Video_ts

poruka: 10
|
čitano: 7.028
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Video_ts

Laik sam glede ovoga pa molim malu pomoć... Pomoću programa DVDFab 5 (free verzija) izripao sam glazbeni dvd na hard disk. Program je stvorio dva foldera ; Audio_ts i Video_ts. Audio_ts je bio prazan a video_ts je bio pun fajlova ovih ekstenzija; BUP, IFO, VOB. Što ti fajlovi predstavljaju? Pretpostavljam  da ako bi folder Video_ts spržio na dvd  da bi dobio funkcionalni dvd sa svim izbornicima i menijima?

Da li je moguće ove fajlove koji su u folderu Video_ts konvertirati da se mogu gledati na mobitelu? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Video_ts

Ovako: u mapi VIDEO_TS sadržani su svi DVD segmenti. Ne znam zašto je AUDIO_TS uvijek prazan,ali to je normalno. Sada, u mapi VIDEO_TS nalaze ti se BUP,IFO i VOB datoteke. IFO i BUP su informacijske i navigacijske datoteke (u IFO datotekama nalaze se podaci o trajanju filma,slici,zvuku,poglavljima i sl.) a u VOB datotekama su multipleksirani audio i video sadržaji,dakle MPEG2 video i AC3 (Dolby Digital) zvuk.

Nadam se da ti je sada malo jasnija.

 

Što se tiče drugog dijela tvog pitanja,moguće je. Najčešće u programu za konvertiranje koji podržava DVD-Video možeš označit prvi IFO (IFO_01_1) koji označava film i on će automatski skužit koji sve VOB-ovi sačinjavaju film (ima ih više podijeljenih na 1 GB).

 

A što se tiče prženja u neru možeš napravit novu DVD-Video kompilaciju i u VIDEO_TS mapu kojuće Nero sam stvorit staviš sve fileove,dakle BUP,IFO i VOB.

 

Nadam se da sam uspio pomoći.

 

 

 
1 0 hvala 1
15 godina
online
Video_ts

Za konvertiranje u format pogodan za gledanje na mobitelu ima raznih varijanti, za početak jedna besplatna:

 

http://www.erightsoft.com/SUPER.html

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Video_ts

audio_ts je bio predviđen za DVD audio ali u međuvremenu se "dogodio" mp3.. tak da je ostao prazan. ne mora te zamarat.

 

15 godina
neaktivan
offline
Video_ts

sada je situacija puuuno jasnija Smijeh  hvala vam svima na korisnim informacijama!

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Video_ts

Evo ovako nisam htio otvarati novu temu jer se

veze uz ovu.Imam jedan film u kojem se nalaze

Video_TS,ali problem je sto kada ga prebacim

na drugi DVD na kompu mi ocitava titlove ali

na DVD-u ne neznam zasto i kako to namjestiti?

Ako mozda netko zna kako neka mi napise.HVALA

born to be gamer
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Video_ts

vidite nisam bas nekik sto se razumije u te gluposti ali me zanima ovako: -kad skinem nesto s interneta film ili nesto slicno udem u taj folder i otvori mi se video_ts jeli se taj format moze ikako spojiti u 1 ikonu da ga mogu gledat obicnim playerom.(OSIM PRZENJEM NA CD.) 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Video_ts
andriar kaže...

vidite nisam bas nekik sto se razumije u te gluposti ali me zanima ovako: -kad skinem nesto s interneta film ili nesto slicno udem u taj folder i otvori mi se video_ts jeli se taj format moze ikako spojiti u 1 ikonu da ga mogu gledat obicnim playerom.(OSIM PRZENJEM NA CD.)

ne može. može. nemoj onda skidati filmove u "dvd-r" formatu, nego divix-e ili mkv-e

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2010 11:12 (robisierra92).
15 godina
online
RE: Video_ts
andriar kaže...

vidite nisam bas nekik sto se razumije u te gluposti ali me zanima ovako: -kad skinem nesto s interneta film ili nesto slicno udem u taj folder i otvori mi se video_ts jeli se taj format moze ikako spojiti u 1 ikonu da ga mogu gledat obicnim playerom.(OSIM PRZENJEM NA CD.) 

 -može, svakim softwareom koji nudi opciju playanja DVD from HDD (ili sličan naziv) kao PowerDVD. Samo mu pokažeš taj folder, dalje je identično kao s DVDa. (nikakva ikona ili shortcut tu nemaju veze...).

 

edit:

praktičnije ti je skinuti ISO, ili npr u Nero ili bilo koji soft, napraviti ISO image od tog videa(DVD-Video). Veličina i kvaliteta ostaju isti, takav ISO mountaš kao virtualni DVD (MagicDisk)  i playaš bilo kojim playerom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2010 11:13 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Video_ts
ihush kaže...
andriar kaže...

vidite nisam bas nekik sto se razumije u te gluposti ali me zanima ovako: -kad skinem nesto s interneta film ili nesto slicno udem u taj folder i otvori mi se video_ts jeli se taj format moze ikako spojiti u 1 ikonu da ga mogu gledat obicnim playerom.(OSIM PRZENJEM NA CD.)

 -može, svakim softwareom koji nudi opciju playanja DVD from HDD (ili sličan naziv) kao PowerDVD. Samo mu pokažeš taj folder, dalje je identično kao s DVDa. (nikakva ikona ili shortcut tu nemaju veze...).

 imaš pravo ihush, nije mi to uopće palo na pamet Sramim se jbg još je rano očigledno Namigiva

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice