Staro JVC pojačalo - iskoristiti ili ne?

poruka: 4
|
čitano: 4.459
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Staro JVC pojačalo - iskoristiti ili ne?

Pozdrav svima.

 

Naslijedio sam staro JVC A-K200 pojačalo (made in Japan), pa razmišljam da pribavim solidan par pasivnih zvučnika za filmove, glazbu i PS4. Spojio bih ga na Sony 55" XE7005E TV.

Uz pojačalo su također išli JVC zvučnici kojima je otišao visokotonac, tako da zvuče k'o bačva, majstori kažu da se ne isplati popravljati. 

 

Budući da nemam iskustva s audio tehnikom, a s druge strane volim snažan i čist zvuk, molio bih vas za mišljenje ima li smisla nabaviti stereo set zvučnika te također molim preporuku koje zvučnike, gdje kupiti i po kojoj cijeni.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 20:12 (Blashyrkh).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Staro JVC pojačalo - iskoristiti ili ne?

Ako su zvučničke kutije očuvane nije problem nabaviti odgovarajuće visokotonce i promjeniti ih a i bilo bi daleko povoljnija cjena nego kupovati nove kutije.

Samo pojačalo je solidno i za provjeru stanja pogledati unutra velike elektrolite da nisu napuhani ili ispod njih procurio elektrolit ( smeđa fleka) , pa ih po potrebi zamjeniti.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Staro JVC pojačalo - iskoristiti ili ne?
AF139 kaže...

Ako su zvučničke kutije očuvane nije problem nabaviti odgovarajuće visokotonce i promjeniti ih a i bilo bi daleko povoljnija cjena nego kupovati nove kutije.

Samo pojačalo je solidno i za provjeru stanja pogledati unutra velike elektrolite da nisu napuhani ili ispod njih procurio elektrolit ( smeđa fleka) , pa ih po potrebi zamjeniti.

 Hvala na savjetu, odnio sam zvučnike na servis, vidjet ćemo što mogu napraviti.

 

Lijep pozdrav.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Staro JVC pojačalo - iskoristiti ili ne?

Pozdrav.

 

Evo, zvučnici su popravljeni, zamijenjeni su srednjetonci na oba zvučnika i jedan kondenzator.

Sve zajedno je koštalo 350 kn. Vrlo sam zadovoljan sa zvukom, isplatilo se!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice