Spajanje videorekordera i DVB-T tunera

poruka: 17
|
čitano: 17.418
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Snimanje filmova

Kako da spojim videorekorder na dvb-t i lcd da mogu snimati ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Snimanje filmova

Ako imaš neki dvb-t reciever, jednostavno je. Ako imaš dvb-t reciever ugrađen u TV, zaboravi. Ništa od snimanja. Nezz koliko tvoj video ima SCART priključaka, a ako ima (kao što obično imaju), reciver spoji u videorekorder SCART kabelom, a preko drugog SCARTa na videorekorderu spoji TV.

 

/videorekorder/       /dvb-t reciever/

        |     |                            |

        |     ------------------------

     /TV/

 

Valjda je jasno Smijeh

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Snimanje filmova

Ima samo jedan SCART.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Snimanje filmova

Treba ti SCART splitter. Splitter spoji u reciever, a u splitter spoji TV i videorekorder.

 

/reciever/

       |

/splitter/

   |     |

   |   /TV/

   |

/videorekorder/

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
Videorekorder

Zapravo, ja imam ugrađen dtv tuner u TV-u, i spojen mi je scartom videorecorder na TV. Video stavim na Line in i snimam to što je na TV-u. Naravno, ako prebacujem programe, sve mi snima pa čak i menu-e.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Videorekorder
Lalala33 kaže...

Zapravo, ja imam ugrađen dtv tuner u TV-u, i spojen mi je scartom videorecorder na TV. Video stavim na Line in i snimam to što je na TV-u. Naravno, ako prebacujem programe, sve mi snima pa čak i menu-e.

Meni na Samsungovom LCDu sa ugrađenim DVB-T recieverom nikako ne radi snimanje. Ima 2 SCARTa na njemu i kako god spojio Grundingov video, nikako ne radi.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Videorekorder
Sum_of_all_fears kaže...
Lalala33 kaže...

Zapravo, ja imam ugrađen dtv tuner u TV-u, i spojen mi je scartom videorecorder na TV. Video stavim na Line in i snimam to što je na TV-u. Naravno, ako prebacujem programe, sve mi snima pa čak i menu-e.

Meni na Samsungovom LCDu sa ugrađenim DVB-T recieverom nikako ne radi snimanje. Ima 2 SCARTa na njemu i kako god spojio Grundingov video, nikako ne radi.

Hm, ja imam Samsungov SyncMaster T220HD što je zapravo monitor s tunerima (analognim i dvb-t). Ima i raznih ulaza među kojima i scart. Sad mi je video spojen scart-scart sa Samsungom i snimam djetetu crtiće na videu. Koliko znam (nisam baš stručan) postoje i "mršavi" scart kabeli. Onda fale neki od kontakata u utikaču (vidi se kad pogledaš u šteker). Inače je scart 2-smjeran sistem, a glupo mi je da bi neko išao u TV ugradit 2 "polovična" scarta.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Snimanje filmova

Spojio sam splitter,ali ne hvata mi signale hrt1 i 2 ,rtl nova. Lovim slo,vž,čk i mađare?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 15:33 (zoki73).
11 godina
neaktivan
offline
RE: Snimanje filmova

Situacija je kod mene ovakva - dvbt + televizor starinski + videorekorder.

Kako to spojiti kada videorekorder nema scart uopće, niti ga ima TV.

do sada je bio samo spojen dvbt i tv preko scart adaptera iz kojeg izlaze crni i crveni činč i išli su direkt u tv.

 

Pretpostavljam da iz dvbt-a spojim kabele za sliku i zvuk u video, al ne znam dalje? Šta sa antenskim kabelima? di ide koji?

Evo i nekih fotki

 

15 godina
offline
RE: Snimanje filmova
Lepi_Borko kaže...

Situacija je kod mene ovakva - dvbt + televizor starinski + videorekorder.

Kako to spojiti kada videorekorder nema scart uopće, niti ga ima TV.

do sada je bio samo spojen dvbt i tv preko scart adaptera iz kojeg izlaze crni i crveni činč i išli su direkt u tv.

 

Pretpostavljam da iz dvbt-a spojim kabele za sliku i zvuk u video, al ne znam dalje? Šta sa antenskim kabelima? di ide koji?

Evo i nekih fotki

 

 -Video Rec (kraće VCR) koliko se na slici može vidjeti, ima dva AV ulaza, obično AV-2 služi kao prolazni (trebao bi radit ii kad je VCR ugašen), u njega spoji DVBt. S njegovog AV-Outa, spoji na TV.

Testiraj, upali DVBt, spoji kabel s VCRa na TV, tad spajaj na AV1-2-.. dok ne dobiješ signal s DVBta na TVu. Ako neće tad mora biti upaljen VCR i odabran odgovarjući AV-ulaz (npr AV2 ili Line-2) ovisno kako je u meniju VCRa napisano.

 

btw: kabeli, standard: žuta boja je za video, crvena-bijela(ili crna) su za stereo-audio (Left-Right) ili jedna za mono (bijela). Inače je svejdno koja žica jer su jednake, ali drž se tog pravila ako imaš više žica.

 

može se i preko antenskog kabla spojiti VCR naTV. VCR obično emitira na 36 kanalu (posdesivo od 30-38 i sl) i tražiš ga kao tv program na TVu. Ako na nekom kanau imaš smetnje, podesi na drugi kanal (npr 37). Sad više nebi trebalo biti lokalnih odašiljača-smetnji.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2012 17:39 (ihush).
15 godina
offline
Spajanje videorekordera i DVB-T tunera

Imam LCD TV Philips 32PFL36051-12 LCD, DVB-T prijemnik Synaps THD-2857 i videorekorder Toshiba V-230EG.

 

Želio bih gledati VHS kazete, ali ne uspijevam. Imam 2 antenska kabela Out/In i 2 Scart kabela. Kako god spojim ne ide.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Spajanje videorekordera i DVB-T tunera
Mandak kaže...

Imam LCD TV Philips 32PFL36051-12 LCD, DVB-T prijemnik Synaps THD-2857 i videorekorder Toshiba V-230EG.

 

Želio bih gledati VHS kazete, ali ne uspijevam. Imam 2 antenska kabela Out/In i 2 Scart kabela. Kako god spojim ne ide.

 Sa SCARTom zna biti problema, pa uštekaj preko antenskog kabela ženski na muški, pa u TV, i onda potraži program (imaš vjerovatno izbor kanala preko prekidača na VCR-u odozada), obično je u VHF dijelu spektra.

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Spajanje videorekordera i DVB-T tunera
fer-de-lance kaže...
Mandak kaže...

Imam LCD TV Philips 32PFL36051-12 LCD, DVB-T prijemnik Synaps THD-2857 i videorekorder Toshiba V-230EG.

 

Želio bih gledati VHS kazete, ali ne uspijevam. Imam 2 antenska kabela Out/In i 2 Scart kabela. Kako god spojim ne ide.

 Sa SCARTom zna biti problema, pa uštekaj preko antenskog kabela ženski na muški, pa u TV, i onda potraži program (imaš vjerovatno izbor kanala preko prekidača na VCR-u odozada), obično je u VHF dijelu spektra.

 Antenu sam spojio na VCR, zatim sam s VCR-a antenskim kabelom spojio DVB-T prijemnik, a iz njega sam s drugim antenskim kabelom spojio TV. Na VCR-u nemam nikakav prekidač od zada. Pokušavao sam s daljinskim od VCR-a ali ne ide. Probao sam skenirati i kanale na TV-u i isto tako ne ide. Probao sam i na AV na TV-u, ali problem ostaje isti. Kazeta se okreće u redu, ali problem ostaje isti. Ne znam je li u ovom slučaju DVB-T prijemnik treba biti uključen.

7 godina
offline
Re: Spajanje videorekordera i DVB-T tunera

Nisam baš popratio (težak tekst), ali ako si napravio passthrough antene preko recievera ili VCR-a, onda moraš i stisnuti odgovarajuću tipku na daljinskom tog uređaja da bi prebacio na ovaj drugi.

U toj situaciji, bolje ti je da je reciever prvi na redu do TV-a, što si i napravio.

probaj samo VCR spojiti na TV, i naći njegov program, da budeš siguran da je ispravan.

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Spajanje videorekordera i DVB-T tunera
fer-de-lance kaže...

Nisam baš popratio (težak tekst), ali ako si napravio passthrough antene preko recievera ili VCR-a, onda moraš i stisnuti odgovarajuću tipku na daljinskom tog uređaja da bi prebacio na ovaj drugi.

U toj situaciji, bolje ti je da je reciever prvi na redu do TV-a, što si i napravio.

probaj samo VCR spojiti na TV, i naći njegov program, da budeš siguran da je ispravan.

 Spojio sam samo VCR i TV. Skenirao analogne kanale na TV-u, na daljinskom od TV-a na SOURCES odabrao Televizor. Nema ništa od videa. Spojio i scart kabelom VCR i TV na EXT1, a kasnije na EXT2, ali problem ostao isti. Kad spojim scart kabelom i kad na daljinskom od VCR-a priticnem OSP, pojavi mi se na ekranu menu za postavke i čuje se ton s kazete, ali slike nema.

15 godina
offline
Re: Spajanje videorekordera i DVB-T tunera

Po ovome što si napisao, nešto nije u redu s VCR-om - ako se preko scarta vidi njegov OSD i čuje ton (očito linearni audio zapis, ne HiFi), znači da nešto nije u redu ili s video glavama (možda prljave?) ili s pripadajućim dijelom elektronike u VCR-u.

Probaj očistiti bubanj s video glavama (oprezno - pogledaj video iz linka).

 

 

 

KaeR
15 godina
offline
Re: Spajanje videorekordera i DVB-T tunera
KaeR kaže...

Po ovome što si napisao, nešto nije u redu s VCR-om - ako se preko scarta vidi njegov OSD i čuje ton (očito linearni audio zapis, ne HiFi), znači da nešto nije u redu ili s video glavama (možda prljave?) ili s pripadajućim dijelom elektronike u VCR-u.

Probaj očistiti bubanj s video glavama (oprezno - pogledaj video iz linka).

 

 

 

 Očistio video glave 100%-tnim alkoholom i problem riješen. Godinama se nije koristio, pa se nakupilo prašine. Hvala na savjetima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice