Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.242.390
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naravno da je sve u odrzavanju, samo nije isto odrzavati Golfa7 sa 300k km i Golfa 2 sa 300k km. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nije sve u kilometrima i motoru,vi ne shvaćate što kolega pokušava reći.
Cijeli ovjes je dotrajao od toliko km,kočnice su već dale svoje,kompresor klime tipa,raznorazni senzori,ventilatori klime,crijeva,sama elektrika je već dala svoje od alternatora/alnasera,pumpa goriva itd.
Najmanji problem je motor,svaki će čak male zapremine turbaci izdržati +300 tkm sa redovnim servisima ulja/filtera i koliko-toliko normalnom vožnjom.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Naravno da je sve u odrzavanju, samo nije isto odrzavati Golfa7 sa 300k km i Golfa 2 sa 300k km. 

 To je zbilja i mehanički, i elektronski i tehnološki neusporedivo. I nema veze sa kilometrima.

In the name of tragedy...
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Montirao ljetne. Uzeo kod furlana na kraju ipak conti premium contact 6 225/45r17. Gume su DOT 0918. 3025kn gume,ventili,montaza,balans i provjera spura koji je bio dobar i nije ga trebalo raditi. Ja zodovoljan.

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jel zna neko di kupit/naručit kvalitetne led t10 ubodne? a da ne krepaju nakon 2 dana...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Pa u normalnim državama se kupuje novi auto i prodaje se pred istek ili po isteku garancije. Naravno, na Balkanu si prvo jako mali postotak ljudi može priušititi novi auto, čak i iz kompaktne klase. 

A drugo je eto što postoji popriličan udio onih koji smatraju da su boga za bradu uhvatili jer su upecali kakvog istrošenog premiuma iz EU(gdje su ga se riješili po isteku garantnog roka) jer ipak neće oni voziti tu nekakvu Fabiu/Corsu/Fiestu, ipak su za njih  minimalno "makine" 3ke/5ice/A4. 

 Najveći problem je gubitak vrijednosti 20-28% samo za prvu godinu

 

kad uračunamo koliko banka u prvoj godini uzme kamate na kredit + pad vrijednosti..dolazimo do suludog iznosa

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zato se auto ne kupuje na kredit... 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
mystik kaže...

Pa u normalnim državama se kupuje novi auto i prodaje se pred istek ili po isteku garancije. Naravno, na Balkanu si prvo jako mali postotak ljudi može priušititi novi auto, čak i iz kompaktne klase. 

A drugo je eto što postoji popriličan udio onih koji smatraju da su boga za bradu uhvatili jer su upecali kakvog istrošenog premiuma iz EU(gdje su ga se riješili po isteku garantnog roka) jer ipak neće oni voziti tu nekakvu Fabiu/Corsu/Fiestu, ipak su za njih  minimalno "makine" 3ke/5ice/A4. 

 Najveći problem je gubitak vrijednosti 20-28% samo za prvu godinu

 

kad uračunamo koliko banka u prvoj godini uzme kamate na kredit + pad vrijednosti..dolazimo do suludog iznosa

 

 Zato neki nude auto na lizing, imaš 3 rate po 1/3 cijene, npr. Sam svaki mjesec na stranu stvaiš ili jednostavno na krjau godine platiš 1/3, ako ti tako više odgovara. I nitko ti ne uzme niti 1 kn za kamate. Ispada ko da imaš kredu na 3 godine, bez kamata. Meni ide za 2 mj. zadnja rata za Fiestu, banci sam točno dao 1050 kn što su bili troškovi obrade lizinga. Mislim da zanemariv iznos, u odnosu na 20-30-40 t kn koje nekima banke uzmija kao kamatu.

 

Lord_Marko ja sam uzel s ebaya nekakve "kvalitetnije", vidiš po cijeni. ugl. mislim da jesu "china" ali imaju proizvođača i kutiju. Ipak sam našel na paypalu po izvodima, ovo sam ja uzel.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 13:21 (Karlek_19).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...
Ziga kaže...
mystik kaže...

Pa u normalnim državama se kupuje novi auto i prodaje se pred istek ili po isteku garancije. Naravno, na Balkanu si prvo jako mali postotak ljudi može priušititi novi auto, čak i iz kompaktne klase. 

A drugo je eto što postoji popriličan udio onih koji smatraju da su boga za bradu uhvatili jer su upecali kakvog istrošenog premiuma iz EU(gdje su ga se riješili po isteku garantnog roka) jer ipak neće oni voziti tu nekakvu Fabiu/Corsu/Fiestu, ipak su za njih  minimalno "makine" 3ke/5ice/A4. 

 Najveći problem je gubitak vrijednosti 20-28% samo za prvu godinu

 

kad uračunamo koliko banka u prvoj godini uzme kamate na kredit + pad vrijednosti..dolazimo do suludog iznosa

 

 Zato neki nude auto na lizing, imaš 3 rate po 1/3 cijene, npr. Sam svaki mjesec na stranu stvaiš ili jednostavno na krjau godine platiš 1/3, ako ti tako više odgovara. I nitko ti ne uzme niti 1 kn za kamate. Ispada ko da imaš kredu na 3 godine, bez kamata. Meni ide za 2 mj. zadnja rata za Fiestu, banci sam točno dao 1050 kn što su bili troškovi obrade lizinga. Mislim da zanemariv iznos, u odnosu na 20-30-40 t kn koje nekima banke uzmija kao kamatu.

 

Lord_Marko ja sam uzel s ebaya nekakve "kvalitetnije", vidiš po cijeni. ugl. mislim da jesu "china" ali imaju proizvođača i kutiju. Ipak sam našel na paypalu po izvodima, ovo sam ja uzel.

 Ne znam tko si moze priustit auto na kredit od 3 godine, a da je novi.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa zato ne kupujes auto kad imas 0 kuna na racunu, prvo se vozis u nekoj krntiji i stavljas novac sa strane, kad skupis otprilike nekih 50% auta, onda mozes u ovakve poteze kako je karlek rekao i bez brige ga otplatis u 3 godine bez da si imalo ostetis kvalitetu zivota.

Jedino je problem sto ljudi nemaju kontrolu nad novcem i cim ima 1000kn, to mora potrositi pa im je jednostavnije da im netko odmah uzme tu lovu i da nemaju problema.

 

EDIT:

Uz pretpostavku da covjek nema djecu(ili neki slicni trosak)

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 13:43 (CroNk3r).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Pa u normalnim državama se kupuje novi auto i prodaje se pred istek ili po isteku garancije. Naravno, na Balkanu si prvo jako mali postotak ljudi može priušititi novi auto, čak i iz kompaktne klase. 

A drugo je eto što postoji popriličan udio onih koji smatraju da su boga za bradu uhvatili jer su upecali kakvog istrošenog premiuma iz EU(gdje su ga se riješili po isteku garantnog roka) jer ipak neće oni voziti tu nekakvu Fabiu/Corsu/Fiestu, ipak su za njih  minimalno "makine" 3ke/5ice/A4. 

Ti si toliko ljubomoran i jadan da ti nema druge nego srati konstantno - čudo jedno.

It is always darkest just before the dawn.
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
Karlek_19 kaže...
Ziga kaže...
mystik kaže...

 Ne znam tko si moze priustit auto na kredit od 3 godine, a da je novi.

Kao što veli kolega, prvu ratu, regu, osiguranje smo uštedjeli.. Ostalo štediš kroz godinu dana.. Uostalom, gledaš ono kaj si možeš priuštiti.. Najmanji problem mi je bio uzeti par godina star A4 ili sli., osim kaj bi sad moral misliti, dal budem drugi dan imao za hranu i nebi mogao otići mirne duše s ekipom na cugu

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stigle distance i montirane, mislim da je sad taman
(slike su razbacane, al budete skuzili)

#fsb
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji je to auto? Nabaci sliku auta da vidimo 😊

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

E90 vjerojatno

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Koji je to auto? Nabaci sliku auta da vidimo 😊

 Evo evo, pohvalio sam se vec prije u temi 

#fsb
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
redizajn? istina da nemas sipku za provjeru ulja i pokazivac temp.?

astra je popila 20l na 250km, znaci pol tanka..tu nekaj opasno ne valja..a najbolje kaj dijagnostika ne izbacuje greske. Eko test uredan, znaci nema problema s lambda sondom. ne znam gdje je faking problem
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

E90 LCI je...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Treba pratiti live podatke putem dijagnostike, a ne skenirati kodove. Ako ne valja senzor temperature auto ce imati bogatu smjesu pa ce vise trositi, a moze biti i termostat. Treba usporediti temperaturu usisa sa senzorom temperature rashladne tekucine dok je auto hladan, trebale bih biti jednake. Ako ima EGR ventil izvaditi i ocistiti ga.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ak ti velis da sam ja ljubomoran onda mora da je tak. 

Jbg ipak je velika stvar kupiti rabljeni auto iz dojclanda.

Meni auto ne treba za preseravanje pa ni ne treba bit premium, također mi u trenutnom stadiju života ne treba ništa veće od kompaktne klase. Također, da kupujem auto, onda kupujem novi, u rangu kojeg si mogu priuštiti. 

Došao si na temu, počeo si srati ti ovo ono, tvoja bembura ovo ono, brate 300konja i imaš obraza nekom reći da sere?

Ak si se prepoznao u mom prethodnom postu, to nije moj problem. Nit sam te igdje spomenuo, nit sam ciljao na tebe, al ak te pogodilo što sam napisao, bez brige, neću se ispričati.

Meni je daleko draže vidjet kad si čovjek kupi novi auto, kao sto si je ivanzu uzeo novu Astru(pa makar bio i Opel :D), nego da je osao u dojcland po "premiuma". 

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Ak ti velis da sam ja ljubomoran onda mora da je tak. 

Jbg ipak je velika stvar kupiti rabljeni auto iz dojclanda.

Meni auto ne treba za preseravanje pa ni ne treba bit premium, također mi u trenutnom stadiju života ne treba ništa veće od kompaktne klase. Također, da kupujem auto, onda kupujem novi, u rangu kojeg si mogu priuštiti. 

Došao si na temu, počeo si srati ti ovo ono, tvoja bembura ovo ono, brate 300konja i imaš obraza nekom reći da sere?

Ak si se prepoznao u mom prethodnom postu, to nije moj problem. Nit sam te igdje spomenuo, nit sam ciljao na tebe, al ak te pogodilo što sam napisao, bez brige, neću se ispričati.

Meni je daleko draže vidjet kad si čovjek kupi novi auto, kao sto si je ivanzu uzeo novu Astru(pa makar bio i Opel :D), nego da je osao u dojcland po "premiuma". 

 

Sereš.

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tipični primjerak vozača bembure na balkanu. Kultura na nivou.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ajd pustite ga na miru, i ja bi bio zivcan da svako jutro moram slusati traktoriziranje pod haubom.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...
Ziga kaže...
mystik kaže...

Pa u normalnim državama se kupuje novi auto i prodaje se pred istek ili po isteku garancije. Naravno, na Balkanu si prvo jako mali postotak ljudi može priušititi novi auto, čak i iz kompaktne klase. 

A drugo je eto što postoji popriličan udio onih koji smatraju da su boga za bradu uhvatili jer su upecali kakvog istrošenog premiuma iz EU(gdje su ga se riješili po isteku garantnog roka) jer ipak neće oni voziti tu nekakvu Fabiu/Corsu/Fiestu, ipak su za njih  minimalno "makine" 3ke/5ice/A4. 

 Najveći problem je gubitak vrijednosti 20-28% samo za prvu godinu

 

kad uračunamo koliko banka u prvoj godini uzme kamate na kredit + pad vrijednosti..dolazimo do suludog iznosa

 

 

 

Lord_Marko ja sam uzel s ebaya nekakve "kvalitetnije", vidiš po cijeni. ugl. mislim da jesu "china" ali imaju proizvođača i kutiju. Ipak sam našel na paypalu po izvodima, ovo sam ja uzel.

 

Baš bi i ja mogao ove uzeti. 

Dosad sam iz Kine naručio 4-5 vrste i sve mi blicaju, pogotovo one za tablicu. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nebi si htel scoprati, ali ove yorkin već fakat dugo delaju i to sve koje sam stavil. Bez blicanja. Jedino kaj ti svijetle ravno naprijed, ne raspršuju, pa onda ovisi kak ti kod talbice idu, možda nebude najbolje osvijetljena. Obrati na to pozornost.

 

Za kabinu, noge, pretinac za rukavice su super.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bmwM kaže...
redizajn? istina da nemas sipku za provjeru ulja i pokazivac temp.?

astra je popila 20l na 250km, znaci pol tanka..tu nekaj opasno ne valja..a najbolje kaj dijagnostika ne izbacuje greske. Eko test uredan, znaci nema problema s lambda sondom. ne znam gdje je faking problem

 

To je 8l/100km, ako je benzinac apsolutno nista cudno. Meni 1.1 benzinac po Zg prosjecno zadnji tank trosio 8,48l.

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bmwM kaže...
redizajn? istina da nemas sipku za provjeru ulja i pokazivac temp.?

astra je popila 20l na 250km, znaci pol tanka..tu nekaj opasno ne valja..a najbolje kaj dijagnostika ne izbacuje greske. Eko test uredan, znaci nema problema s lambda sondom. ne znam gdje je faking problem

 Ak me sjećanje služi, u astri je motor 1.4 16v 66kw/90ks. Prema spritmonitor-u taj motor troši okruglo 7 litara. Ako više vremena voziš po gradu ili si možda na otvorenoj pa voliš malo bržu vožnju/stisnut gas, ništa čudno.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
bmwM kaže...
redizajn? istina da nemas sipku za provjeru ulja i pokazivac temp.?

astra je popila 20l na 250km, znaci pol tanka..tu nekaj opasno ne valja..a najbolje kaj dijagnostika ne izbacuje greske. Eko test uredan, znaci nema problema s lambda sondom. ne znam gdje je faking problem

 

To je 8l/100km, ako je benzinac apsolutno nista cudno. Meni 1.1 benzinac po Zg prosjecno zadnji tank trosio 8,48l.

 Pa kaj delate vi da imate takvu potrošnju...

A ja sam mislio kak ja svoga stišćem

(po Zg-u redovno razvlačim drugu i treću)

 

BTW: meni 1.2 popije oko 7.5L/100 po Zg-u, tank mi je 47L, obično 40L natočim na benzinskoj, a napravim prosječno 600Km sa jednim tankom po Zg-u, tj 300Km sa 20L, najviše šta sam uspio prijeći sa jednim tankom je bilo 700Km (cca698 nešto sitno ispod 700) i to sam sa neke 3-4L na benzinsku došao, al to je bilo dok sam bio na faksu i vozio se po Karlovcu, nema gužve, semafora upola manje nego u Zg-u, milina za vozit se...

 

BTW2:

Može vam bit i do goriva, ja sam jednom na luk oil-u točio i napravio 50Km manje nego inaće, tj 550Km jednim tankom, šta je dost manje od mog prosjeka...(ruta i vožnja slićna prethodnima)

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1,1 trosi 8,5...sve vise i vise mi drago da imam turbaka sa 300+ks...

ima li smisla plakati za volanom kako je auto mrtav i slicno i onda raditi jedva 10-20km vise sa 100kn umjesto da se ima lijepo snazan auto koji izmamulje osmjeh na lice?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice