Obrnuti kanali na slušalicama

poruka: 7
|
čitano: 4.280
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Obrnuti Audio problem

pozdrav

 

kupio sam soundblaster omni 5.1 eksternu zvucnu i hyperX cloud II headset. posto je audio i mic u jednoj zici kupio sam splitter da razdvojim mic i audio kako bi mogao spojiti na zvucnu i sve radi ali audio se obrnuo. znaci zvuk iz desne slusalice cujem u lijevoj. isto se desava i u igrama sa virtualnim surroundom. protivnike koji su mi naprijed cujem iza leđa itd. guglam, restartam, cackam audio softwer device manager, control panel cijelo popodne i ne mogu sredit.

 

ima li ko kakav savjet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Obrnuti Audio problem
Zasto spajas na zvucnu kad sluse dolaze sa svojom zvucnom?
...i tako dalje
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Obrnuti Audio problem

zato sta dongle nije iste kvalitete, zvucna mi daje bolji zvuk, cistiji mikrofon i slicno, pa zato je valjda i dozvoljeno odvajanje od dongla..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Obrnuti Audio problem
Jedino da kupis 3.5mm na 2xchinch muski i jedan na 2xchinch zenski kabel/adapter pa prespojis tako kanale
...i tako dalje
16 godina
moderator
offline
Re: Obrnuti Audio problem
neznalica90 kaže...

kupio sam soundblaster omni 5.1 eksternu zvucnu i hyperX cloud II headset. posto je audio i mic u jednoj zici kupio sam splitter da razdvojim mic i audio kako bi mogao spojiti na zvucnu i sve radi ali audio se obrnuo. znaci zvuk iz desne slusalice cujem u lijevoj. isto se desava i u igrama sa virtualnim surroundom. protivnike koji su mi naprijed cujem iza leđa itd. guglam, restartam, cackam audio softwer device manager, control panel cijelo popodne i ne mogu sredit.

Ako u pitanju nije softverska (driver) greška, što ćeš provjeriti tako da spojiš neke druge slušalice (ako je i na njima obrnuto, razlog je softver, ako nije, razlog je hardver), onda je jasno greška hardverske prirode. Tada je krivac ili splitter ili konektor od slušalica - jedno od tog dvojeg ima negdje kontra spojene konektore. Vrh muškog konektora u pravilu je lijevi kanal, prsten do njega je desni kanal. Kako ćeš utvrditi je li uzrok splitter ili slušalice? Uštekaj u splitter neke druge slušalice. Ako je i tada obrnuto, onda znači da je kriv splitter, a ako nije, onda znači da su krive slušalice.

 

Bio kriv splitter ili slušalice, najpraktičnije ti ili kupiti splitter neke druge marke ili modificirati ovog kojeg imaš, i to tako da precvikaš splitterov kabelić za ulaz slušalice (znači izlaz iz kompjutera, zeleni konektor) i zamijeniti žice za vrh i prvi prsten do vrha. Ili se možeš zabavljati s adapterima, kao što ti je predložio apoteka.

12 godina
offline
Obrnuti kanali na slušalicama

da zaboravio sam napomenuti kako slusalice normalno rade bez splitera samo onda ne mogu koristit mikrofon na njima. znaci definitvno je spliter, nista narucit cu drugi onda. hvala na pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Obrnuti kanali na slušalicama
neznalica90 kaže...

da zaboravio sam napomenuti kako slusalice normalno rade bez splitera samo onda ne mogu koristit mikrofon na njima. znaci definitvno je spliter, nista narucit cu drugi onda. hvala na pomoci

 

Odakle si kupio, ja takav splitter u Splitu nemogu nigdje naći. Ebay?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice