Kako spojit woofer na kućni radio?

poruka: 8
|
čitano: 2.241
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kako spojit woofer na kučni radio

eto sve piše

 

radio je spojen u komp i nornalno sateliti, a woofer je spojen tamo di se spajaju sateliti, ali normalno to nije to........

pa me zanima kako da spojim woofer posebno i gdje, jer na radiju više nema nikakve izlaze ni ulaze osim za antenu i još nešto

činčevi su iskorišteni za spajanje radija na komp 

 

linija  je: philips fw 306

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Kako spojit woofer na kučni radio

pusti malo vise podataka, tipa koji woofer imas, aktivni ili pasivni, proizvodjac itd...ne bi te grom pogodio da si stavio koju sliku ....{#}

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Kako spojit woofer na kučni radio

nema frke stari {#}

 

woofer ima 160w rms, aktivni

3 salita od 50 w rms

taj set je inaće od kućnog kina 

marka je LG

nemam reciver od kućnog kina jer je pokvaren

 

oprosti te što malo kasnim evo i slike linije

satelit naprijed satelit naprijed
sat. nazad sat. nazad
karakteristike od satelita karakteristike od satelita
woofer woofer
karakteristike woofer-a karakteristike woofer-a
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.8.2014 15:27 (reniko).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Kako spojit woofer na kučni radio

Mislim da ti to nije aktivni woofer, jer na njemu nema nikakvih kontrola ( volume control, low frequency control, cut off contrl, itd ). Ako i je onda su kontrole na reciveru, sto tebi ne znaci nista jer on ne radi... Isto tako aktivni sub-ovi imaju ugradjeno pojacalo sa alu sarkama iza, kroz koje se isto hladi, a ovaj nema, pa eto pretpostavljam da nije aktivni woofer...

 

Da je aktivni mogao bi ga spojiti direkt na zvucnu od kompa, da mu daje signal ( naravno to podesiti u opcijama kompa ), a satelite na izlaz linijskih zvucnika ( iskreno neznam kako bi to zvucalo radi signal delaya ).

Ovako ti ostaju oriiginal linijski zvucnici ( ako su ispravni) koji se nece nista losije cuti od LG satelita i LG woofera zajedno, mozda cak i bolje.

 

boljka tih kucnih kina je ta, da kad odu pojacala , ostatak je neiskoristiv ako nemas neki surround receiver viska...lol

 

Isto tako postoji mogucnost kupovine neke vrste skretnice, kao sto je imaju 2.1 sistemi zvucnika, pa onda LG woofer spojis na izlaze zvucnika linije ( R/L) , sto ide na skretnicu koju ugradis u pozadinu woofera (zadnju drvenu plocu ), pa iz skretnice se razdvaja signal , 1 ide signal u woofer, a drugi u satelite ... ali to je neka druga prica, koja mislim da ti nije isplativa u ovom momentu...

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojit woofer na kučni radio
zara76 kaže...

Mislim da ti to nije aktivni woofer, jer na njemu nema nikakvih kontrola ( volume control, low frequency control, cut off contrl, itd ). Ako i je onda su kontrole na reciveru, sto tebi ne znaci nista jer on ne radi... Isto tako aktivni sub-ovi imaju ugradjeno pojacalo sa alu sarkama iza, kroz koje se isto hladi, a ovaj nema, pa eto pretpostavljam da nije aktivni woofer...

 

Da je aktivni mogao bi ga spojiti direkt na zvucnu od kompa, da mu daje signal ( naravno to podesiti u opcijama kompa ), a satelite na izlaz linijskih zvucnika ( iskreno neznam kako bi to zvucalo radi signal delaya ).

Ovako ti ostaju oriiginal linijski zvucnici ( ako su ispravni) koji se nece nista losije cuti od LG satelita i LG woofera zajedno, mozda cak i bolje.

 

boljka tih kucnih kina je ta, da kad odu pojacala , ostatak je neiskoristiv ako nemas neki surround receiver viska...lol

 

Isto tako postoji mogucnost kupovine neke vrste skretnice, kao sto je imaju 2.1 sistemi zvucnika, pa onda LG woofer spojis na izlaze zvucnika linije ( R/L) , sto ide na skretnicu koju ugradis u pozadinu woofera (zadnju drvenu plocu ), pa iz skretnice se razdvaja signal , 1 ide signal u woofer, a drugi u satelite ... ali to je neka druga prica, koja mislim da ti nije isplativa u ovom momentu...

 

 

da, dobro

hvala na odgovoru

a može te li mi poslati te sktretnice koje bi mi trebali, a bilo bi  mi draže da mi pošaljete i neki oglas ili tako nešto 

samo mi ne,mojte davat neki ebay ili tako nešto 

samo dučane u hr i oglase u hr.........hvala

11 godina
neaktivan
offline
Kako spojit woofer na kućni radio?

?????

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako spojit woofer na kućni radio?
reniko kaže...

?????

Za skretnicu moraš znat puno parametara.

Od velečine, otpora i snage zvučnika do frenkvencijskog opsega za woofer.

12 godina
online
Re: Kako spojit woofer na kućni radio?

zato je i napisano ... to je neka druga prica...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice