VOB timecode problem

poruka: 6
|
čitano: 2.519
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
VOB timecode problem

Pozdrav! 

 

Imam problem sa vob datotekama. Dakle radi se o datotekama koje su napravljene presnimavanjem VHS kazeta na DVD sa uređajem koji ima na sebi i VHS i DVD snimač. Problem je tu tome sto sam primejtio da te iste datoteke nemaju ispravan timecode, tj ne samo da nemaju ispravan timecode nego da kada u VLC.u prebacim na prikaz snimke unaprijed i vratim opet na isti dio iza ne prikaze mi se isti sadrzaj. Znaci ako slajder kad se gleda od pocetka dode na npr 2 minute i sada ja rucno prebacim na sredinu i opet vratim na mjesto di je bio sa 2 minute nece biti prikazan isti sadrzaj, a nece ni brojac minuta u vlc.u vise radit tj. samo ce pisat 00:00. Kako rijesiti taj problem ? Probao sam VOB Timecode Fixer i on odradi to da datoteka ima ispravno prikazano vrijeme ali je dio sadrzaja odrezan tj izbrisan ( onaj koji je bio prikazan kad se sljedeci put slajder vrati na istu poziciju ), a npr OpenShot Video Editor (koristim ga jer sam mislio iskljucivo odrezat dijelove snimke koji imaju sum) se zna srusit editiranjem takve datoteke. 

 

Ima li netko neki savijet i dali se je netko vec prije susreo sa takvim problemom ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: VOB timecode problem

VOB format datoteka je prilagođen gledanju u sklopu DVD Videa. Rekodiraj u MP4 s kodekom H.264 za video i AAC za zvuk. Imaš hrpu programa za to, neki koji mi padaju na pamet su Handbrake i Freemake Video Converter.

16 godina
offline
VOB timecode problem

Evo probao sam jednu snimku editirat ovako kako si mi rekao i radi, tako da vjerojatno ce i ostalo radit.

 

Ima kakva preporuka jos za neki program za samo odrezat dijelove snimke bez ponovog rekodiranja nakon sta sada konvertiram sa HandBrake ? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: VOB timecode problem

Onda radije nemoj koristiti Handbrake, nego koristi program AviDemux, jer pomoću njega možeš odrezati dijelove snimke koji ti ne trebaju pa onda rekodiraš.

16 godina
offline
VOB timecode problem

Da super a vidio sam da ima i opcija crop pa da mogu maknut i šum sta je cijelo vrijeme po rubu. Jedino vezano za video output format gledam sta da stavim, MP4 kodirano sa x264 nema nego ima Mpeg4 AVC (x264) a koliko vidim po netu Mpeg4 AVC (x264) nije isto sta i MP4(x264).  To je jedino sta mi je ponudeno sa x264. Vezano za audio autput rekao si AAC a tu ima AAC (FDK ili Faac ili lav) ponudeno. To je vezao za audio output a jos postoji dolje i output format koji daje izbor MP4 Muxer ?

 

http://www.differencebetween.net/technology/protocols-formats/difference-between-mpeg4-and-mp4/

 

Koliko sam vidio vezano za napisano u linku ako stavim Mpeg 4 AVC (x264) za video i ACC (neznam jos koji) za zvuk i pod Output MP4 Muxer dobit cu MP4 file koji se sastoji od Mpeg4 videa kodiranog sa x264 i zvukom u ACC ?

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: VOB timecode problem

Za video odaberešMpeg4 AVC (x264), za zvuk AAC (Faac), za Output Format MP4v2 Muxer.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice