Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.197.797
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

Ako to pomnožimo s 12 mjeseci

 

pomnoži za 14.. u austriji zakonski dobivaš jednu ekstra plaću na ljeto i jednu oko božića.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, savjeti oko kupnje Audi A3 2.0 TDI 103 kw (2008. god.). Ako ima tko iskustva, na što paziti i posebno provjeriti.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

Gledam na jednom portalu prosječna plaća u Austriji je 2114 € . Ako to pomnožimo s 12 mjeseci dobijemo brojku od 25368 €. Znači tih 1900 € je 7.48 % godišnjih primanja . 

Ja plaćam 1900 kn redovno i 3600 kn kasko . Prosječna plaća je 6352 kn u Hrvatskoj što ispada 78384 kn godišnje . Znači osiguranje je 7% godišnjih primanja . 

Tako da je osiguranje tu negdje , naravno ako govorimo od osnovno + kasko . 

I zar nije npr najjeftinije se voziti biciklom , gradskim prijevozom ili čak ići pješke  . Mislim to je superiorno po troškovima pored hibrida koje non stop promoviras. 

 

 

Koliko placas stan u HR? Moj je 1237€ mjesecno + struja + internet, ukupno mjesecno 1400 +/- 20€,

rata u auto 336€, i onda racunaj da tocim jos 150€. To je 1906€, i od prosjecne place ti ostane jos 208€ za jesti.

I kad dobijem duplu placu u 6 mjesecu i u 12 mjesecu, tad mi se skida pola godisnje rate za osiguranje,

taman pokrpa minus i na cistoj si nuli.


Tako da ne mislis da si u HR losiji s osiguranjem - nisi, bolje prodjes sa svime, ali zato ovdje bolje zivis,

ne brines hoce bit placa ili ne, das otkaz, dobijes novce s biroa, a ne kao kod nas - das otkaz jer nisi dobio 7

mjeseci placu, i onda nemas pravo ni za pare s biroa, koje si TI UPLACIVAO dok si radio.

 

Sve u svemu, u AT i DE su izdatci veci nego u HR, ali i place su vece, ostane ti bar 200-300€ mjesecno vise

nego u HR, jer si u HR u vjecnom minusu i zivis od place do place, a ovdje ako si pametan i ne rastrosan,

kuhas doma, mozes fino ustedjeti. I recimo da mi ovako na crno nesto uleti, popravit par laptopa

mjesecno mi je ekstra, uzmem 50€ po laptopu, ocistim ga, dignem OS i drivere, upisem kljuc sa nalijepnice,

ili povuce iz BIOS-a, 5h posla, i ako je radim backup zatrazim jos 30€ extra, i od toga bi se dalo fino profitirat,

al ima mjeseci gdje ne odradim na crno nista, a ima gdje ih odradim 10, a zaradit 500€ za recimo 20h je fajn.

(s tim da na te pare ne mozes racunati, a kad ih zaradis, stavis sa strane i stedis)

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U DE je dosta stvari jeftinije pogotovo hrana, a druge stvari cesto isto kostaju. U hr su cijene za zapadane zemlje, a placa balkanska. Sva sreca pa ne radim za balkanske lopovske kretene. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Problem u Hr je sto zakon stiti sve osim covjeka, posloprimca. Al necemo o tome. Ajmo mi o autima.

Evo par fotki sa danasnjeg izleta.

 

Malo u sumu u setnju, do jedne ruine, al te fotke necu stavljati ovdje, nemaju veze s temom.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

U DE je dosta stvari jeftinije pogotovo hrana.. 

 

sve je jeftinije nego u hr. (između ostalog i zbog nižih poreza i drugačijeg modela oporezivanja) osim tako reći uslužnih djelatnosti, kao npr. popravak auta, zamjena guma, restorani, šišanje (meni irelevantno ) itd..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Baš je mi je zanimljiv C-HR, kao da je Francuz, a ne Japanac.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

domac5  nije se nikakva dijagnostika spajala
sstrmi  auto je na staroga koji ima skoro sve zive dodatne popuste i imamo prijatelje koji vode osiguranje

#fsb
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Baš je mi je zanimljiv C-HR, kao da je Francuz, a ne Japanac.

 

mene još najviše podsjeća na povišenog 9th gen civica 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko iskustva sa Swiftom Sport, tamo ona serija oko 2008.?

Sviđa mi se autić, po komentarima na netu, izdržljiv i zabavan auto. Samo što ih nisu puni oglasi.

 

Kakav je mjenjač? Kratak hod i precizan ili? Potrošnja vjerojatno 10-11l grada? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Ima netko iskustva sa Swiftom Sport, tamo ona serija oko 2008.?

Sviđa mi se autić, po komentarima na netu, izdržljiv i zabavan auto. Samo što ih nisu puni oglasi.

 

Kakav je mjenjač? Kratak hod i precizan ili? Potrošnja vjerojatno 10-11l grada? 

 

Samo cu ti rec, sretno s potragom, ja sam ih jedno vrijeme gledao, al nema ih bas u ponudi.

A sto se potrosnje tice, meni je Clio GT 1.6, koji je slicne snage i velicine po ZG pio 11l s tim da sam se puno vozio po guzvama. Da su neke bolje rute, dao bi se lagano spustit na 10l.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nemoj me jebat 😮😮
Koji smo mi krš od zemlje jebeš mi narod
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

vi ste cudo majke mi! vama bi moja cupra trosila 8,67 po gradu!!!!!!!! svaka vam cast!!!! ja tako nemogu voziti, hvala

 da isto kao i octavia ona s tsi-em 6L troši...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
RuskeGTT kaže...

vi ste cudo majke mi! vama bi moja cupra trosila 8,67 po gradu!!!!!!!! svaka vam cast!!!! ja tako nemogu voziti, hvala

 da isto kao i octavia ona s tsi-em 6L troši...

 ljudi mogu svasta pisat 6l 150ks ne trosi ni kad nizbrdo ide

Huawei Mate 20 Pro
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tocnije, ne trosi nista niz brdo ako je u brzini :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nikad mi nije bilo jasno laganje o potrošnji

I naš mentalitet di si faca što auto manje troši

 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo potrošnja prelude dok sam još vodio tablicu.. znači civic 1.8 mora trošiti manje da ga hebeš.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

vi ste cudo majke mi! vama bi moja cupra trosila 8,67 po gradu!!!!!!!! svaka vam cast!!!! ja tako nemogu voziti, hvala

 Normalno se vozim, ne smetam u prometu i nemam nagla ispaljivanja ko drag race kad krecem.. tebe osim sto vozis ostro jebe i teren po rijeci.. kolega s posla ima peticu gti 2.0 tfsi kao i tvoj seat, kaze oko 8l mu je prosjek..

Onda znas kakve uvjete za vozit imamo u nasem mjestu, kaj se cudis mojoj potrosnji od 7l na 1.6 benzincu koji ima skoro duplo manje konja od tvog.. tako da 1.8 vtec 140 koji je moderniji od peugeotovog 1.6 moze u najgorem slucaju trosit jednako, a bolje ce vuc 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam znao da toyota ima izravnog konkurenta multipli

 
 
  

OGLAS:

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko el se mogu skinuti stakla od maglenka na bmw-u?zamaglila su se i prljava su pa bih htio očistiti

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Zna netko el se mogu skinuti stakla od maglenka na bmw-u?zamaglila su se i prljava su pa bih htio očistiti

 Oh the irony

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sstrmi  trebale bi se moc rastavit, neznam sada kako tocno ali u najgorem slucaju ces morat s fenom grijat plastiku da ljepilo popusti

#fsb
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znaci danas sam gledao nesto po autima i saznao da 308 i Megane imaju plasticni gepek.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2019 21:15 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ok,hvala
Budem probao

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Biciklo 5min?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Čitatelj kaže...

Pa danas svi proizvodjaci nude male benzince sa turbinom,

Fordov EcoBoost 1l tri cilindra je najbolji primjer,

nepoderiv mali motor, do 250.000km samo redovna odrzavanja.

 

Imao ga na B-Maxu, model sa 125Ks, spricer, nikakve frke.

Voznja i gradska i otvorena, oko 6 do 7l, start-stop funkcija,

tih, miran, osim ako ga bas bas gazis, al tad je i dalje tisi nego sto ocekujes.

 

 

Tako da i mali turbo motori rade danas fino u gradskoj voznji,

osim ako ga svaki dan telis ispod 5km - za to ti treba bicikl

ili gradski prijevoz, ne automobil.

 A ako nemas gradski prijevoz u svom selu a ne zelis po kisi, vjetru i snijegu na posao svaki dan? 

 

 

Pa baš to

Ja sam do posla imao tocno 2km. I nije mi se dalo drljati javnim prijevozom ili pjesice. Uvijek sam isao autom. I kad sam imao 1.9 dizela i 3.0 benzinca

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa da ustedis 15 min na posao i 15 min s posla, to je 30min dnevno.

Meni tih 30min vrijedi vise nego litra benzina.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Znaci danas sam gledao nesto po autima i saznao da 308 i Megane imaju plasticni gepek.

 

I koji je tocno problem s tim? Renault koristi i plasticne prednje blatobrane.

A znam da ima i dosta super sportasa koji koriste plastiku ili neke druge malo egzoticnije kompozite.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Je ak imas gdje parkirat, a ak se boris za parking, i kruzis jos 10min, i onda pjesacis od parkinga do posla jos 10min, nisi ustedio nista.

Tak da je meni na te kratke relacije bajk zakon - zajasim ga, 10min voznje, zavezem za parking ili stup i to je to, parking gdje hocu i besplatan.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, na parking sam zaboravio, pretpostavio sam da je to osigurano od strane poslodavca...

 

Meni je najveci problem da moram otvarat ogradu.(doma)

Pod hitno treba motorizirati 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 15:15 (CroNk3r).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice