Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.195.156
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

ovaj mi autic skroz pristojno izgleda, jedino sto me logo podsjeca na zed's dead i poklopac za gorivo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 17:28 (Gorstak79).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
To ne postoji, osim samo na crtežu.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa sobro ova insignia B je dosta slicna ovome crtezu. Ali oplo je kanta od auta pogotovo sad kad ih je kupio PSA. Pricam iz iskustva. Imali smo doma astru f,g i h. Jedino je f linija valjala. H linija je bila kriminalno nekvalitetna. Ostavila me na cesti par puta. Neznam kad su zadnje   Slozili dobar motor bilo dizlo ili benzin.

PSN:Tomislav025
6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
To ne postoji, osim samo na crtežu.

 

http://www.opel.hr/vehicles/buduci-modeli/insignia-gsi.html

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nova Insignia je svemirski brod u full opremi. Ko da nije Oplo.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svaki auto je kao avion u full opremi. Ja ne znam kako ti Astra F moze valjati, vjerojatno najgori opel napravljen u zadnjih 30 godina i doslovno olicenje podupravljanja, jos je na astri F radio Lopez pa ja kasnije otisao u VW pa je i tamo napravio sranja na golfu 4. Astra G je u svoje doba bio vrlo dobar auto pogotovo sa jacim motorima i po meni bolji od H. Astra H je li-la kod nekoga bude dobra dok kod nekoga sranje. Ne bih rekao da su opelovi benz. motori sranje, sto se tice dizla oni nikada nisu imali svoje dizlo motore osim TD serije i 2.0-2.2DTI, a taj je motor medu boljima sto se tice izdrzljivosti. PSA grupa od negdje 2011-2012 masovno popravila kvalitetu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 19:44 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ulovio jednog i jedinog u Zg-u, a možda i u Hr

O njemu je i Šebalj pisao

 

Doletio mi je na guzicu, pa se tako vozio dok sam pripremao kameru, zatim kad sam se spremio sam se prestrojio u lijevu traku kako bi ga pustio da prođe i okinuo sliku, trebao sam za paparazze ić

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije jedini u hrv. Imas jednog kod mene u Mariji Bistrici kod ac Štagar. Plavi ko taj ali obljepljen u mat sivo...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ulovio jednog i jedinog u Zg-u, a možda i u Hr

O njemu je i Šebalj pisao

 

Doletio mi je na guzicu, pa se tako vozio dok sam pripremao kameru, zatim kad sam se spremio sam se prestrojio u lijevu traku kako bi ga pustio da prođe i okinuo sliku, trebao sam za paparazze ić

 

chutac ga ne bi ni primjetio kraj citroena 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tako je, tko jos gleda Hyundai-a pored takvog lijepog Citroena.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

ja mislio da je neki subaru dok nisam vidio logo...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ulovio jednog i jedinog u Zg-u, a možda i u Hr

O njemu je i Šebalj pisao

 

Doletio mi je na guzicu, pa se tako vozio dok sam pripremao kameru, zatim kad sam se spremio sam se prestrojio u lijevu traku kako bi ga pustio da prođe i okinuo sliku, trebao sam za paparazze ić

 

 meni je jedan testni dok sam bio u dostavi izletio sa 100+ iz dosta ostrog zavoja, naravno u mojoj traci je bio, jedva sam zakocio i izbjegao ga...poslije ce se taj prodavati kao salonsko vozilo sa 5000km...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ARazer kaže...

Luka štopovi su zakon Brutalno sada izgleda

 jos samo napred nesto izmisliti...posto ove halogenke me ubijaju u pojam (nisu slabi laseri, doduse, ali cijeloukupan izgled mi ruse)

 

 

.......

 

 

malo stao u prirodu danas uzivati u ovom vremenu

 

btw. danas probao spojiti boost uricu, ali em sta je cijevcica prekratka, em sta je pipak na adapteru za usisnu predebeo za tu cijevcicu, em sta ono nabrzaka sta sam rastavio salter za svjetla da tamo spojim, nema dovoljnu jaku masu, tako da osvjetljenje bi bilo na 30% cirka...odustao sam, jedino sta sam uspio bez beda je montirati adapter na usisnu i skinuti otvor ventilacije i ubaciti adapter za 52mm uricu, ali jbg kad moram nac prave zice na koje to prespojim...odustao i radi loseg vremena, pa cu dalje uskoro...

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

ima li netko shemu od te insignie, da je 3d isprintam ako se da?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako ces shemu 3D printati kada je ona u 2D?

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

RuskeGTT  stavi napred farove sa lecom original i xenone i miran si

#fsb
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

pusti me choche, imam navalu ideja sad....recimo da koknem starog i 3d isprintam ga da moze primit mirovinu...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

RuskeGTT  stavi napred farove sa lecom original i xenone i miran si

 trebaju uletit kao ovi... :)

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

di nabaviti ebc green stuff disk pločice?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
fear619 kaže...

di nabaviti ebc green stuff disk pločice?

 Bertol servis ih ugrađuje u fca grupaciju (lancia, alfa, fiat), al di on nabavljuje nemam pojma, pa šta nemaju lokalne trgovine?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
fear619 kaže...

di nabaviti ebc green stuff disk pločice?

 Motormania u VG ti je glavni uvoznik. Renato ti se zove vlasnik

Moj savjet uzmi yellow

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vidim puno zaljubljenika u automobile i koji se razumiju, pa mi treba ovako kakav savjet...

 

Prvo da odmah naglasim da je budzet mali i da me ne bi napali odmah, ali jednostavno neke stvari su se u zivotu poslozile da mi auto treba naglo, a prije par mjeseci mi kupovina auta nije bila ni na kraj pameti, budzet je mali, al jbg..

 

Uglavnom, studiram, nisam u stalnom radnom odnosu, plan je nakon sezone uzeti nesto. Nije to ni auto koje ocekujem voziti dugi niz godina, treba mi za 2-3-4 godine dok se faks ne privede kraju, volio bi manje auto(lakse naci parking po gradu), a od "putovanja" 1-2 puta mjesecno bi se putovale mrvicu "dalje" relacije s njim 200-300km(kad se ide doma).. 

 

Ono sto ja trazim je mala potrosnja, "izdrzljivost", da bar glasi kao nekvarljivo, i da ima klimu hahah, mrzim vrucinu i ljeti ne mogu bez klime..

 

Meni je nekako Peugeot najvise zapeo za oko, 207,307 sam vidio par oglasa, al ovako mi ljudi dosta savjetuju Golf 4(zbog dijelova i svega)..

 

I da, dizel ili benzin, ovisno o tome, dajte par prijedloga auta.

 

Budzet je nekih 20-25 tisuca kuna, plan je kazem tek za pola godine uzeti nesto, ali cisto da vidim koje modele da pratim i gledam?

 

I da, ovo ce bit prvo moje auto, pa dajte i par savjeta za "pocetnika" i laika :D

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

ja bih rekao da bi ti zenski auto bio idealan, fiat punto...ako sto i ode, svaki dio je 100kn...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Toyota nikakvi Europljani.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pokušaj s 207,ako gledaš uzmi 2.0HDI to im je najbolji motor

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kod polovnih automobila koji imaju 250.000km ili vise,

svakako gledaj da ima urednu knjizicu i da je radjen redovan servis,

te da je bio garaziran (ako je ikako moguce).

 

To ces naci do 25.000kn, ali isto tako gledaj da je ako ikako moze bit Japanac,

jer sa europljanima (osobito talijanima) ces imati skupa odrzavanja i moguce

kvarove, te neugodne dodatne troskove.

Kod amera je stvar slicna kao i sa europljanima, osobito treba paziti kod

dizelasa, jer vole imati onaj filter za partikle koji se mora vaditi i dolijevati

tekucinu, sto je veoma skupo, dok ovi novi imaju automatsko ciscenje.

Dakle od amera gledaj ako mozes Forda sa EcoBoost benzincem,

jest 3 cilindra, ali je veoma zahvalan motor.

 

Drugi dobar savjet je kupnja rabljenog automobila iz salona, ne privatno - jer u salon mozes

doci i traziti popravak stete koju odmah uocis, a kod privatne kupnje je sve "rekla kazala".

 

Tipa ovaj Nissan i Toyota nemaju preveliku kilometrazu za svoje godine:

https://www.njuskalo.hr/auti/nissan-micra-1.2-oglas-24541362

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.3-vvt-blue-oglas-24306855

 

Micra mi se cini ocuvanija, no neces ni sa Yarisom fulati - oba su mali automobili,

to sto trazis, i trebas si tako nesto njuskati po salonima - vidjeti sto ti se vise svidja,

napraviti probnu voznju ako je moguce, i to je uglavnom to.

 

Po zvuku ces vec osjetiti kako automobil radi - obicno moraju biti dobro razradnjeni,

a mjenjac mora ici glatko, bez blokiranja i smetnji u radu - jer ako se to desava - ne kupuj,

jer uskoro slijedi servis koji nije mali i povoljan.

 

Gledaj si i Suzuki Swifta, ako nadjes nekog do 130.000km za te novce, isto nije greska,

ili Mazda 2, isto super autic. Ford Fiesta sa benzincom je solidan.

 

Mislim, izbora ima, samo nije sve centralno u ZG-u, dakle potrosit ces nesto vremena

i novaca dok nadjes optimum. Al ne srljaj, bolje duze traziti nego kupit na prvu, pa se kasnije lupat po glavi.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala na odgovorima, posebno ovako opširnom, ja inače čak volim japance, nije da se toliko razumijem, ali recimo Mazde su mi uvijek bile top..

 

Osobno bi volio mrvicu veće od tipa Yaris i Micra kad bi uspio naći, nešto bliže Mazdi 3, Golfu i sl.

Ali budem gledao, nemam loša iskustva sa Fordom, imali smo ga kao obiteljsko auto, pa čak Fiesta i Focus me najviše vuku, jer sam imao "iskustva", ali eto ono sto sam pretrazio ugrubo po cijeni, izbacilo puno Peugeota..

 

Ali evo od nabrojanih me čak Fiesta benzin vuče, općenito sam više za benzinca, jer mislim da bi me samo održavanje jeftinije izašlo..

 

I da, nema žurbe sa kupovinom, htio sam ovako pokoji savjet pokupit i da vidim koje proizvođače ciljati, tek nakon ljetne sezone, kad se nesto para zaradi, onda budem uzimao nesto

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pezer,preporuke iz posta prije ne uzimaj jer su auti iz uvoza što odmah vidiš jer nema stavke koji je vlasnik.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

fiat punto, toyota yaris, vw polo, francuze izbjegavaj

mazda mx-5 :)

6 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Evo slike prvog autica kako sam i rekao  ako vam treba jos samo kazite.

 
 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 10:51 (Kawadet).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice