Hi FI savjet

poruka: 9
|
čitano: 3.195
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Hi FI savjet

Pozdrav svima,

 

imam dilemu pa ako može vaša mišljenja.

Imam Marantz PM6005 pojačalo na koje su spojeni Dali Zensor 3 zvučnici.

Dobri zvučnički Qed kablovi i interconnect.

Trenutno pogoni stari Harman Kardon cd player, novi transport i servisiran koi ima dupli burr brown dac u sebi.

Na žalost CD player čita samo CD nema usb port ili slično.

Zvukom sam zadovoljan ali bi htio jednostavniji način za slušanje muzike, imam dosta muzike na kompu koju bi htio slušati da ne moram pržiti na cd non stop-

 

Pitanje,

 

da li uzeti Marantz cd6006 koji ima usb ulaz u sebi te se može na taj način slušati muzika.

Dilema je u tome da i navedeni cd player i pojačalo imaju isti DAC 24bit/192kHz high current CS4398 Cirrus Logic te nekako ne vidim smisao davati cca 2700,00kn za cd player da bi mi služio kao izvor zvuka preko usb s obzirom da oba uređaja imaju isti dac.

Možda bi bilo jednostavnije i jeftinije uzeti 5m optičkog kabla i direktno onda sa kompa puštati muziku na pojačalo ili neku zvučnu u komp sa koaksijalnim izlazom pa koaksijalnim kablom spojiti na pojačalo, da ne gomilam komponente u nedogled.

 

Harman cd player odrađuje svoj posao odlično no htio bi i na ovaj način slušati muziku.

Mišljenja sam da ako uzmem taj cd player neću ništa dobiti naspram opcije komp optika na pojačalo ili komp koaksijala na pojačalo, pogovtovo što oba uređaja imaju isti DAC, i Marantz cd player i Marantz pojačalo.

 

Svaki savjet je dobrodošao :)

 

pozz

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Hi FI savjet
... imam isto pojacalo ;)..... dodao sam android tv box spojen u mrezu sa kompom, dodao optiku na pojacalo i bog te veseli.... slusas mjuzu sa kompa, imas internet radio i kodi za filmove..... a imas na njuskalu dobar izbor uredjaja i ako ti ne treba za filmove (za sto bi preporucio koji bolji i jaci tv box, s vise rama) vec od kakvih 200njak kuna.....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Hi FI savjet

moje misljenje je da ti se ne isplati ,jer da recimo kupiš i neki DAC ...išta bolje koštat će te kao pola tvog pojačala...meni je jedino pošto mi je komp izvor zvuka jedino došlo u obzir kupovina DACa  i iz njega u amp 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Hi FI savjet

.... zasto bi uopce razmatrao kupovinu DACa kad ga pojacalo ima integrirano????.... za slusanje s kompa, dakle ili android ili opticki kabel od kompa do pojacala.... ima i skupljih rjesenja kao neki NAS ili slicno....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hi FI savjet
uzmi od cambridge audioa dac magic plus,ako nemaš velku kolekciju cd-a ne isplati ti se kupovati cd player,inače taj marantz pm 6005 ima jako dobar dac u sebi,slušao sam ga imam doma to pojačalo
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
8 godina
offline
Re: Hi FI savjet
Tallahassee kaže...

.... zasto bi uopce razmatrao kupovinu DACa kad ga pojacalo ima integrirano????.... za slusanje s kompa, dakle ili android ili opticki kabel od kompa do pojacala.... ima i skupljih rjesenja kao neki NAS ili slicno....

 pa zato i rekoh ne isplati se kupovati ništa mu nek spoji direktno iz kompa u pojacalo i bok.  

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
15 godina
offline
Re: Hi FI savjet
Tallahassee kaže...

 ima i skupljih rjesenja kao neki NAS ili slicno....

 ima i poluskupih rječenja, na ruteru imam usb stick koji je u omogucen u server modu, hifi reciver ima pristip preko kucne mreze (lan/wifi) na ruter-usb/server gdje drzim glazbu.

 

Ja bih isto preporucino neki android box ili usb player ako zeli jeftino rješenje

10 godina
protjeran
offline
Re: Hi FI savjet
bik kaže...

 ima i poluskupih rječenja, na ruteru imam usb stick koji je u omogucen u server modu, hifi reciver ima pristip preko kucne mreze (lan/wifi) na ruter-usb/server gdje drzim glazbu.

 

Ja bih isto preporucino neki android box ili usb player ako zeli jeftino rješenje

 ... ja sam neko vrijeme razmisljao o ovom NADu, ali s obzirom na integrirani dac u pojacalu, nema smisla, a i s androidom sam super zadovoljan, mozes sve preko njega....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
14 godina
offline
Hi FI savjet

Tako sam i mislio. hvala na savjetima. Mislim da bude neka zvučna sa optičkim izlazom i optički kabal do pojačala i to je to, za cd ostaje Harman i sve 5.

 

pozz svima

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice