Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.178.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vecina djelova za japance, u Hrvatskoj u ovlastenim servisima je prljavo skupa. Toliko da se za dosta djelova isplati pogledat cak Sloveniju ili Italiju ovlastene za nekakvu bolju ponudu.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam njub pitanje... 

 

Leon Cupra, Golf GTi i slični...imaju sportske ispušne sisteme...

 

što bi bilo kad bi taj ispušni sistem (od zadnjeg lonca do kraja) prebacili na dizel verziju tog auta?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...

 auh, ako je ikakav faktor razina pouzdanosti, onda svakako među rabljenima treba gledati japance 

naravno da nisu svaki model i marka isti, ali francuzi baš i nisu nešto poznati po nekvarljivosti

barem tako čujem od paša koji ima mehaničarsku radionu već 20 godina i njegovog prijatelja električara koji mu rješava kompliciranije slučajeve kvarova na elektronici 

 Naravno, Toyota je Toyota, ali izbor francuza je puno veći.

Ponekad tražim aute tako i japanci ili su novi ili su izraubani, jako je malo nekakvih "normalnih" rabljenih.

 

I na kraju je činjenica da je održavanje najbitnije, a kojeg god rabljenog gledao, ne znaš zapravo kako je održavan. Održavan francuz ili talijan je bolji izbor od neodržavanog japanca, a budući da ne možeš znati jel auto održavan, svi "normalni" auti imaju jednaku šansu za kvar.

big_guy kaže... 

 Gledao sam.godinu 2010-2012,većinom im je cijena 6-7000 eura sto je po meni za 6,7 godina star auto,razinu opreme i dizajn vrijedno razmatrati za kupovinu.Da napomenem da bih mjesečno prelazio dosta veliku kilometrazu(120 km dnevno x 22-24 radna dana).Znaš li mozda da li su navedene godine 1.6 hdi 82kw motora bez nekih mana ili ih treba izbjegavati i gledati 2013 pa na dalje?

 Mislim da su svi provjereni, da ne bi trebalo biti razlike između godina. Jedino probaj preko broja šasije provjeriti jesu li postojali opozivi za taj konkretan primjerak.

E da, francuzi imaju tradicionalno dobru limariju.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Trošenje para

Ako želiš zvuk na dizelu

Stavi downpipe + protočne

ili jeftinija solucija - straightpipe

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
picajzla0707 kaže...

 auh, ako je ikakav faktor razina pouzdanosti, onda svakako među rabljenima treba gledati japance 

naravno da nisu svaki model i marka isti, ali francuzi baš i nisu nešto poznati po nekvarljivosti

barem tako čujem od paša koji ima mehaničarsku radionu već 20 godina i njegovog prijatelja električara koji mu rješava kompliciranije slučajeve kvarova na elektronici 

 Naravno, Toyota je Toyota, ali izbor francuza je puno veći.

Ponekad tražim aute tako i japanci ili su novi ili su izraubani, jako je malo nekakvih "normalnih" rabljenih.

 

I na kraju je činjenica da je održavanje najbitnije, a kojeg god rabljenog gledao, ne znaš zapravo kako je održavan. Održavan francuz ili talijan je bolji izbor od neodržavanog japanca, a budući da ne možeš znati jel auto održavan, svi "normalni" auti imaju jednaku šansu za kvar.

 nije to samo toyota, tu su honda - s novijim modelima možda čak i pouzdanija od toyote, da ne spominjemo suzuki, mazda je tu, itekako ima izbora ako pričamo o japancima

 

a što se tiče održavanja, to je individualna stvar, jednako za japance, švabe ili francuze, sasvim nevezano uz marku

i ne, nemaju svi "normalni" auti jednaku šansu za kvar, to pokazuju ljestvice pozdanosti za novije automobile i iskustva servisera za starije

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Imam njub pitanje... 

 

Leon Cupra, Golf GTi i slični...imaju sportske ispušne sisteme...

 

što bi bilo kad bi taj ispušni sistem (od zadnjeg lonca do kraja) prebacili na dizel verziju tog auta?

 

 imam oem spuh (osim nastavka) od cupre ako treba...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ove novije mazde bas i nisu neko olicenje pouzdanosti. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da, postoji izbor kao takav, ali u kategoriji do 70 tisuća kuna nema baš nekog izbora.

Uglavnom su oni sa puno kilometara, rijetko se pojavi neki sa 100-140 tisuća, a da liči na nešto.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
picajzla0707 kaže...

 auh, ako je ikakav faktor razina pouzdanosti, onda svakako među rabljenima treba gledati japance 

naravno da nisu svaki model i marka isti, ali francuzi baš i nisu nešto poznati po nekvarljivosti

barem tako čujem od paša koji ima mehaničarsku radionu već 20 godina i njegovog prijatelja električara koji mu rješava kompliciranije slučajeve kvarova na elektronici 

 Naravno, Toyota je Toyota, ali izbor francuza je puno veći.

Ponekad tražim aute tako i japanci ili su novi ili su izraubani, jako je malo nekakvih "normalnih" rabljenih.

 

I na kraju je činjenica da je održavanje najbitnije, a kojeg god rabljenog gledao, ne znaš zapravo kako je održavan. Održavan francuz ili talijan je bolji izbor od neodržavanog japanca, a budući da ne možeš znati jel auto održavan, svi "normalni" auti imaju jednaku šansu za kvar.

big_guy kaže... 

 Gledao sam.godinu 2010-2012,većinom im je cijena 6-7000 eura sto je po meni za 6,7 godina star auto,razinu opreme i dizajn vrijedno razmatrati za kupovinu.Da napomenem da bih mjesečno prelazio dosta veliku kilometrazu(120 km dnevno x 22-24 radna dana).Znaš li mozda da li su navedene godine 1.6 hdi 82kw motora bez nekih mana ili ih treba izbjegavati i gledati 2013 pa na dalje?

 Mislim da su svi provjereni, da ne bi trebalo biti razlike između godina. Jedino probaj preko broja šasije provjeriti jesu li postojali opozivi za taj konkretan primjerak.

E da, francuzi imaju tradicionalno dobru limariju.

 Hvala na odgovorima.Znaš li možda da li je 1.6 hdi 68 kw preslab motor za tu karoseriju i da isključivo gledam onaj jači od 82kw?Ima li bitne razlike(osim vjerovatno u performansama) što se tiče cijene održavanja i potrošnje kod ta dva motora,te da li je 82 kw jednako dobar motor kao i onaj slabiji od 68kw?2.0 hdi ne želim ni pitat ništa jer sam našao svega par na oglasu...Ima u mojoj neposrednoj blizini oglas za ovaj(link dolje),na prvi pogled mi se čini ovako okej,ima dosta opreme,jedino mu fale alu felge.Naravno prije kupnje bih provjerio cijeli automobil detaljno...
https://www.njuskalo.hr/auti/citro-n-c4-1.6-hdi-oglas-27142475

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ovaj od 92 konja ide OK. Dugi prijenosni omjeri(5 brzina, stari mjenjač), nije nešto pretjerano bučan, ali isto tako u preticanjima na iznad 80 treba gas do poda i ne puštati ga.

Jači model ima novi mjenjač sa 6 brzina(puuno bolji od starog), više snage, a jako sličnu potrošnju, ako ne istu. Ja bih svakako uzeo jači ako mogu.

 

Ovaj sa linka je rent-a-car sa lakiranim branicima i izgleda i gepekom.

Ja ne bih gledao ništa od šoderaša jer su c4 od šoderaša 99% RAC.

 

Sad sam prošao oglase i jedino što bih otišao vidjeti je ovo

https://www.index.hr/oglasi/citroen-c4-1-6-16v-vti/oid/1245326

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Da, postoji izbor kao takav, ali u kategoriji do 70 tisuća kuna nema baš nekog izbora.

Uglavnom su oni sa puno kilometara, rijetko se pojavi neki sa 100-140 tisuća, a da liči na nešto.

 ma više govorim općenito, kakva je situacija na tržištu trenutno nemam pojma

i naravno, pitanje je kakve si sreće, ako je imaš neće ti krepavati niti auti koji su poznati po tome, a ako je nemaš najebao si kako god 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ovaj od 92 konja ide OK. Dugi prijenosni omjeri(5 brzina, stari mjenjač), nije nešto pretjerano bučan, ali isto tako u preticanjima na iznad 80 treba gas do poda i ne puštati ga.

Jači model ima novi mjenjač sa 6 brzina(puuno bolji od starog), više snage, a jako sličnu potrošnju, ako ne istu. Ja bih svakako uzeo jači ako mogu.

 

Ovaj sa linka je rent-a-car sa lakiranim branicima i izgleda i gepekom.

Ja ne bih gledao ništa od šoderaša jer su c4 od šoderaša 99% RAC.

 

Sad sam prošao oglase i jedino što bih otišao vidjeti je ovo

https://www.index.hr/oglasi/citroen-c4-1-6-16v-vti/oid/1245326

 Samo sto mi benzin ne igra ulogu radi velike kilometraze koju cu prelaziti...

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da, da, ali svi dizeli koje sam našao su od šoderaša.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Da, postoji izbor kao takav, ali u kategoriji do 70 tisuća kuna nema baš nekog izbora.

Uglavnom su oni sa puno kilometara, rijetko se pojavi neki sa 100-140 tisuća, a da liči na nešto.

Stvar je u tome da ti se nakon 100 tisuca ne isplati prodavati auto ako znas da ce jos 100 izdrzati bez problema.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne svida mi se, MQB-0 je platforma za Pola i sl. znaci kvazi C segment ce biti 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel se samo meni gadi taj trend infotainmenta koji je prakticki tablet zaljepljen na dash?

Pogotovo kod mercedesa, izgleda ko jeftini poluproizvod.

Ista stvar s tom skodom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 21:27 (CroNk3r).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne bi rekao gadi, ali stvarno izgleda kao da je bio napravljen dizajn unutrašnjosti bez ekrana, i onda je on samo naljepljen gdje je bilo mjesta.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kod MB to baš izgleda kao da su završili sa dizajnom unutrašnjosti, a onda uletio šef sa tabletom i rekao neka ubace još i to unutra... 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Jel se samo meni gadi taj trend infotainmenta koji je prakticki tablet zaljepljen na dash?

Pogotovo kod mercedesa, izgleda ko jeftini poluproizvod.

Ista stvar s tom skodom.

 

a tek ekrančine kod tesle 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Teslin interijer dizajniran tijekom piš pauze.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
chutac kaže...

Da, postoji izbor kao takav, ali u kategoriji do 70 tisuća kuna nema baš nekog izbora.

Uglavnom su oni sa puno kilometara, rijetko se pojavi neki sa 100-140 tisuća, a da liči na nešto.

Stvar je u tome da ti se nakon 100 tisuca ne isplati prodavati auto ako znas da ce jos 100 izdrzati bez problema.

 e, a onda i nakon tih 200 tisuća skužiš da ti se još manje isplati prodavati ako će izdržati još jednom po 100 tisuća

i tako 100 po 100, dođeš do toga da i dalje voziš 20 godina staru corollu na kojoj imaš jedan jedini popravak od 40 kuna unazad pet godina, tehnički prolaziš iz prve i zaboraviš kako se ono uopće zove mehaničar, a kamo li koji mu je broj 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Stvar je u tome da ti se nakon 100 tisuca ne isplati prodavati auto ako znas da ce jos 100 izdrzati bez problema.

 Neki ne prodaju auto jer misle da moraju nego zato što postoji novi model koji im se više sviđa.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...
chutac kaže...

Ovaj od 92 konja ide OK. Dugi prijenosni omjeri(5 brzina, stari mjenjač), nije nešto pretjerano bučan, ali isto tako u preticanjima na iznad 80 treba gas do poda i ne puštati ga.

Jači model ima novi mjenjač sa 6 brzina(puuno bolji od starog), više snage, a jako sličnu potrošnju, ako ne istu. Ja bih svakako uzeo jači ako mogu.

 

Ovaj sa linka je rent-a-car sa lakiranim branicima i izgleda i gepekom.

Ja ne bih gledao ništa od šoderaša jer su c4 od šoderaša 99% RAC.

 

Sad sam prošao oglase i jedino što bih otišao vidjeti je ovo

https://www.index.hr/oglasi/citroen-c4-1-6-16v-vti/oid/1245326

 Samo sto mi benzin ne igra ulogu radi velike kilometraze koju cu prelaziti...

 A za taj vti nisam cuo da ga je itko pohvalio, slabije vuce od dizela, vise trosi, kvari se.. probaj se strpit dok naleti dobar hdi 82 kw, bolja getriba nego na 68 kw, vise snage a opet spadas u istu kategoriju osiguranja 66-85 kw.. pun pogodak

picajzla0707 kaže...
CroNk3r kaže...
chutac kaže...

 

e, a onda i nakon tih 200 tisuća skužiš da ti se još manje isplati prodavati ako će izdržati još jednom po 100 tisuća

i tako 100 po 100, dođeš do toga da i dalje voziš 20 godina staru corollu na kojoj imaš jedan jedini popravak od 40 kuna unazad pet godina, tehnički prolaziš iz prve i zaboraviš kako se ono uopće zove mehaničar, a kamo li koji mu je broj 

 steta sto izgled 20 god stare corolle a i novijih potice nagon za povracanje.. radije bi koju kunu vise dao za popravit auto koji mi se svida nego gledao u to cudo svaki dan, ipak se jednom zivi.. corolla bi mi samo mogla sluzit kao drugi auto 

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kakva su vam mišljenja o megane 3 1.5 dci nasparam c4 Ii 1.6 hdi...Mislim da su mi ta dva auta uz astru j nekako best buy.S tim da bih meganea gledao samo sa gt opremom jer bez gt opreme mi izgleda nekako "jadno"

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 steta sto izgled 20 god stare corolle a i novijih potice nagon za povracanje.. radije bi koju kunu vise dao za popravit auto koji mi se svida nego gledao u to cudo svaki dan, ipak se jednom zivi.. corolla bi mi samo mogla sluzit kao drugi auto 

 istina, da je lijep auto - nije, da mi je bitan izgled - također nije 

bitno mi je da se ne kvari, da se vozim jeftino na plin i da me posluži za prijevoz

čak na njoj još uvijek radi klima uređaj, radi sva elektronika, uključujući sve podizače, električno namještanje retrovizora, pa čak i zadnja pumpica za pranje stakla - apasolutno sve radi bez greške

u pet godina koliko je kod mene, promijenio sam jednu žaruljicu i to onu od srednjeg štop svjetla koja je pregorila radi lakše nezgode, a potrošile su se i četkice na anlaseru, što me koštalo 40 kuna i par sati zajebancije

 

imao sam ranije fiat bravu, također rugoba, nešto podnošljivija za vidjet od corolle, no toliko sam novaca u nju bacio na popravke u par godina, na kraju zamijenio i kompletni motor, da me to koštalo više nego sam je platio u početku

ne hvala više na nepouzdanosti zbog koje nikad nisi siguran hoćeš li stići negdje ili samo do pola puta, višekratnog i višednevnog čekanja da stigne sa servisa ili ležanje pod autom, neplaniranih troškova itd.

prije 20 godina i sam razmišljao kao ti - danas više ne, eventualno bi joj dobro došlo više snage, to mi je jedina zamjerka

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

A gle, Toyote su ionako zadnjih 20ak godina prilicno dosadni automobili, od 90ih nisu napravili nista uzbudljivo (GT86 je Subaru vise-manje, mjenjac od Toyote i dizajn sasije, ali masina je Fuji Heavy Ind.),

al zato Toyotu mozes voziti dok ti ne crknes, ili dok ju korozija ne pojede - dok masina ako mijenjas ulje i filtre redovno godisnje, necas imat problema s njom.

 

Auris kao ime ide u mirovinu, dolazi "nova" Corolla. Al za razliku od Aurisa koji je dilan samo kao kombi/karavan, Corolla ce doci i kao kobi/karavan,

kao sedan, i meni omiljena izvedba - hatchback.

 

 

E sad, necemo kao u USA dobiti V6 Hatch, kao ni na na Camriu, koji isto dolazi 2019.

EU ce dobiti Hybrida, eventualno cistog benzinca sa 4 cilindra, a dizela nece biti

jer u tu platformu nije predvidjen za ugradnju.

 

Al zato nova "Supra" koja dolazi ce biti cisti BMW Z4. Osobno mi automobil ne izgleda lose,

ali je ime - lose. Trebali su izmisliti novo ime, ili reciklirati jos nesto starije, a ne Supru pretvorit u Mupru.

 

Osobno cekam refresh GT86, i nadam se da ce doci do 2021., jer tad ga i planiram uzeti - nadam se da ce imati i tvornicki turbo,

jer ne volim dirat u jamstvu masinu, bar radi jamstva. Uzeo bi i Subarua, ali u AT Sub ne prodaje BRZ i WRX-a, zbog NoVA ECO poreza,

dok Toyota prodaje GT86, ali zbog samog dodatnog poreza je cijena 15% veca nego u DE.

 

 

Samo jos nisam odlucio dali ce biti srebrni ili crni.

 

A mozda se ipak predomislim pa uzmem Corollu Hatch, ako ponude cistog benzinca sa DCVT motorom,

ili cak Lexus CT200h, ali sa vise konja nego trenutno ponudjeni.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ako ti je život mio. bježi od 1.6psa dizel motora cim dalje. i od onog od 66kw i jacih. SMECE na kvadrat!!!

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
domac5 kaže...

 

 

imao sam ranije fiat bravu, također rugoba, nešto podnošljivija za vidjet od corolle, no toliko sam novaca u nju bacio na popravke u par godina, na kraju zamijenio i kompletni motor, da me to koštalo više nego sam je platio u početku

ne hvala više na nepouzdanosti zbog koje nikad nisi siguran hoćeš li stići negdje ili samo do pola puta, višekratnog i višednevnog čekanja da stigne sa servisa ili ležanje pod autom, neplaniranih troškova itd.

prije 20 godina i sam razmišljao kao ti - danas više ne, eventualno bi joj dobro došlo više snage, to mi je jedina zamjerka

 dobro taj bravo je stvarno neko hc sranje bio ak je tak, sigurno si imao onaj 1.4 od fiata kaj trosi a nejde.. da je i najljesi a tako los nebi ga ni ja takvog htio normalno, al neki meni lijep al da su kvarovi na nekoj razumnoj granici to mi je ok

Lord_Marko kaže...

ako ti je život mio. bježi od 1.6psa dizel motora cim dalje. i od onog od 66kw i jacih. SMECE na kvadrat!!!

 za stariji psa 66 kw i 80 kw zna vecina nas da nisu neki motori i koje su im glavne mane al noviji hdi 68 i 82 kw su druga prica.. ziga ima noviji, nek covjek iz prve ruke napise kakav je motor.. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 za stariji psa 66 kw i 80 kw zna vecina nas da nisu neki motori i koje su im glavne mane al noviji hdi 68 i 82 kw su druga prica.. ziga ima noviji, nek covjek iz prve ruke napise kakav je motor.. 

 svaki novi je dobar prvih par godina...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice