Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.242.160
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ivanzu kaže...

 

  Jedva cekam 15.4.

 hm, ja sam mislio da s prelaskom na ljetno računanje vremena prestaje obveza zimskih guma, jer je to sad uskoro, 25.3, nakon tog nije više obavezno imat upaljena dnevna svjetla po danu, hm onda sam si ja prerano zamijenio gume, al nema veze

 

zguglao

 

Ako imas, baci lance u gepek cisto zbog legalnosti i vozi.

BTW kakvi su Nokian Line, Pirelli P7 cinturato naprama bridgestone turanzama?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ufff šta se ova rejsing pro top raja uzj*bala. 

 

Naravno, jedino ja pljujem ovdje. Činjenica je da ako on taj auto od 300 konja i 55k€ "vozi pošteno", onda mu se i dolikuje dat 200kn više za gumu koja je predviđena takvoj vožnji. 

Ak on ima volje isprobavati drugorazredne gume na takvom autu i takvoj vožnji, neka. Ali kao što rekoh, nadam se neću naletiti na takve na cesti kad isprobavaju stvari. Nagledam se tih koji isprobavaju ovo ili ono svake godine u svojoj ogradi. 

I da, naravno da sam ljubomoran na nekakvog benvea, jer ne postoji drugi razlog zašto bi netko napisao nešto što pobornici ne očekuju. 

 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Napravil sam pola milijuna kilometara u zadnjih deset godina i poderal sam vise guma nego budu neki kroz cijeli zivot. Redovno sam kupoval Bridgestone Potenza jer sam ih dobil sa autom a Dunlopice Wintersport za zimu jer su uvijek bile prve ili druge na testovima. Nakon kaj sam na gume potrosil vise nego neki na auto reko da probam Nokian i Nexian.
Long story short, vise nikad ne budem dal 200 eura za jednu gumu.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sad dvoumim uzeti nove ljetne ili ne, DOT je iz 2014 ovih Dunlopica Bluresponse koje imam uskladištene kod Bračuna (vulkanizer). Možda najbolje pogledati ripnu i da li su oštećene jako po rubovima, nije neka drama opaliti 1600-1700kn na 12mj./obročno, ali ako ne moram..

 

Inače zimske su mi WRD3 Nokian iz 2012 , to mi se čini zrelo za mijenjanje iako drže i dalje odlično pogotovo po snijegu i bljuzgi, mokrom itd. Ali 6 sezona bi bilo vjerujem dovoljno. Najveći problem s tim gumama mi je zapravo što vizualno izgledaju odlično i skoro pa uopće nisu potrošene pa se lako zavaraš..

 

Meh, možda onda i jedne i druge nove, prvo P1 Verde Pirelli ili opet Bluresponse ljeto, onda na zimu WRD4 probati Nokianke..

 

Znam i ja par imućnijih ljudi koji su na Firehawku, Taurusu, Savama, Tigrovima itd. na autima premium klase, ali iskreno sumnjam i da se previše razumiju u odnose i kvalitetu auto guma, kao i auta općenito, jednostavno nisu upućeni i nije im to bitno. Ne vjerujem da je stvar uštede, ti su došli kod vulkanizera i rekli daj mi nekakve gume tek tako da drže, nonšalancija bi prije rekao, zaboli me k stav.

 

 

 

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

eh vizualno...jucer sam dao frendu 2 dunlopice zimske 18ke dot 06, posto je nekako zbusio 2 desne gume na nicemu, tj na malom hupseru u ulaz u tunel na zaobilaznici...pa sam mu dao za prvu ruku...ja si to ne bi stavio nikad na auto, bili su mi visak. a izgledale su ono jbt kao nove, mozda 2mm potrosene, dakle 5-6mm sigurno imaju, ali plastika nakon 12g...

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kada perem auto, pošto spada u premium segment, jel moram koristiti premium sampon za pranje auta ili mogu obicni iz plodina ?

#fsb
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Kada perem auto, pošto spada u premium segment, jel moram koristiti premium sampon za pranje auta ili mogu obicni iz plodina ?

 Plodine ftw

Nego ne znam zašto vi svi smatrate da je budget Dunlopica, Michelin ili kaj već premium? Zbog marke? Premium gumom se mogu zvati samo oni premium modeli, a za ove normalne varijante bolje je uzeti neku partnersku firmu tih "premium" proizvođača i imati gumu iste kvalitete, ali manje cijene jer nema onaj skupi logo na sebi... Vršite usporedbe kao onaj panj iz kafane kad izvadi samsunga y3 i kaže da moj Xiaomi Mi 5 niš ne valja... jer nije premium proizvođač...

A da ne govorim da će isti model istog proizvođača u različitim dimenzijama imati potpuno različite rezultate tako da ako mile na 225/45 ima Savu hp i dobre su, ne znači da će na 175/65 valjati...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Najbolje govnima jer svejedno imaš izvoženi truli auto za seljačine.

 

šalim se, no :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
INCOGNITO99 kaže...
sveupitni kaže...

Kada perem auto, pošto spada u premium segment, jel moram koristiti premium sampon za pranje auta ili mogu obicni iz plodina ?

 Plodine ftw

Nego ne znam zašto vi svi smatrate da je budget Dunlopica, Michelin ili kaj već premium? Zbog marke? Premium gumom se mogu zvati samo oni premium modeli, a za ove normalne varijante bolje je uzeti neku partnersku firmu tih "premium" proizvođača i imati gumu iste kvalitete, ali manje cijene jer nema onaj skupi logo na sebi... Vršite usporedbe kao onaj panj iz kafane kad izvadi samsunga y3 i kaže da moj Xiaomi Mi 5 niš ne valja... jer nije premium proizvođač...

A da ne govorim da će isti model istog proizvođača u različitim dimenzijama imati potpuno različite rezultate tako da ako mile na 225/45 ima Savu hp i dobre su, ne znači da će na 175/65 valjati...

Xiaomi je smeche.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

neznam kako mozes u istoj receniti imati samsung i xiaomi

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pa moze,jer Xiaomi za 2 put manju cijenu nudi više,šta je tu čudno ?
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Xiaomi je smeche.

 Jeste, ne prave više mobitele od 5" ili manje

RuskeGTT kaže...

neznam kako mozes u istoj receniti imati samsung i xiaomi

 jer sam drzak i bezobrazan

doky01akablava kaže...
Pa moze,jer Xiaomi za 2 put manju cijenu nudi više,šta je tu čudno ?

 ma zahebavaju

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
INCOGNITO99 kaže...
doky01akablava kaže...
Pa moze,jer Xiaomi za 2 put manju cijenu nudi više,šta je tu čudno ?

 ma zahebavaju

Tocno to, i sam koristim Xiaomia 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Kada perem auto, pošto spada u premium segment, jel moram koristiti premium sampon za pranje auta ili mogu obicni iz plodina ?

 Obavezno premium

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 20:17 (Kant).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa,

tražim nove ljetne gume 195/65 r15.. 

 

Gledam Bridgestone Turanza ali naišao sam na ovu gumu, te po recenzijama je više nego dobra. Vredestein Sportrac 5

Imate li neku preporuku ili bilo koju da uzmem sam okey?

Tnx unaprijed

15 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...

Ekipa,

tražim nove ljetne gume 195/65 r15.. 

 

Gledam Bridgestone Turanza ali naišao sam na ovu gumu, te po recenzijama je više nego dobra. Vredestein Sportrac 5

Imate li neku preporuku ili bilo koju da uzmem sam okey?

Tnx unaprijed

Za ove Sportrac 5 ne znam ali sam isprobao Vredestein Ultrac Sessanta u 18" (225/40/18) varijanti na Astri OPC i bile su dosta dobre - potrošile su se prilično brzo ali su super držale po suhom, malo slabije po mokrom. Nisu škripale po glatkim površinama (kao recimo Bridgestone Potenze) .

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrsmith kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

tražim nove ljetne gume 195/65 r15.. 

 

Gledam Bridgestone Turanza ali naišao sam na ovu gumu, te po recenzijama je više nego dobra. Vredestein Sportrac 5

Imate li neku preporuku ili bilo koju da uzmem sam okey?

Tnx unaprijed

Za ove Sportrac 5 ne znam ali sam isprobao Vredestein Ultrac Sessanta u 18" (225/40/18) varijanti na Astri OPC i bile su dosta dobre - potrošile su se prilično brzo ali su super držale po suhom, malo slabije po mokrom. Nisu škripale po glatkim površinama (kao recimo Bridgestone Potenze) .

 A ne znam sta da narucim...

Jel se isplati upce dati cak do 100kn više po gumi npr za neke Pirelli ili više ?

Do sad sam ljetne kupovao polovne Michelinke a Zimske uvijek nove, gdje su mi se kao zimske gume najbolje pokazale Dunlop, a trenutno imam Continentalke.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...

Ekipa,

tražim nove ljetne gume 195/65 r15.. 

 

Gledam Bridgestone Turanza ali naišao sam na ovu gumu, te po recenzijama je više nego dobra. Vredestein Sportrac 5

Imate li neku preporuku ili bilo koju da uzmem sam okey?

Tnx unaprijed

 Imam ja tu gumu vece 45 tkm , i guma je dobra , nije ni najbolja al nije ni losa , dobro se ponasa i na suhom i na mokrom . 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

tražim nove ljetne gume 195/65 r15.. 

 

Gledam Bridgestone Turanza ali naišao sam na ovu gumu, te po recenzijama je više nego dobra. Vredestein Sportrac 5

Imate li neku preporuku ili bilo koju da uzmem sam okey?

Tnx unaprijed

 Imam ja tu gumu vece 45 tkm , i guma je dobra , nije ni najbolja al nije ni losa , dobro se ponasa i na suhom i na mokrom . 

 Vredestein?

Imaš li neku preporuku ?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja se salio, al vidim da netko shvatio ozbiljno...

 

nis protiv xiaomija, cak ne bi imao samsunga nikad bas, jer su mi smece i po izgledu i po njihovom rasporedu tipka (mada se i to podesi na S8, S9, ali...) i dizajn iza...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ja se salio, al vidim da netko shvatio ozbiljno...

 

nis protiv xiaomija, cak ne bi imao samsunga nikad bas, jer su mi smece i po izgledu i po njihovom rasporedu tipka (mada se i to podesi na S8, S9, ali...) i dizajn iza...

 fulo si temu skroz :)

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Poz, preporuka gline (vjerojatno neke medium grubosti jer auto nikad nije gliniran) i voska da je omjer cijene i kvalitete dobar. Ako ima netko i neke savjete za apliciranje voska i to bio bih zahvalan. Lp

If you have nothing to lose, try.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Poz, preporuka gline (vjerojatno neke medium grubosti jer auto nikad nije gliniran) i voska da je omjer cijene i kvalitete dobar. Ako ima netko i neke savjete za apliciranje voska i to bio bih zahvalan. Lp

Za vosak fusso coat, apliciranje:

aplikator(koji dobijes s njim) zarotiras lijevo desno, cisto da se malo voska primi i uzmes 1 panel koji ces voskati, ja idem pokretima naprijed-nazad(znaci u smjeru kako se auto krece).

Apliciras tako dugo dok aplikator ostavlja za sobom "vlazan trag", onda opet "namocis" aplikator i ides dalje.

Ostavis 5-10 minuta na autu, onda brises, isto pokreti naprijed nazad. Koristi microfibre rucnike, po autu ti treba 5-10 komada(ja koristim 40x40cm), ovisi koliko previse voska stavljas(u pocetku sam jako pretjerivao, sad malo manje).

Ja apliciram 2 panela, zatim brisem prvi, apliciram 3., brisem drugi itd.

 

Za glinu ne znam, to bi i meni trebala preporuka(iako imam jos), kupio sam valet pro i koristio, ali nemam pojma kolko je dobra jer je nisam imao s cim usporediti. Uglavnom odradila je svoj posao bez ostecenja laka, a sad kolko je lakse/teze raditi s drugim glinama ne znam. Ko lubrikant sam koristio auto sampon+voda.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 11:52 (CroNk3r).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala na odgovoru, pitanje jedno malo je glupo, ali me zanima znači znam da imaju dvije verzije za dark i light boje e sad da ne trošim 200 kuna još oće light moći ići i na crnu boju auta?

If you have nothing to lose, try.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja koristim dark na tamno sivoj i crvenoj. Mislim da je crvena pod light bojama, a ne vidim neki problem.

Treba vidjeti iskustva ostalih, znam da jos nekoliko ljudi ima fusso na forumu, pa pricekaj da ti oni odgovore ako su probali.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 12:46 (CroNk3r).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Isto ti je sve, dark samo malo potamni boju.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Naletio na ovaj BMW predivnog prednjeg dijela, no nema nikakve oznake, osim da je M. Jel netko može prepoznat koji je to BMW
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
520 cekicar
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U cemu je problem i da je 520”cekicar”?

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja ne vidim problem, je li ti vidis problem?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice