Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.884
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pogodi koji je dizel.

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trebalo je iskoristiti sunčano vrijeme 

Idući mjesec ili u četvrtom budem odvezao na dubinsko poliranje da ukloni ogrebotine sitnije i vrati sjaj

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
draak kaže...

 

Isti auto, isti vozac. Prosjecna potrosnja u Rijeci 16l/100km, dok je u Zagrebu bila 18-19l/100km

Je Rijeka brdovita i ima guzve, ali ni blizu stani/kreni kao Zg

 Oooh alfista! Još nisi prebolio veliko plavu? :D

sstrmi kaže...

Trebalo je iskoristiti sunčano vrijeme 

Idući mjesec ili u četvrtom budem odvezao na dubinsko poliranje da ukloni ogrebotine sitnije i vrati sjaj

 Obavezno neka ti stave neku zaštitu na lak poput keramike ili bar kakav dobar vosak.

Šestica je stvarno postala pristupačna. Za 12/13 se nabavi ok primjerak. Ipak sam se odlučio za CLK W209. Ima jedan 320 CDI u Splitu, krcat opremom, 2006/7 godina za 10 soma. Nije neka jurilica iako ima skoro 230ks i 500Nm, ali hebeno mi je što mečke coupe nemaju stup između prednjeg i zadnjeg prozora...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nzm ako možeš viditi oglas Klik

Ako ne,evo šta sve ima u ponudi 

Ja cu odvesti na dubinsko poliranje + višeslojno poliranje + keramički premaz + poliranje farova / maglenki + poliranje felgi(možda) jer su felge još u odličnom stanju (sad ce im tek druga godina)

Uglavnom jednoo 1000kn+ za to,ali isplatit ce se

Da,za 12-13 E63 630i se nađe 2005-2007

Ili ako ces na žešće 645 onda 2003-2005

A auto je rijetkost,što nije ništa čudno s obzirom da u cijelom svijetu proizvedeno 57k primjeraka E63 ako sam dobro zapamtio podatak

DUBINSKO ČIŠĆENJE VOZILA
POLIRANJE VOZILA 
JEDANOSLOJNO 
DVOSLOJNO 
VIŠESLOJNO 
+ KERAMICKI PREMAZ
POLIRANJE STAKLA
POLIRANJE FAROVA 
PRANJE ALUFELGI
POLIRANJE ALUFELGI
LAKIRANJE FAROVA 
KEMIJSKO ČIŠĆENJE 
AUTO DIJAGNOSTIKA 
ZAŠTITA PODVOZJA 
PRANJE VOZILA
USISAVNJE VOZILA
AUTO DETAILING

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Pogodi koji je dizel.

 Lažirani test dizela, priznaj, prolio si tintu od nalivpera na papir

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 22:13 (1BIT).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sstrmi makni ovu jdm +5 hp naljepnicu ako Boga znas 

Btw koja je lokacija ovog sta polira to sve ? Trebao bi s a6 na jebacko poliranje, jer na suncu se vidi kak je netko ostavio krugove kad je poliro 

#fsb
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 22:21 (sveupitni).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Otkrio sam vantablack. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sstrmi neznam baš za 1000+kn kakav je to posao ako rade ovo sve što si nabrojao. Ovi u partesu uzimaju 5000kn bez kemijskog, kuko bi vjerojatno uzeo oko 1000€, ali za njih znam da  profesionalno odrađuju posao.Dok ovi svi fušeri koriste keramiku sa ebay za 10$ i poliraju cijeli auto sa istom spužvom. Tvoj je auto, ali ja bi radije išao u partes pogotovo jer je crn i na njemu se vidi svaki hologram koji ostaje iza polirke ukoliko se nezna koristit.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

sstrmi neznam baš za 1000+kn kakav je to posao ako rade ovo sve što si nabrojao. Ovi u partesu uzimaju 5000kn bez kemijskog, kuko bi vjerojatno uzeo oko 1000€, ali za njih znam da  profesionalno odrađuju posao.Dok ovi svi fušeri koriste keramiku sa ebay za 10$ i poliraju cijeli auto sa istom spužvom. Tvoj je auto, ali ja bi radije išao u partes pogotovo jer je crn i na njemu se vidi svaki hologram koji ostaje iza polirke ukoliko se nezna koristit.

 Ja glasam za Black Pearl ili Sonax Hrvatska

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

sstrmi neznam baš za 1000+kn kakav je to posao ako rade ovo sve što si nabrojao. Ovi u partesu uzimaju 5000kn bez kemijskog, kuko bi vjerojatno uzeo oko 1000€, ali za njih znam da  profesionalno odrađuju posao.Dok ovi svi fušeri koriste keramiku sa ebay za 10$ i poliraju cijeli auto sa istom spužvom. Tvoj je auto, ali ja bi radije išao u partes pogotovo jer je crn i na njemu se vidi svaki hologram koji ostaje iza polirke ukoliko se nezna koristit.

 Potpis.

Takve stvari se ne rade po šupama i garažama nego se daju profi majstorima za to ako je neki skuplji auto u pitanju.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam ta dva, ali možeš kod bilo koga tko ima dobru reputaciju.Drugo je ako imaš bijeli ili srebrni auto na njemu se manje vide ogrebotine pa sa takvim bi možda išao na neku jeftiniju varijantu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

sstrmi neznam baš za 1000+kn kakav je to posao ako rade ovo sve što si nabrojao. Ovi u partesu uzimaju 5000kn bez kemijskog, kuko bi vjerojatno uzeo oko 1000€, ali za njih znam da  profesionalno odrađuju posao.Dok ovi svi fušeri koriste keramiku sa ebay za 10$ i poliraju cijeli auto sa istom spužvom. Tvoj je auto, ali ja bi radije išao u partes pogotovo jer je crn i na njemu se vidi svaki hologram koji ostaje iza polirke ukoliko se nezna koristit.

 Vjerojatno je promašio jednu 0, ako nije onda bolje da ne ide tamo.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

sstrmi neznam baš za 1000+kn kakav je to posao ako rade ovo sve što si nabrojao. Ovi u partesu uzimaju 5000kn bez kemijskog, kuko bi vjerojatno uzeo oko 1000€, ali za njih znam da  profesionalno odrađuju posao.Dok ovi svi fušeri koriste keramiku sa ebay za 10$ i poliraju cijeli auto sa istom spužvom. Tvoj je auto, ali ja bi radije išao u partes pogotovo jer je crn i na njemu se vidi svaki hologram koji ostaje iza polirke ukoliko se nezna koristit.

 1000kn je samo dubinsko poliranje,to znam jer sam pitao samo zato za prosli auto.

Za sve ovo vjerojatno par tisuća

Na tom sam mislio,jer prvi plan je bio samo dubinsko strojno da ukloni ogrebotine i to

A ja sam da ispoliram sonaxom,jer sam to vec radio

Ali vjerojatno cu sve kod tih likova napraviti

Lokacija negdje nedaleko Nasic nzm tocno lokaciju napamet,ali pise im na fb stranici

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Zanimljivo bi bilo uzet tri ista auta i tri forumasa, ukljucujuci tebe, napuniti tank do cepa i recimo im

"Ajmo decki ovako, vi birate put i nacin voznje, stici od Osjeka preko Zagreba do Rijeke,

i skroz do Dubrovnika, koliko mozete", pa da vidimo tko ce:

A) Sa prvim tankom stici najdalje

B) Najmanje dotankati

C) Ukupno gledajuci broj kilometara po litri, jer put birate sami (moze autoput, moze lokalno,

al mora ici preko HR, ne BiH, dakle OS-ZG-RI-DU)

D) Kome ce put trajati najduze

E) Kome ce put biti najpovoljniji s obzirom na tank i cestarine

 

Vjerujem da bi ti vec pred ZG-om tankao Imas tesku nogu i narav, ne vozis bas defenzivno, tako da bi "mozda" bio najbrzi...do benge!

 a cekaj malo po cemu molim te znas kako ja vozim? cisto informativno, sa C2 hdi dosao sam od krizisca (cca 10km od centra rijeke juzno) do zadra na rezervi...dakle 222km totalno, posto sam krenuo i jos se nije upalila okrugla lampica rezerve, od toga 210 na samoj rezervi, s time da kod karlobaga mi se ugasila zadnja crtica na ekranu (a nisam ni znao da se moze ugasiti), pa onda cisto primjer sa c4 vts 180 voznja rijeka-milano-rijeka 1000km ravno 7,7 potrosnja, s time da nisam imao vremena voziti se 90 po autocesti, pa je bilo tempomat (dok je radio) 130-140, a na povratku jbg nije radio, pa sam dozirao sam...s druge strane ekstrem dok sam se penjao na ucku u cupri potrosnja 22...

 

vozim kako mi se vozi, tako da ne prihvacam ovakva predvidanja sa strane ljudi koji me ni ne poznaju

 

 

---

 

da ne ispadne da samo kipam, ajmo ljudi iskustva sa 3,0 V6 dci, sifra V9X, itko?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

EGR zna zajebavat i to je to. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pri 90 km/h trosi 8,4 a tebi na autoputu 130-140 7,7 hahaha

Huawei Mate 20 Pro
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pasko kaže...

pri 90 km/h trosi 8,4 a tebi na autoputu 130-140 7,7 hahaha

 vidim da se ne cita s razumjevanjem...autoputa je bilo cca 800km, ostalo su bile otvorene ceste i u manjoj mjeri gradske ceste (milano, guzva za koju je zagreb mila majka)

 

evo da i potkrijepim jer vidim da ovdje se ne vjeruje nikome nikad...prosjek je nizak jer sam stajao u milanu sa upaljenim motorom dok sam cekao lika koji je kasnio + u spomenutoj guzvi na izlazu iz milana izmedu 2 cvora na brzoj cesti 500m 45min

 

tocio pun u rijeci, dosao do milana, okrenuo se i dosao cirka do venezie i morao tankirati sugavu 98icu

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 17:16 (RuskeGTT).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo e220cdi w211 jucer do posla...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kad smo kod tako kratkih relacija, od posla do doma mi cupra trosi 6,5 a laguna 4...

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ide to i niže 

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 18:20 (chutac).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moj bicikl ne trosi skoro nista ako se pametno vozim 

#fsb
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Moj bicikl ne trosi skoro nista ako se pametno vozim 

 Zganci, gume, pakne?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

evo e220cdi w211 jucer do posla...

 

Necu komentirat potrosnju, ali ova instrument tabla mi je bas gadna. Pogotovo veliki sat. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Merdan ima veci sat nego ja na zidu. 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Bok ljudi.

Ipak je sutra ispit, pa da predstavim svoje vozilo ;)

Vozim Focusa mk2.5, 2010. godište, motor je 1.6 TDCi 66kW. 
Motor je relativno slab za takav auto ali zato potrošnja ne ide preko 5 litara ni uz dosta gaženja. 
Ovjes, kočnice i volan odlični, jako lijepo se vozi, udoban je na duge staze.
Jeftino redovno održavanje, gume Bridgestone Turanza 510kn, Sava Eskimo 450kn (205/55R16).
Nedostaci: nepregledan u PM pogotovo sa zatamnjenim staklima, plastike klepeću kad je temperatura u minusu, ESP često paničari kad ne treba.
Stari 1.6 TDCi imaju problema sa sitom ulja u karteru tako da rikne turbina ako se malo zaštopa, podloške dizni se potroše pa zna i to zakazat a nove dizne su skupe.
Diode na alternatoru zakažu na cca 130 000km (zato često pregaraju kratka svjetla). 

 

Sve u svemu, zadovoljan sam s autom zadnjih 50 000km. 

A Fiesta je bila moje prvo auto za 200€. Metak od auta. Nakon dosta ulaganja je prodana za 300€ i na njoj napravljena totalka par dana kasnije. Nikad prežaljena!


Fiesta, Automotodrom Grobnik 2017. Fiesta, Automotodrom Grobnik 2017.
Focus, otok Ugljan 2018. Focus, otok Ugljan 2018.
Tamo dole zgor potoka Marija i ja, sami dole zgor potoka - fešta je finila.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

 Trebao bi s a6 na jebacko poliranje, jer na suncu se vidi kak je netko ostavio krugove kad je poliro 

 Zar se već prodaje ta A6-ica?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Maretk0 kaže...

Motor je relativno slab za takav auto ali zato potrošnja ne ide preko 5 litara ni uz dosta gaženja. 

 

baš me zanima kaj bu markec na ovo rekel 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na kojem autu plastike ne cvrce unutra kad je vani minus? zasad jedino na bmw e46 nisam to primjetio 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Maretk0 kaže...

Motor je relativno slab za takav auto ali zato potrošnja ne ide preko 5 litara ni uz dosta gaženja. 

 

baš me zanima kaj bu markec na ovo rekel 

 

Mene vise zanima koliko trosi bez gazenja, 3l? Mada i to mi je puno kad cujem da u duji ekipa vozi kanister za pretakanje goriva koje duja proizvede.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Na kojem autu plastike ne cvrce unutra kad je vani minus? zasad jedino na bmw e46 nisam to primjetio 

 Na mojoj staroj Nubiri bila neka svemirska plastika, nit mekana nit tvrda (prašinu skupljala ko luda), al to nikad nije cvrčalo kakvo god vrijeme bilo vani.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice