Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.201.424
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
kicmabrajker kaže...

 a ma ne treba ti niti punomoc, niti medunarodna....bitno da imas vazecu prometnu i vozacku....i kupoprodajni da napravite i to je to.   

 a bas punomoc u italiji treba...a ful mislim da i medunarodna, jer ne vozis svoje vozilo hr rega, nego tude talijanskih rega. pastari su uvijek bili kompicirani, tako da mi malo to cudno da kazes da ne treba nista osim KPU

MVD ne treba u zemljama EU.

Punomoć formalno treba kod prelazaka granice i nju daje vlasnik, no ako se vozilo kupuje u Italiji - tko je vlasnik?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
RuskeGTT kaže...
kicmabrajker kaže...

 a ma ne treba ti niti punomoc, niti medunarodna....bitno da imas vazecu prometnu i vozacku....i kupoprodajni da napravite i to je to.   

 a bas punomoc u italiji treba...a ful mislim da i medunarodna, jer ne vozis svoje vozilo hr rega, nego tude talijanskih rega. pastari su uvijek bili kompicirani, tako da mi malo to cudno da kazes da ne treba nista osim KPU

MVD ne treba u zemljama EU.

Punomoć formalno treba kod prelazaka granice i nju daje vlasnik, no ako se vozilo kupuje u Italiji - tko je vlasnik?

 formalno ti punomoc ne treba kod prelaska granica :) 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Bio sam zagovornik serije 3, ali lagano pocinjem teziti prema c klasi. Vozio sam se u 200d amg 2019 i c63s 2016. Sta se tice unutrasnjosti puno prostraniji i nekako kvalitetniji u odnosu na f30, a po slikama i na g20. A najvise mi se svidjaju alumimijske tipke na volanu hh. Dobio sam veci premium dozivljaj nego u a4 i 3-eru. Mislim da znam nasta ciljam kad cu e90 mjenjat

 

Kvalitetu necu komentirat prema tome da sam vozio sam C klasu, al po prostoru mi se 3er ipak cini bolji, a novi G20 je navodno otisao jos korak dalje u ondnosu na F30.

Inace Audi je po svemu sudeci najbolji po kvaliteti unutranjosti, to jest odabranim materijalima i plastikama, youtube je pun videa iz Mecki i BMW s "ispipavanjima" plastike koja cvrci kao igracka. Al zato mi je dizaj nekako nista posebno u Adiju, Mecka mi je malo previse "kicasta", a BMW mi je osobno taman, bas vozacki orijentiran.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koja ljetne?

 

Ja sam za Dunlop najviše, imam trenutno Sport Blue Response 205/55/16 i gume su odlične, a Sport Maxx RT 2 su klasa, dvije bolje od mojih. 

 

Dimenzija 225/45/17.

 

Dunlop 640kn

Goodyear 625kn

Uniroyal 600kn

 

Ženska osoba vozi auto i realno i Uniroyal će joj biti vrh gume jer ne vozi kao mi riceri, ali kad je Dunlop 40kn skuplji po gumi moj glas ide njemu.

4 DUNLOP SP Sport Maxx RT 2
14 GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 3
2 UNIROYAL RainSport 3
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzmi si asymmetric 5.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
sveupitni kaže...

Bio sam zagovornik serije 3, ali lagano pocinjem teziti prema c klasi. Vozio sam se u 200d amg 2019 i c63s 2016. Sta se tice unutrasnjosti puno prostraniji i nekako kvalitetniji u odnosu na f30, a po slikama i na g20. A najvise mi se svidjaju alumimijske tipke na volanu hh. Dobio sam veci premium dozivljaj nego u a4 i 3-eru. Mislim da znam nasta ciljam kad cu e90 mjenjat

 

Kvalitetu necu komentirat prema tome da sam vozio sam C klasu, al po prostoru mi se 3er ipak cini bolji, a novi G20 je navodno otisao jos korak dalje u ondnosu na F30.

Inace Audi je po svemu sudeci najbolji po kvaliteti unutranjosti, to jest odabranim materijalima i plastikama, youtube je pun videa iz Mecki i BMW s "ispipavanjima" plastike koja cvrci kao igracka. Al zato mi je dizaj nekako nista posebno u Adiju, Mecka mi je malo previse "kicasta", a BMW mi je osobno taman, bas vozacki orijentiran.

 Realno, Giulia je što se tiče nekog posebnog designa iznad svi po meni. Na cesti se stvarno primjeti za razliku od ostalih. Sama kvaliteta materijala nije loša. Jedino za čime dosta zaostaje je tehnologija.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

žalim Giulia je OK po dizajnu, ali je nekako "buhtlasta" spram BMWa F30, koji je klinast, milina...

 

Giulia je korak u pravom smjeru, to joj priznam...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kvaliteta izrade Giulije nije na nivou klase, tj. konkurencije i to je problematicno kod dosta vlasnika koji nisu "Alfisti" jer za tu lovu ocekujes barem to.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

vidi se da niste nikad imali posla sa carabinierima...ugl to smece je jos gore od nasih plavaca...

bez punomoci ne bi vozio nijedan auto, pa ni da ga kupim, pa da sam ja vlasnik po KPU ni da idem npr kod frenda i vozim njegov auto. obavezno punomoc i tocka.

ugl punomoc i medunarodnu bi imao iako se ne treba imat...

 

meni je najvaznije da ne treba neki XY dokument, o kojem sad jos nismo pricali tu, pa da mogu doc npr u milano i odvest se s autom, nakon ispisivanja KPU i punomoci, da ne moram ic sa slepom tamo i natrag i placat ju pun k.

 

naravno sve ako je regan auto, ako nije, onda sam u kurcu

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne shvacam zasto ne stavis auto na vlak i odvezes u Trst i tamo ga pokupi tvoj slep. Pa do Rijeke vise od 100 eura ne bi trebao uzet.

 

Ako je auto od salona ili nekoga, zamoli da ga oni stave negdje do Trsta (Npr covjek u Trevisu u salonu je rekao da uopce nije bed odvest auto do Trsta, al to je sj. Italije)

 

Znam da se u Italiji auto ne moze vozit, tj. polovni, tj. sa njihovim tablicama bez vlasnika unutra.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pa zato bi i radio punomoc

ma gledam jedan auto u okolici milana, cisto sumnjam da bi lik se odveo u trst i vratio busom/vlakom doma nakon prodaje...meni nije bed napraviti 1000km u jednom danu (ne bi bilo prvi put da sam isao u milano na pol sata) i tamo da ga pogledam, kupim, napravimo punomoc i odvezem se do granice, prijavim, odem na carinu, rijesim sve potrebno i drugi dan - treci, na regu i mir...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

pa zato bi i radio punomoc

ma gledam jedan auto u okolici milana, cisto sumnjam da bi lik se odveo u trst i vratio busom/vlakom doma nakon prodaje...meni nije bed napraviti 1000km u jednom danu (ne bi bilo prvi put da sam isao u milano na pol sata) i tamo da ga pogledam, kupim, napravimo punomoc i odvezem se do granice, prijavim, odem na carinu, rijesim sve potrebno i drugi dan - treci, na regu i mir...

Mislio sam da on stavi auto u Milanu na vlak i ti ga pokupis u Trstu sa vlaka sa svojim slepom iz Rijeke. Iako ne znam jel postoji Milano-Trst takav vlak, ali neka kombinacija sigurno postoji. Uostalom, zar nema onaj lik u Rijeci sto uvozi aute iz Italije, on je meni jednom pomagao oko toga kad sam gledao u Italiji auto

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam u 11. mjesecu išao baš do Milana po jedan auto. Svašta sam pokušao iskombinirati ali na kraju sam išao šlepom.

Papiri za izvoz se riješe u jednoj od agencija za "pratiche auto" i traje pola sata. Tablice se skidaju. Platilo se je solarno, tj 9 i pol soma eura na ruke. Sve je prošlo u savršenom redu.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Lijep dan za čišćenje auta 

 

Sad kad sam ga ovo oprao,sredio sve mi žao što ga prodajem 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 19:47 (sstrmi).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Lijep dan za čišćenje auta 

 

Sad kad sam ga ovo oprao,sredio sve mi žao što ga prodajem 

 Ajooj, sad kad te kolega @Fake alert vidi da kupuješ topran dijelove za bmw-a
On toprana na duju nebi stavio pa makar mu poklonili badava

BTW:
Super si ga očistio, sad sam tek skužio da je automatik, ja sam cijelo vrijeme mislio da je ručni

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad ti caca uredi auto 

Sad nisam sigg dal da mjenjam gume, jer sumnjam u sigurnost na 200+ kmh

#fsb
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobar je, mjenjaj i ako ne utjece na sigurnost nesto posbeno jer gumu drzi zica unutra.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
sstrmi kaže...

Lijep dan za čišćenje auta 

 

Sad kad sam ga ovo oprao,sredio sve mi žao što ga prodajem 

 Ajooj, sad kad te kolega @Fake alert vidi da kupuješ topran dijelove za bmw-a
On toprana na duju nebi stavio pa makar mu poklonili badava

BTW:
Super si ga očistio, sad sam tek skužio da je automatik, ja sam cijelo vrijeme mislio da je ručni

 Kaže ovaj di sam kupio dijelove da je Topran ok marka (njemačka).Uglavnom topran prednje lijevo rame je 370kn,isto kao i deplhi prednje desno 370kn.Tak da je cijena ista,još samo da ih sutra frend zamijeni i da optiku onda napravim.

Pretprošli tjedan skužio da mi od nekih 110-140 počelo vibrirati,i kad naglo stisnem kočnicu ili na ako kočim na većim brzinama da trese.Odem kod vulkanizera,gume balansirane i ok.Rekao daj onda optiku jer ne stoji volan 100% ravno,digne auto i kaže nema smisla optiku raditi,prednja ramena su ti dobila lufta pa zato vibrira.Pa sad kupio nova,zamijeniti ih i optiku i onda je to to.To da novi vlasnik ne mora  .

Svakako topran ima godinu dana garancije kao i delphi.

Pa ono solidno,nekih 2h ručno sonaxa na krpu i deri.
Mislim da kad bi si kupio neki bolji set za ručno poliranje,za jedno 4-5h se odradi dosta kvalitetno poliranje.

Pa da,automatik je.Jednostavno E63 ručni mjenjač je rijetkost,ja dosad nijednog nisam vidio

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Topran je kineska prevara, npr. na manzeti lezaja pise njemacka jer ta manzeta stvarno je iz njemacke dok je sve ostalo iz kine, a to sto je nesto iz njemacke ne garantira kvalitetu jer njemacka isto voli praviti smece.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 22:23 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
.Pa sad kupio nova,zamijeniti ih i optiku i onda je to to.To da novi vlasnik ne mora  .

 

 

Ovo sto je u kutijama mi vise izgleda kao spona balans stange nego rame. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Rame je unutra

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 i ja pocastio malo focusa. prije 2 tjedna smo ustanovili pri promjeni kotaca da je amortizer prvi desni pocel pišati a nakon par dana komplet prepišal pa smo zamjenili prve. Pa prilikom izmjene mi je meho rekel da su seleni i kugle loše pa budem sad s servisom sve odradil...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I ja napravio servis na golfu. Ulje,filteri i zamijenio prednje diskove i plocice. Originalni diskovi su izdrzali 202tkm. Stavio sam TRW. Napravio sam oko 1000km i sve super. 

U ovih 202tkm sam imao par izdataka van redovnog odrzavanja.

Seleni,grijac treceg cilindra, i sad na 200tkm nosac getribe. 

550+120+750kn su ti kvarovi.  Ja sam prezadovoljan autom.

 

Trebao bi ispolirati auto. Koga preporucujete u zagrebu? Ali da napravi posao korektno a ne neki fuser. 

 

 

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Topran je kineska prevara, npr. na manzeti lezaja pise njemacka jer ta manzeta stvarno je iz njemacke dok je sve ostalo iz kine, a to sto je nesto iz njemacke ne garantira kvalitetu jer njemacka isto voli praviti smece.

 A sta ti znas sta je NEMACKA. Ako čika u tokicu kaze da je topran dobar i iz nemacke onda je to to. Ipak čiko iz tokica je strucan po pitanju dijelova i zavrsio je srednju pekarsku i tamo se zaposlio jer nema posla u struci.

 

Ovako reagiram jer su me puno puta zajebali sa svojim strucnim savjetom i morao sam 2 puta placati istu stvar jebo im pas mater.

Evo ti primjer od neki dan. Za drugu dvojku kupujem diskove i plocice, naravno ATE fanatik sam ali ne....lik me ubijedi u TQ zimmerman diskove kao OK su i pristanem u 3pm malo sam se ganjao i skurio sam ih i dobile su dugine boje i ne koce dobro. Isao druge kupiti, ovaj put ATE i sve super.

Sa svojom dujom ( ATE diskovi i plocice ) sam znao ludovati sa 150 pa full kocnica da izadem sa autoceste i dimi se na sve strane iz kocnica , smrde uzas...no i dalje koce fantasticno, nema problema...milina...my 2 cents

Jedino sto imam na autu od toprana su amortizeri zadnje haube...kupljeni kada sam auto kupio prije 4 godine...po zimi se smrznu da jedva haubu otvaras...uzas.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 11:39 (Fake_Alert).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zimmerman, pa los? Do sad prvi put da cujem, barem na BMWu (370mm i 340mm) nikad nisu problema imali s kvalitetom.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Zimmerman, pa los? Do sad prvi put da cujem, barem na BMWu (370mm i 340mm) nikad nisu problema imali s kvalitetom.

 Prije bi rekao da je to neki deal u sklopu TQ marke da proizvode za njih pa bude neki škart naspram bas Zimmermana da kupis. Nemogu dokazati ali smatram da je tako.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Zimmerman, pa los? Do sad prvi put da cujem, barem na BMWu (370mm i 340mm) nikad nisu problema imali s kvalitetom.

 

Ja sam na par mjesta procitao za Zimmerman da vole protrest u zadnje vrijeme.

Mada, one "jace" serije su navodno stvarno dobre, al normalne diskove bi ja osobno prije uzeo ATE, Textar i slicno.

 

Fake_Alert kaže...

 Prije bi rekao da je to neki deal u sklopu TQ marke da proizvode za njih pa bude neki škart naspram bas Zimmermana da kupis. Nemogu dokazati ali smatram da je tako.

 

A moguce i to, nije njima kao dobavljacu problem radit proizvode raznih klasa, ovisno sto narucitelj zeli. A prema tome koje su cijene TQ proizvoda, sumnjam da su neka visa klasa.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisu ti iz tokica sposobni da ista naprave kako spada. Prijatelj kupio filter kabine za megana 3 od tokica i na kraju dimenzije pogresne, nije mu se dalo vracati pa je morao cupati spuzvu neku koju su stavili da filter ude u mjesto, sada stoji kao harmonika i stvara mu se vlaga u kabini.  Naravno ovi iz tokica tvrde da je to OEM i jos bolje kvalitete. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 12:31 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
ivanoile kaže...

Zimmerman, pa los? Do sad prvi put da cujem, barem na BMWu (370mm i 340mm) nikad nisu problema imali s kvalitetom.

 Prije bi rekao da je to neki deal u sklopu TQ marke da proizvode za njih pa bude neki škart naspram bas Zimmermana da kupis. Nemogu dokazati ali smatram da je tako.

 Previdio sam "TQ", pa sam proletio odmah na Zimmermana. Onda kuzim sve cim je TQ, dovoljno sam se opekao, kao sto je kolega iznad naveo, sa tim "OEM" mjerama.

 

 

Inace citao sam dosta o Zimmermanu po BMW-ovim forumima, stvarno ekipa je sa M2 i M240i bez problema koristila diskove i rijetko koji problem, vise je Brembo bio razapet radi losije kvalitete.

Di2 & EPS FTW!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice