš sadržaj nekog filma prebaciti u .iso sliku pomoću ovih programa i onda ih mount-aš (virtualno ubaciš u dvd uređaj) i od tamo obrađuješ.

Mislim da sa DVD-lab PRO ne možeš ubaciti chaptere bez razdvajanja audia i videa, nek me netko ispravi ako griješim.  Osmijeh

A man will rise, a man will fall, from the sheer face of love, like a fly from a wall, it's no secret at all.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice