HI-FI Sistem

poruka: 28
|
čitano: 11.301
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
HI-FI Sistem

Ovako, kupujem HIFI sistem za dnevni boravak (prostorija 6x4m), nisam ekspert za te stvari pa je svaki savjet dobro dosao. Taj sistem mi prvenstveno treba za gledanje filmova + povremeno za muziku s PC-a. Budet je 10 000kn

 

Dobio sam preporuku da uzmem ovo:

 

Zvucnici x2 i Pojacalo jel ovo dobra ponuda ili ima moza nesto bolje za te novce? Subwoofer nije potreban ili ovo nije ono sta ja zelim? Kao sto rekoh, nisam strucnak za te stvari pa zato i pitam (mozda) i gluposti

 

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 20:25 (Randy21).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
HI-FI Sistem

Jel te strah naručivati izvana? Iz UK ili DE za 5-6000 možeš dobiti nekaj kaj ćeš tu platiti 10000. 

 

Kažeš prvenstveno za filmove i onda linkaš stereo sustav, ne kažem da je loše, dapače ali imaš još opcija.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HI-FI Sistem

Za gledanje filmova obicno ide 5.1 sistem, no moze i 2.1. Jesi proucio malo to? Da li imas kako srediti kablove za zadnje zvucnike? 
I po meni za filmove sub je obavezan.

 

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem
gocc01 kaže...

Jel te strah naručivati izvana? Iz UK ili DE za 5-6000 možeš dobiti nekaj kaj ćeš tu platiti 10000. 

 

Kažeš prvenstveno za filmove i onda linkaš stereo sustav, ne kažem da je loše, dapače ali imaš još opcija.

 Iz Njemacke mogu i po rodbini, mada ne bojim se naruciti online ako je pouzdana trgovina

 

To mi je preporucila "strucna" osoba ali mi je bilo malo cudno da nije 5.1 posto imam ono staro LG kucno kino koje je 5.1. Svaki savjet je dobro dosao ;)

10 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem
Sale_ds kaže...

Za gledanje filmova obicno ide 5.1 sistem, no moze i 2.1. Jesi proucio malo to? Da li imas kako srediti kablove za zadnje zvucnike? 
I po meni za filmove sub je obavezan.

 

 Ja bi isto radije 5.1 zbog kvalitete zvuka. Soba je u remontu tak da mogu provuci kablove

6 godina
protjeran
offline
HI-FI Sistem

Budi oprezan. Svaki je zvučnik ujedno i mikrofon. Što bolji zvučnici, to bolja svojstva mikrofona. Želiš li da te prisluškuju?

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
HI-FI Sistem
što se tiče recivera možeš birati između onkyia,marantza i denona,imaš u sonus arta (uvijek bude neka akcija) ili ronisa,yamahu i pioneer izbjegavaj,a za zvučnike izbjegavaj 5.1 pakete ,bolje ti je kupiti 2 zvučnika pa postepeno dodavati ostale,svi hvale te zvučnike, a imaš još i dynaudio koji su isto vrhunski zvučnici,imaš i dali zvučnike iz serije zensor koji imaju odličan zvuk za svoj novac,ako želiš baš odličan zvuk u sonus arta ti je marantz pm 6006 pojačalo na akciji,nemoj da te zavarava 45 wata snage jer daje glasan zvuk
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem
Mary Sue kaže...

Budi oprezan. Svaki je zvučnik ujedno i mikrofon. Što bolji zvučnici, to bolja svojstva mikrofona. Želiš li da te prisluškuju?

 Moram priznati da nisam skuzio pitanje

10 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem
blackalbum kaže...
što se tiče recivera možeš birati između onkyia,marantza i denona,imaš u sonus arta (uvijek bude neka akcija) ili ronisa,yamahu i pioneer izbjegavaj,a za zvučnike izbjegavaj 5.1 pakete ,bolje ti je kupiti 2 zvučnika pa postepeno dodavati ostale,svi hvale te zvučnike, a imaš još i dynaudio koji su isto vrhunski zvučnici,imaš i dali zvučnike iz serije zensor koji imaju odličan zvuk za svoj novac,ako želiš baš odličan zvuk u sonus arta ti je marantz pm 6006 pojačalo na akciji,nemoj da te zavarava 45 wata snage jer daje glasan zvuk

 E to mi treba, da mi netko na ovaj nacin objasni i pomogne. Onda je reciver rijesen sad jos samo zvucnici...ako se zvucnici kupuju posebno, mogu li neko vrijeme biti zastekana npr. samo 2 ili 3 zvucnika neko vrijeme?

10 godina
offline
HI-FI Sistem

Imaš u Emmezeti na Jankomiru Dali Zensor 7 bijele, nove za 3800kn. Bolje za te pare nećeš naći. 

 

Mdsound.de imaš na akciji Denon X3400 receiver za 600€ sa dostavom makar je X2400 za manje od 400£ iz UK sa dostavom odlična opcija.

 

Imaju za 920€ sa dostavom set Jamo S628 HCS3 i Yamaha RXV483. Ubojit sustav ali nije neka sreća za kvalitetno slušanje glazbe. Za filmove što ti je prioritet, best buy. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HI-FI Sistem

Ovo kaj je kolega stavio za 920e je nelos buy za filmove. Za ostatak love uzmes sub ak treba i to je to.

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HI-FI Sistem
blackalbum kaže...
yamahu i pioneer izbjegavaj...

 Moze objasnjenje zasto ovo izbjegavati?

Trenutno gledam YAMAHA R-N402D pa me interesira ovo.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem
gocc01 kaže...

Imaš u Emmezeti na Jankomiru Dali Zensor 7 bijele, nove za 3800kn. Bolje za te pare nećeš naći. 

 

Mdsound.de imaš na akciji Denon X3400 receiver za 600€ sa dostavom makar je X2400 za manje od 400£ iz UK sa dostavom odlična opcija.

 

Imaju za 920€ sa dostavom set Jamo S628 HCS3 i Yamaha RXV483. Ubojit sustav ali nije neka sreća za kvalitetno slušanje glazbe. Za filmove što ti je prioritet, best buy. 

 

 

 Svida mi se ovaj set za 920€, jedina mana je kaj mi tu treba gotovina :(

 

Hvala (obojci) na pomoci...sad imam o cemu razmisljati...kud i kako

10 godina
offline
HI-FI Sistem

Onda pali u Emmezetu po Zensore i riješio si fronte. Ovaj PM6006 je odlična cijena, baš sam usporedio sa par shopova vani i jeftiniji je ali to ti je stereo pojačalo a to nije namjenjeno za kućno kino.

 

Zensore sam slušao neki dan i za vikend ih uzimam. 5800 su inače kod nas a vani 850€/700£. 

 

Htio sam Monitor Audio al nakon inboxa sa forumašem sa AVforumsa malo sam preispitao opcije i ovi Zensori su bomba. 

 

Problem ti je kaj ti onda ne ostaje previše u budžetu za centar, surround, subwoofer, tj ne ostaje ti skoro ništa. 

 

Zato sam mislio da pogledaš vani. Kod nas nećeš naći iole dobro kućno kino za 10000kn, apsurd živi. Pričam za AV receiver i 5.1. 

 

E sad sam se sjetio, Ronis. 

 

Nova serija Jamo S807HCS za 6400 i S809 HCS za 7500kn. 

 

Obećavajuće specifikacije ali to je sve bez receivera i subwoofera. 

 

Imaju Monitor Audio 5.1 set za 6100kn vidiš, i brijem da je X2400 oko 4000kn možda spuste za komplet, reci da to tak vani rade 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem

I ja sam gledao u Ronisu i mogao bi kod njih sve uzeti na rate, imaju i   JAMO S 628 HCS + DENON AVR-X2400H ili bolje MARANTZ NR1608 bilo bi malo vise od 10000 ali kad to slozim mislim da sam miran s tim

13 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem
Randy21 kaže...

I ja sam gledao u Ronisu i mogao bi kod njih sve uzeti na rate, imaju i   JAMO S 628 HCS + DENON AVR-X2400H ili bolje MARANTZ NR1608 bilo bi malo vise od 10000 ali kad to slozim mislim da sam miran s tim

Ja sam uzel 1508, a sad je jos niza cijena. Definitivni bang for the buck. 1608 je sitno jaci i ima atmos koji vjerojatno neces nikad koristit pa cemu ga platiti.

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 23:29 (Sale_ds).
10 godina
neaktivan
offline
HI-FI Sistem

Odlicno...MARANTZ NR-1508 + Monitor Audio set i imam sve unutar budeta

 

Puno vam hvala decki ;)

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem
Randy21 kaže...

Odlicno...MARANTZ NR-1508 + Monitor Audio set i imam sve unutar budeta

 

Puno vam hvala decki ;)

 To bu mrak. I ne srami se pitat za popust :D.

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
10 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem

Bez brige, bit cu uporan ;)

10 godina
neaktivan
offline
HI-FI Sistem

Moze samo misljenje o BOWERS & WILKINS MT-50 nesto mi velika akcija

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: HI-FI Sistem
Mary Sue kaže...

Budi oprezan. Svaki je zvučnik ujedno i mikrofon. Što bolji zvučnici, to bolja svojstva mikrofona. Želiš li da te prisluškuju?

Okreni se! Mozda te prati neki paranoik!

5 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem
Kolege, i ja trazim rjesenje za uparit novi 4K Led tv (odustao od Oleda pa razliku ulozit u audio sustav). Da li uzet neku bolju mini hifi liniju (Denon) koja se moze povezat s tv-om ili nekakav kombi receievera i 2 stereo zvucnika.
Ne treba mi 5 zvucnika niti suround, bitno mi je da su kompaktni (mali), estetski lijepi i da je zvuk kvalitetan (moze I 2hand!) Svrha gledanje tv-a i slusanje mjuze preko tv-a, usb/pc i fm (cd moze ali nije uvjet).
Potrosio bih 3-5000kn.
Preporuka iz trgovine "Audiocinema art Zagreb": Tangent Spectrum x5BT zvucnici (s pojacalom, bluetoothom, opticki kabel input, usb, mogu se povezati i s cd-om i gramofonom eventualno, dakle all in one) + Teac PD-301 cd player/tuner (fini mali kompaktan), sve zajedno s popustom oko 5700 kn (2900 kn zvučnici); razmišljam da možda mogu i bez Teac-a jer mi je 5700 kn ipak malo previše, al opet je zanimljivo rješenje jer su zvučnici lijepi kompaktni a player je isto mali što mi je super.
Pozdrav!
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem
Kolege, i ja trazim rjesenje za uparit novi 4K Led tv (odustao od Oleda pa razliku ulozit u audio sustav). Da li uzet neku bolju mini hifi liniju (Denon) koja se moze povezat s tv-om ili nekakav kombi receievera i 2 stereo zvucnika.
Ne treba mi 5 zvucnika niti suround, bitno mi je da su kompaktni (mali), estetski lijepi i da je zvuk kvalitetan (moze I 2hand!) Svrha gledanje tv-a i slusanje mjuze preko tv-a, usb/pc i fm (cd moze ali nije uvjet).
Potrosio bih 3-5000kn.
Preporuka iz trgovine "Audiocinema art Zagreb": Tangent Spectrum x5BT zvucnici (s pojacalom, bluetoothom, opticki kabel input, usb, mogu se povezati i s cd-om i gramofonom eventualno, dakle all in one) + Teac PD-301 cd player/tuner (fini mali kompaktan), sve zajedno s popustom oko 5700 kn (2900 kn zvučnici); razmišljam da možda mogu i bez Teac-a jer mi je 5700 kn ipak malo previše, al opet je zanimljivo rješenje jer su zvučnici lijepi kompaktni a player je isto mali što mi je super.
Pozdrav!
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem
Kolege, i ja trazim rjesenje za uparit novi 4K Led tv (odustao od Oleda pa razliku ulozit u audio sustav). Da li uzet neku bolju mini hifi liniju (Denon) koja se moze povezat s tv-om ili nekakav kombi receievera i 2 stereo zvucnika.
Ne treba mi 5 zvucnika niti suround, bitno mi je da su kompaktni (mali), estetski lijepi i da je zvuk kvalitetan (moze I 2hand!) Svrha gledanje tv-a i slusanje mjuze preko tv-a, usb/pc i fm (cd moze ali nije uvjet).
Potrosio bih 3-5000kn.
Preporuka iz trgovine "Audiocinema art Zagreb": Tangent Spectrum x5BT zvucnici (s pojacalom, bluetoothom, opticki kabel input, usb, mogu se povezati i s cd-om i gramofonom eventualno, dakle all in one) + Teac PD-301 cd player/tuner (fini mali kompaktan), sve zajedno s popustom oko 5700 kn (2900 kn zvučnici); razmišljam da možda mogu i bez Teac-a jer mi je 5700 kn ipak malo previše, al opet je zanimljivo rješenje jer su zvučnici lijepi kompaktni a player je isto mali što mi je super.
Pozdrav!
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: HI-FI Sistem
Kolege, i ja trazim rjesenje za uparit novi 4K Led tv (odustao od Oleda pa razliku ulozit u audio sustav). Da li uzet neku bolju mini hifi liniju (Denon) koja se moze povezat s tv-om ili nekakav kombi receievera i 2 stereo zvucnika.
Ne treba mi 5 zvucnika niti suround, bitno mi je da su kompaktni (mali), estetski lijepi i da je zvuk kvalitetan (moze I 2hand!) Svrha gledanje tv-a i slusanje mjuze preko tv-a, usb/pc i fm (cd moze ali nije uvjet).
Potrosio bih 3-5000kn.
Preporuka iz trgovine "Audiocinema art Zagreb": Tangent Spectrum x5BT zvucnici (s pojacalom, bluetoothom, opticki kabel input, usb, mogu se povezati i s cd-om i gramofonom eventualno, dakle all in one) + Teac PD-301 cd player/tuner (fini mali kompaktan), sve zajedno s popustom oko 5700 kn (2900 kn zvučnici); razmišljam da možda mogu i bez Teac-a jer mi je 5700 kn ipak malo previše, al opet je zanimljivo rješenje jer su zvučnici lijepi kompaktni a player je isto mali što mi je super.
Pozdrav!
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
HI-FI Sistem

... iako nije u tvojim gabaritima, koje si morao ponovit samo cetri puta , za ove novce u ducanu ovakav setup neces kupit ni blizu... dakle

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-receiveri/rotel-receiver-bowers-sub-dali-concept-centralni-oglas-23595079

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/mission-m73-zvucnici-oglas-24597493

 

 

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
HI-FI Sistem

A gledaj, toliko je izbora i informacija da se covjek pogubi ako nije ekspert...

Ja sad ako ne kupim, spizdit cu novce i sipak. Opet, kupujem na duge staze i za dobar stereo potrosit cu i malo vise...samo ne znam jos sto...hbg

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
HI-FI Sistem

Oprostite na porukama, prčkao sam preko mobitela pa nisam ni vidio što napravih  

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice