Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.239.398
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Šta preferirate - supercharger ili turbocharger?

4 supercharger
9 turbo
https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za manje motore turbo, za vece kompresor.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 17:36 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

a danas isao se upoznati sa nasljednikom VTS-a

 

 

 

 C30?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dado16 kaže...
Bas i ja planiram za italiju u 5 mj, 1400 km put...samo tvoj 9 litara majko moja...moj je negdje na 5.0, cak moze i manje zavisi kak vozim... u pitanju renault megane grandtour... De mi reci kak si prosao sa onim zonama sto se ne smije autom ici u centar grada...vidim da je u svim gradovima u italiji ta neka jbna zona... nadam se da nije previse offtopic :)

 nije offtopic! iznenadio sam se ali tamo gdje sam prolazio kroz Milano, nije bilo nikakvih zona, tj vidio sam neke znakove, ali nisam vidio nikakvih restrikcija, ako ja sa svojij 200-300 gr CO2 mogu proc, ti ces moc itekako :) ne bih ti znao rec kako to funkcionira

bruno11 kaže...
RuskeGTT kaže...

a danas isao se upoznati sa nasljednikom VTS-a

 

 

 

 C30?

 noup, V50 2,0D

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
dado16 kaže...
Bas i ja planiram za italiju u 5 mj, 1400 km put...samo tvoj 9 litara majko moja...moj je negdje na 5.0, cak moze i manje zavisi kak vozim... u pitanju renault megane grandtour... De mi reci kak si prosao sa onim zonama sto se ne smije autom ici u centar grada...vidim da je u svim gradovima u italiji ta neka jbna zona... nadam se da nije previse offtopic :)

 nije offtopic! iznenadio sam se ali tamo gdje sam prolazio kroz Milano, nije bilo nikakvih zona, tj vidio sam neke znakove, ali nisam vidio nikakvih restrikcija, ako ja sa svojij 200-300 gr CO2 mogu proc, ti ces moc itekako :) ne bih ti znao rec kako to funkcionira

bruno11 kaže...
RuskeGTT kaže...

a danas isao se upoznati sa nasljednikom VTS-a

 

 

 

 C30?

 noup, V50 2,0D

 ma oni nisu ko njemci, zajebani su, nemre nitko osim stanara ici u tu zonu...milano je jedini grad koji ima malo tih zona...a svi ostali su puni, u rim i firencu nemres uopce uci sa autom...da bar gledaju co2 ko njemci

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko koje su ovo felge?vjerojatno su jebački skupe,ali lijepo izgledaju

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koji odabrati izmedu ova 3 nova auta?

 

1)Škoda Oktavija Active 1.2 TSI benzin (86ks)

2)Mazda 3 G100MT benzin (100ks)

3)Toyota Auris Black Edition 1,2 Turbo (116 KS)

 

 

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Toyota ili Mazda

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

1 - motor definitivno preslab za jednu oktaviju

2 - bratić ima mazdu 9,doduše 9 godina staru sa benzinskim od isto tako nešto ks 100-110 i kaže preslaba kad se upali klima i ako ima 2-3 ljudi

3 - stvarno ne znam ništa

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Zna netko koje su ovo felge?vjerojatno su jebački skupe,ali lijepo izgledaju

 BBS mi se čini, slične ima i RS4, skupe su da...Al su jedne od najljepših meni 7 krakova. Ima i sa 5 ja mislim. Lijepo je kad se vidi sve unutra i kad se lako peru.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi Mazdu, jedina s atmo motorom, ti mali prdavci s turbom mi nikako ne ulijevaju povjerenje.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Je,u pravu si.

Hvala

https://tagmotorsports.com/bbs-cir-20-audi-b9-a5-s5-2018

700$ jedna što je trenutno oko 4200kn,ili 16800 za cijeli set

 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 

bruno11 kaže...

Ja bi Mazdu, jedina s atmo motorom, ti mali prdavci s turbom mi nikako ne ulijevaju povjerenje.

 

 

Da li mislis da ce to bit dovoljno snazan motor? Ne treba mi za naganjanje nego za normalnu voznju ali da mogu prestici, prikljuciti se itd..

A sta su turbo motori skloniji kvarovima ili?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 22:31 (klinik).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako sad ide oko prijepisa? Jel se ovjerava kod biljeznika? Cuo sam da nema vise tog, nego da sami to rijesimo? Ni tih 5% nema? Netko da mi potvrdi i napise detaljnije?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

Kako sad ide oko prijepisa? Jel se ovjerava kod biljeznika? Cuo sam da nema vise tog, nego da sami to rijesimo? Ni tih 5% nema? Netko da mi potvrdi i napise detaljnije?

 Sve se radi na stanici za tehnički pregled

Nema,sad je upravna pristojba koja se određuje po godinama i KW.Tako ako ti je auto slabiji / srednje jak i stariji od 5godina bit će manji iznos nego s onih 5%

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

Kako sad ide oko prijepisa? Jel se ovjerava kod biljeznika? Cuo sam da nema vise tog, nego da sami to rijesimo? Ni tih 5% nema? Netko da mi potvrdi i napise detaljnije?

 Sve u stanici za tehnički.

 

Nego, taj Volvo star 10 god ili? Jer tako mi unutrašnjost izgleda. Može još koja slika?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema
fikus ide danas kod citusa. dpf off egr off i eventualno po njihovoj procjeni remap na nekih 130-140 ks i 300nm
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

 Zna netko jel se može obavit tehnički s elektronskom policom osiguranja? Još nisam original dobio poštom...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Može, samo isprintaj potvrdu koju si dobio. Tako sam ja u 11.mjesecu registrirao, nitko nikakve probleme stvarao.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
RuskeGTT kaže...

Kako sad ide oko prijepisa? Jel se ovjerava kod biljeznika? Cuo sam da nema vise tog, nego da sami to rijesimo? Ni tih 5% nema? Netko da mi potvrdi i napise detaljnije?

 Sve se radi na stanici za tehnički pregled

Nema,sad je upravna pristojba koja se određuje po godinama i KW.Tako ako ti je auto slabiji / srednje jak i stariji od 5godina bit će manji iznos nego s onih 5%

 postoji li neka tablica za izracun?

Pero Dinamit kaže...
RuskeGTT kaže...

Kako sad ide oko prijepisa? Jel se ovjerava kod biljeznika? Cuo sam da nema vise tog, nego da sami to rijesimo? Ni tih 5% nema? Netko da mi potvrdi i napise detaljnije?

 Sve u stanici za tehnički.

 

Nego, taj Volvo star 10 god ili? Jer tako mi unutrašnjost izgleda. Može još koja slika?

 2005 je. nemam drugih slika, isao nabrzaka pogledati ono sta se da pogledati bez dizanja i dijagnostike. ovih dana, ako se dogovorim sa prodavacem, ide u nilsson

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
klinik kaže...

Koji odabrati izmedu ova 3 nova auta?

 

1)Škoda Oktavija Active 1.2 TSI benzin (86ks)

2)Mazda 3 G100MT benzin (100ks)

3)Toyota Auris Black Edition 1,2 Turbo (116 KS)

 

 

 

 

 Neznam kakav je taj mazdin 1.5 g100 motor ali ja sam super zadovoljan sa svojom g120 (2014),  kaj se ostalog tiče nemogu reći ništa loše o trojčici :) pogotovo jer su neke sitnice ispravili  sa faceliftom

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Koja oprema? Vidim nema kontrole na volanu ni tempomat

..moj je 2006.g, isti motor..

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jucer sam bas to malo istrazivao, nema ni board computer...kinetic oprema...bez tih nadoplata

kako te sluzi? koliko km? kakve probleme si imao? anlaser? alternator? dizne? turbina? brave paljenja i volana?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Moj je momentum..imam ga nesto vise od godinu i pol, kupljen sa 155tkm, sad je na 185tkm..

Zasad nisam imao nekih problema, promijenio lezajeve kotaca, krajnike i to je to. Jedini problem koji imam a jos nije rijesen je kaj me 2x bacio u safe mod, jednom prosle zime, drugi put prije mjesec dana. Ugasio i upalio auto i sve opet ok. U ovlastenom nisu znali o cemu se radi, nije zapisana nikakva greska.

Motor je netaknut zasad, nema potrebe. Dvomaseni se malo cuje, al zasad ga ne diram.

Inace auto skroz ok, ja sam zadovoljan. Potrosnja 6-7 l po zg-u.

Mene zivcira jedino kaj ne mogu radio mijenjat, velika kemija bi bila potrebna.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Zna netko koje su ovo felge?vjerojatno su jebački skupe,ali lijepo izgledaju

 Vuce mi na vmr.

 

https://www.vmrwheels.eu/eu/wheels/

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
reebeech kaže...

Moj je momentum..imam ga nesto vise od godinu i pol, kupljen sa 155tkm, sad je na 185tkm..

Zasad nisam imao nekih problema, promijenio lezajeve kotaca, krajnike i to je to. Jedini problem koji imam a jos nije rijesen je kaj me 2x bacio u safe mod, jednom prosle zime, drugi put prije mjesec dana. Ugasio i upalio auto i sve opet ok. U ovlastenom nisu znali o cemu se radi, nije zapisana nikakva greska.

Motor je netaknut zasad, nema potrebe. Dvomaseni se malo cuje, al zasad ga ne diram.

Inace auto skroz ok, ja sam zadovoljan. Potrosnja 6-7 l po zg-u.

Mene zivcira jedino kaj ne mogu radio mijenjat, velika kemija bi bila potrebna.

 iz mog iskustva s volvima, rekao bi da ti dpf se pomalo krca...ako mislis ustediti XXX kuna, ovisi koliko pitaju servisi za regeneraciju, drzi u leru gas na 2000 20min, pa svakih 5min povecavaj za 500, do 3500 i to je to. tako radi VIDA kad se spoji motor na komp. to ako ti sve cesce bude se dogadalo i ako ti auto bude isao ful nikako...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
reebeech kaže...

Moj je momentum..imam ga nesto vise od godinu i pol, kupljen sa 155tkm, sad je na 185tkm..

Zasad nisam imao nekih problema, promijenio lezajeve kotaca, krajnike i to je to. Jedini problem koji imam a jos nije rijesen je kaj me 2x bacio u safe mod, jednom prosle zime, drugi put prije mjesec dana. Ugasio i upalio auto i sve opet ok. U ovlastenom nisu znali o cemu se radi, nije zapisana nikakva greska.

Motor je netaknut zasad, nema potrebe. Dvomaseni se malo cuje, al zasad ga ne diram.

Inace auto skroz ok, ja sam zadovoljan. Potrosnja 6-7 l po zg-u.

Mene zivcira jedino kaj ne mogu radio mijenjat, velika kemija bi bila potrebna.

 iz mog iskustva s volvima, rekao bi da ti dpf se pomalo krca...ako mislis ustediti XXX kuna, ovisi koliko pitaju servisi za regeneraciju, drzi u leru gas na 2000 20min, pa svakih 5min povecavaj za 500, do 3500 i to je to. tako radi VIDA kad se spoji motor na komp. to ako ti sve cesce bude se dogadalo i ako ti auto bude isao ful nikako...

 

Blagoslovljen sam primjerkom bez dpf-a :D

 

Al skuzio sam da se to dogodilo prvi puta nakon što sam oprao navecer, a ujutro je bio minus. Drugi put je jako padala kisa, a ponovno je bilo jako hladno ujutro..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 21:12 (reebeech).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Pokupio focusa kod citiusa. Dpf off egr off i stg1. Auto je neprepoznatljiv...
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
Pokupio focusa kod citiusa. Dpf off egr off i stg1. Auto je neprepoznatljiv...

 tablice su iste, boja auta također?  

 

šala mala, koliko te sve to koštalo? performanse prije/poslije?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice