Klipsch zvučnici sa Pioneer receiverom

poruka: 4
|
čitano: 2.876
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Klipsch zvučnici sa Pioneer receiverom

Pozz. Prodao sam svoj Jamo 5.0 sustav i idem na nešto malo ozbiljnije. 

 

Za oko su mi zapeli Klipsch R28F zvučnici i step down R26F koji su manji i slabiji ali "samo" 50€ jeftiniji. 

 

R28F - 150/600W 8ohm, 98dB@2,83V/1m, 35Hz-24kHz

 

R26F - 100/400W 8ohm, 97dB@2,83V/1m, 38Hz-24kHz

 

E sad, dal će moj receiver bit dobar da pogoni R28 prije svega?

 

Pioneer VSX-1131 7.2

 

  • 170 W/ch (6 ohms, 1 kHz, THD 0.9 %, 1ch Driven FTC)
  • 100 W/ch (8 ohms, 20 Hz-20 kHz, THD 0.08 %, 2ch Driven FTC)

 

R28F mi se čine kao overkill za 18m2 sobu al velim, ako ih se isplati uzet s obzirom da su samo 50€ skuplji zašto ne. 

 

Receiver je pila i to nema sumnje al me zanima dal ću moći iskoristiti maksimum i od njega i od zvučnika?

 

Ima za 650€ opcija R26F sa centralnim R25C pošto mi je cilj kroz neko vrijeme složiti barem 5.1.

 

Hvala!

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Klipsch zvučnici sa Pioneer receiverom

Ja bih rađe veće uzeo.  S obzirom na Klipschovu ogromnu osjetljivost, neće ti faliti snage od pojačala sigurno ni u kojem slučaju. Pretpostavljam da Pajo ima i opciju za bi-amping ako bi te veselilo, a nemaš namjeru iskoristiti oba 7 kanala.

 

edit: Sad tek skužio datum poruke... Pretpostavljam da si ti to već kupio do sad?

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2017 10:25 (Mirko935).
10 godina
offline
Klipsch zvučnici sa Pioneer receiverom

Ma nisam ništa, zjebal sam pare na gluposti jer se nisam mogao odlučiti tak da sad post do uskrsnice. 

 

Našao sam na njuškalu za 300kn novi set zvučnika od Pioneer DCS-222 kućnog kina.  

 

E sad, piše iza na njihovom receiveru da su svi na 4ohma i sub na 8ohma. 

 

Moj receiver veli da ide od 6-16ohma. 

 

Dal mi je sigurno spojiti te pizdeke na receiver?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Klipsch zvučnici sa Pioneer receiverom
gocc01 kaže...

Ma nisam ništa, zjebal sam pare na gluposti jer se nisam mogao odlučiti tak da sad post do uskrsnice. 

 

Našao sam na njuškalu za 300kn novi set zvučnika od Pioneer DCS-222 kućnog kina.  

 

E sad, piše iza na njihovom receiveru da su svi na 4ohma i sub na 8ohma. 

 

Moj receiver veli da ide od 6-16ohma. 

 

Dal mi je sigurno spojiti te pizdeke na receiver?

Imaš veći problem od impedancije, a to je taj da je taj woofer očito pasivan i treba ti ova glavna jedinica kao pojačalo za njega. Receiveri imaju isključivo pre-out za woofer, ak' znaš o čemu pričam. Ako ne, objasnim ti bolje, nije problem.

 

Što se tiče ohmova, u najgorem slučaju bi ti se receiver malo više grijao i nakon dugog rada na visokoj glasnoći bi mogao ulaziti u Protect mod ako bi bio preopterećen. S tim malim pizdekima od zvučnika čisto sumnjam, ali općenito se to može dogoditi. Trajna oštećenja vrlo teško, tome služe ti protection circuiti (pregrijavanje, kratki spoj, gromovi i munje itd.)

 

A to što sparuješ receiver od 4000 kn sa zvučnicima od 300 kn mi je skroz cool Totalni waste of potential receivera

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 11:33 (Mirko935).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice