AV Receiver do 2.000 kn?

poruka: 125
|
čitano: 43.544
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Striko2009 kaže...

Dali ZENSOR 3 + Dali Fazon SUB 1 (cca 5100kn)

Wharfedale Diamond 10.1 + Wharfedale Diamond 10 SX Sub (cca 5300kn)

 

...glasam za neke od ova 2 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Striko2009 kaže...

evo danas sam malo prckao po netu i slozio 2+1 u par opcija

 

Q Acoustics Q3020 + Q Acoustics Q3070 (cca 5000kn)

Dali ZENSOR 1 + Dali Fazon SUB 1 (cca 4300kn)

Dali ZENSOR 3 + Dali Fazon SUB 1 (cca 5100kn)

Wharfedale Diamond 10.1 + Wharfedale Diamond 10 SX Sub (cca 5300kn)

 

istina da sam prilicno usmjeren na ove proizvodjace posto sam po recenzijama citao da su ovi top of the class i razlike su minorne. 

Gledao sam i Yamahu i Monitor Audio, ali mislim da ovakvu kvalitetu je tesko naci ispod 4500-5000kn... 

 Kako 5300?

Diamond 10.1 - 1989 kn

Diamond 10.SX - 2256 kn

 

Za 500 kn više si uzmeš10.2 i još uvijek nisi na 5 k kn..

14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Mirko935 kaže...

 Kako 5300?

Diamond 10.1 - 1989 kn

Diamond 10.SX - 2256 kn

 

Za 500 kn više si uzmeš10.2 i još uvijek nisi na 5 k kn..

 

Svaka ti dala kako si ih ubo 

Ja sam uzeo cijene iz prve trgovine koju sam ulovio na netu a da ima sve ove zvucnike, vjerujem da se to da srusit (kao sto si ti sad napravio) surfanjem i trazenjem jeftinijih trgovina... 

...eh samo... sto ako zena kaze da ne zeli smeđe zvucnike nego crne? 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
djigibao kaže...
Striko2009 kaže...

Dali ZENSOR 3 + Dali Fazon SUB 1 (cca 5100kn)

Wharfedale Diamond 10.1 + Wharfedale Diamond 10 SX Sub (cca 5300kn)

 

...glasam za neke od ova 2 

 

a cuj, dali mi je naravno prvi izbor, a Q acoustics drugi, zanimljivo bi bilo cuti tvoje misljenje o njima  

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Ako te zanima kako Denon x1400 radi mozes doci do mene ako si u zg-u pa poslusati... jedino sto jlsu na njemu spojeni z5500 Logitech jer zvucnike jos nisam rijesio....ali stvarno je stroj....
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Striko2009 kaže...

Svaka ti dala kako si ih ubo 

Ja sam uzeo cijene iz prve trgovine koju sam ulovio na netu a da ima sve ove zvucnike, vjerujem da se to da srusit (kao sto si ti sad napravio) surfanjem i trazenjem jeftinijih trgovina... 

...eh samo... sto ako zena kaze da ne zeli smeđe zvucnike nego crne? 

Kod njih sam i svoje 10.5 kupio, te kvazi-akcijske cijene su već godinama

 

Pa moji su crni... Na slikama su smeđi, ali imaju i druge boje. Valjalo bi da ih nazoveš pa provjeriš, moguće da su rasprodali pojedine boje. Mojoj ženi bilo samo da su lijepi i da su crni...  Diamondi 10 na prvu dobili wife approval. Razmišljao sam i o Zensorima, ali praktički je počela vikati na mene kako su ružni tako da sam brzo odustao od njih

 

Btw, mislim da im je na linku za 10.2 slika od 10.1... 2 je ipak dosta veći zvučnik

  

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 9:48 (Mirko935).
14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
jocommb kaže...
Ako te zanima kako Denon x1400 radi mozes doci do mene ako si u zg-u pa poslusati... jedino sto jlsu na njemu spojeni z5500 Logitech jer zvucnike jos nisam rijesio....ali stvarno je stroj....

 nazalost predaleko si mi, da si u Rijeci ili okolici jos nekako :) 

ali iskreno, sto vise citam po netu, taj mi je skocio na prvo mjesto, jos sad ima dobru cijenu... 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Mirko935 kaže...

Kod njih sam i svoje 10.5 kupio, te kvazi-akcijske cijene su već godinama

 

Pa moji su crni... Na slikama su smeđi, ali imaju i druge boje. Valjalo bi da ih nazoveš pa provjeriš, moguće da su rasprodali pojedine boje. Mojoj ženi bilo samo da su lijepi i da su crni...  Diamondi 10 na prvu dobili wife approval. Razmišljao sam i o Zensorima, ali praktički je počela vikati na mene kako su ružni tako da sam brzo odustao od njih

 

Btw, mislim da im je na linku za 10.2 slika od 10.1... 2 je ipak dosta veći zvučnik

  

 

Onda znas kako mi je 

Ako ne pasu bojom na namjestaj i okolis onda ne dolaze u obzir 

 

Na ovo slici mi se cini da su i 10.1 (manji) i 10.2 (veci, vanjski) u prvom redu. 

Jucer mjerim po boravku, obzirom na nekih 30ak kvadrata prostora, mislim da 10.1 i slicne izvedenice od ostalih proizvodjaca ne dolaze u obzir zbog prostora... ili se varam?

jesi imao prilike usporediti svoje 10.5 sa 10.2 ili 10.1, sigurno nije usporedivo izmedju bookshelf i samostojecih ali cisto me zanima :) 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Striko2009 kaže...

Onda znas kako mi je 

Ako ne pasu bojom na namjestaj i okolis onda ne dolaze u obzir 

 

Na ovo slici mi se cini da su i 10.1 (manji) i 10.2 (veci, vanjski) u prvom redu. 

Jucer mjerim po boravku, obzirom na nekih 30ak kvadrata prostora, mislim da 10.1 i slicne izvedenice od ostalih proizvodjaca ne dolaze u obzir zbog prostora... ili se varam?

jesi imao prilike usporediti svoje 10.5 sa 10.2 ili 10.1, sigurno nije usporedivo izmedju bookshelf i samostojecih ali cisto me zanima :) 

Znam, znam

 

Da, vanjski su 10.2. Ali nije cijela serija na slici.

Kako misliš da ne bi došlo u obzir zbog prostora? Nisam uspoređivao jer nisam ni razmatrao bookshelfe, htio sam ove s "dome" midrange driverom, za 10.7 nisam imao para tako da je lako odluka pala na 10.5

14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?

cini mi se, medju svim testovima, reviewima i inim, da sam negdje citao ili za 10.1 ili QA 2010 da su mali kompaktni ali da nisu za vece prostore... mozda sam zabrijao ali cim ima dima ima i vatre 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Striko2009 kaže...

cini mi se, medju svim testovima, reviewima i inim, da sam negdje citao ili za 10.1 ili QA 2010 da su mali kompaktni ali da nisu za vece prostore... mozda sam zabrijao ali cim ima dima ima i vatre 

To je najviše stvar vezano za bas (ako se ne varam, a vjerojatno se ne varam ), manji zvučnici nisu sposobni "ispuniti sobu zvukom", kako vole reći Hi-Fi recenzenti. Imat ćeš sub pa ne bi smio biti problem. Ali svejedno ja glasam za nešto veće, Diamond 10.2 ili Zensor 3

14 godina
offline
AV Receiver do 2.000 kn?

mislim da sam korak do kupnje, naravno zadnji korak ce biti to pronaci i poslusati uzivo kako sve zvuci 

Vrlo vjerojatno idem na slijedece: 

 

ONKYO TX-NR656

DALI ZENSOR 3

DALI FAZON SUB 1

 

mislim da je ovo sasvim pristojno za 2.1 konfiguraciju sa future-proof recieverom, a mozda u buducnosti i pravi 7.2 (ako loto da sreće )

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Mirko935 kaže...

To je najviše stvar vezano za bas (ako se ne varam, a vjerojatno se ne varam ), manji zvučnici nisu sposobni "ispuniti sobu zvukom", kako vole reći Hi-Fi recenzenti. Imat ćeš sub pa ne bi smio biti problem. Ali svejedno ja glasam za nešto veće, Diamond 10.2 ili Zensor 3

 

Sumnjam da se varas :) 

 

sad gledam na dalijevim stranicama opis za Zensor 1:

Q

The versatile ZENSOR 1 is ideal as all-round stereo loudspeaker preferably in small to medium sized rooms. It even works excellently as front speaker in a 2.1 surround set-up or as back speaker in 5.1 systems including subwoofer, as the distinguished and discreet sound resource it is. The soundproof design ideas of DALI provide the background for ZENSOR 1, created in respect and admiration of music.

U

 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
14 godina
offline
AV Receiver do 2.000 kn?

Kako to da si se odlucio za Onkyo umjesto Denona ? Mislim da je denon malo bolji sto se nekih sitnica tice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?

Meni je malo "sumnjiv" taj Fazon sub... 6.5" driver i volumen od samo 15 L. Zensor 3 je za trećinu veći

11 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Mirko935 kaže...

Meni je malo "sumnjiv" taj Fazon sub... 6.5" driver i volumen od samo 15 L. Zensor 3 je za trećinu veći

 Bas,iskreno, kad je sub u pitanju nebi gledao nista manje od 8",i to samo ako je rijec o maloj sobi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
geronimo4661 kaže...
Mirko935 kaže...

Meni je malo "sumnjiv" taj Fazon sub... 6.5" driver i volumen od samo 15 L. Zensor 3 je za trećinu veći

 Bas,iskreno, kad je sub u pitanju nebi gledao nista manje od 8",i to samo ako je rijec o maloj sobi.

Kad smo kod toga, mislim da sam si ja upravo našao sub... https://www.axiomaudio.com/ep-800-subwoofer Samo treba sad ženi objasniti zašto nam to treba

14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Bome volio bi znat kako bi joj objasnio 4000 doloresa :D
VenAtoR#2231
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
jocommb kaže...
Bome volio bi znat kako bi joj objasnio 4000 doloresa :D

Predstavio joj ideju, pitala samo kamo ćemo to staviti da ne bude "in your face" u sobi. Nije se uopće uzrujala oko cijene, kaže kad ćemo imati para zašto ne... I morat će biti u crnoj boji kao što su nam i drugi zvučnici. Mislim da taj zahtjev mogu prihvatiti.

 

Btw, kako ti napreduješ sa zvučnicima itd.? Sjećam se da smo se još prošle godine čuli preko privatnih poruka...

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2018 10:11 (Mirko935).
14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Mirko935 kaže...
jocommb kaže...
Bome volio bi znat kako bi joj objasnio 4000 doloresa :D

Predstavio joj ideju, pitala samo kamo ćemo to staviti da ne bude "in your face" u sobi. Nije se uopće uzrujala oko cijene, kaže kad ćemo imati para zašto ne... I morat će biti u crnoj boji kao što su nam i drugi zvučnici. Mislim da taj zahtjev mogu prihvatiti.

 

Btw, kako ti napreduješ sa zvučnicima itd.? Sjećam se da smo se još prošle godine čuli preko privatnih poruka...

 E pa tako na m je svima...kad bude para .... ma jos sam na Logitechu.... ali ce biti ove godine ja se nadam nista negledam jer onda samo cure sline a imam vaznijih stvari za rijesit...haha

VenAtoR#2231
14 godina
offline
AV Receiver do 2.000 kn?

imas u nove boje zvuka akciju na qacoustic.... ogranicene kolicine pa ako ti pomaze sta pozuri....

VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
jocommb kaže...

 E pa tako na m je svima...kad bude para .... ma jos sam na Logitechu.... ali ce biti ove godine ja se nadam nista negledam jer onda samo cure sline a imam vaznijih stvari za rijesit...haha

jocommb kaže...

imas u nove boje zvuka akciju na qacoustic.... ogranicene kolicine pa ako ti pomaze sta pozuri....

Vidim da si se dugo držao toga da ništa ne gledaš Nemoj, to je zlo...

14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Mirko935 kaže...
jocommb kaže...

 E pa tako na m je svima...kad bude para .... ma jos sam na Logitechu.... ali ce biti ove godine ja se nadam nista negledam jer onda samo cure sline a imam vaznijih stvari za rijesit...haha

jocommb kaže...

imas u nove boje zvuka akciju na qacoustic.... ogranicene kolicine pa ako ti pomaze sta pozuri....

Vidim da si se dugo držao toga da ništa ne gledaš Nemoj, to je zlo...

 ma reklama na Facebook-u..... haha 

VenAtoR#2231
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
jocommb kaže...
Mirko935 kaže...

Vidim da si se dugo držao toga da ništa ne gledaš Nemoj, to je zlo...

 ma reklama na Facebook-u..... haha 

Da, da, reklama na Facebooku... Te fore i ženi prodaješ?

14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Njoj nesmjem vise nis rec... oslo neki dan 9 milja na laptop.... :D
VenAtoR#2231
14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Mirko935 kaže...

Meni je malo "sumnjiv" taj Fazon sub... 6.5" driver i volumen od samo 15 L. Zensor 3 je za trećinu veći

 iskreno, ne treba mi neki koji ce tresti zgradu 

mislim da je uz zensore 3 ovaj subic sasvim dovoljan, a i da ce za pocetak odraditi ono sto treba pa kad se skupi para ici ce bolji 

 

perkoxcar kaže...

Kako to da si se odlucio za Onkyo umjesto Denona ? Mislim da je denon malo bolji sto se nekih sitnica tice.

 

znas da i nema neke velike razlike, tu su negdje po svemu, sad vise neznam napamet ali mislim da onkyo ima vecu snagu po kanalu ali to je nebitno.

A onkyo je sad na nekoj ludoj akciji pa su i cijenom tu negdje... 

 

Mirko935 kaže...
jocommb kaže...
Bome volio bi znat kako bi joj objasnio 4000 doloresa :D

Predstavio joj ideju, pitala samo kamo ćemo to staviti da ne bude "in your face" u sobi. Nije se uopće uzrujala oko cijene, kaže kad ćemo imati para zašto ne...  I morat će biti u crnoj boji kao što su nam i drugi zvučnici. Mislim da taj zahtjev mogu prihvatiti. 

 

Btw, kako ti napreduješ sa zvučnicima itd.? Sjećam se da smo se još prošle godine čuli preko privatnih poruka...

 

sve mi se cini da i dalje nisi napomenuo da je iza 4 ... 3 nule  

I believe Wi can Fi...
14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
jocommb kaže...

imas u nove boje zvuka akciju na qacoustic.... ogranicene kolicine pa ako ti pomaze sta pozuri....

provjerio upravo i to (nisi mi trebao produziti agoniju odabira hahahha)

3020+3070 bi izasli cca 4080kn... 

I believe Wi can Fi...
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Striko2009 kaže...
Mirko935 kaže...

Meni je malo "sumnjiv" taj Fazon sub... 6.5" driver i volumen od samo 15 L. Zensor 3 je za trećinu veći

 iskreno, ne treba mi neki koji ce tresti zgradu 

mislim da je uz zensore 3 ovaj subic sasvim dovoljan, a i da ce za pocetak odraditi ono sto treba pa kad se skupi para ici ce bolji 

Ma stvar je u tome što mislim da će ti baš uz Zensore 3 biti više-manje beskoristan. Mislim, nisam čuo ni jedno ni drugo, ali s obzirom na veličine drivera i kutija, ne vjerujem da nešto puno dublje svira taj sub od Zensora. Mislim da bi ti bilo bolje da uštediš 2000 kn i skupiš još malo kroz par mjeseci pa kupiš neki jači sub.

Striko2009 kaže...

znas da i nema neke velike razlike, tu su negdje po svemu, sad vise neznam napamet ali mislim da onkyo ima vecu snagu po kanalu ali to je nebitno.

A onkyo je sad na nekoj ludoj akciji pa su i cijenom tu negdje...

A nije li Onkyo generaciju stariji? Ne pratim ih toliko pa nisam sicher. Nije to ni bogznakako bitno.

Striko2009 kaže...

sve mi se cini da i dalje nisi napomenuo da je iza 4 ... 3 nule  

Vidjela svojim očima... Sumnjivo to meni, iskreno. Brijem da je neki trik, ono kao "Može, nema problema" i onda ako to kupimo će svako malo biti "Ti si kupio woofer od 4 hiljade dolara, onda mogu i ja sebi kupiti šta hoću" Pa ću svakih par mjeseci ići u Ikeu po novi ormar da stanu sve njene krpice i čudesa

11 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Taj q acoustics 3070 sub je najslabiji dio te njihove 3xxx serije. Ja sam ga više puta poslušao i na tvom mjestu bi ga preskočio. Imho bolje bi ti bilo skupiti još malo love pa uzeti nešto bolje, ili uzeti polovan sub. Dobar sub se lako uklopi u skoro svaki sistem, tako da ne moraš ciljati da je ista serija kao i bookshelfovi.
Btw ja imam 3020 i zadovoljan sam.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Mirko935 kaže...

Ma stvar je u tome što mislim da će ti baš uz Zensore 3 biti više-manje beskoristan. Mislim, nisam čuo ni jedno ni drugo, ali s obzirom na veličine drivera i kutija, ne vjerujem da nešto puno dublje svira taj sub od Zensora. Mislim da bi ti bilo bolje da uštediš 2000 kn i skupiš još malo kroz par mjeseci pa kupiš neki jači sub.

 

tako ce i biti, za sad idu samo zensori 3, a sub ide kasnije. 

Gledam u rangu do max 3000kn, Fazon sub je idealan jer nema nikakvog otvora i ne dopusta djecjoj masti da utrpa igracke unutra (kao sto mi se dogodilo na subu od kucnog kina gdje sam nasao parkiranih par autica unutra )

I believe Wi can Fi...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice