Savjeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)

poruka: 12
|
čitano: 13.559
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Savijeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)

Pozdrav!
Planiram nešto učiniti sa dnevnom sobom po pitanju zvuka jer su ovi u TV-u loši.

Ne znam ni sam što želim.
Želim li 5.1 kućno kino ili 2.0 sistem.

Imam 5.1 zvučnike na kompjuteru i kad gledam film, lijepo je, a isto tako je lijepo i na slušalicama koje nisu surround. Nisam nikada imao ozvučenje koje nema zvučnike iza glave.

Frend ima Boston CS 260 sa Denon recieverom i loši su. Bolje mi zvuči moj Creative za kompjuterom. No, samostojeće ni ne gledam jer nemam mjesta za njih nego gledam bookshelf zvučnike. Konkretno B&W 685 S2+neki Marantz.

Koliko sam vidio po reviewima, snage imaju i kvaliteta zvuka je neupitna.

Jedino me muči to što ne znam kako zvuče kvalitetni surround zvučnici(moj Creative je kvalitetan, ali samo za svoju cijenu :), ne u rangu sa B&W-om i sličnima), a kako kvalitetni stereo pa ne mogu odlučiti što bi mi bilo bolje.

 


Koje su uopće razlike u kvaliteti između 5.1  i 2.0 zvučnika?

Logično bi bilo da su 2.0 sistemi bolji jer za iste novce dobiješ 3 zvučnika i woofer, no poprave li ta tri zvučnika i woofer stvar?

 

 

P.S. Više bih slušao glazbu nego gledao filmove.

 

Hvala :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 17:51 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savijeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savijeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)

Žični je kontroler i vidi se da su igrački. 

A k tome su za kompjutere pa imaju pojačalo u wooferu, a to ne želim. 
Želim odvojeno pojačalo/reciever s daljinskim na koje poslije mogu staviti još dva zvučnika ako idem na stereo konfiguraciju.

Ili kućno kino ili 2.0 sustav, ne 2.1.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savijeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)

5.1 sustav. Logitech Z906 dobro dođe kao kućno kino, dobro dođe za igre a opet može se i slušat muzika IMHO.

Ali koliko vidim ti želiš i više od toga. Za razliku sustava pročitaj uvodni post u temi o zvučnicima.

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savijeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)

Opet, to su PC zvučnici koji tako izgledaju i imaju te ulaze u pojačalu/wooferu.

Ja želim HDMI, optički ulaz, činčeve, 3.5mm, spajanje na mrežu itd.

Ono što ne znam jest tip sistema.
AV Reciever sa 2 bookshelfa ili AV reciever sa 5 zvučnika i wooferom.

 

Znam koje su razlike između sustava u teoriji i znam da se 2.0 može pretvoriti u 4.0 nula i dati kakav-takav surround, ali ne znam kakve su razlike u praksi i treba li mi 5.1.

Ja naginjem 2.0 sustavu, ali ne želim odbaciti ni 5.1.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savijeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)
chutac kaže...

Opet, to su PC zvučnici koji tako izgledaju i imaju te ulaze u pojačalu/wooferu.

Ja želim HDMI, optički ulaz, činčeve, 3.5mm, spajanje na mrežu itd.

Ono što ne znam jest tip sistema.
AV Reciever sa 2 bookshelfa ili AV reciever sa 5 zvučnika i wooferom.

 

Znam koje su razlike između sustava u teoriji i znam da se 2.0 može pretvoriti u 4.0 nula i dati kakav-takav surround, ali ne znam kakve su razlike u praksi i treba li mi 5.1.

Ja naginjem 2.0 sustavu, ali ne želim odbaciti ni 5.1.

 Pa ja bi ti savjetovao prema navedenom ovako: uzmi kvalitetne 2.0 zvučnike pošto ti je glazba važnija. Dobri stereo zvučnici će ionako u kućnom kinu zvučati još bolje pošto je materijal koji slušaš manje zahtjevan.

Ostatak sistema (stražnji, centar i subwoofer) možeš uvijek naknadno nadograditi.

Tu bi bilo dobro paziti da su zvučnici od istog proizvođača kako bi se slagali sa prednjima po karakteru zvuka ali nije presudno.

Ako napraviš kompromis i kupiš u startu neki komplet zvučnika za kućno velika je vjerojatnost da nećeš biti zadovoljan kasnije sa glazbom.

E sad, sve ovisi i o tvojim afinitetima i očekivanjima. Ovako nitko ne može tvrditi da ti ne bi bio zadovoljan možda i sa nekim gotovim kompletom.

Zato bi bilo najbolje da prije nego što nešto kupiš, poslušaš obadvije opcije i stereo i 5.1 sustav (koji ti financijski odgovaraju) i sam procjeniš što je za tebe.

To će onda biti jedini ispravni izbor jer je u stvari to i najbitnije - da ti budeš zadovoljan.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savijeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)

Bok,

 

radim u Sonus Artu pa me nemojte odmah napasti zbog samopromocije, ali ovo je sistem koji bih preporučio prijatelju s budžetom do 6000 kn za cijeli sistem:

 

Boston CS Serija Set Zvučnika (prednji, centralni, zadnji) - 2999 kn

 

Marantz NR1504 AV Receiver - 2599 kn

 

Ovo je Bostonov set entry level zvučnika koji zvuči fenomenalno za cijenu, a Marantz je prošlogodišnji model pa je sada na rasprodaji. 

 

Pozdrav,

Marcel

 

Web Wookiee #DontBeEvilBlogger
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 15:18 (hedseek).
13 godina
neaktivan
offline
Savijeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)

Uzet cu gore navedeni Marantz i B&W 685 S2 u Sonusu.

Jedino me zanima koliko je sigurno da mi dostave to?

Jel postoji opasnost od ostecenja?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savijeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)

Nemaš brige, dostavljamo već dvije godine bez problema putem dostavne službe InTime, a primili smo i priznanje za najbolji audio video webshop nedavno ;)

 

Dostava je besplatna i roba stiže u roku 2 radna dana max.

 

 

 

Web Wookiee #DontBeEvilBlogger
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 16:31 (hedseek).
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)

Ok, onda ću vjerovatno naručiti unutar tjedna, dva :)

 

Kad si već tu, zanima me kako spojiti zvučnike. Postoji opcija sa jednim i dva kabela. S jednim mi je jasno, ali kako sa dva, di ih uštekam na pojačalu?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)

Zvučnici se spajaju s jednim kabelom, a za ovaj sistem ti je sasvim dovoljan i "običan" Chord Carnival Classic za 45 kn po metru.

 

B&W 685 S2 ima bi-wiring i bi-amping opcije, ali to je nešto s čim se u početku ne bi trebao zamarati, vjeruj mi ;)

 

Više o tome možeš pročitati ovdje: http://www.tehnomagazin.com/br.02/Biwiring-i-biamping.htm

 

Ili pogledaj ovaj video: 

Web Wookiee #DontBeEvilBlogger
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti što uzeti za dnevnu sobu(zvučnici)

Ok, hvala na odgovoru 

Dakle jedan Marantz, dva B&W-a, dva kabela i uz to sam mislio ovo.

Jedino što me zanima za nosač jest, dolazi li sa vijcima za TV? Jer ja sam svoje zagubio..

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 20:00 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice