USB player

poruka: 9
|
čitano: 2.510
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
USB player

Čini mi se - ili samo ja ne vidim - kako na ovom forumu nema tema USB player?
Naime, mnogi od nas imaju ili pojačala ili nekakve prijamnike koji procesiraju ili obrađuju zvuk i u koje se lako može priključiti najjednostavniji izvor signala, a koji su ujedno i ogromno skladište podataka - USB playeri.

 

Mene svakako zanima USB player koji obrađuje ne samo MP3-ice nego i FLAC datoteke, pa molim one bolje upućene da nam pomognu oko izbora takvog komadića hardwarea. Što trenutno ima na tržištu, da valja, a da se može nabaviti kod nas?

Konkretno, mene najviše zanimaju samostalni uređaji koji imaju svoje kabel za napajanje (220V) i koji - naravno - u sebi imaju USB priključak.

 

USB player je u biti zamjena za gramofon i brdo ploča ili zamjena za CD player i brdo CD-ova, a koji izvrsno služi za slušanje glazbe dok nešto radite, pa čak i za masu drugih radnji i događanja.

Znamo kako je politika velikih igrača da nemaju USB priključak na svojim pojačalima ili receiverima jer bi time sami sebi oduzimali udio od prodaje vlastitih proizvoda, ali zato onda ima onih koji rade upravo to što mnogima treba.

Pak, jedan od načina kako jednostavno slušati glazbu bez računala jeste prikvačiti mobitel na pojačalo i - deri; ali ...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: USB player

-promašio si naziv (teme-uređaja), to su media playeri (mada te zanima audio, danas se nudi vjerojatno isključivo A/V. ... osim npr slovenski gramofon koji bi bio samo audio ali nije digital-media player).

-može li pri tome (de)kodirati neki kompressor/kodek... to je samo soft + potreban chip (processor), najmanji problem, više oko ZAMPa-licenci (vlasnika).

-vjerojatnije da će podržavati npt dts/5.1 i sl. nego sam flac (kao razni walkmani-diktafoni koji su prije kojeg desetljeća bili popularni, danas nepotrebni/nema ih.. tu su mobači). itd.

-usb je pri tome samo priključak, medij je chip, digitalizirano (vs analogno traka-ploča kao nosioc), hoće li biti SD kartica, flash disk (stikić) ili hdd/ssd, vanjski-ugradbeni.. to je samo medij, može biti i CD no to nema veze s CD-audiom.. to je tad samo medij/storage kao i mreža za stream bez storage medija što bi bilo kao slušanje radija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: USB player
Angel_003 kaže...

Znamo kako je politika velikih igrača da nemaju USB priključak na svojim pojačalima ili receiverima jer bi time sami sebi oduzimali udio od prodaje vlastitih proizvoda, ali zato onda ima onih koji rade upravo to što mnogima treba.

Pak, jedan od načina kako jednostavno slušati glazbu bez računala jeste prikvačiti mobitel na pojačalo i - deri; ali ...

Pa baš i nije... Svi AV receiveri danas imaju USB i mogu svirati i FLAC. Ako sam te dobro shvatio i ti tražiš nešto što bi sviralo sa nekakvog USB sticka.

8 godina
neaktivan
offline
Re: USB player
ihush kaže...

-promašio si naziv (teme-uređaja), to su media playeri (mada te zanima audio, danas se nudi vjerojatno isključivo A/V. ... osim npr slovenski gramofon koji bi bio samo audio ali nije digital-media player).

-može li pri tome (de)kodirati neki kompressor/kodek... to je samo soft + potreban chip (processor), najmanji problem, više oko ZAMPa-licenci (vlasnika).

-vjerojatnije da će podržavati npt dts/5.1 i sl. nego sam flac (kao razni walkmani-diktafoni koji su prije kojeg desetljeća bili popularni, danas nepotrebni/nema ih.. tu su mobači). itd.

-usb je pri tome samo priključak, medij je chip, digitalizirano (vs analogno traka-ploča kao nosioc), hoće li biti SD kartica, flash disk (stikić) ili hdd/ssd, vanjski-ugradbeni.. to je samo medij, može biti i CD no to nema veze s CD-audiom.. to je tad samo medij/storage kao i mreža za stream bez storage medija što bi bilo kao slušanje radija.

 

Ne, nisam promašio naziv!
Mene, a i mnoge koji hoće slušati samo glazbu, NE zanimaju media playeri, kao ovo:

http://www.ebay.com/bhp/usb-media-player

 

Riječ je o običnom MP3/FLAC playeru koji ima svoj izvor napajanja i USB port.
Dakle, audio player bez potrebe za računalom i monitorom ili televizorom.

Iako većina prenosivih playera ima svoju memoriju, ljudi žele prikvačiti svoj USB stick s kojega će player uzimati datoteke.

 

ZAMP je sasvim druga teme i nema veze s ovim, jer imaju ljudi svojih ploča i CD-ova koji su preneseni na drugi medij. ZAMP je već i tu uzeo dio kolača, a koji mu ni po kakvom pravu ne pripada. I zašto odmah o zaštitnim pravima na autorstvo kada ja uopće ne spominjem skidanje MP3-ca ili FLAC-ova s mreže?
A, ja sam i sam autor glazbe pa ne želim o tome ovdje.

8 godina
neaktivan
offline
Re: USB player
Mirko935 kaže...

Svi AV receiveri danas imaju USB i mogu svirati i FLAC. Ako sam te dobro shvatio i ti tražiš nešto što bi sviralo sa nekakvog USB sticka.

Ja već imam pojačalo, a ne AV receiver, i dok svira glazba htio bih lijepo isključiti i računalo i TV.

Da, trebam nešto što će uzimati datoteke sa USB sticka i što ću preko 3,5mm jacka priključiti na ulaz pojačala.

15 godina
offline
Re: USB player

-imaš npr autoradio.. (opet, nevažan je medij, može biti usb, sd, može i neki BT-wlan koji strema s mobitela ili mobilni internet, medij je playeru sporedan), dok se ostalo napušta tj audio sam nije dovoljno isplativ (ne znači da ne može.. kao ijfon).

-dio sa zampom.. ne govorim o tome, nego o vlasnicima koji mogo zakonski kočiti takve stvari (kao objašnjenje zašto toga nema više.. ili samo nedovoljna potražnja). Slična situacija je bila nekad s DACovima samplingom, 44-48 itd.. namjerne razlike, tek da juzer ne može lako kopirati (danas je kopiranje dozvoljeno, ali ispod haube je ostalo isto hdcp-macrovizija..), jer čitava industrija ne želi da korisnik snima, nego da njima plaća mjesečno korištenje npr online stram servisi. Zbog toga ćeš vjerojatnije pronaći takav uređaj nego ovo što opisuješ. (ne govorim opet o ebay-internet, nego stanje u trgovinama, količini-potražnji .. zato nema).

 

-zato je tema-uređaj 'pogrešan', media player ili audio player.. dok medij može biti USB, ali to nije ono što ga određuje, dok je kodek neovisan ili sama kvaliteta, zvučnici-pojačalo itd.

ako te baš to smeta, ok, nazovi to usb plyer, možda neki +flac naziv.  :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: USB player
ihush kaže...

-...  :))

 

Upravo nešto kao MP3 upaljač (player) u automobilu, a koji umjesto na slušalice - kako meni treba - izlazni signal šalje na određenu radio frekvenciju i koju onda hvata radio prijamnik.
Znači, taj uređaj ima izvor napajanja, izvor signala (datoteka) i izlaz signala.

 

Nešto kao ovo:

https://www.aliexpress.com/item-img/Power-Amplifier-SD-USB-Audio-Player-Reader-Digital-Car-Mp3-Player-3-Electronic-Keypad-Control-with/32528158507.html?spm=2114.10010108.1000017.1.fOrKq2

8 godina
neaktivan
offline
USB player

Ili nešto ovakvo:

http://www.dx.com/p/mini-screen-free-mp3-music-player-with-remote-control-sd-usb-3-5mm-audio-jack-silver-dc-12v-91407#.WA4pAq69Too

 

Može čak i 12V napajanje, jer imam ih nekoliko i čekaju k'o zapeta puška.

Samo nisam siguran u kvalitetu signala, i ne vidim kako reproduciraju FLAC-ove.

 

Još ću malo guglati ...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: USB player
Angel_003 kaže...
Mirko935 kaže...

Svi AV receiveri danas imaju USB i mogu svirati i FLAC. Ako sam te dobro shvatio i ti tražiš nešto što bi sviralo sa nekakvog USB sticka.

Ja već imam pojačalo, a ne AV receiver, i dok svira glazba htio bih lijepo isključiti i računalo i TV.

Da, trebam nešto što će uzimati datoteke sa USB sticka i što ću preko 3,5mm jacka priključiti na ulaz pojačala.

Tko ti kriv što vi stereo puristi ne vjerujete u uređaje sa 20 puta više fičra za iste pare?

 

Šalim se, ali kako god, ja sam samo odgovarao na dio koji sam boldao u tvom postu gdje kažeš da "je politika velikih igrača da nemaju USB priključak na svojim pojačalima ili receiverima" što jednostavno nije točno. Na skupljim (već od drugog najslabijeg Denonovog modela, npr.) receiverima imaš i (W)LAN pa možeš s kakvog NAS-a puštati glazbu, jel, dakle, isto bez računala i TV-a, kako kažeš. Da nisam siromak i da hoće ovaj moj stari Denon više crknuti, i sam bih si kupio takvog.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 18:20 (Mirko935).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice