Slušalice za ipod koje se ne "petljaju"

poruka: 11
|
čitano: 4.868
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Slušalice za ipod koje se ne "petljaju"

Pozdrav svima,

 

Evo nakon nepunih pola godine uspio sam srediti AKG K319 slušalice koje sam koristio na ipodu

Naime, konektor koji se spaja na mp player je u obliku I (ne u oblika L kao kod sennheisera) pa kad ih stavim u hlače ili jaknu, kabel se očito lomio i sad jedna slušalica radi ali druga nekad prekida nekad je ok.

 

Sad, zanima me koje slušalice se mogu kupiti za njega do nekih 200kn da nije konektor kao kod AKG-a vec kao kod sennheiser-a (u obliku slova L) tako da nemam ovakvih problema opet

I najvažnije, da li se za tu lovu mogu dobiti sluše sa kabelom koji se ne lomi/petlja? Kad ih spremim, da mi ne treba pola dana da se odmrse (odvrte)

mislim da nisu gumene klasicne vec nesto sto se nece petljati

 

Mislim da "beats" slušalice imaju takav kabel?

 

Nadam se da ste shvatili što mi treba, unaprijed hvala na preporukama

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 20:38 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Slušalice za ipod koje se ne "petljaju"

nitko {#}

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Slušalice za ipod koje se ne "petljaju"

Uzmeš slušalice s izvlačivim kabelom

 

 

Eventualno ako baš želiš neke ddređene slušalice zbog njezinih karakteristika ili cijene potražiš kutijicu pa namotaš sam

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 18:04 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Slušalice za ipod koje se ne "petljaju"

Canyon, ZipLinq i neki drugi su imali retractable slušalice (ono sa malom "koloturom" za kabel) sa dva mala earpluga i 3.5 audio konektorom ako je to šta ti treba (Canyon je u L obliku, nisam siguran za Ziplinq, ali nije mi baš jasno kakve to veze ima...).

Ove od Canyone sam uzea u Technomaxa u Jokera, jako su lipe i bile su vrlo jeftine a zvuk nije loš za male slušalice.

Međutim Technomax je propa, ZipLinq je propa, a Canyon mislim da više ne pravi ovaj model. Anyway googlaj "retractable headphones" pa probaj nać koji model koji je nabavljiv odi (ili ako imaš PayPal sa izvora)...

E ne znam šta to čudo koristi, više manje sve koristi standardni 3.5 mm audio jack, ali ako to nije slučaj postoje adapteri za sve...

 

P.S.

Osim retractable kabela opcija je i fishbone winder na koji namotaš kabel da mu smanjiš volumen i da se ne petlja :

http://www.google.com/search?q=fishbone%20cord%20winder&tbm=isch

 

 

Paolo2612 kaže...

Uzmeš slušalice s izvlačivim kabelom

 

 

Eventualno ako baš želiš neke ddređene slušalice zbog njezinih karakteristika ili cijene potražiš kutijicu pa namotaš sam

Goddamnit mrzim kad me neko pretekne za minut dok pišem post ! {#}

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 18:11 (Enkidu).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Slušalice za ipod koje se ne "petljaju"

ma nije problem u tome da ih motam ili ne, nego u tome da se kad tad taj kabel "iskrivi"

znaci kad stavim sluše da se dogodi da mi kabel jedan ide uz vrat a drugi strši negdje jer kabel nije ravan nakon nekog vremena

 

mislim da bi mi dobro došlo slušalice sa "flat" kabelom ili kod kojih kabel nije gumeni? 

ali ne znam koje uzeti? nasao sam samo one beats slusalice ali previse su para a ne znam kakva je kvaliteta i di ih ima uzeti? da li ima alternativa za njih

 

a sto se tice izvlacivih, hvala na prijedlogu ali nekako mi se ne cine prakticne, pogotovo jer koliko vidim kabel od sluša je cijelo vrijeme "napet" da se vrati natrag u koloturu

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 18:12 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Slušalice za ipod koje se ne "petljaju"

ništa od toga a :(

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Slušalice za ipod koje se ne "petljaju"

Mislim da kužim šta oćeš reć to da ti se kabel iskrivi pa ti jedan ide ravno a drugi strši, ove moje Canyon retractable imaju jedan kao prsten mali pomični na kabelu, tako da ako se pri namotavanju / odmotavanju sa "koloture" poremeti "usklađenost kabela" samo povučeš jedan ili drugi dok nisu izjednačeni i paralelni. Ako si na to mislio.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za ipod koje se ne "petljaju"
simeparanoja kaže...

a sto se tice izvlacivih, hvala na prijedlogu ali nekako mi se ne cine prakticne, pogotovo jer koliko vidim kabel od sluša je cijelo vrijeme "napet" da se vrati natrag u koloturu

 

To ne bi imalo nikakvog smisla, svi ti retractable kabeli (ja imam USB, Ethernet, i slušalice sve retractable) su napravljeni tako da imaju par stopica u rastezanju - kad je potpuno sklopljen povučeš dokle oćeš i on se vrati na prvu stopicu i onda stoji, kad oćeš skupit povučeš opet i on se skupi do kraja. Tako da je stabilne i (diskretno a ne kontinuirano) proizvoljne dužine u razvučenom stanju.

15 godina
offline
Slušalice za ipod koje se ne "petljaju"

ma jednostavno nisam navika na to,mislim koloturu

mislim da su slušalice sa "flat" (ravnim) kabelom za mene ili one koje nisu gumene?

 

Da li netko ima prijedlog sluša sa flat kabelom?

CARPE DIEM
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Slušalice za ipod koje se ne "petljaju"

Dok sam koristio one slušalice kod kojih guma ima  grip, to jest na kojima guma nije skroz glatka -   petljale su mi se nenormalno.

 

Sad koristim one glatke i jako rijetko mi se zapetljaju. I ja sam razmišljao o nekakvom takvom kolutu koji bi mi automatski lagano namotavao kabel, to jest - vukao ga prema dolje -   ali nemam iskustva sa tim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za ipod koje se ne "petljaju"
Random. kaže...

I ja sam razmišljao o nekakvom takvom kolutu koji bi mi automatski lagano namotavao kabel, to jest - vukao ga prema dolje -   ali nemam iskustva sa tim.

 

Moje iskustvo je super, highly preporučam. Samo retractable slušalice nije lako nać za kupit... Ja sam slučajno naletia u trgovini na njih i odma ih kupia, jer su još bile i lipe i jeftine, a kad sam ih kupio otkrio sam da su i jako udobne (imaju mekan ear plug i over-ear silikonsku kukicu)...

Što se tiče retractable Ethernet kabela, ima ih na eBay-u za bakšiš. Preporučujem svakome ko ima laptop a treba ga spajati na nešto.

A retractable USB kabeli su odlični za 2.5" USB diskove (staviš u njegov sleeve / torbicu), mobitele, fotoaparate (staviš u torbu od fotoaparata), e-readere itd. itd.

Jedina mana svih tih stvari nije u funkcioniranju nego u kvaliteti. Neki su vrlo škovacaste kvalitete, ovisno o proizvođaču, zna se čak desit da se raspadnu pri prvom korištenju (ali takvi su i jako jeftini pa kupiš više, ili kupiš kvalitetnije ako moš naći).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice