Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.202.455
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
sstrmi kaže...

 

Kad vidim kako crossclimate ubija,zapitam se el mi uopće treba 2 seta ili uzeti cc+ 225/45/17 i deri 3 godine

Isti k cjenovno ispadne 2 seta - zimski i ljetni ili ovo.Možda čak i skuplje 2 seta ako su top kvalitete kao cc+

Cine se dobre, no mene zanimaju Nokian za 4 godisnja doba.

 

Inace, ako se netko kuzi u gume, onda ovaj lik:

 Ne kuzi se taj lik u nista. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže... 

 Jbga, za tkaninu priznam samo usisavač s ekstraktorom, ostalo sve je fus posao i zamaskiravanje prljavštine.

Bolje kupit nova sjedala 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jutros u pola 7 ujutro. Pusta cesta lijep asfalt i dobre krivine, stara cesta Delnice 

If you have nothing to lose, try.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Google search:

 

 

BTW: four bolt rims...because five bolt rims is too mainstream

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 12:02 (1BIT).
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

eeeee, ovo već....

velka me vrućina ovladala...
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za cupru dijelovi na svakom cosku dok za WRX sumnjam. 

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

kakva cupra, sto je ovo majketi, poginut na prvom zavoju...

 

das gasa, cujes malu djecu kako placu...

 

ko da usporedjujes modernog macevoca sa Conanom...ovo je divlje...

velka me vrućina ovladala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 12:46 (Gorstak79).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa, 

planiram uskoro kupit rabljeni auto ranga 55.000 kn, možda više, možda manje, ovisi što nađem. U aute se ne kužim, ali volio bih pouzdan auto da uz kvalitetno održavanje traje čim duže, čuo sam da je Toyota sinonim za pouzdanost, samo što mi vizualno ne odgovaraju baš. Za oko mi je zapala Mazda 3 dizel iz 2010.g. 

Ima li u tom rangu što kvalitetnije za gledat ili? Također ako znate kakvo je stanje sa cijenama servisa, da li je Mazda preskupa za održavat itd. Cijenim svaku pomoć.

LP

12 godina
offline
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Jutros u pola 7 ujutro. Pusta cesta lijep asfalt i dobre krivine, stara cesta Delnice 

 Evo jedne moje slične prije oko mjesec dana.
Novi Megane, u Zagrebu, kad sam sjeo u njega imao je 22.6 km, što znači da na ovoj slici ima oko 170km na satu.

 

Ovo ljeto radim u rentacaru kao student i mogu reći samo jednu stvar: "Ovaj posao su mokri snovi svakog petrolheada."

Ako nekog zanima nešto više, mogu se raspisat i staviti nešto slika/videa, kad budem imao vremena.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kažu u duji možeš prevozit baš sve...

Od armature do cjepanica za zimu...

Ma i materijal cijeli za izgradit kuću možeš prevest...

U duji oboren rekord, stalo 20 malih kineza...

Da u duju stane 5 odraslih prasci, to već svatko zna...

A kruže glasine da u duju sa šiberom bez problema stanu dvije krave...

 

E sad šta onda ovi prevoze da im duja nije dovoljna?

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...
 Evo jedne moje slične prije oko mjesec dana.

Novi Megane, u Zagrebu, kad sam sjeo u njega imao je 22.6 km, što znači da na ovoj slici ima oko 170km na satu.

 

Ovo ljeto radim u rentacaru kao student i mogu reći samo jednu stvar: "Ovaj posao su mokri snovi svakog petrolheada."

Ako nekog zanima nešto više, mogu se raspisat i staviti nešto slika/videa, kad budem imao vremena.

 Ja dok sam studirao sam se raspitivao oko oryx-a, al kolko se sjećam nije neka fora, poso je da kao student vratiš auto iz Zagreba u npr Split, te se iz Splita vlakom vračaš u Zagreb ili ako imaš sreće da npr auto iz Splita vraćaš u Rijeku, pa se opet iz Rijeke vraćaš vlakom za Zagreb...

 

Uglavnom se jednosmjerno voziš autom, povratak je vlakom... sad kako je sezona, turisti će češće doletit u Zagreb, iznajmit auto i ostavit ga negdje na moru, pa sa mora treba vraćat za Zagreb di se opet u jednom smjeru drndaš u vlaku...

 

Barem sam tako čitao prije tuđa iskustva, pa nisam ni slao molbu za studentski posao oryx-u...

 

 

A i vozni park oryx-a se sastoji od kompletnog vag koncerna, te pokoji renault, tak da nije neka raznovrsna flota za isprobat...

 

A i btw većina tih rent a car vozila su dizeli, tak da nebi baš rekao da su mokri snovi petrolhead-a

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 20:19 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Ja dok sam studirao sam se raspitivao oko oryx-a, al kolko se sjećam nije neka fora, poso je da kao student vratiš auto iz Zagreba u npr Split, te se iz Splita vlakom vračaš u Zagreb ili ako imaš sreće da npr auto iz Splita vraćaš u Rijeku, pa se opet iz Rijeke vraćaš vlakom za Zagreb...

 

Uglavnom se jednosmjerno voziš autom, povratak je vlakom... sad kako je sezona, turisti će češće doletit u Zagreb, iznajmit auto i ostavit ga negdje na moru, pa sa mora treba vraćat za Zagreb di se opet u jednom smjeru drndaš u vlaku...

 

Barem sam tako čitao prije tuđa iskustva, pa nisam ni slao molbu za studentski posao oryx-u...

 

A i vozni park oryx-a se sastoji od kompletnog vag koncerna, te pokoji renault, tak da nije neka raznovrsna flota za isprobat...

 

A i btw većina tih rent a car vozila su dizeli, tak da nebi baš rekao da su mokri snovi petrolhead-a

 Evo recimo situacije u Avantcaru, nikad ne moraš koristit nikakvo drugo prijevozno sredstvo, samo auto.
Ako voziš u neki drugi grad, uvijek ima organizirano kako ćeš se vratiti (ili te netko drugi pokupi, ili voziš neki drugi auto).

Meni je primarna pozicija rad na aerodromu (predaja auta ljudima na parkingu, vraćanja, vožnja auta na praonicu, benzinsku, vulkanizer, na servise, na tehnički pregled, predaja auta ljudima u gradu), kod predaje/vraćanja moraš pregledati auto i ljudima objasniti kako ga trebaju vratiti i uputiti ih referentima za ugovore i sl.

 

Uz to, danas sam prvi put išao u Ljubljanu, tamo sam išao sa Passatom, DSG (5000 km, doslovno sve moguće od opreme - tempomat sa prilagodbom brzine prema autu ispred, onaj veliki ekran s navigacijom, električna alcantara sjedala), u povratku sam vozio A6, 2.0, quattro (13000 km, koža, isto jako puno opreme - onaj ekran između kazaljki na kojemu se brutalno vidi mapa od navigacije).

Što se satnice tiče, veoma su fleksibilni i doslovno radiš kad ti hoćeš, možda nije velika satnica (20 kn/h), ali često nagrađuju za dobar rad i kad uskočiš vremenski kad im je potrebno i sl.

Avantcar ima stvarno jako puno auta i jako je zanimljivo, posao nikako nije monoton.
Nabrojat ću samo neke od auta koje sam vozio, pa slobodno procijeni koliko je posao za petrolheada (znam da su velika većina dizeli, ali nema veze) ili nije: Mercedes (C, E, V - svi sa kožom i dosta opreme), Audi svi S-tronic (Q3; A3-sedan i hatch; A4-obični i s-line (2018.); A6-FWD i quattro, vrlo brzo stižu novi, naručeni su), VW (Up; Polo-TSI, TDI, TDI DSG; Golf-TSI, TDI, TDI DSG; Passat-TDI, TDI DSG; Tiguan-DSG; Caravelle), Škoda (Fabia Combi-Monte Carlo oprema; Octavia TDI, TDI DSG; Superb TDI DSG), Seat (Ibiza TSI DSG; Alhambra TDI DSG-top oprema), Renault (Clio, Megane, Trafic), Opel (Corsa, Astra-dobra oprema) i od električnih (Smart; e-Up; e-Golf; Nissan Leaf-vrhunska oprema, koža; Tesla S i X).
Svi gore navedeni auti su ispod 50 000 km, te 2016. godišta i novije. Polo TSI i Passati TDI su taman stigli kad sam došao te sam jedan cijeli dan proveo vozeći aute koji su imali 7 km na satu.

Od navedenih auta nisam vozio jedino Tesle, iako sam imao priliku da uskočim na vozačko mjesto, Mercedesi svi imaju pedalice za mjenjač na volanu (nisam mislio da će mi to biti tako veliki gušt klikati), također, A4 S-line ima te pedalice. Od "običnih" auta, nekako su mi se svidjeli Astra, Megane, e-Up-to čudo poteže kao blesavo do 30 km/h, dok mi je recimo totalni turn-down bila Corsa automatik.

Eto, sad sam se neplanirano raspisao.
Nemojte ovo shvatiti kao reklamu ili recenziju Avantcara, nego samo moje, definitivno, pozitivno iskustvo vezano za studentski posao.

EDIT: I naravno da sam zaboravio na Japance
Od suzukija su tu S-Cross i Vitara koji su benzinci sa puno opreme (lijepo se voze) i još Nissan Quashqai, automatik, benzinac, isto jako puno opreme (360 kamere, Alcantara...)

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 21:16 (dombak1608).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čuj petrolhead kaže da Mercedesi svi imaju "pedalice" na volanu, pa to ima 95+% automatika zadnjih 5+ godina   Ali lijepih auta se tu da navozati, to svakako.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Čuj petrolhead kaže da Mercedesi svi imaju "pedalice" na volanu, pa to ima 95+% automatika zadnjih 5+ godina   Ali lijepih auta se tu da navozati, to svakako.

 Za mene, koji sam do sad vozio samo starije aute od 2011. godišta, od kojih sam vozio samo jedan automatik (E90, 3.0, benzin, automatik bez pedalica, US-spec), to je bilo, svakako, vau-efekt.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...

 Evo recimo situacije u Avantcaru, nikad ne moraš koristit nikakvo drugo prijevozno sredstvo, samo auto.
Ako voziš u neki drugi grad, uvijek ima organizirano kako ćeš se vratiti (ili te netko drugi pokupi, ili voziš neki drugi auto).

Meni je primarna pozicija rad na aerodromu (predaja auta ljudima na parkingu, vraćanja, vožnja auta na praonicu, benzinsku, vulkanizer, na servise, na tehnički pregled, predaja auta ljudima u gradu), kod predaje/vraćanja moraš pregledati auto i ljudima objasniti kako ga trebaju vratiti i uputiti ih referentima za ugovore i sl.

 

Uz to, danas sam prvi put išao u Ljubljanu, tamo sam išao sa Passatom, DSG (5000 km, doslovno sve moguće od opreme - tempomat sa prilagodbom brzine prema autu ispred, onaj veliki ekran s navigacijom, električna alcantara sjedala), u povratku sam vozio A6, 2.0, quattro (13000 km, koža, isto jako puno opreme - onaj ekran između kazaljki na kojemu se brutalno vidi mapa od navigacije).

Što se satnice tiče, veoma su fleksibilni i doslovno radiš kad ti hoćeš, možda nije velika satnica (20 kn/h), ali često nagrađuju za dobar rad i kad uskočiš vremenski kad im je potrebno i sl.

Avantcar ima stvarno jako puno auta i jako je zanimljivo, posao nikako nije monoton.
Nabrojat ću samo neke od auta koje sam vozio, pa slobodno procijeni koliko je posao za petrolheada (znam da su velika većina dizeli, ali nema veze) ili nije: Mercedes (C, E, V - svi sa kožom i dosta opreme), Audi svi S-tronic (Q3; A3-sedan i hatch; A4-obični i s-line (2018.); A6-FWD i quattro, vrlo brzo stižu novi, naručeni su), VW (Up; Polo-TSI, TDI, TDI DSG; Golf-TSI, TDI, TDI DSG; Passat-TDI, TDI DSG; Tiguan-DSG; Caravelle), Škoda (Fabia Combi-Monte Carlo oprema; Octavia TDI, TDI DSG; Superb TDI DSG), Seat (Ibiza TSI DSG; Alhambra TDI DSG-top oprema), Renault (Clio, Megane, Trafic), Opel (Corsa, Astra-dobra oprema) i od električnih (Smart; e-Up; e-Golf; Nissan Leaf-vrhunska oprema, koža; Tesla S i X).
Svi gore navedeni auti su ispod 50 000 km, te 2016. godišta i novije. Polo TSI i Passati TDI su taman stigli kad sam došao te sam jedan cijeli dan proveo vozeći aute koji su imali 7 km na satu.

Od navedenih auta nisam vozio jedino Tesle, iako sam imao priliku da uskočim na vozačko mjesto, Mercedesi svi imaju pedalice za mjenjač na volanu (nisam mislio da će mi to biti tako veliki gušt klikati), također, A4 S-line ima te pedalice. Od "običnih" auta, nekako su mi se svidjeli Astra, Megane, e-Up-to čudo poteže kao blesavo do 30 km/h, dok mi je recimo totalni turn-down bila Corsa automatik.

Eto, sad sam se neplanirano raspisao.
Nemojte ovo shvatiti kao reklamu ili recenziju Avantcara, nego samo moje, definitivno, pozitivno iskustvo vezano za studentski posao.

EDIT: I naravno da sam zaboravio na Japance
Od suzukija su tu S-Cross i Vitara koji su benzinci sa puno opreme (lijepo se voze) i još Nissan Quashqai, automatik, benzinac, isto jako puno opreme (360 kamere, Alcantara...)

 

 

Bome fino. Jel traze mozda jos kojeg zaposlenika? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

 

Bome fino. Jel traze mozda jos kojeg zaposlenika? 

 Mislim da nas sad ima dosta, ali svakako probaj poslati CV i pismo na mail (tako sam se ja prijavio).
Ja kad sam slao, poslao sam u 10 različitih rentacara, odgovorili su mi avantcar, sixt, carwiz, ostali ništa.
Sixt je dosta zahtjevan (prvo razgovor za posao, pa onda procjena kako radiš, bla bla), dok recimo, avantcar dođeš prvi dan, pokazuju ti gdje i kako, ako ti se svidi ostaneš, ako ne doviđenja.
Sa carwizom nisam upoznat.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...


Sixt je dosta zahtjevan (prvo razgovor za posao, pa onda procjena kako radiš, bla bla)

 A satnica?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

 A satnica?

 Ne znam, nisam pitao.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A jel plate cestarinu ili samo gorivo?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

A jel plate cestarinu ili samo gorivo?

 Sve je plaćeno.
Tvoje je samo da radiš i za satnicu si plaćen.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Moj autek.... bas mi je geil. :D

https://ibb.co/koCtby
https://ibb.co/bZbQpJ

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 21:59 (unknown).
14 godina
offline
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

luksuz za malo novca https://www.njuskalo.hr/auti/jaguar-x-type-2.0-d-oglas-25753450

 

mahagonij nutra

 

da je bar tri cetiri godine mladji...

velka me vrućina ovladala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 22:17 (Gorstak79).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Ja sam mislio NO:001 da je prva s2000 koja je napravljena, a kad ono to je prva tjunirana s2000 sa tim shity kitom...

 

Al ima zanimljivih vozilica za uvoz:

Lancia fluvia 1.3 V4 motor

 

bmw 320 dizel za siću, a ono interjer ko da je vlasnik tigra držao u njemu

 

fiat 124 spider...bellissima

 

 

fiat bertone ajmeee pojave

 

 

audi a4 v6 nikad jeftiniji, problem sa automatskim mjenjačem...

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

to di je slikano mi lici na neko okupljaliste za borbe pasa, pa mozda nije tigar, nego neki pit bul

velka me vrućina ovladala...
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...
Filip720 kaže...

Jutros u pola 7 ujutro. Pusta cesta lijep asfalt i dobre krivine, stara cesta Delnice 

 Evo jedne moje slične prije oko mjesec dana.
Novi Megane, u Zagrebu, kad sam sjeo u njega imao je 22.6 km, što znači da na ovoj slici ima oko 170km na satu.

 

Ovo ljeto radim u rentacaru kao student i mogu reći samo jednu stvar: "Ovaj posao su mokri snovi svakog petrolheada."

Ako nekog zanima nešto više, mogu se raspisat i staviti nešto slika/videa, kad budem imao vremena.

 Prekrasan pogled i cesta stvarno! Jel imaju možda u rijeci posla? Haha posao je san stvarno svaka cast kakav posao i sam sam postao sad student pa bih volio imat takvo nešto, živio 

If you have nothing to lose, try.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nazalost svi ovakvi poslovi u rijeci su koncentrirani u zracnoj luci u omislju...tako da ono, mislim da raditi svaki dan gore dole 60-70km + placat most i cekati guzve...ne bi bas, hvala...

 

neka netko kaze ako je drugacije sto se tice mjesta preuzimanja auta...nekad ako se ne varam je bilo na rivi svega i svacega, a sad kako ja znam samo na aerodromu

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

nazalost svi ovakvi poslovi u rijeci su koncentrirani u zracnoj luci u omislju...tako da ono, mislim da raditi svaki dan gore dole 60-70km + placat most i cekati guzve...ne bi bas, hvala...

 

neka netko kaze ako je drugacije sto se tice mjesta preuzimanja auta...nekad ako se ne varam je bilo na rivi svega i svacega, a sad kako ja znam samo na aerodromu

 Imaš na terminalu poslovnicu Oryx-a.

 

dombak1608 kaže...

 Sve je plaćeno.
Tvoje je samo da radiš i za satnicu si plaćen.

 To je onda kao službeni auto, super!

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice