Alu felge

poruka: 17
|
čitano: 31.467
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Alu felge

gdje ima najeftinijih alu felga R14 ili R15, u SLO?

dali mogu staviti R15 ako sam do sada imao R14, koja mi je razlika (znam da trebam promijeniti u knjižici).

ima li netko iskustva sa kupnjom Alu felgi?

hvala

13 godina
odjavljen
offline
Re: Alu felge
zoki07 kaže...

gdje ima najeftinijih alu felga R14 ili R15, u SLO?

dali mogu staviti R15 ako sam do sada imao R14, koja mi je razlika (znam da trebam promijeniti u knjižici).

ima li netko iskustva sa kupnjom Alu felgi?

hvala

 

Sve ovisi koje felge tražiš, npr. BBS, 5Zigen, ADR itd...

I kad mijenjaš felgu, najbolje ti je i gumu promjenit, normalno samo ako su veličine druge, da nebi bilo problema kasnije...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 10:13 (footballer).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alu felge

pa ono nije mi bitno toliko koje su ali dao bih cca 50E za felgu kod nas nema ispod 80E, pa ono zanima me do te cijene gdje se može naci?

također naravno uzeo bi i gume tako da si sam mijenjam po ljeti ALU fegle -  zima normalne

 

dali mi je bolje uzeti R14 koje i sada imam na Cliu ili da uzmem R15, koliko sam gledao po netu jeftinija mi je R15?

14 godina
offline
Alu felge

15 će ti ljepše izgledati, samo uzmeš odgovarajuću gumu nižeg profila tako da ukupni promjer kotača ostane isti +/- par posto. Vidi u priručniku da li ti auto u nekoj verziji dolazi sa 15 colnim kotačevima pa tu pogledaj koje će ti gume trebati.

 

BTW Meni ne bi palo na pamet kupovati nove felge, ima po forumima i oglasnicima čuda od felgi, često i sa sasvim upotrebljivim gumama već montiranim gore! na

 

edit: pazi na radijus i broj šerafa, da se ne bi začudio kad ih probaš montirati :)

s.f. - s.n.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 11:39 (ninotocka).
13 godina
odjavljen
offline
Alu felge

Može se probat nać nešt ispod 100€..

A ovo za zima-ljeto...

Koje gume imaš na njemu sad? Zimske il ljetne? Slikaj ih pa stavi ovdje... i dimenzije stavi od gume...

Ako imaš zimske, nemoj mjenjat samo felgu, nego kupi usput i nove gume, ljetne, 15 cola...

i kao sto ti je rekao kolega, pazi na broj i raspored šarafa, da nebi bilo nismo znali..

 

Edit: kad je kolega već počeo sa polovnim felgama.. http://193.25.220.110/alu-felge/15-alu-felga-hrs-353-dull-black-4x100-et35-6.5x15-73.1-oglas-2711658

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 13:09 (footballer).
12 godina
offline
Re: Alu felge

Koja linija clia je u pitanju? 15" su ti taman, i jeftine su ti gume u dimenziji 195/50r15, kaj ti je po meni optimalno za takav setting. Nego, pretpostavljam da trebas 4*100 raspon rupa. Slušaj savjet za felge, ako štediš, kupi rabljene. set 15" sa gumama vrijedi max.200€, a za to dobiješ jako očuvane felge sa dobrim gumama. Neznam, možda i ja imam koji set doma 15", moram provjeriti..

13 godina
offline
Re: Alu felge
zoki07 kaže...

pa ono nije mi bitno toliko koje su ali dao bih cca 50E za felgu kod nas nema ispod 80E, pa ono zanima me do te cijene gdje se može naci?

također naravno uzeo bi i gume tako da si sam mijenjam po ljeti ALU fegle -  zima normalne

 

dali mi je bolje uzeti R14 koje i sada imam na Cliu ili da uzmem R15, koliko sam gledao po netu jeftinija mi je R15?

  Renault Clio II - 175/65 R14 ili 195/50 R15

 

  15'' aluminijski naplatci će sportskije i ljepše izgledati, ali znaj da će ti tada automobil i nešto više trošiti nego inače - s 14'' naplatcima i pneumaticima.

AMD Phenom X3 8450@2.73GHz I Scythe Big Shuriken I FoxConn A6VMX-K I 3GB DDR2-800@Kingston I XFX GeForce 8800GT Alpha Dog I 250GB Excelstor I Fortron 350 PNF I LG GH22NS50 I ComTrade Midi Tower
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2011 17:53 (Caesar et Brutus).
12 godina
offline
Re: Alu felge
Caesar et Brutus kaže...
zoki07 kaže...

pa ono nije mi bitno toliko koje su ali dao bih cca 50E za felgu kod nas nema ispod 80E, pa ono zanima me do te cijene gdje se može naci?

također naravno uzeo bi i gume tako da si sam mijenjam po ljeti ALU fegle -  zima normalne

 

dali mi je bolje uzeti R14 koje i sada imam na Cliu ili da uzmem R15, koliko sam gledao po netu jeftinija mi je R15?

  Renault Clio II - 175/65 R14 ili 195/50 R15

 

  15'' aluminijski naplatci će sportskije i ljepše izgledati, ali znaj da će ti tada automobil i nešto više trošiti nego inače - s 14'' naplatcima i pneumaticima.

 

Nisi u potpunosti u pravu. Nadam se da imaš bar nekog iskustva s te strane, jer nemojmo čovjeka dezinformirati. promjer 175/65r14 kotača sa gumom je 58,30cm, a 195/50r15 57,60cm, tak da, ukupni promjer je manji, pa se kompenzira s povećanom širinom od 20mm, nadalje 195/50r15 su gume, često bolje mješavine, samim time manjim otporom kotrljanja, te nebi trebal auto trošiti toliko više da bi se to primjetilo u svakodnevnoj upotrebi. Naravno, pod uvijetom da nije u pitanju najslabiji motor, koji će ipak malo teež podnesti promjenu širine gume.Opet, druga stvar ti je kultura kupovanja gume, gdje kod nas ljudi u 90% slučajeva te male dimenzije kupuju u m+s ili zimskim varijantama, koje opet zbog povećanog broja lamela na gumi i drugačijeg sastava povečavaju potrošnju, dok je velika vjerojatnost da budeš u dimenziji 195/50r15 kupio ljetnu gumu, a čelične ostavio za zimu.

 

Iz osobnog iskustva - Citroen C2 vts (1600ccm, 92kw) troši manje od 0,2l više, a zimski setup mi je 185/60r14, a ljetni 205/40zr17

13 godina
offline
Re: Alu felge
Kirian kaže...
Caesar et Brutus kaže...

 

Nisi u potpunosti u pravu. Nadam se da imaš bar nekog iskustva s te strane, jer nemojmo čovjeka dezinformirati. promjer 175/65r14 kotača sa gumom je 58,30cm, a 195/50r15 57,60cm, tak da, ukupni promjer je manji, pa se kompenzira s povećanom širinom od 20mm, nadalje 195/50r15 su gume, često bolje mješavine, samim time manjim otporom kotrljanja, te nebi trebal auto trošiti toliko više da bi se to primjetilo u svakodnevnoj upotrebi. Naravno, pod uvijetom da nije u pitanju najslabiji motor, koji će ipak malo teež podnesti promjenu širine gume.Opet, druga stvar ti je kultura kupovanja gume, gdje kod nas ljudi u 90% slučajeva te male dimenzije kupuju u m+s ili zimskim varijantama, koje opet zbog povećanog broja lamela na gumi i drugačijeg sastava povečavaju potrošnju, dok je velika vjerojatnost da budeš u dimenziji 195/50r15 kupio ljetnu gumu, a čelične ostavio za zimu.

 

Iz osobnog iskustva - Citroen C2 vts (1600ccm, 92kw) troši manje od 0,2l više, a zimski setup mi je 185/60r14, a ljetni 205/40zr17

  Iz osobnog iskustva znam da Clio poteže osjetno više goriva s 15'' naplatcima, nego s 14''. Tak' da, iako tvoja teorija možda i stoji u praksi, ali kod mene ne.

  Znam da je ćaća zbog tog razloga nedugo i vratio 14''.

Tiago Busques, con mucho gusto! ;-)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alu felge
Kirian kaže...
Caesar et Brutus kaže...
zoki07 kaže...

pa ono nije mi bitno toliko koje su ali dao bih cca 50E za felgu kod nas nema ispod 80E, pa ono zanima me do te cijene gdje se može naci?

također naravno uzeo bi i gume tako da si sam mijenjam po ljeti ALU fegle -  zima normalne

 

dali mi je bolje uzeti R14 koje i sada imam na Cliu ili da uzmem R15, koliko sam gledao po netu jeftinija mi je R15?

  Renault Clio II - 175/65 R14 ili 195/50 R15

 

  15'' aluminijski naplatci će sportskije i ljepše izgledati, ali znaj da će ti tada automobil i nešto više trošiti nego inače - s 14'' naplatcima i pneumaticima.

 

Nisi u potpunosti u pravu. Nadam se da imaš bar nekog iskustva s te strane, jer nemojmo čovjeka dezinformirati. promjer 175/65r14 kotača sa gumom je 58,30cm, a 195/50r15 57,60cm, tak da, ukupni promjer je manji, pa se kompenzira s povećanom širinom od 20mm, nadalje 195/50r15 su gume, često bolje mješavine, samim time manjim otporom kotrljanja, te nebi trebal auto trošiti toliko više da bi se to primjetilo u svakodnevnoj upotrebi. Naravno, pod uvijetom da nije u pitanju najslabiji motor, koji će ipak malo teež podnesti promjenu širine gume.Opet, druga stvar ti je kultura kupovanja gume, gdje kod nas ljudi u 90% slučajeva te male dimenzije kupuju u m+s ili zimskim varijantama, koje opet zbog povećanog broja lamela na gumi i drugačijeg sastava povečavaju potrošnju, dok je velika vjerojatnost da budeš u dimenziji 195/50r15 kupio ljetnu gumu, a čelične ostavio za zimu.

 

Iz osobnog iskustva - Citroen C2 vts (1600ccm, 92kw) troši manje od 0,2l više, a zimski setup mi je 185/60r14, a ljetni 205/40zr17

To ti je još uvijek domena statističke odnosno pogreške board kompjutera. Inače stavljanje felgi i guma većih dimenzija od tvorničkih u pravilu znači veću potrošnju, ali nešto bolje držanje ceste, opet - uvjetno rečeno, jer broj veće ne znači sa 15 na 17 ili 18, nego na 16, i ne iživljavanju na specifikacijama guma.

 

Ali broj veće primjerice 205/55/16 umjesto 195/65/15 ne nosi štetu po potrošnju, dapače. Mjereno na Golfu IV, opet - na board kompu, pa se može govoriti o greškama. Potrošnja je ostala ista, ili čak negdje i nešto niža.

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
Alu felge

stiže ljeto pa da malo dignem temu {#}

 

da li netko možda zna koji ET trebaju imat felge za opel astru G, znam da su rupe 4x100 ali et ne znam..

i drugo, mozda glupo pitanje, da li na felgu mogu gume različite širine, to me uvijek zanimalo, da li ima neki izračun ili.. {#}

 

i zadnje, da li možda netko zna ET ovih felgi, navodno su original Opel:

 

14 godina
moderator
offline
Alu felge

bitne stavke:

veličina

razmak i broj rupa

promjer centralne rupe

širina felge

offset (ET)

 

za dimenzije felgi i guma koje mogu na tvoj auto se informiraj u priručniku ili još bolje u stanici za tehnički pregled, da nebi poslije plaćao kazne...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2012 15:04 (XXX-Man).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alu felge
slevin kaže...

stiže ljeto pa da malo dignem temu {#}

 

da li netko možda zna koji ET trebaju imat felge za opel astru G, znam da su rupe 4x100 ali et ne znam..

i drugo, mozda glupo pitanje, da li na felgu mogu gume različite širine, to me uvijek zanimalo, da li ima neki izračun ili.. {#}

 

i zadnje, da li možda netko zna ET ovih felgi, navodno su original Opel:

 

 Mislim da ti je et 35.

 

 Na felgu mogu ići različite širine gume, no to opet mora biti u dimenzijama. Na primjer na felgu od 5 jota ne možeš staviti 220 širinu guma jer je felga preuska.

 Et znači koliko je felga isturena. Obično to smeta na prednjim kotačima ako je felga previše uvučena ne može sjesti do kraja, smetaju joj kočiona kliješta.

 

 Kod odabira felge gledaš:

 et felgi

 veličina felgi (14", 15"...)

 razmak rupa (4x98, 4x100...)

 širina felgi (5J, 5.5J...).

13 godina
neaktivan
offline
Alu felge

za ove iznad znam colažu i raspon rupa, i to odgovara, još moram doznat ostala 2 podatka,a s obzirom da su od opela, trebalo bi odgovarat..

ne trazim ništa extra, tek toliko da imam zimski i ljetni set..

 

evo našao sam korisnu tablicu pa da podijelim:

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2012 16:40 (slevin).
13 godina
neaktivan
offline
Alu felge

Ekipa imam Golf VI promjer 57,1 našao sam neke alu- felge koje bi htio ali one su 66.6 e sad tu moram staviti dodatan prsten u sredini,

 

pitanje dali je bolje zbog sigurnosti / montaže / demontaže ( radit ću sam ) uzeti neke alu felge sa 57,1 ili riskirat i uzeti 66.6 pa staviti prsten?

 

koliko je bitna estetika više mi je bitna sigurnost pa se dvoumim neznam dal da radije idem na 57,1 jer smatram da  mi je to sigurnioji auto kada je tip rupe isti kao i felga pa naći nešto što odgovara, ili možda griješim

 

ima li tko kakvih iskustva?

7 godina
protjeran
offline
Alu felge

Mene kad felge zanimaju, odem na ovu stranicu i nadjem po vozilu koje pasu,

a odmah ih mozes i virtualno montirati, da vidis kako izgledaju:

https://www.felgenshop.de/alufelgen/

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Alu felge

Hvala :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice