Konvertiranje kazetara u aux port

poruka: 8
|
čitano: 2.837
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje kazetara u aux port

Pozdrav svima! Imam jednu liniju koja nema aux ulaz pa bi eliminirao kazetar i spojio 3,5mm aux kabel. Otvorio sam liniju ali neznam di bi to trebao spojit. Moze li kakva pomoc? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje kazetara u aux port

Davno sam tako nesto radio i koliko se sjecam magnetna glava od kazetara ima 3 zice a to su L R i masa, znaci klasika, mozes to prespojit na mali jack ili rca cinch, samo je taj ulaz dosta osjetljiv (nesto kao phono) pa moras imas dosta slabi siglal (smanjit od kud pustas zvuk) jer inace odma clip-a.

Sad neznam od kazetara do kazetara mozda ces morat stisnut play znaci da on vrti da bi TAPE ulaz bio u funkciji.

 

Ne ocekuj neku kvalitetu od svega toga.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje kazetara u aux port

ne mogu utvrditi koje su te 3 zice, gledao sam dosta tutorijala po netu al ovdije na mom vidim samo play,rew,stop/eject zice. Radio izgleda extra i jako se dobro cuje. Spojio bi ga na pc. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Konvertiranje kazetara u aux port

Svaka čast na trudu, ali mislim da se ne isplati zezati, jer adapteri su stvarno jeftini: link, ostaje samo smisliti kako provući žicu da se ne vidi, a ujedno kazetofon ostaje funkcionalan ako baš zatreba.

KaeR
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konvertiranje kazetara u aux port
KaeR kaže...

Svaka čast na trudu, ali mislim da se ne isplati zezati, jer adapteri su stvarno jeftini: link, ostaje samo smisliti kako provući žicu da se ne vidi, a ujedno kazetofon ostaje funkcionalan ako baš zatreba.

citao sam da se jako gubi kvaliteta zvuka preko te kazete, odlicna je stvar ne kazem nista protiv, al bi volio direktno to spojit :)  

12 godina
neaktivan
offline
Re: Konvertiranje kazetara u aux port
4L4N kaže...
KaeR kaže...

Svaka čast na trudu, ali mislim da se ne isplati zezati, jer adapteri su stvarno jeftini: link, ostaje samo smisliti kako provući žicu da se ne vidi, a ujedno kazetofon ostaje funkcionalan ako baš zatreba.

citao sam da se jako gubi kvaliteta zvuka preko te kazete, odlicna je stvar ne kazem nista protiv, al bi volio direktno to spojit :)  

kazetar ne radi kako treba na njemu btw

14 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje kazetara u aux port

ti gledas zice od tipki, ali trebju ti od izvora zvuka tj magnetne glave, koja bi trebala imat 3 zice, bijelu ua lijevi kanal, crvenu za desni i neka deblja tj omotana u zici oko njih i to je masa za oba 2 kanala.

 

ako spajas na mali jack, bijela ide na onaj vrh jacka, spic, crvena ide na onaj prsten u sredini, a masa gnd ide na onaj zadnji prsten najblize drsci.

to je glava i vide se zice malo to je glava i vide se zice malo
neki walkman cisto primjera, vidi se zica neki walkman cisto primjera, vidi se zica
tu se vidi bijela L, crvena R i ova crna gnd tu se vidi bijela L, crvena R i ova crna gnd
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2014 17:26 (Toni2000).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konvertiranje kazetara u aux port
Toni2000 kaže...

ti gledas zice od tipki, ali trebju ti od izvora zvuka tj magnetne glave, koja bi trebala imat 3 zice, bijelu ua lijevi kanal, crvenu za desni i neka deblja tj omotana u zici oko njih i to je masa za oba 2 kanala.

 

ako spajas na mali jack, bijela ide na onaj vrh jacka, spic, crvena ide na onaj prsten u sredini, a masa gnd ide na onaj zadnji prsten najblize drsci.

hvala ti puno, pokusat cu to pospajat kad stignem pa javim kako je proslo. Pozz!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice