Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.244.247
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako se ne varam kad sam čitao članak,BMW je najteže za vratiti km.Ima 8-9 senzora di se pamti originalna kilometraža

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
vrinho kaže...

Imam Xiaomi yi dashcam koju sam platio 50€ i ima opciju on/off ali mi utičnica za upaljač radi non stop. Kamera se ne gasi kad i auto i to me smeta, zato ju ne koristim skoro uopće više. Ima koja caka da se ta utičnica sredi bez spajanja na ECU?

 Moglo bi preko one žice za player koja dobija struju na prvom zubu "paljenja" odnosno "ACC" (u nekih automobila dobija čim se ubaci ključ u bravu, u nekih ide na kontakt pa se onda može ključ vratiti na nulu i ostat će napon dok se ne izvadi ključ) pa se player upali i koja gubi struju kada se izvadi ključ iz brave i player se ugasi, moglo bi preko nje. Na tu žicu bi se mogla dodati aftermarket utičnica za upaljač i da se tu uključi dash cam.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 18:33 (Haker_x).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ja imam Anker Roav C1 i meni je super. Pali se na kontaktu(spoji ju se sa malo igranja na svjetlo za čitanje koje napon dobije tek kada daš kontakt), ima parking mod(na G senzor),  jeftina, za sada 8 mjeseci bez greške.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Danas bacio oko na cjenik fiestica kod nas i vidim da nemaju vise 140ks model u ponudi, 125 najjaci, i to samo sa najjacim paketom opreme...dakle slabiji i manje zivahan autic za kojih 30 000kn vise nego prije koju godinu i gro nepotrebne opreme...steta...chevrolet se povukao, a ja bih bas amera htio, nekog 0-60 mph under 5 secs za des keka...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...

 Moglo bi preko one žice za player koja dobija struju na prvom zubu "paljenja" odnosno "ACC" (u nekih automobila dobija čim se ubaci ključ u bravu, u nekih ide na kontakt pa se onda može ključ vratiti na nulu i ostat će napon dok se ne izvadi ključ) pa se player upali i koja gubi struju kada se izvadi ključ iz brave i player se ugasi, moglo bi preko nje. Na tu žicu bi se mogla dodati aftermarket utičnica za upaljač i da se tu uključi dash cam.

Tražio sam baš kameru s tom opcijom i na kraju me auto sjebe :) Morao bih nekog autoelektričara naći za to, da se utičnica pali čim dam kontakt ko i radio, hvala na savjetu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 19:54 (vrinho).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko prijedlog za popravak grijača zadnjeg stakla?

 

Gledam ovo čudo po ebay-u, korisnici su dost podjeljeni, neki su uspjeli pokrpat, neki ne, to bi zaključio da se neki nisu držali uputa, pa su krivo radili predpostavljam...?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
vrinho kaže...

Imam Xiaomi yi dashcam koju sam platio 50€ i ima opciju on/off ali mi utičnica za upaljač radi non stop. Kamera se ne gasi kad i auto i to me smeta, zato ju ne koristim skoro uopće više. Ima koja caka da se ta utičnica sredi bez spajanja na ECU?

Uzmes signalnu zicu za kontakt s auto radia, i stavis relay na uticnicu. (to je najjednostavnije, a i najneelegantinije)

Ne znam dal postoji posebni osigurac za uticnicu(samo za uticnicu), ako postoji onda se tamo spoji relay, a kontakt se sigurno moze negdje naci u fuseboxu. i to izgleda malo ljepse bez da rezes original zice, samo pitanje dal imas mjesta za relay u kutiji s osiguracima.

 

Haker_x 

ACC žica nije namjenjena za visoke snage, da spojis na to npr kompresor izgorio bi ti osigurac. Ne znam kolko je snaga, ali to se ne radi tako, ona sluzi iskljucivo kao signalna zica!

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 19:57 (CroNk3r).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ima netko prijedlog za popravak grijača zadnjeg stakla?

 

Gledam ovo čudo po ebay-u, korisnici su dost podjeljeni, neki su uspjeli pokrpat, neki ne, to bi zaključio da se neki nisu držali uputa, pa su krivo radili predpostavljam...?

 Meni je par linija bilo isprekidano na jednoj 156. Ostale bi grijale. Čitao sam o tim repair kit ali nije mi se dalo mrdati po tome. Čak sam razmatrao promjeniti šajbu zato što sam imao trag od brisača. Hvala Bogu što sam prodao auto pa nisam bacao pare na takve gluposti 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Uzmes signalnu zicu za kontakt s auto radia, i stavis relay na uticnicu. (to je najjednostavnije, a i najneelegantinije)

Ne znam dal postoji posebni osigurac za uticnicu(samo za uticnicu), ako postoji onda se tamo spoji relay, a kontakt se sigurno moze negdje naci u fuseboxu. i to izgleda malo ljepse bez da rezes original zice, samo pitanje dal imas mjesta za relay u kutiji s osiguracima.

 

Haker_x 

ACC žica nije namjenjena za visoke snage, da spojis na to npr kompresor izgorio bi ti osigurac. Ne znam kolko je snaga, ali to se ne radi tako, ona sluzi iskljucivo kao signalna zica!

 Čini se da postoji, br. 42 prema ovom videu a i našlo bi se mjesta. To ću dati nekom majstoru da se poigra. Tnx.

 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ima netko prijedlog za popravak grijača zadnjeg stakla?

 

Gledam ovo čudo po ebay-u, korisnici su dost podjeljeni, neki su uspjeli pokrpat, neki ne, to bi zaključio da se neki nisu držali uputa, pa su krivo radili predpostavljam...?

 Free dostava i to je oko 25 kuna. Ako i ne uspije neće te baš puno ogrebat, ali nemam iskustva pa ne želim puno ni govoriti 

If you have nothing to lose, try.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bio danas po informacije u AŠ

Znači tko već ima B,pologanje za A ispadne oko 3500kn

2800 AŠ

450 liječnički

200 ispit

Pa eto ako još nekog zanima da zna

Ja sad samo moram čekati 8mjesec (mjesec prije 24) i mogu sve odraditi taman do rođendana (osim ispita jer se ne može pristupiti dok se ne navrši 24)

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Uvoznik Forda za Hrvatsku je glup ko k*rac. Slicna stvar i kod Fiata.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 Skini Sygic na mobitel. 20€ doživotna licenca. Najbolja navigacija koju sam ikada koristio, a probao sam ih dosta.

E da se i tebi lijepo zahvalim 

Fina im je akcija, uzeo sam onu verziju za 18€ Premium Europe+Traffic a inače je 80€. Konačno sam rješio navigaciju za mob za svagda i nema više zajebancije s raznim jogurt verzijama koje bi malo radile pa nebi

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
vrinho kaže...

E da se i tebi lijepo zahvalim 

Fina im je akcija, uzeo sam onu verziju za 18€ Premium Europe+Traffic a inače je 80€. Konačno sam rješio navigaciju za mob za svagda i nema više zajebancije s raznim jogurt verzijama koje bi malo radile pa nebi

 Drago mi je što sam pomogao 

Vidjet ćeš. Najbolja navigacija dostupna za Android. Te akcije imaju uvijek koliko vidim. Neovisno o tome, nikakva lova za tako dobru aplikaciju.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
 Meni je par linija bilo isprekidano na jednoj 156. Ostale bi grijale. Čitao sam o tim repair kit ali nije mi se dalo mrdati po tome. Čak sam razmatrao promjeniti šajbu zato što sam imao trag od brisača. Hvala Bogu što sam prodao auto pa nisam bacao pare na takve gluposti 

 hahah riješio se brige

 

Ma nije meni za punta, nego na swiftu nam otišlo, moji skidali naljepnicu od auto kuće i sa naljepnicom otišli vodovi koji griju

naljepnica kako je prekrivala 4 vodića, počupala ih ko dlake tjekom depilacije

Filip720 kaže...
 Free dostava i to je oko 25 kuna. Ako i ne uspije neće te baš puno ogrebat, ali nemam iskustva pa ne želim puno ni govoriti 

 ma sića, već je naručeno, pitam ako ne uspije, za neki drugi prijedlog da se to sredi

 

EDIT:

Ovi kinezi se kuže u engleski ko baba u internet

 

kaj bi ja znam feedback može biti good, neutral i bad, nema nikakav natural feedback

i kraj rečenice... ko da sam u crvenoj ulici amsterdama

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 23:18 (1BIT).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sad se nesta doma dvoumimo; mapirati 316d ili prodati njega i dodati 2k eura za 320d s mrvicu vise opreme nego nas i godinu dana stariji 

#fsb
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Uvoznik Forda za Hrvatsku je glup ko k*rac. Slicna stvar i kod Fiata.

 Glavni uvoznik fiata za hr je autocommerce, a vlasnici autocommerce-a su slovenci, kako se naši političari svađaju sa slovencima još tamo od 2007 negdje (slovenci nas blokirali za ulazak u eu, pa pirinejski zaljev...itd), tako smo u lošim odnosima, pa su i oni nama smanjili ponudu fiat-ovih vozila kao glavni zastupnici, znam da kad je došao novi fiat 500, kod nas nije bilo ni jednog za kupit novog u salonu, mislim da ni ponude nije dost dugo bilo, došla je sa zakašnjenjem, usto je fca od krize u ku***, lancia je spala na jedan do dva aktivna modela, kod alfe pola modela nema novog nasljednika, a ista stvar je i sa fiat-om, bar 50% modela već preko 10 godina nema nasljednika, mene nebi čudilo da se u skorije vrijeme autocommerce skroz povuće iz hr, jer trenutno jedino šta im ide od prodaje je fiat professional (cargo) vozila za firme i dva modela grande punto/punto evo i bravo, tak da samo je pitanje kad će slovenci reć da im se ne isplati prodaja u hr i povući se...

 

Za forda ne znam, al fiat dok je autocommerce glavni uvoznik totalno u ku***...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
 

Haker_x 

ACC žica nije namjenjena za visoke snage, da spojis na to npr kompresor izgorio bi ti osigurac. Ne znam kolko je snaga, ali to se ne radi tako, ona sluzi iskljucivo kao signalna zica!

 Svjestan sam toga, dash cam ne vuče skoro ništa struje, sasvim malo i bilo bi dovoljno. Naravno da neće spajati kompresor na to već dash cam, zato sam i napisao da se uzme dodatna utičnica za upaljač u koju će biti uključena kamera, da fabrička ostane za sve ostalo.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ima netko prijedlog za popravak grijača zadnjeg stakla?

 

Gledam ovo čudo po ebay-u, korisnici su dost podjeljeni, neki su uspjeli pokrpat, neki ne, to bi zaključio da se neki nisu držali uputa, pa su krivo radili predpostavljam...?

 Ja sam popravljao sa Wurth tečnim srebrom, mada nisam to estetski baš najbolje uradio(malo sam fulao ispod i iznad grijača, nisam dobro zalijepio traku pa sam malo zafrkao),  ali funkcionira.

 

http://www.wurth.ba/Public/OnlineShop/ProductDetailsPage.aspx?CatalogId=3332&ProductId=329493

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Vidjet ćeš. Najbolja navigacija dostupna za Android. Te akcije imaju uvijek koliko vidim. Neovisno o tome, nikakva lova za tako dobru aplikaciju.

 

ja sam prije koristio don't panic od mirea jer su dugo imali najbolju mapu hrvatske (a i pervanov glas je isto bio bonus).. no zadnjih godina po meni nije potrebno ništa više od google mapsa.

zadnjih 2 godine se već vidi da nitko ne može pratiti korak sa googleom, pogotovo po pitanju traffic info-a.. hint. google zna traffic podatke live jer svaka fufa ima android sa lte-om danas 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Što se onda meni poremetilo..
Stalno mi je 12v upaljač bio pod naponom, međutim, odjednom više nije tako. Sada je pod naponom kada dam kontakt, kad je ugašen auto, nije pod naponom. Ovo mi čak i više odgovora, samo ne znam zašto se to odjednom desilo, a ništa nisam petljao po žicama. Jedino promjenio koju žarulju i osigurač.

Francuska struja..
Ništa ne ostavljam nezavrš
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Sad se nesta doma dvoumimo; mapirati 316d ili prodati njega i dodati 2k eura za 320d s mrvicu vise opreme nego nas i godinu dana stariji 

 Ako imate dugo auto i ako je uredan, bolje ga mapirati nego prodati i kupiti tko zna što. Jedino ako garantirano znaš da je taj 320d u top stanju (reći ću kao tvoj, ako je tvoj takav), onda valja razmotriti. No opet, koliko 320d ima kilometara, šta je tebi točno mrvicu opreme više i tako, ima više parametara, oglas ili nešto za usporedbu bi pomoglo pri savjetu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ivanzu kaže...
Uvoznik Forda za Hrvatsku je glup ko k*rac. Slicna stvar i kod Fiata.

 Glavni uvoznik fiata za hr je autocommerce, a vlasnici autocommerce-a su slovenci, kako se naši političari svađaju sa slovencima

 

Za forda ne znam, al fiat dok je autocommerce glavni uvoznik totalno u ku***...

Ako je privatnik(a ne vjerujem da je autokuca drzavna), onda nema smisla da mu posao pati zato jer se 2 drzave svadaju. Ako im je to razlog lose usluge onda im fali nesto u glavi.

Haker_x kaže...
CroNk3r kaže...
 

Haker_x 

ACC žica nije namjenjena za visoke snage, da spojis na to npr kompresor izgorio bi ti osigurac. Ne znam kolko je snaga, ali to se ne radi tako, ona sluzi iskljucivo kao signalna zica!

 Svjestan sam toga, dash cam ne vuče skoro ništa struje, sasvim malo i bilo bi dovoljno. Naravno da neće spajati kompresor na to već dash cam, zato sam i napisao da se uzme dodatna utičnica za upaljač u koju će biti uključena kamera, da fabrička ostane za sve ostalo.

Na autu se originalne žice ne diraju, eventualno se modifikacije rade u fusebox-u ili se iz njega vuku zice u posebnu kutiju(ako nema mjesta). Ako krene neki problem onda s 1 potezom eliminiras svoje modifikacije i vidis dal je zbog njig problem. A da ne pricam kako bi ti bilo da ti netko proda auto s takvim instalacijama i onda ti moras skuziti sto se dogada.

Ovo je jos sitnica, ali kad ljudi pocnu s alarmima, wooferima... 

I to ne vuku zice od akumulatora nego nadu najblizu crvenu i rezu pa instalacije trpe i onda se prodaje auto.

nine kaže...

 

ja sam prije koristio don't panic od mirea jer su dugo imali najbolju mapu hrvatske (a i pervanov glas je isto bio bonus).. no zadnjih godina po meni nije potrebno ništa više od google mapsa.

zadnjih 2 godine se već vidi da nitko ne može pratiti korak sa googleom, pogotovo po pitanju traffic info-a.. hint. google zna traffic podatke live jer svaka fufa ima android sa lte-om danas 

Ne samo da imaju live podatke nego su i poslali one autice za streetview koji su vjerujem prikupljali puno vise podataka od samih slika, a da ne govorimo o financijama koje stoje iza razvoja bilo kojeg njihovog proizvoda. Uz to sve jos imaju i jedan od jacih svjetskih AI-eva.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Na autu se originalne žice ne diraju, eventualno se modifikacije rade u fusebox-u ili se iz njega vuku zice u posebnu kutiju(ako nema mjesta). Ako krene neki problem onda s 1 potezom eliminiras svoje modifikacije i vidis dal je zbog njig problem. A da ne pricam kako bi ti bilo da ti netko proda auto s takvim instalacijama i onda ti moras skuziti sto se dogada.

Ovo je jos sitnica, ali kad ljudi pocnu s alarmima, wooferima... 

I to ne vuku zice od akumulatora nego nadu najblizu crvenu i rezu pa instalacije trpe i onda se prodaje auto.

Woofer i pojačalo baš moraju ići sa akumulatora, ko je spojio na bilo kakvu crvenu vjerovatno je i izgorio zajedno sa automobilom, alarm nek ugrađuju profesionalci.

Dashcam vuče oko 1A na 5V, to je na 12V ispod 0.50A što i nije neko opterećenje, može se dovesti još jedna žica iz fuseboxa koja dobija napon na "ACC-u", nije to problem.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ja imam Anker Roav C1 i meni je super. Pali se na kontaktu(spoji ju se sa malo igranja na svjetlo za čitanje koje napon dobije tek kada daš kontakt), ima parking mod(na G senzor),  jeftina, za sada 8 mjeseci bez greške.

 kakav je? koliko para dode? kvaliteta snimanja po noci? po ekstremnom suncu bljesti?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam uzeo stariju verziju VIOFO A119. Narucio iz kine za 85$ s GPS-om i nisam platio nikakvu carinu, valjda mi se posrecilo :).

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
sveupitni kaže...

Sad se nesta doma dvoumimo; mapirati 316d ili prodati njega i dodati 2k eura za 320d s mrvicu vise opreme nego nas i godinu dana stariji 

 Ako imate dugo auto i ako je uredan, bolje ga mapirati nego prodati i kupiti tko zna što. Jedino ako garantirano znaš da je taj 320d u top stanju (reći ću kao tvoj, ako je tvoj takav), onda valja razmotriti. No opet, koliko 320d ima kilometara, šta je tebi točno mrvicu opreme više i tako, ima više parametara, oglas ili nešto za usporedbu bi pomoglo pri savjetu.

moj potencijalni

#fsb
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Sad se nesta doma dvoumimo; mapirati 316d ili prodati njega i dodati 2k eura za 320d s mrvicu vise opreme nego nas i godinu dana stariji 

moj potencijalni

 Meni je ovaj 320d u Silverbrau metallic jako lijep. Vidim da ima dodatno veliki navi, m sjedala i volan. Meni bi to već bilo dovoljno za prelazak. 316d ima potencijala mapiranjem ali ja bih radije kupio tvornički jači auto ukoliko mi treba više snage. Jedino je pitanje kako je održavan. Vidim po VINu da je auto iz DE. Koliko god pisali da su km stvarni, ja im baš i ne bih vjerovao. 

Da sam na tvom mjestu, ipak bih malo pričekao i kupio F30. Po Italiji ih ima za 12k € (316d). Uvoz je cca 8000kn jer ima samo 119g/km CO2. Ja budem vjerojatno jednoga nabavio pa pokušao prodati ovdje kod nas.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 10:38 (MatijaZG).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dosta dobra. Stoji na šajbi, ne znam za nju, nemam baš nikakvog kontakta s njom osim ako želim prebaciti neke snimke. Kvaliteta je poprilično dobra, pošaljem ti linkove.

A ne sjećam se koliko me koštala. Sada je poskupila, a uzeo sam još jednu za VTS, 60€. Ima i verzija sa 1440p videom, ali 30FPS za 100€.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 11:18 (chutac).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hedo5 kaže...

Ja sam uzeo stariju verziju VIOFO A119. Narucio iz kine za 85$ s GPS-om i nisam platio nikakvu carinu, valjda mi se posrecilo :).

 

 Nekad se posreći, nekad ne, zato treba bit spreman da se plati, ako se posreći još bolje. Starija verzija je ako se ne varam imala jaču rezoluciju 2K ali je imala nešto slabiji otvor blende. Nekako mi je bitniji bolji otvor blende nego veća rezolucija od Full HD-a, a izgleda da i oni imaju isto mišljenje pa su napravili drugu verziju.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice