Kamera za parkiranje (Pioneer AVH-X2500BT)

poruka: 7
|
čitano: 10.348
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kamera za parkiranje (Pioneer AVH-X2500BT)

dakle sam naslov govori..radio se o kameri za pomoć kod parkiranja.

primjetio sam da imam mogučnost spajanja kamera na gore navedenoj multimedijalnoj auto jedinici i iz znatiželje 

odlučio isprobati..naručio sam s eBay za cca 70kn kameru i sad me zanima kako se to točno spaja?

kamera radi na 12V DC naponu..crna i crvena žica naravno, ali kud da ih spojim?

najprije mi je na pamet palo da ih spojim direktno na žice od rikverc svijetla, ali ne funkcionira baš svaki puta.

znači stavljam brzinu u rikverc, kamera dobiva napajanje i pali se, ali samo kod prvog pokušaja, dalje na funkcionira nego ju treba gasit i palit u postavka za svaki sljedeći pokušaj, a nekon nekog vremena pojavi se ovakva slika na ekranu i ne miče se sve dok ne isključim napajanje radia i on se resetira.

kada sam zadnji puta isprobavao složit, primjetio sam da u radiu ima jedna ljubičasto-bijela žica

kuda se ona spaja? primjetio sam da u postavkama za polaritet kamere mogu odabrati "Battery" i "Ground"

predpostavljam da Ground ima neke veze s tom žicom, a Battey napajanje iz akumulatora?

ako je netko to već radio, svaka pomoć i savjet je dobrodošao :)

Šprem
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kamera za parkiranje (Pioneer AVH-X2500BT)

hvala na pomoći, stvarno :D

napajanje kamere se spaja na napajanje od jedinice, a ona ljubičasta žica 

na + od svjetla za rikverc i preko nje dobiva signal za paljenje :)

Šprem
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kamera za parkiranje (Pioneer AVH-X2500BT)

Pretpostavljam da je golf 4 kao i moj u pitanju... Imam slican dvd u svoje avh 3200 bt i ima isto mogucnost straznje kamere. Samo mi reci gdje si je montirao i koja je tocno kamera?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kamera za parkiranje (Pioneer AVH-X2500BT)

da.golf IV je u pitanju..

kamera je s eBay-a

a montirao sam ju na zaokruženo mjesto, mogu ti poslati u PM sliku sutra pa da vidiš..

sve u svemu kamera je oke za te novce..

u kompletu s kamerom dobiješ sve potrebno za montažu :)

Šprem
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kamera za parkiranje (Pioneer AVH-X2500BT)

Sta si busio branik i morao ga skidati?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kamera za parkiranje (Pioneer AVH-X2500BT)

bušio sam branik, a žice provukao kroz bunker.branik ne trebaš skidat dolje..ima rupa kroz koju su povučene več

postojeće žice..

s kamerom dobiješ malu krunu za bušenje

Šprem
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2015 16:02 (mArtin123).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamera za parkiranje (Pioneer AVH-X2500BT)
mArtin123 kaže...

bušio sam branik, a žice provukao kroz bunker.branik ne trebaš skidat dolje..ima rupa kroz koju su povučene več

postojeće žice..

s kamerom dobiješ malu krunu za bušenje

Hvala :)

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice