Ovisnost jacine pojacala i zvucnika

poruka: 6
|
čitano: 3.639
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost jacine pojacala i zvucnika
Ovako, imam stare 4ohm-ske pasivne zvucnike sa super zvukom i posto je linija nedavno odapela, trazim pojacalo koje ce upogoniti te zvucnike.
E sad po mojim proracunima zvucnici imaju snagu oko 30W (svaki) i sad mene zanima koje bi mi snage trebalo biti pojacalo (nasao sam jedno od 75 i sad nezz jel je to ok ili ne).

molio bi da mi netko objasni koji bi trebao biti omjer izmedu tih snaga i na sto jos trebam paziti prilikom kupnje...

MOLIM DA MI NETKO BRZO POMOGNE JER MI JE OVO HITNO!
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ovisnost jacine pojacala i zvucnika

Koliko god, ovisno kako ćeš ih koristiti. Ako ćeš lagano slušati dosta ti je i 5W ako ćeš da imaju malo više snage onda 30ak W ako ćeš nabijati onda 50-100W da ima rezerve. Možeš i više makar nema smisla prevelikog :)

 

po kanalu naravno :)

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Ovisnost jacine pojacala i zvucnika

Jednostavno je...
Pojacalo uvijek mora biti jace od zvucnika....
Znaci npr ako ti tvoji imaju 30w RMS-a onda uzmi pojacalo od 60W RMS-a
Gledaj da ti ohmaza bude ista,znaci da ti zvicnici od 4 Ω da ti i pojacalo (reciever) il ista ces vec uzet da podrzava isto toliko
Mada je najbolje imat zvucnike od 8 Ω
Sada zasto pojacalo mora biti jace od zvicnika (sto vise to bolje) i zasto je za u kucu najbolje imat zvucnije od 8 Ω
Jednostavno zato sto vise snage u njih to je bolja kontrola i bolje ce svirat itd
Jer svi znao (vecina) da je zvucnik lakse skurit (spalit) preslabim pojacalom nego prejakim iz tog razloga sto sa pre slabim pojacalom nema kontrole i dolazi do klipa itd....

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost jacine pojacala i zvucnika

ok, hvala na brzom odgovoru.

znači ako sam dobro shvatio, moram imati jače pojačalo od zvučnika, a nije jako važno je li to 70, 100 ili 150 W (važno je samo za glasnoću).

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ovisnost jacine pojacala i zvucnika

postovani znam da je ova tema odavno otvarana ali imam problem izgorele su mi 4 kutije a nemam pojima koja je jacina dali moze pomoc imam pojacalo grunding hifi 2020 studio a nemam pojima jacinu i lajk sam za te stvari na stare zvucnike nema nikakav papir da bih znao jacinu postavio sam slike ako mogu dobiti pomoc .ovaj link sam nasao ali ne kapiram nista

 

http://www.radiomuseum.org/r/grundig_studio_2020_hifi.html

 

hvala

vlada
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 19:45 (Vlada.hum).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ovisnost jacine pojacala i zvucnika

Teoretski možda kakvih 50W po kanalu makar vjv puno manje.

Gledaj samo da su ti zvučnici minimalno 4 oma.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice