Ne rade izlazi? kucno pojacalo.

poruka: 3
|
čitano: 2.441
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Nešto izgorilo? kucno pojacalo.

Dakle.. imam pojacalo technics SU-8055 i prije par dana idem si ga prikljucit.. i kada sam sve postekao idem ga upalit kad ono nema znakova zivota.... otvorim ga i vidim dva osiguraca, jedan je izgorio i njega sam izvadio i stavio novi isti ! , poslje toga je pojacalo upalilo ali nije radilo.. te sam provjerio i straznje osigurace izlaza zvuka te i njih promijenio.. kada sam ga ponovo isao upaliti sve je radilo ali nije bilo zvuka pa sam isao provjeriti kablove od zvucnika i vidim da je jedan vani.. kada sam ga stavljao slucajno sam dodirnuo drugi tj + i - su se dodirnuli i tu je dosla iskra :P lijen sam bio iskljucit pojacalo -.- ....na prvu sam mislio sve je riknulo.. vidio sam da pojacalo svijetli ali su i izlazni osiguraci zvucnika izgorili.. opet sam ih promijenio i sada svaki puta kada upalim pojacalo i krenem lagano pojacavati izgore izlazni osiguraci..... sry zbog dugackog posta :D.... ukratko, da se pomirim da mi je riknulo pojacalo ili sto da radim?.... pregledao sam sve iznutra sve izgleda ok 

Ivan
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nešto izgorilo? kucno pojacalo.

Po opisu izgleda da je stradao izlazni stupanj pojačala, znači ništa bez popravka.

Servisni priručnik odnosno shemu imaš na elektrotanya stranici, no ako nemaš potrebnu opremu da testiraš pojedine komponente, ili iskustva za siguran rad, prepusti to servisu.

KaeR
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne rade izlazi? kucno pojacalo.
Prepustit cu to servisu, ako ja budem dirao moglo bi biti jos gore stanje :D
Sve u svemu hvala :)
Ivan
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice