Jeftini Android based HD playeri

poruka: 7
|
čitano: 3.574
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Jeftini Android based HD playeri

Kako sam u potrazi za HD player rjesenjem za dnevnu sobu, naletio sam na mnogo "Android tv box HD" playera, raznih oblika i konfiguracija na sajtovima, kao sto su DealExtreme, eBay, Amazon itd. 

Mogucnosti koje se navode su zaista nevjerovatne, a sve to dolazi u kompaktnom kucistu i sa veoma pristupacnim cijenama.

 

Evo npr. ovaj, sa quad-core procesorom (NEON rendering je podrzan, sto bi trebalo da znaci i potpunu XBMC kompatibilnost):


http://dx.com/p/gk802-quad-core-android-4-0-google-tv-player-w-wi-fi-bluetooth-v4-0-1gb-ram-8gb-rom-black-177875


Zanima me, da li je iko od vas imao iskustva sa ovim uredjajima? Najvise me brine sama stabilnost rada, zbog zagrijavanja tih malih racunara. Sta mislite, vrijedi li probati nesto ovako naruciti? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Jeftini Android based HD playeri

Ja sam narucio

http://www.engadget.com/2013/01/12/the-rk3066-android-4-1-mini-pc-hands-on/

za 70$ sa sluzbene stranice (dobijes uredjaj, punjac i hdmi kabel - bez kablova je 60$, vjeroatno se moze naci i jeftinije)

dosta sam istrazivao po netu o tim uredjajima i jedina negativna stvar oko njih je slab wifi signal

 

gledao sam taj gk802 ali odlucio sam se za dual core rk3066 zato sto dolazi u startu sa jelly beanom i ima jaci procesor od gk802 (iako je quadcore, siju ga dual core procesori)

 

javim se kad mi dodje uredjaj (osim ako ne dobijem neku ciglu =) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jeftini Android based HD playeri
Fanu kaže...

Ja sam narucio

http://www.engadget.com/2013/01/12/the-rk3066-android-4-1-mini-pc-hands-on/

za 70$ sa sluzbene stranice (dobijes uredjaj, punjac i hdmi kabel - bez kablova je 60$, vjeroatno se moze naci i jeftinije)

dosta sam istrazivao po netu o tim uredjajima i jedina negativna stvar oko njih je slab wifi signal

 

gledao sam taj gk802 ali odlucio sam se za dual core rk3066 zato sto dolazi u startu sa jelly beanom i ima jaci procesor od gk802 (iako je quadcore, siju ga dual core procesori)

 

javim se kad mi dodje uredjaj (osim ako ne dobijem neku ciglu =) 

Daj obavezno javi,i mene interesira tako nešto. nadam se da bude i kod nas uskoro bolja ponuda takvih uređaja.

11 godina
offline
Jeftini Android based HD playeri

Napokon, nakon kojih 9-10 dana (i slanja carini paypal racuna), je uredjaj stigao (sveukupno me sa carinom izasao 540kn)

 

ustekao ga u monitor (preko HDMIa), ustekao ga u struju, ustekao onaj receiver za bezicnu tipkovnicu i mis (logitech mk710)

 

Bootao se bez problema, android v4.1.1

 

namjestio rezoluciju na 1920x1080, ulogirao se u google account, automatski play store povlaci sve moje aplikacije (jedino flash nije podrzan)

 

chrome, youtube, file explorer, tune in radio, dropbox, drive, maps, sve ide bez problema

 

na 1m od routera sam imao full signal za wireless, 10m i 2 zida dalje vec nisam imao (iako tamo na laptopu imam bez problema)

bluetoothom sam se bez problema spojio s mobitelom 

 

mis i tipkovnica radili isprve (malo se primjeti lag kod koristenja misa, no nista posebno) 

od available interne memorije imam 1.95gb, tako da je sd kartica must have (ili spojiti usb stick/externi hard preko USBa) - iako vidim da sad shipaju samo verziju sa 8gb memorije (ova moja je od 4gb)

 

zatim sam otisao u dnevnu sobu spojiti ga na plazmu, e tu je vec doslo do problema sa bootanjem (boot loop), promjenio 2 uticnice i punjac, ista stvar

ajd idem istekat receiver za mis/tipkovnicu, boota bez problema, opet ustekam, restarta se i boota bez problema, sve radi

 

osim toga nikakvih drugih problema

 

youtube HD video ne steka

surfanje je oke (chrome je shit, pa zasteka kad se loada stranica - loadanje stranica je brze na mom mobu sa tegrom 3) - jedino ne znam kako da zoomiram pageove (nije da mogu raditi pinch-to-zoom, a kotacic na misu samo skrula gore dolje =)

 

sve u svemu ja zadovoljan (nisam dobio ciglu i nije mi crko prilikom prvog paljenja ^^)

 

za 520kn kod nas se ne moze bolje naci (a i bilo gdje drugdje trenutno posto je ovo jedan od, ako ne i najjaci android mini pc) 

uskoro izlaze verzije sa Exynos 4412 procesorima (istim onima iz Samsung galaxy S3/Note 2 mobitela) sa 2gb rama tako da ce to biti yebene igracke na kojima ce se moci i posteno igrati (iako se vec sad i na ovoj moze)

 

inace sluzbena stranica sa kojem sam narucio uredjaj je

http://www.timingpower.com/rk3066-android-mini-pc 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2013 13:14 (Fanu).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Jeftini Android based HD playeri

Lijep osvrt na uređaj. Bilo bi dobro ako bi mogao malo istestirati kako vrti HD video.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Jeftini Android based HD playeri

Evo upravo sam streamao mkv preko wirelessa sa PCa

SIZE..........: 6720 MB

RUNTIME.......: 02:49:00

VIDEO CODEC...: x264

FRAMERATE.....: 23.976 fps

BITRATE.......: 4020 kbps

RESOLUTION....: 1280x536

AUDIO.........: English DTS 5.1 @ 1.5 mbps 

 

 

bez problema u mkv video playeru sam gledao film (titlovi i sve), takodjer nikakvih problema sa mp4 fajlom (2gb, 1920x1036) i gledanjem u standardnom video playeru

 

jedino sto mi smeta jest sto se cijeli film pomakne prema gore, tj pri dnu se rezervira prostor za onu android traku sa back, home, recent buttonima (i kad nije tamo, slika u filmu je pomaknuta prema gore)

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2013 18:01 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Jeftini Android based HD playeri

Nedavno sam nabavio jedan android tv player, radi se o GENIATECH MyGica ATV1100T, spojio sam na njega logitech-evu bežićnu tipkovnicu i miša, radi odlično, samo su zamjenjena slova poput y je z i tako par njih, po američkom standardu, pa me zanima jel se to kako može podesit i ako tko ima par programa za preporučit, za surfanje, video playere itd, neke korisne savjete... ? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice