Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.195.307
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Astra J 1.7CDTI 92kW (125ks). Koliko i kojeg ulja ide u motor? Internet  (i Intercars) kaže 5,4 litre 5W30. Iako sam na forumu njihovom vidio da pišu da se stavi 4,5-5l da ostatak ne završi negdje drugdje (nezz točno gdje) pa potpomaže češćoj regeneraciji DPF, što nikako ne želim potaknuti. Netko zna?

 Sipaj 5.4L, ovo za DPF prvi put cujem, 1.7CDTI nema senzor razine ulja nego klasicni prekidac tako da ECU ni ne zna koliko ulja ima u motoru nego samo jel ima pritiska dovoljno ili nema. Vise ulja(ne iznad max. ) u motoru ne moze nikako stetiti jer tjekom regeneracije ubrizgava se vise goriva te moze doci do razrjedivanja ulja. 

 

Zarulje nece bacati error, LED zna zajebavati auta pa moras eksperimentirati. Imam na oba auta Phillips white vision i ne baca nista. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 21:50 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

povecani tank? cime se drogiras?

Badass! We have a badass over here!

 

 

 

Active tourer normalno ima 51l, postoji opcija da ga tvornički naručiš sa 61l.

 

https://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?t=99900

 

Trebaš ti droge?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Sipaj 5.4L, ovo za DPF prvi put cujem, 1.7CDTI nema senzor razine ulja nego klasicni prekidac tako da ECU ni ne zna koliko ulja ima u motoru nego samo jel ima pritiska dovoljno ili nema. Vise ulja(ne iznad max. ) u motoru ne moze nikako stetiti jer tjekom regeneracije ubrizgava se vise goriva te moze doci do razrjedivanja ulja. 

 

 Zahvaljujem na informacijama, tako sam i mislio napraviti, ovo s DPFom i meni čudno izgleda i zvuči. Neko ulje koje oni preporučuju ili? Vidim po njihovom forumu da ih dosta spominje GM Dexos 2 5w30.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stavi GM Dexos2, Ok je kvalitete i nije skupo. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 22:08 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

povecani tank? cime se drogiras?

 

Na kojim si ti drogama da si tak nabrijan??

Vjerovao ili ne, neki auti imaju mogucnost uzimanja povecanog tanka kao doplatu.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

achievement unlocked  hint, kilometri..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

achievement unlocked  hint, kilometri..

 Boobs

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nissan x-trail, automatik cvt mjenjač. Da li ga na semaforu/kraćem stajanju u koloni stavljam u N ili samo držim kočnicu u D?

Vidio sam negdje da je cvt u takvim situacijama bolje staviti u N.

S druge strane, u jutarnjoj špici u Zagrebu vozim ponekad u koloni 10 m pa par sekundi stojim pa opet tako nekoliko puta. Šta je bolje u takvim uvjetima?

Još čekam x-trail ali čitam jučer da cvt može biti problematičan ako se ne održava redovito i eto sad da treba dosta paziti kak se koristi jer zamjena je jako skupa. Pa da se pripremim.

 

PSN - darklydexter
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ako imam jedno stajanje u sat vremena, ostavim u D sa aktivnom kocnicom (da ju ne moram drzati sam),

ali u gradskoj voznji ju prebacujem u N.

 

Aisin CVT je dobar i izdrzljiv, dok Nissan koristi svoje Jatco CVT mjenjace, koji se nisu bas pokazali trajnim,

tako da svakako preporucam da ga mazis, dakle N na semoforu, te obavezno kad mjenjas ulje u mjenjacu,

Nissanovo ulje, nikakvo zamjensko, te ni u kojem slucaju "tlacno ispiranje" mjenjaca, da nebi taloge nabio

u kanale, jer tek onda ces morati dati rastaviti cijeli mjenjac - dakle ako je interval 80.000km,

onda na 80.000km ispustis ulje, koliko izadje ulja - toliko i ulijes.

 

Ista stvar i kod Honde - njihov CVT je OK, ali je osjetljiv na ulje, mora biti Hondino i niti jedno drugo.

Ako zelis da potraje, i da te ne kosta kasnije. Ustedis 200-300kn na ulju, pa kasnije placas par tisuca na popravke.

Bolje platis pravo ulje, koje je predvidjeno za tu vrstu mjenjaca, i onda si sigurniji da ce trajati duze.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ako imam jedno stajanje u sat vremena, ostavim u D sa aktivnom kocnicom (da ju ne moram drzati sam),

ali u gradskoj voznji ju prebacujem u N.

 

Aisin CVT je dobar i izdrzljiv, dok Nissan koristi svoje Jatco CVT mjenjace, koji se nisu bas pokazali trajnim,

tako da svakako preporucam da ga mazis, dakle N na semoforu, te obavezno kad mjenjas ulje u mjenjacu,

Nissanovo ulje, nikakvo zamjensko, te ni u kojem slucaju "tlacno ispiranje" mjenjaca, da nebi taloge nabio

u kanale, jer tek onda ces morati dati rastaviti cijeli mjenjac - dakle ako je interval 80.000km,

onda na 80.000km ispustis ulje, koliko izadje ulja - toliko i ulijes.

 

Ista stvar i kod Honde - njihov CVT je OK, ali je osjetljiv na ulje, mora biti Hondino i niti jedno drugo.

Ako zelis da potraje, i da te ne kosta kasnije. Ustedis 200-300kn na ulju, pa kasnije placas par tisuca na popravke.

Bolje platis pravo ulje, koje je predvidjeno za tu vrstu mjenjaca, i onda si sigurniji da ce trajati duze.

 ovdje su stajanja ujutro svakih par sekundi kad je kolona...

znači za veću trajnost mjenjača bolje je tako često šaltati ga D/N/D nego često držati kočnicu + D?

Ili uključiti start stop pa nek se gasi

PSN - darklydexter
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Start-stop ti nije toliko bitan, jer kad je u D, mjenjac je "napet",

i ulje u njemu se grije. A ne zelis pregrijavat mjenjac.

 

Dodjes na semofor, stanes, u N prebacis, pricekas minutu dvije, prebacis u D i krenes.

Ako vozis start-stop recimo u guzvi, kao na autoputu kad je zacepljen, ja ga prebacim u D da se dokotrlja,

i u N taman da uspori iza vozila, bez gasa i kocnice, i samo ga opet sibnem u D da lagano krene.

 

Em je lakse za mjenjac, em ne trebam kocnice, samo lagani rucni rad. Noge odmaraju, al su pripravne ako treba brze krenuti, ili stati naglo.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

 

Ili uključiti start stop pa nek se gasi

 Nemoj koristit start stop, procitaj si malo da tu ustede zapravo i nema a stetis si autu, turbu, akumulatoru itd... 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Ezio kaže...

 

Ili uključiti start stop pa nek se gasi

 Nemoj koristit start stop, procitaj si malo da tu ustede zapravo i nema a stetis si autu, turbu, akumulatoru itd... 

 znam to, ali pitam obzirom na utjecaj na mjenjač koji navodno novi košta 80000 kn

PSN - darklydexter
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Teoretski steti motoru ako nije dobro rijeseno, jer najvise habanje je startanje masine na prazno.

Ali sad je to tako rijeseno da benzin ostane ubrizgan u jednom ili dva cilindra (ovisno o broju cilindara),

agregat je vec zagrijan i tu nema vise problema. Kad je agregat hladan, start-stop automatski ne radi.

 

Primjerice, na EcoBoostu 1l/125ks, start stop radi super. Nikakvih problema ni habanja,

potrosnja ulja itd. Ali na starijim masinama se bas to znalo desiti.

 

Sta ce ti hibrid, ili masina sa start-stop mogucnostima, ako ju ne koristis?

Da toliko steti, nebi se vise proizvodio. A Hibridi i rade ustedi na start-stop sustavu,

kao i obicni benzinci sa start-stop opcijom. Osjeti se, osobito kad duze cekas na semaforima.

5x 5min masina ne radi, usteda, nema negativnog utjecaja na rad motora, a stedis i gorivo i sve drugo.

 

Jedino ako imas stari start-stop sistem, gdje ti ni klima ne radi kad je masina iskljucena, e onda svakako iskljucis start-stop.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

@devetka. pa vozis taj tb kao traktor. #dajmumeda

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Teoretski steti motoru ako nije dobro rijeseno, jer najvise habanje je startanje masine na prazno.

Ali sad je to tako rijeseno da benzin ostane ubrizgan u jednom ili dva cilindra (ovisno o broju cilindara),

agregat je vec zagrijan i tu nema vise problema. Kad je agregat hladan, start-stop automatski ne radi.

 

Primjerice, na EcoBoostu 1l/125ks, start stop radi super. Nikakvih problema ni habanja,

potrosnja ulja itd. Ali na starijim masinama se bas to znalo desiti.

 

Sta ce ti hibrid, ili masina sa start-stop mogucnostima, ako ju ne koristis?

Da toliko steti, nebi se vise proizvodio. A Hibridi i rade ustedi na start-stop sustavu,

kao i obicni benzinci sa start-stop opcijom. Osjeti se, osobito kad duze cekas na semaforima.

5x 5min masina ne radi, usteda, nema negativnog utjecaja na rad motora, a stedis i gorivo i sve drugo.

 

Jedino ako imas stari start-stop sistem, gdje ti ni klima ne radi kad je masina iskljucena, e onda svakako iskljucis start-stop.

 Pa vecina gasi start/stop pa cak i ja, znaci vec sam se naviknuo da kad udjem u auto da to odma iskljucim a mislim si ic i na kodiranje da se to automatski gasi kad upalim auto... 

 Procitao sam hrpa clanaka, pogledao hrpa videa (sto stranih sto nasih), isto gledao i na forumima i to vecini steti, jedino je to u mazdi okej rijeseno, jer ima valjda neki senzor koji neda ugasit auto ako je turbina vruca i opcenito ako moze ostetit neki dio, isto se i ne pali na akumulator nego cilindri naprave neku poziciju tak da se auto upali bez akumulatora i sl...

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

To ti danas rade svi moderni agregati - napune benzin u 1/2 cilindra,

startaju topli, a i nemas usijanu turbinu ako vozis po gradu - drugo je ako sidjes sa autoputa i odmah stanes,

ali i da sidjes sa autoputa, start-stop se odmah ne aktivira, dok se turbina ne rashladi, a za to je dovoljno 3-4 minute normalne voznje.

 

Tako da ja od toga ne strahujem. Veci bi mi bio strah da mi pukne remen koji vrti pumpu, pa da prekuhas,

ali i u tom slucaju, usporis, iskljucujes se lagano sa autoputa, palis grijanje na maksimum i otvaras sve prozore (makar vani bilo 40),

jer ventilatori ce vrtit na max i koliko toliko rashladiti masinu, dok ne nadjes poziciju za sigurno zaustavljanje, bez da ugrozis sebe i druge (dakle da ne stanes u krivini ili izlazu/ulazu, da te netko otraga ne pokupi).

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gorivo nikako ne stoji u cilindru jer bi ubrzo radio generalku zbog sapiranja uljnog filma sa zidova, ono se mora ubrizgati da bi se uopce moglo kontrolirano zapaliti, taj sistem startanja ima samo mazda. Gasite to sranje jer pojacane komponente ce jos duze trajati ako se S/S uopce ne koristi. 

 

Stigao udarni odvijac, nisam platio PDV posto pise da je paket iz Nizozemske.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 16:20 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Stigao udarni odvijac, nisam platio PDV posto pise da je paket iz Nizozemske.

 Onaj sa Aliexpressa?

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da, stigao za jedan tjedan negdje. Ovako po vizualnoj kvaliteti izrade je dosta blizu Makite cija je kopija. Okidac je odlican, linearan i lako se kontrolira, fino lezi u ruci i ne smrdi na plastiku kao dosta kineskih stvari. Ave je uradio review i rekao da je dobra za 30$ posto ima komponente koje inace idu u skuplje odvijace. Testirati cu je ovaj tjedan pa javim kako radi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 16:48 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nakon sto sam od vise servisera cuo da nissanovi (jatco) CVT mjenjaci nikako nisu preporucljivi, vjerojatno na zalost odustajem od rabljenog xtraila. Navodno sve preko 60000 km je kao tempirana bomba.

Da li je netko upoznat sa problematikom? Zar su zaista tako losi cak i uz redovno servisiranje (izmjenu ulja mjenjaca)? Za stariju generaciju cak je moguc popravak za cca 3000 eura, ali u novoj generaciji nema popravka nego ide novi za cca 40000 kn.

Znam da sa svakim autom i mjenjacem moze biti problema ali cini mi se da su ovi najskuplji za popravak...

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ne bi narucio auto sa povecanim tankom nikad...pa da mi uzima prostora u bunkeru!!!! 10l to je automatski 50l bunkera...

sipas 200kn i mir. jebote pun tank

 

ispricavam se sta odgovaram ovako kasno, vjerovali ili ne, ne visim kao vi ovdje na forumu i imam svoj zivot krcat obaveza, pa stignem tu kad stignem

 

LP

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 19:25 (RuskeGTT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ne bi narucio auto sa povecanim tankom nikad...pa da mi uzima prostora u bunkeru!!!! 10l to je automatski 50l bunkera...

sipas 200kn i mir. jebote pun tank

 

ispricavam se sta odgovaram ovako kasno, vjerovali ili ne, ne visim kao vi ovdje na forumu i imam svoj zivot krcat obaveza, pa stignem tu kad stignem

 

LP

 Daj ne seri! Bajo moj tebi je svaka poruka ispad? Psihološka pomoć možda?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

@devetka. pa vozis taj tb kao traktor. #dajmumeda

 

a kaj bi ga trebal terati u okretaje dok pokušavam uslikati km 

 

RuskeGTT kaže...

sipas 200kn i mir. jebote pun tank

 

je, baš mi se ide svakih par dana do benzinske, nemam pametnijeg posla.. zadnji put sam natočio manje od punoga kada sam bio studoš i krpao lovu za gorivo 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 20:32 (nine).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ne bi narucio auto sa povecanim tankom nikad...pa da mi uzima prostora u bunkeru!!!! 10l to je automatski 50l bunkera...

sipas 200kn i mir. jebote pun tank

 

ispricavam se sta odgovaram ovako kasno, vjerovali ili ne, ne visim kao vi ovdje na forumu i imam svoj zivot krcat obaveza, pa stignem tu kad stignem

 

LP

 Nebi vjerovao, ali za dosta ljudi je velik problem u životu vrijeme, pa tako i gubljenje istog na stajanje na benzinskim postajama 3 puta tjedno (karikiram, jer ovisi do osobe koliko se vozi i do auta koliko troši), da bi točili za 100/200 kn.
Puno je jednostavnije natočiti pun tank goriva (iako je to velik trošak odjednom, ali ionako ćeš potrošiti), voziti se puno dulje (pa tako i trošiti manje goriva, jer ne staješ svako malo na benzinskoj).

Na forumu smo, nema potrebe za vrijeđanjem i psovanjem, svatko može iznijeti svoje mišljenje i prijedlog, tu smo da bi dijelili informacije i savjete.

Što se povečanog tanka tiče, mislim da tih 10L ne ode baš sve u prostor bunkera, nego dio sigurno ide i s donje strane auta i da nije tolika razlika u veličini bunkera, ali naravno to sve ovisi do pojedinačnog auta i proizvođača istog, svaki ima svoju praksu.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ne bi narucio auto sa povecanim tankom nikad...pa da mi uzima prostora u bunkeru!!!! 10l to je automatski 50l bunkera...

sipas 200kn i mir. jebote pun tank

 

 

ma naravno, ti si oženjen čovjek 2-3 djece pun gepek stvari pa si ne možeš dopustiti povećan tank da uzima dragocjeni prostor 

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
RuskeGTT kaže...

ne bi narucio auto sa povecanim tankom nikad...pa da mi uzima prostora u bunkeru!!!! 10l to je automatski 50l bunkera...

sipas 200kn i mir. jebote pun tank

 

 

ma naravno, ti si oženjen čovjek 2-3 djece pun gepek stvari pa si ne možeš dopustiti povećan tank da uzima dragocjeni prostor 

 

 

 Ma kakva djeca, to su 2 kanistra vina kad ides na more...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ne bi narucio auto sa povecanim tankom nikad...pa da mi uzima prostora u bunkeru!!!! 10l to je automatski 50l bunkera...

sipas 200kn i mir. jebote pun tank

 

ispricavam se sta odgovaram ovako kasno, vjerovali ili ne, ne visim kao vi ovdje na forumu i imam svoj zivot krcat obaveza, pa stignem tu kad stignem

 

LP

 Pa ti si ozbiljna osoba, mi nitko ne radimo niti imamo familije.

 

Sad kad je ispalo da veći tank ipak postoji sad idemo na idući offtopic samo da se melje.

 

Ma ajmo biti reani, uzima milijardu  litara u bunkeru, a ne 10. Fakat melješ gluposti.

I sa tih 10l većim tankom imam 100l više mjesta u gepeku u odnosu na npr Leon. A imam i mjesta za zamjensku gumu/felgu.

 

Sipanje 200kn.. tipično.

Niti se manje voziš niti kaj štediš sa time, samo češće ideš na benzinsku i zapravo ne znam kaj sa time postižeš.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 22:41 (nixass).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Voziš uvijek na rezervi pa ti je auto brži

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

Nakon sto sam od vise servisera cuo da nissanovi (jatco) CVT mjenjaci nikako nisu preporucljivi, vjerojatno na zalost odustajem od rabljenog xtraila. Navodno sve preko 60000 km je kao tempirana bomba.

Da li je netko upoznat sa problematikom? Zar su zaista tako losi cak i uz redovno servisiranje (izmjenu ulja mjenjaca)? Za stariju generaciju cak je moguc popravak za cca 3000 eura, ali u novoj generaciji nema popravka nego ide novi za cca 40000 kn.

Znam da sa svakim autom i mjenjacem moze biti problema ali cini mi se da su ovi najskuplji za popravak...

 Cuj ne znam koje godište misliš kupiti ali racunaj da takav auto zahtjeva skuplje odrzavanje i po potrebi skuplje popravke, 3000 eur je nista za popravak automatika a to da li se kvari je po meni rekla kazala. Svaki auto se kvari.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice