Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.104
|
čitano: 13.226.946
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

btw. kad smo kod alternativnih ciklusa...sta nije mazda imala neki malo drugaciji otto, sa smanjenom kompresijom...kakvi su to motori? konkretno gledam zadnju mazdu 3...auto mi jednostavno PREdivan, kako unutra, tako i vani...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Motori su odlicni i nemaju problema, kvalitet interijera u Mazdi 3 prosle generacije nije bio nesto, limarija pretanka i lak dosta slab, kineskih djelova ima dosta, ova nova mi se cini kao drugacija prica ali je cijena paprena i samo je 122ks benz motor dostupan uz najslabiji dizel. Miller ciklus je govance napravljeno radi manje potrosnje goriva, za to je dobar ali za performanse nije, danasnja auta imaju VVT pa valjda ne bi trebao biti neki veci negativni utjecaj na performanse. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 18:00 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

162tkn dode bazni G122...bio sam sjedio u izlozenom i pisalo da kosta 166tkn, imao je koznu konzolu...moguce da je i u baznoj kozna?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, konzola je uvijek takva, to je imitacija koze. Sjedala su nadoplata da budu kozna. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 19:05 (ivanzu).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koliko otp dođu sva četiri amortizera za mk3? Navodno je i auspuh progorio. Koliko bi to došlo otprilike?
Naravno sad kad mi buraz treba ostavit auto, fino je uz limariju rekao još te dvije stvari koje su otišle... 🤦🏻‍♂️
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koliko vrijedi Audi A1 S-line 2015g 1.0tfsi 8500km?

Auto od poznanice,stvarno ne voženo i očuvano,ona ga je kupila kao testno vozilo u salonu. Vjerojatno jako malo testirano i prijeđeno km jer je tada došao 1.0 umjesto 1.2 motora
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav svima,

 

molim savjet za kupnju:

 

dakle kupujem kompakt, od 2017.g. na više (što noviji to bolji) + oprema (što više to bolje) + snaga (bar 130KS) + lova (što jeftinije to bolje) + prostor (što veći prtljažni prostor), pa je izbor pao na

 

1. VW Golf

2. Renault Megane

3. Peugeot 308

4. KIA Ceed (Proceed)

 

Budget od cca 16 do max 20 soma eurića.

 

Evo, pa ako možete reći koji i zašto.

 

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

C-Max/C-Max Grand? Kompakt sa jako puno prostora, osobito Grand.

Cak i B-Max ima vise prostora nego neki sa tvoje liste. Mali ali "oho".

 

Sad mi samo nije jasno, kompakt sa velikim prtljaznikom - onda trazis kombi?

Auris Touring Sport? https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-ts-1.8-vvt-black-edition-ime-kupca-jedini-rh-oglas-27282505

 

A s tvoje liste bi uzeo ProCeed Sportwagon.

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dankec kaže...

Pozdrav svima,

 

molim savjet za kupnju:

 

dakle kupujem kompakt, od 2017.g. na više (što noviji to bolji) + oprema (što više to bolje) + snaga (bar 130KS) + lova (što jeftinije to bolje) + prostor (što veći prtljažni prostor), pa je izbor pao na

 

1. VW Golf

2. Renault Megane

3. Peugeot 308

4. KIA Ceed (Proceed)

 

Budget od cca 16 do max 20 soma eurića.

 

Evo, pa ako možete reći koji i zašto.

 

 

Svi auti s liste su odlicni i ni sa jednim neces fulat, a odabir vise ovisi o preferencama nego icem drugom.

308ica mi se cini da ima najveci prtljaznik u klasi, ali zato dosta malo mjesta na straznjoj klupi, najpovoljnijeg ces vjerojatno naci Ceeda, a vjerojatno i s najvise opreme, mada nekako bi mi on bio zadnji izbor je je model na zalasku.

Golf je nekako siguran izbor, frend je bas nedavno uzeo 7icu 1.6 DSG godisnjaka za tih cca 20t eura i koliko god nisam neki fan Golfova je vrlo dobar auto, jedino je taj 1.6 tdi nekako meh u odnosu na npr. 1.6 hdi 120ks u 308ici, bar po mom dojmu.

 

Jedino sto ne znam kako planiras ugurat jace motore u svoj budzet, vecina ovih koje ti gledas su sa 110-120ks, a jace verzije su dosta skuplje.

Inace moj izbor bio bio Giulietta koja nije na popisu, al stvarno je dobar auto. Npr. ovako nesto, samo bi se kod ove trebalo ispregovarat dobar popust, nova je bila oko 180tkn.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 9:54 (gamer34).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne bih monovolumen, niti karavane. Ovo "što veći prtljažni prostor" sam mislio za taj segment. Dakle, ne mali bunker kao što ima npr. novi fokus ili volvo v40 ili giulietta, već veći poput npr. megane-a, 308 ili honde civic (koja je preskupa)

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 9:55 (dankec).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

3. ovaj vikend sam se bacio na poliranje farova na laguni...obzirom da je ulog bio visokih 30kn, da mi to 1. put da sam radio tako nesto + sta su farovi bili stvarno sjebani, smatram da je ispalo predobro...i sad napokon cool blue boost svjetli pravom bojom...

(voda 600, 800, 1200, 2000, kruzno pa pravocrtno svaka gradacija, pa 2 sloja laka i nakon 24h susenja poliranje plavom pastom za poliranje farova ABRO)

 

 Znam jednog tipa koji drži neku praonu iznad Škurinja. Majstor za 100kn riješi oba a ti popiješ kavu i prolistaš novine u birtiji odmah do praone 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dankec kaže...

Pozdrav svima,

 

molim savjet za kupnju:

 

dakle kupujem kompakt, od 2017.g. na više (što noviji to bolji) + oprema (što više to bolje) + snaga (bar 130KS) + lova (što jeftinije to bolje) + prostor (što veći prtljažni prostor), pa je izbor pao na

 

1. VW Golf

2. Renault Megane

3. Peugeot 308

4. KIA Ceed (Proceed)

 

Budget od cca 16 do max 20 soma eurića.

 

Evo, pa ako možete reći koji i zašto.

 

 

 Zasto tu ne stavis Ford Focusa bolji je od dosta auta tu nabrojanih

Huawei Mate 20 Pro
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zato što ima prtljažnik za staviti jedan kofer. Ovaj novi, mislim.

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dankec kaže...

Zato što ima prtljažnik za staviti jedan kofer. Ovaj novi, mislim.

 

 focus 375 a golf 380 jaka ti razlika

Huawei Mate 20 Pro
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imaš pravo, nije neka!

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svi tu imaju malan gepek izuzev 308 i Meganea koji zrtvuju prostor iza za veci gepek. Litraza voli lagati. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 11:43 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 ja u tom autu ne mogu prožvakati okomitu konzolu...nešto ružnije nisam vidio u životu

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Stvar je navike - prilicno je funkcionalna i pregledna. Na Fordu je vodoravna,

takodjer funkcionalna na svoj nacin. Jednostavno je stvar softwarea

kako se prilagodi. Meni su obje opcije OK. Jedino ne volim full digitalnu konzolu,

kao na Civicu ili recimo na novoj Corolli (nije standard nego opcionalni paket).

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako ode s  ceed-om,neces pogrijesiti

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Da, konzola je uvijek takva, to je imitacija koze. Sjedala su nadoplata da budu kozna. 

 neka je imitacija, meni izgleda kao da sam usao u S klasu...pogodili su jako! jako me pali ta unutrasnjost, da bi joj oprostio sta ima samo 122ks...

MatijaZG kaže...
RuskeGTT kaže...

3. ovaj vikend sam se bacio na poliranje farova na laguni...obzirom da je ulog bio visokih 30kn, da mi to 1. put da sam radio tako nesto + sta su farovi bili stvarno sjebani, smatram da je ispalo predobro...i sad napokon cool blue boost svjetli pravom bojom...

(voda 600, 800, 1200, 2000, kruzno pa pravocrtno svaka gradacija, pa 2 sloja laka i nakon 24h susenja poliranje plavom pastom za poliranje farova ABRO)

 

 Znam jednog tipa koji drži neku praonu iznad Škurinja. Majstor za 100kn riješi oba a ti popiješ kavu i prolistaš novine u birtiji odmah do praone 

 znam 20 tipa koji su mi rekli nesto slicno kao ti ili koji su prigovarali kako ti se da slajfati/kako ti se da na ulici raditi

nema zamjene za ovo sta sam napravio, gust da sam nesto korisno napravis za auto + bolio me kuki za ljude koji su gledali (i slikali!) dok su prolazili...bas sam si bio kul i iskljucio se na tih 4h od svijeta oko mene...jedan gospodin je cak procavrljao samnom, posto i on bi trebao sebi napraviti to, a susjeda je rekla da kad se ispraksiram da cu i njoj napravit to :)

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 znam 20 tipa koji su mi rekli nesto slicno kao ti ili koji su prigovarali kako ti se da slajfati/kako ti se da na ulici raditi

nema zamjene za ovo sta sam napravio, gust da sam nesto korisno napravis za auto + bolio me kuki za ljude koji su gledali (i slikali!) dok su prolazili...bas sam si bio kul i iskljucio se na tih 4h od svijeta oko mene...jedan gospodin je cak procavrljao samnom, posto i on bi trebao sebi napraviti to, a susjeda je rekla da kad se ispraksiram da cu i njoj napravit to :)

 Ma razumijem poanto tog posla. 

Ja također volim na autu sam napraviti sve što mogu, što se tiče estetike. Mehaniku ne volim dirati zato što nisam toliko stručan pa se u to petljam.

U 156icama bih rastavljao cijelu konzolu i postavljao trake da ne škripi po zimi, ali poliranje prepuštam nekome drugome. Za to stvarno nemam volje haha

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Update za amortizere
Imam jedan shock viška, jer su zadnji put kupljena četiri shocka a promijenjena tri tako da mi je jedan ostao. U pitanju je Starline shock, pa ako može od iskusnije ekipe mišljenje. Kakav je shock? Ovaj trenutni je krenuo slinit
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako, eto, stvarno više izgleda nema automobila u golf klasi sa 3 vrata, teškog srca planiram uzeti onda neki novi kakve sad imaju. Gledam nešto netom izašlo da ostanem u toku koju godinu dulje. 
Pa ako mi mogu forumaši koji imaju iskustva, procijeniti; pri odabiru benzinca dakle golf klase (ali ne golfa) za neznam, 170 do 190 tisuća kn, 
dali bi odabrali novu Mazdu3(2019) g122 hatchback(173.210kn), novi Ford focus ST 1.0I Ecoboost 125KS (181.990kn) ili novi Hyundai i30 fastback(1.4 TGDI 140 6MT - 174.290kn). Gledao sam i Hondu Civic, Toyotu corollu hybrid, i koješta ali mi ne iszgledaju nešto... jedino BMW X2 koji je debelo skuplji, pa mi se neda toliko za auto s kojim prelazim samo 5- 10 tkm godišnje. Dakle, koji bi od navedenih mogao najdulje ostati svjež i puzdan?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
overhaul kaže...

Kako, eto, stvarno više izgleda nema automobila u golf klasi sa 3 vrata, teškog srca planiram uzeti onda neki novi kakve sad imaju. Gledam nešto netom izašlo da ostanem u toku koju godinu dulje. 
Pa ako mi mogu forumaši koji imaju iskustva, procijeniti; pri odabiru benzinca dakle golf klase (ali ne golfa) za neznam, 170 do 190 tisuća kn, 
dali bi odabrali novu Mazdu3(2019) g122 hatchback(173.210kn), novi Ford focus ST 1.0I Ecoboost 125KS (181.990kn) ili novi Hyundai i30 fastback(1.4 TGDI 140 6MT - 174.290kn). Gledao sam i Hondu Civic, Toyotu corollu hybrid, i koješta ali mi ne iszgledaju nešto... jedino BMW X2 koji je debelo skuplji, pa mi se neda toliko za auto s kojim prelazim samo 5- 10 tkm godišnje. Dakle, koji bi od navedenih mogao najdulje ostati svjež i puzdan?

 BMW 1 s 3 vrata?  Tho, nova "jedinica" je na vratima, ali nova ce imati prednji pogon i unutrasnjost poput nove serije 3. Takoder, mozda se sada moze uhvatiti dobra ponuda u Tomicu na sadasnji model serije 1.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 21:42 (ivanoile).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
overhaul kaže...

Kako, eto, stvarno više izgleda nema automobila u golf klasi sa 3 vrata, teškog srca planiram uzeti onda neki novi kakve sad imaju. Gledam nešto netom izašlo da ostanem u toku koju godinu dulje. 
Pa ako mi mogu forumaši koji imaju iskustva, procijeniti; pri odabiru benzinca dakle golf klase (ali ne golfa) za neznam, 170 do 190 tisuća kn, 
dali bi odabrali novu Mazdu3(2019) g122 hatchback(173.210kn), novi Ford focus ST 1.0I Ecoboost 125KS (181.990kn) ili novi Hyundai i30 fastback(1.4 TGDI 140 6MT - 174.290kn). Gledao sam i Hondu Civic, Toyotu corollu hybrid, i koješta ali mi ne iszgledaju nešto... jedino BMW X2 koji je debelo skuplji, pa mi se neda toliko za auto s kojim prelazim samo 5- 10 tkm godišnje. Dakle, koji bi od navedenih mogao najdulje ostati svjež i puzdan?

 BMW 1 s 3 vrata?  Tho, nova "jedinica" je na vratima, ali nova ce imati prednji pogon i unutrasnjost poput nove serije 3. Takoder, mozda se sada moze uhvatiti dobra ponuda u Tomicu na sadasnji model serije 1.

 Nije li jedinica iz 2011? https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_1_Series_(F20) Ta mi je bila meh, ono tipa kao i golf. Neznam dali je izašla nova verzija? Nešto bih baš novoikzašlo, ono euro 6+ norme i slične điđe. Također, za taj novac, i to na akciji 180 tkn je mislim samo najbazičniji 118i sa tri cilindra? Neznam, možda nije loše za provjeriti ako je baš bolji od gore navedenih. Ovako na guglanju podvaljuju samo fotografije M modela pa je teško procijeniti kakav je točno 118i najzadnje generacije.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mazda, Ford je previse nabio cijene, sramota je da s 1.0 motorom kosta 180k kn. .

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 22:07 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Mazda, Ford je previse nabio cijene, sramota je da s 1.0 motorom kosta 180k kn. .

 A to je kao, kažu super razvijen i nagrađivan motor, zato sam pitao ima li tko iskustvo jer mislim da se već dosta dugo ugrađuje u fordove - meni je svejedno ako je ok, a i ljudi govore da je focus super upravljiv? Iako da, mislim da je skyactiv 2000 kubika, i valjda onda s malo više dugoročne sigurnosti bez turba... ali ja s tim autima jako malo kilometara radim, pa valjda ga nebi izgulio :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
overhaul kaže...

Kako, eto, stvarno više izgleda nema automobila u golf klasi sa 3 vrata, teškog srca planiram uzeti onda neki novi kakve sad imaju. Gledam nešto netom izašlo da ostanem u toku koju godinu dulje. 
Pa ako mi mogu forumaši koji imaju iskustva, procijeniti; pri odabiru benzinca dakle golf klase (ali ne golfa) za neznam, 170 do 190 tisuća kn, 
dali bi odabrali novu Mazdu3(2019) g122 hatchback(173.210kn), novi Ford focus ST 1.0I Ecoboost 125KS (181.990kn) ili novi Hyundai i30 fastback(1.4 TGDI 140 6MT - 174.290kn). Gledao sam i Hondu Civic, Toyotu corollu hybrid, i koješta ali mi ne iszgledaju nešto... jedino BMW X2 koji je debelo skuplji, pa mi se neda toliko za auto s kojim prelazim samo 5- 10 tkm godišnje. Dakle, koji bi od navedenih mogao najdulje ostati svjež i puzdan?

 

Od navedenih bi ja isao na Focusa, po svim dosadasnjim testovima mi se cini da su ga stvarno pogodili, a u ST liniji i izgleda vrhunski. Drugi izbor bi mi bila Mazda, mada mi osobno dizajnom nije toliko dobro kao prva, ali je interijer znatno poboljsan. Kvaliteta upitna, prosla generacija se nije nesto pokazala. Civic je takoder super auto, za 180tkn dobijes motor od 180konja i super opremu, ali dizajn nije za svakog. 

Inace pa ima jos modela s 3 vrata, Golf 7 ima verzija, Leon takoder, BMW 1, Audi a3... Sad ne znam jesu li jos uvijek u proizvodnji i dostupni, al znam da su svi navedeni modeli kad su bili predstavljeni dolazili kao 3v i 5v verzije.

Inace ne znam zasto ti je bas nuzno da je neki koji je netom izasao, npr. moj izbor bio bio BMW 1, Giulietta ili Volvo v40, tim redoslijedom. Svi relativno stara platforma, ali dokazano dobri auti, ako ne i bolji od novih iz standardne klase.

I jel imas neki konkretan razlog zasto bas zelis 3v? 

 

overhaul kaže...

 Nije li jedinica iz 2011? https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_1_Series_(F20) Ta mi je bila meh, ono tipa kao i golf. Neznam dali je izašla nova verzija? Nešto bih baš novoikzašlo, ono euro 6+ norme i slične điđe. Također, za taj novac, i to na akciji 180 tkn je mislim samo najbazičniji 118i sa tri cilindra? Neznam, možda nije loše za provjeriti ako je baš bolji od gore navedenih. Ovako na guglanju podvaljuju samo fotografije M modela pa je teško procijeniti kakav je točno 118i najzadnje generacije.

 

BMW 1 je sad na (po meni) odlicnoj akciji i za tih 180tkn se dobije stvarno solidan auto, sa solidnom konjazom i opremom, dobro sastavljen i s odlicnim izgledom i voznim karakteristikama. Ne znam zasto bi u njemu trocilindras sa 136ks bio problem, a u npr. Focusu trocilindras od 125ks ok za istu cijenu. Pogotovo kad se uzme u obzir da je u BMW 1.5l, a u Focusu 1.0l. Procitaj si listu opreme (nije najbazicnija) i odi na probnu voznju, sumnjam da ces bit razocaran, obicno ljudi budu odusevljeni dojmom koji ostavlja. Ja ga nazalost nisam imao prilike vozit pa ne mogu pricat is osobnog iskustva. Ali taj 118i, jos s automatikom, za grad dusu dao.

 

Eh da, 118i je euro 6, u cijenu je ukljucen M paket i metalik boja tako da nikakve slike nisu podvaljene.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 22:21 (gamer34).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
overhaul kaže...
ivanzu kaže...

Mazda, Ford je previse nabio cijene, sramota je da s 1.0 motorom kosta 180k kn. .

 A to je kao, kažu super razvijen i nagrađivan motor, zato sam pitao ima li tko iskustvo jer mislim da se već dosta dugo ugrađuje u fordove - meni je svejedno ako je ok, a i ljudi govore da je focus super upravljiv? Iako da, mislim da je skyactiv 2000 kubika, i valjda onda s malo više dugoročne sigurnosti bez turba... ali ja s tim autima jako malo kilometara radim, pa valjda ga nebi izgulio :)

Za malo kilometra su atmosferci najzahvalniji. Pogotovo ako su to svaki dan kratke relacije.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

J*bes nagradivane motore, zna se kako je zavrsilo dosta nagradivanih motora. Gledaj sto jaci motor koji je rasterecen i da ima bar 200 Nm, nije isto 1.0 u Fiesti i u Focusu. O voznim osobinama novog Focusa ne mogu nista reci posto ga nisam vozio. Testiraj sva auta posto novinari vole lagati. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice