Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.230.997
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ljudi. Preporuka zadnjih diskova i pločica za Golf 7 2.0 TDI?

 

Hvala.

SVEMOGUĆI
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ate diskove i pločice, ako nema onda može i trw diskove i ate pločice

OT:
Predobro:

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iza je TRW OEM ili budu ATE plocice, ovisi kako uleti. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2019 18:39 (ivanzu).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bmw vozi dosta ekipe da cak i mene nekad bude sram sta vozim e90. Razmisljao sam da mjenjam za c klasu jer ih ima manje na cestama hh. Al sta je je e90 ima snage, super vozne karakteristike malo trosi (6.5 l po zg s klimom, otvorene oko 5.5) i odrzavanje nije skupo ( u odnosu na konkurenciju)

#fsb
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Vise me jebu ovi u SUV-ovima pa ne vidim ispred sebe nego balavci u spustenim autima, iza CRX milina voziti. 

 Evo savjet - imas lijevo dolje kod sica jednu rucicu, napumpas si sic malo,

da ne sjedis na podu, pa ces vidjeti iznad vozila, a ako drzis 2s+ razmak,

vidis od Krapine do Ljubljane tko je ispred tebe. NHF, al tako je.

Ako ja na autoputu iza autobusa vidim sta je ispred, onda radim nesto kako spada,

a to je drzanje razmaka i lagano drzanje lijeve ili desne linije, da vidim ispred njega.

 

mirko111222 kaže...

Ma šta pričate vi penzioneri, čujete li vi sami sebe hahahahaha. Je sad je svak ko ima skuplje auto debil, budala, klinac i svi mi jurimo i volimo dobro auto samo radi žena. Ne volin vriđat ljude al vi ste mi koma teška šta serete ko vozi bmw 3 ili slično. Ne svi bi tribali vozit fiat punto ili i gore da bi vi penzići kojima je vrime prošlo bili zadovoljni, zavidne duše. I ne neman u posjedu to auto i ne zanima me uopće.

 Cek, mislis da je 10-15g star BMW skupo vozilo? Ne, zapravo je jeftino vozilo.

Kupis novo vozilo sa 0km, a ne sa 350.000km, onda vozis skupo vozilo,

jer automobil je - gubitak - samo moras vidjeti koliko ti je ekonomski isplativ ili ne.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tražim si auto do 10 000 eura (žena , dvoje djece)

Zanima me mišljenje o audi-u a3 2010 - 2012 2.0 tdi, da li ima kakvih određenih problema s tim motorm??

Planiram kroz koji dan kad nađem vremena otič pogledat dva, (link vam je dole)

Jel održavanje dosta skuplje od Mazde 3 2011-2012 koju također razmatram, a mazda to godište mi je oko 8 000 eura, znači još mi i ostane love??

odlučio sam se definitivno između ta dva modela, znači mazda 3 ili audi a 3..

 

Hvala

 

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a3-2.0-tdi-sportback-panorama-start-stop-grijanje-sjedala-servisn-oglas-28222039

 

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a3-2.0-tdi-line-start-stop-grijanj-sjedala-pdc-servisna-oglas-28041368

 

Evo link i od par mazdi koje planiram otič pogledat, isto tako neznam 1.6 ili 2.2 diesel.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-sport-cd150-tx-oglas-27085389

 

https://www.index.hr/oglasi/mazda-3-dizel/oid/1451362

 

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-cd116-te-sport-edition-oglas-28337830

 

Martin
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2019 20:39 (Marti).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Uf na ovoj prvoj je netko toliko zapisao/zasrao suvozacki sic, tolika je fleka da ju i daltonisti vide sa 50m.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ma to je mala puščala vode do koljena jer se vozi u Odiju

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nisam Ja,Nisi Ti kaže...

Pozdrav ljudi. Preporuka zadnjih diskova i pločica za Golf 7 2.0 TDI?

 

Hvala.

 Ja mjenjao prednje diskove i plocice na svojoj sedmici prije  nekih mjesec dana i stavio sam TRW.  Sve super. Prednji diskovi su izdrzali 202tkm. 

PSN:Tomislav025
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Da pitam ovdje jer mome kompulzivnom mozgu ovakve stvari strašno smetaju. Imam položenu A2 kategoriju, samim time mi je upisana i A1 kategorija. Starom je nakon položene A kategorije automatski upisalo obe niže kategorije A1 i A2 što je i normalno, međutim koji je smisao hrvatskog zakona i isprava pa da prilikom polaganja B kategorije NE DOBIJEMO upisanu B1 kategoriju. Na moj upit gdje se ona polaže i koje su procedure(iako znam da sam ju već položio, samo se pravim veći idiot od njih) odgovorili su mi da se to smatra položenim ali eto, nije upisano, a kategorija kao takva nigdje u RH se ne može položiti neovisno. Praktički to je fiktivna kategorija koju svi imamo a zapravo nemamo i koju nitko ne može položit? Jel znate nekog da ju ima upisanu? Znam da su to gluposti, al ovakav propust na službenoj ispravi je ruglo. Također me zanima je li itko od vas polagao BE kategoriju i koja je za to procedura? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2019 22:25 (CyberPlague).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

To je kategorija koja ti treba ako si 16 do 18 godina,

ako si stariji od 18 onda ti ni ne treba, jer ti spada pod B.

 

A ako si mladji od 17, smiri hormone. Zivcani ne trebaju na cestu nego u sumu,

da visak snage pretvore u metre.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

 

a dok vidim te balavce u poluležećem stavu, jedva im je nos iznad gornje točke volana, kak si umišljaju da su Šumaheri, i izdrkavaju na "Fas-end-fjurius" pizdarije... mislim si da im je bolje da ih je tatek izdrkal na lopatu i bacil v jarak, prije neg nekoga ubiju... EOD drumskim ratnicima...

 Haha, tocno to... Leze u autu i samo izgeliranu kosicu vidis kako strsi :)

 

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ali strašno je da ne kopčaju da ne vide maltene 10-ak metara ispred auta... pa dok ideš po parkiralištu, dječicu ne vidiš u tom položaju, dakle ne govorimo ni o brzini...

 

a da tim "maherima" veliš da pravi baje voze s sjedalom maltene okomito (rally) sam bi treptali okicama....

Ju je je? Je ju je!
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Evo, službeno je ... stavio sam malu da ode.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa mogao si bar staviti nove fotke, a ne one od kad si ju kupio. 

 

Trebali bi ljudi u oglasima stavljati fotke ODO-metra i dnevnih novina,

da se zna da su fotke legit. A ne ko na FB, zena bomba, vidis ju u zivo, a ono nije 35 nego 55,

trpa stare fotke s malo kilometraze 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Pa mogao si bar staviti nove fotke, a ne one od kad si ju kupio. 

 

Trebali bi ljudi u oglasima stavljati fotke ODO-metra i dnevnih novina,

da se zna da su fotke legit. A ne ko na FB, zena bomba, vidis ju u zivo, a ono nije 35 nego 55,

trpa stare fotke s malo kilometraze 

 Fotke su od neki dan ... ak nikaj, barme auto sjedalica za veliko dijete je dokaz pošto ima 2 godine a auto je kod mene 5 ...

Jedino kaj nisam slikal kod sebe doma nego kod dede koji čak pozira, tek sad sam skužio lol.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 12:02 (Jarvan).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Znam, vidis da te malo prc prc 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

To je kategorija koja ti treba ako si 16 do 18 godina,

ako si stariji od 18 onda ti ni ne treba, jer ti spada pod B.

 

A ako si mladji od 17, smiri hormone. Zivcani ne trebaju na cestu nego u sumu,

da visak snage pretvore u metre.

 Ne može se položit ni s 16 a bogami ni s 18 jer nemaš gdje.Nisam svakako fanatik quadova, al eto, apsurdno je da je takav fail na državnoj ispravi.

 

P. S. S ljetom stigle i nove felne 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 12:17 (CyberPlague).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

ali strašno je da ne kopčaju da ne vide maltene 10-ak metara ispred auta... pa dok ideš po parkiralištu, dječicu ne vidiš u tom položaju, dakle ne govorimo ni o brzini...

 

a da tim "maherima" veliš da pravi baje voze s sjedalom maltene okomito (rally) sam bi treptali okicama....

Ma da samo nisko sjede, legne iza tak da jedva volan dodiruje i onda se jos neginje tak da mu je rame blize volanu da moze uhvatiti volan(naravno jednom rukom na vrhu volana).

Udaljenos od papucica je isto takva da mora skroz ispruziti noge. u slucaju nesrece moze se pozdraviti s ramenom i kukovima, a refleksno izbjegavanje neceg u tom polozaju moze zaboraviti kad jedva dolazi do volana i papucica.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
Stric_Jura kaže...

ali strašno je da ne kopčaju da ne vide maltene 10-ak metara ispred auta... pa dok ideš po parkiralištu, dječicu ne vidiš u tom položaju, dakle ne govorimo ni o brzini...

 

a da tim "maherima" veliš da pravi baje voze s sjedalom maltene okomito (rally) sam bi treptali okicama....

Ma da samo nisko sjede, legne iza tak da jedva volan dodiruje i onda se jos neginje tak da mu je rame blize volanu da moze uhvatiti volan(naravno jednom rukom na vrhu volana).

Udaljenos od papucica je isto takva da mora skroz ispruziti noge. u slucaju nesrece moze se pozdraviti s ramenom i kukovima, a refleksno izbjegavanje neceg u tom polozaju moze zaboraviti kad jedva dolazi do volana i papucica.

 To njima ne treba, oni su "pro".

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolika je razlika u cijeni registracije+osiguranja izmedu vozila sa 2.0 105kW (BWM 318d) i 2.0 135kW (320d) motorom? Jel ima neka tablica sa rasponima ili je svaki kW veca cijena?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
KingNothing kaže...

Kolika je razlika u cijeni registracije+osiguranja izmedu vozila sa 2.0 105kW (BWM 318d) i 2.0 135kW (320d) motorom? Jel ima neka tablica sa rasponima ili je svaki kW veca cijena?

 Što se rege tiče najveću ulogu igra snaga i ispuh co2. Imaš kalkulator i za tehnički i za osiguranje na netu pa pogledaj, upišeš godište, vrstu motora, obujam, snagu i co2 i sve izbaci.Mislim da bi na ta dva imao razlike oko 300tinjak kn na tehničkom.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
CroNk3r kaže...
Stric_Jura kaže...

ali strašno je da ne kopčaju da ne vide maltene 10-ak metara ispred auta... pa dok ideš po parkiralištu, dječicu ne vidiš u tom položaju, dakle ne govorimo ni o brzini...

 

a da tim "maherima" veliš da pravi baje voze s sjedalom maltene okomito (rally) sam bi treptali okicama....

Ma da samo nisko sjede, legne iza tak da jedva volan dodiruje i onda se jos neginje tak da mu je rame blize volanu da moze uhvatiti volan(naravno jednom rukom na vrhu volana).

Udaljenos od papucica je isto takva da mora skroz ispruziti noge. u slucaju nesrece moze se pozdraviti s ramenom i kukovima, a refleksno izbjegavanje neceg u tom polozaju moze zaboraviti kad jedva dolazi do volana i papucica.

 To njima ne treba, oni su "pro".

 a curice ih vole i jebu skoro svaki dan... skoro  jučer, skoro danas...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Što se tiče samog tehničkog,tu se najviše gleda zapremnina motora.
Točnije do 2.5 raste,od 2.5 pa nadalje koliko god motor bio jak je 1800kn max tehnički

OSiguranje ide po KW

EVo meni je ovako bilo,prošle godine 10 mjesec rega E46 320D 110KW - tehnički cca 1500kn , croatia osiguranje sa 50% 1500kn ukupno 3000kn

Prije tjedan dana , E63 630i 190KW - tehnički 1791kn ako se ne varam, i osiguranje croatia 50% 1907kn

Uglavnom auti su ono nebo i zemlja,ne mogu se uporediti a rega je cijelih 700kn razlike.Od tih ~1800kn tehničkog,1200kn je naknada za ceste koje se gleda prema CCM.

 

Tako da u konačnici mislim da će tvoj tehnički biti iste cijene,a osiguranje za 30KW 200kn veće

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
RuskeGTT kaže...

znaci bolje uzet nekog polurazdrkanog passata sa 200tkm i 5-6-7-8 god na ledima, nego novi auto, pa makar bila to i dacia? zao mi da mi balkanci tako razmisljamo, a dacia se siri sve vise i vise...koliko samo stranaca (njemaca, austrijanaca) sam vec vidio sa daciama...da ne bi bilo da samo dacie vidim, vidao sam ih i u uber audijima, bimerima itd. ali prosjecan covjek s obitelji, koji nema novaca na bacanje, ako zeli novi auto, dacia ce mu skroz dobro sluziti. a kvaliteta i materijali 20g stari...neznam o cemu pricamo, mozda jos zivite u vremenu prvih logana ili jos unatrag one dacie 1200 bazirana na reno 18...odite malo u neki renault/dacia salon i sjednite u neki stepway ili techroad model, pa cete vidjeti da za 100tinjak tkn dobije se puno vise nego sta mislite...

 Svaki dan sjedam u novu ... (2018.g.), Logan Stepway karavanka ... horor od auta.

Pokupili u Renaultu dijelove s poda koji su višak, i nabacali u rumunjku. DOSLOVCE tako auto djeluje u vožnji,m a i izgleda.

Evo sad je 11.000 km na satu, svaki komad plastike škripi, cvili, luduje ... neke plastike popucale već.

Da ne spominjem da je isporučen sa nedostatkom vijaka ... reklamirali da pošarafe auto do kraja da se ne raspadne.

 

Sve to 116.000 kn ...

 

E da, dodatna oprema "ALU FELGE", plastična ratkapa na nekom materijalu koji je sve a ne alu.

Handsfree putem bt radia ... sretno i s njim ... ma imam barem 50 prigovora, uz kojih je i hrđa nakon godine i sitno korištenja.

 

 

Da ona košta realnih 70-80 k nova, nebi ništa od ovih nedostataka ni primjećivao ... ali 116.000 kn ... ma daj.

 ja bi taj tvoj auto vratio odavno, nesto opako ne valja s time..u firmi imamo 3 dokkera, 2 cca 2015-6g (neznam tocno, al tako nes) sa 120 i 180tkm (mozda sad i vise, nisam dugo sjeo u njih) i 1 tocno god dana star sa 70tkm. vozio sam svih troje, najvise ovog 2018g. nisam primjetio nijedno skripanje, lupkanje, neznam sta...a nije bas da se cuvaju...materijali su plastika tvrda, jbg, ali isto tako bez procjepa, neunistena, neznam sta rec...sve funkcionalno, sve radi, motor dci75 podosta dobro ide, mjenjac mi super, a muzika...oem 2 din radio bez toucha, ima BT, usb i cuje se za stock auto, za takav tim vozila PREODLICNO...neznam dal konfiguracija vrata doprinosi akustici ili jace pojacalo u radiu ili sami zvucnici, ugl kombinacija ubija...puno ljudi se iznenadilo kad je culo i pitali su da li je sta ugradivano...ugl, potpuno gust za voziti (napravio sam u njoj cca 5000km, da ne bi bilo zabune da sam sjeo na 10km, kad samo u 1 danu napravim 300km)

 

toliko sam impresioniran, da sam svojedobno kad sam razmisljao o novom autu, sam uzeo u obzir stepway dokkera napucanog opreme...ne bi me uopce bilo sram voziti to, pored cupre ili nekog drugog projekta...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

10 000 ili 15 000 sam prosao sa uniroyal rain expert 3. Prednje mi se skoro potorosile. Nestaje morski pas sa šare.

Kad prije.

 Ispada da traju sezonu.

Ajd vozim se brzo i zavoji su niza i gas.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 19:11 (Fake_Alert).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

10 000 ili 15 000 sam prosao sa uniroyal rain expert 3. Prednje mi se skoro potorosile. Nestaje morski pas sa šare.

Kad prije.

 Ispada da traju sezonu.

Ajd vozim se brzo i zavoji su niza i gas.

 

 

A taman su mi u najužem izboru ili one ili Hankook Ventus Prime3.

Još je kod mene težak auto i quattro, kod mene će onda otić sve 4 u roku keks jer je isto teška noga ajme.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...
Fake_Alert kaže...

10 000 ili 15 000 sam prosao sa uniroyal rain expert 3. Prednje mi se skoro potorosile. Nestaje morski pas sa šare.

Kad prije.

 Ispada da traju sezonu.

Ajd vozim se brzo i zavoji su niza i gas.

 

 

A taman su mi u najužem izboru ili one ili Hankook Ventus Prime3.

Još je kod mene težak auto i quattro, kod mene će onda otić sve 4 u roku keks jer je isto teška noga ajme.

 Vjeruj mi isplati se kupiti te gume. Kupiti cu ih opet. I na G4 sam kupio iste.

Neki dan kisa pada, brisaci nemogu obrisati sa sajbe koliko jako pada. Cesta pliva... Tjeram S klasu u desnu traku i picim 150 na AC. Nije pohvalno ali evo ni trunke nesigurnosti nisam osjetio, da lebdi ili zanosi.

Zadnje cu morati naprijed staviti jer su se valjda od kretanja i zaustavljanja malo jace potrosile nego zadnje.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 19:18 (Fake_Alert).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jako se puno trose...ja sam ih unistio nakon 50 krugova na racelandu...imale su 1000km prije + tih 50km na stazi i gotove...ajde bile su jos za 2-3000km mozda...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice