Audio sustavi - Pitanja i Odgovori

poruka: 11
|
čitano: 3.340
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Audio sustavi - Pitanja i Odgovori

Pozdrav,

zamijetio sam da nema još takve teme za ovaj podforum pa bih je htio pokrenuti kako bi se smanjile teme sa naslovima "Audio pitanje", "problem sa zvucnikom" itd.

 

Ovu temu započinjem sa pitanjem:

Mogu li glazbu sa kompjutera koja je u FLAC formatu preko 3.5mm/audio cinch kabla spojiti na liniju i reproducirati sa linijiskih zvucnika, tj. hoće li procesirati to zvučna od kompjutera ili linija? (Linija nema podrsku za FLAC)

Igor
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 21:27 (CRT).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Audio sustavi - Pitanja i Odgovori

Ako spajaš izlaz zvučne sa ulazom od linije onda sav posao reprodukcije audio formata radi komp, a linija služi kao najobičnije pojačalo (+možda koji efekt bla bla, nebitno). Ugl, odgovor je DA :)

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Audio sustavi - Pitanja i Odgovori
Da ne otvaram novu temu, a trenutno niti ne mogu posto sam na mobitelu.

Sto mislite o ovom setupu za jednog pocetnika. Prvi takav audio sustav koji ce imati. I posto nemogu linkat morat cemo tekstualno i iz glave :)


Ducan je ronis.
Pojacalo je Onkyo ak sam dobro zapamtio, i cini mi se da je bilo njihovo najjeftinije, 60w po kanalu, a cijena je bila ok 1800kn
Zvucnici su Jamo studio 4xx (neznam napamet), floorstanderi sa cijenom oko tisucice.


Sve u svemu sveukupna cijena nebi smjela premasiti 2800kn, pocetna je bila 2000-2500 no uspio sam ga navuc do max 2.8. Pa ako imate neki prijedlog ili savjet nebu bilo na odmet.
The best way to be boring is to leave nothing out.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Audio sustavi - Pitanja i Odgovori
Ajmo audiofili, di ste se sakrili, nije vrag da bas svi radite :)
The best way to be boring is to leave nothing out.
12 godina
protjeran
offline
Audio sustavi - Pitanja i Odgovori
takva klasa pojačala (2000kn) uglavnom isto zvuči kod nekih proizvođača...možeš gledati i Denon 500-510, 700-710 ili neki polovno Nad 315-325, Rotel RA 01,02,04...to ti je unatrag recimo 5 godina

uglavnom izbjegavaj stara pojačala (15 g. i više - tipa Technics, Sony, Yamaha) to ga po oglasima ima ko kelja, al mnoga znaju bit precjenjena od prodavača pod izgovorm vintage, raritet i sl.
ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Audio sustavi - Pitanja i Odgovori
Da je za mene to bi bila druga prica. Ovo je za kolegu s posla i on bi htio novo pa sam mu preporucio to sto si vidio, a i mislim da se nema bas sta previse trekeljat s obzirom na budet no rekoh bolje da ipak pitam nego da skitam. U globalu sam mislio da netko mozda zna neku drugu trgovinu gdje bi se dalo kupit slicnih stvari...
The best way to be boring is to leave nothing out.
12 godina
protjeran
offline
Audio sustavi - Pitanja i Odgovori
pa imaš hrpu trg. koji prodaju takve entry level uređaje: AudioCinema Art, Sonus Art, Planet Audio, Elipso,Svijet Media, Ronis...
ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Audio sustavi - Pitanja i Odgovori
Svijet je pre skup, tam sam vec gledao. Elipso sumnjam da ima sta pametno al u svakom slucaju budem prozujo jos kad dodem doma. Hvala.
The best way to be boring is to leave nothing out.
13 godina
neaktivan
offline
Audio sustavi - Pitanja i Odgovori

U zagrebu imas Audiocinema Art koji je dobro opremljen i na neke komponente imas stvarno velike popuste i vjerujem da se moze nac nesto bolje za te pare, vrijedi pitat prije kupnje!

Igor
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Audio sustavi - Pitanja i Odgovori

Zanima me koja je razlika između peak metera i VU metera, igrao sam se sa vizualizacijama u foobaru i zanima me razlika. Pretpostavljam da Peak meter pokazuje peakove (najglasnije) točke u glazbi, dok VU meter pokazuje prosjek u određenom intervalu?

Igor
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Audio sustavi - Pitanja i Odgovori

Pa... ti to gledaš softverski pa možda drugačije izgleda ali ako gledamo hardverski svaki VU metar koji bi bio dovoljno brz da reagira na trenutni ali kratkotrajni rast napona ujedno detektira i peakove (tj vidjet ćeš da se više lampica upalilo). Čisto analogno on gleda razinu signala (napona) pa samim tim i peakove. Ako sam dobro skužio pitanje.

Možda misliš na clip detektor? Softverski clip detektor jednostavno može naći djelove gdje je signal odrezan tj. ide van dinamičkog opsega. A hardverski (onaj koji mjeri clip pojačala npr) komparira napon izlaza sa pojačala i ulaza u pojačalo i "gleda" ima li tih "odsječenih" djelova.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice