Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.203.159
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, da li ugovor o kupnji auta može biti isprintan ili mora biti originalan u zelenoj boji iz Narodnih novina? Hvala

 Može biti bilo kakav, ali mora sadržavati sve potrebne podatke.

Pogotovo što s tablicama.

I naravno, oba potpisa.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

A4 Avant, meni osobno najljepsi karavan 

 

Puno sretnih kilometara 

 Da,da avant. Prvo sam ciljao limuzinu ali ipak sam odlucio na avanta. Prakticniji je i meni je lijep.  Auto ima 93tkm, sline,stronic7,2.0tdi150,full led naprijed i iza,virtual kokpit,MMI+  itd...  stavim jos slila danas sutra.  Putovao sam flix busom 11 sati 🤣

PSN:Tomislav025
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

  Putovao sam flix busom 11 sati 🤣

 Odakle si potovao i koja je cijena bila do tamo ? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jednom sam otisao autobusom do Lubeka i vise nikada to iskustvo necu ponoviti, nakon nekih 24h putovanja izasao sam van osjecajuci se kao da me deset crnaca silovalo. Ako budem nesto uvozio iz njemacke platiti cu prijatelju da me odveze ili poslati nekoga tko se bavi uvozom. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 15:49 (ivanzu).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Jednom sam otisao autobusom do Lubeka i vise nikada to iskustvo necu ponoviti, nakon nekih 24h putovanja izasao sam van osjecajuci se kao da me deset crnaca silovalo. Ako budem nesto uvozio iz njemacke platiti cu prijatelju da me odveze ili poslati nekoga tko se bavi uvozom. 

 hebemti flixbus, tako sam se ja nasanjkao i krenuo iz wizea u amsterdam njihovim busom

umjesto sat vremena vožnje da su išli direktno tih 80 kilometara, vozio sam se kroz cijelu nizozemsku preko 10 sati

isto sam rekao nikad više flixbus

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

 Da,da avant. Prvo sam ciljao limuzinu ali ipak sam odlucio na avanta. Prakticniji je i meni je lijep.  Auto ima 93tkm, sline,stronic7,2.0tdi150,full led naprijed i iza,virtual kokpit,MMI+  itd...  stavim jos slila danas sutra.  Putovao sam flix busom 11 sati 🤣

 Koliko novaca te ispao na kraju auto? Izgleda mnogo lepo.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Dok sam ziv necu ikad vise kupiti nesto od GE-a.

 hm, meni još rade, javim kad crknu

 

Gemeralno nisam baš zadovoljan svjetlom, ali nebi krivio žarulje, već farove, mada neću opet kukat kako su reflektori prastara loša tehnologija, leće/projektori nažalost rijetkost na vozilima...

 

Ajde, drago mi je da sam ti našao temu za gablec na poslu

 

 

EDIT:
Off topic:
Zg auto show bez auta

LINK

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 17:59 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Čitatelj kaže...

Dok sam ziv necu ikad vise kupiti nesto od GE-a.

 hm, meni još rade, javim kad crknu

 

Gemeralno nisam baš zadovoljan svjetlom, ali nebi krivio žarulje, već farove, mada neću opet kukat kako su reflektori prastara loša tehnologija, leće/projektori nažalost rijetkost na vozilima...

 

Ajde, drago mi je da sam ti našao temu za gablec na poslu

 

 

EDIT:
Off topic:
Zg auto show bez auta

LINK

 A Frankfurt bez auto showa općenito :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kako se obavlja kupnja rabljenog auta? prodavatelj i ja popunimo kupoprodajni ali ne znam jesam li ja tad završio s prodavateljem te dalje prijenos vlasništva sam uradim u stanici za tehnički ili i prodavatelj auta mora biti prisutan? također ne znam jel se može ili mora promijeniti ime u polici osiguranja?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Popunite i potpišete ugovor i on ti više ne treba, s time ideš na tehnički i tamo radiš prijepis.

Polica se u pravilu ne mijenja, to jest nisam nikad čuo da je netko mijenjao i postoji li uopće ta mogućnost, a dosta sam oko tih auta ajmo reći. Možda se i može ako baš želiš, ali treba provjeriti s osiguranjem. No za time nema baš potrebe. Samo prometnu na svoje ime i gas.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
kad smo kod zarulja, neki dan sam vozio ispred svoje lagune na kojoj imam cool blue boost 80w zarulje i jako ali JAKO sam udogno iznenaden bojom snopa, intenzitetom i time sta ne smetaju uopce kad se vozis ispred auta...do sad sam samo vozio auto ili gledao izvana prednji kraj, ali nikad nisam imao prilike voziti bas ispred nje...boja je savrsena, baca na xenone, ali se vidi da nisu jer nemam lecu, ali izgleda jako jako oku ugodno i kad gledas u retrovizore direkt u farove i kad vidis ispred nje snop...imam ih jedno 2+ god, prije na cupri, pa sam ih preselio na lagunu i jos uvijek traju...mozda najbolje zarulje koje sam ikad imao...dobre su mi i ove MI3 xenon blue sta imam na cupri, ali posto vidim okolo ljude koji ih isto imaju, oni imaju plavkasti odsjaj malo, a meni na cupri ne daju, nego su bas bijele...volio bi cisto da ima blago plavkasti odsjaj, ali za 40kn su vise nego dobre i jake...

dalje...jedno misljenje vase u anketi
2 novi dokker stepway tce 130
9 meg4 sw GT tce 205 50tkm 2017g
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

E ruske... tigar gume i 80w zarulje. jesi padobranac svaka cast.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

80w plave žarulje.. savršeno ako voliš da te murija češće zaustavlja i da te ruše na tehničkom 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dtdtdt kaže...

kako se obavlja kupnja rabljenog auta? prodavatelj i ja popunimo kupoprodajni ali ne znam jesam li ja tad završio s prodavateljem te dalje prijenos vlasništva sam uradim u stanici za tehnički ili i prodavatelj auta mora biti prisutan? također ne znam jel se može ili mora promijeniti ime u polici osiguranja?

 Sve ti je točno napisao.

Od kad su potpisi gore, sve sam rješavaš. Odeš na tehnički, napraviš prijenos, uzmeš tablice (ako ih mjenjaš, druga županije, il što već) i sve je sređeno.

Polica vrijedi do datuma koji piše gore i s tim ne moraš ništa raditi.

Ako želiš, možeš otići do osiguranja gdje je vozilo trenutno osigurano i reći im da je promjenjen vlasnik, onda to upišu negdje kao napomenu, ali nije potrebno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

E ruske... tigar gume i 80w zarulje. jesi padobranac svaka cast.

 

nine kaže...

80w plave žarulje.. savršeno ako voliš da te murija češće zaustavlja i da te ruše na tehničkom 

 em nisu tigar, em nisu plave...i em nemam nikad problema s murijom niti tehnickim...neznam o cemu vi pricate...

jesam li lijepo napisao da su svjetla ugodne boje, dakle ne drece kao danasnji LED sustavi na vecini auta, ne zasljepljuju, dovoljno su jaki, a ne smetaju nimalo

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ljudi sto bi ovo moglo biti frendica je nasla u toyoti aygo
pretpostavljam da je neka signalizacija ali nikada to nisam vidio
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 14:03 (filip1).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sorry ljudi saljem preko moba pa imam problema
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nemas slike i dalje, uplodaj ovdje:

 

 

https://imgur.com/upload

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sava jaca od ESP-a! Danas vozim i skrenem u 90° zavoj pri nekih 30kmh, guzica se samo zabaci i ode u pola tude trake, nekih 10 metara dalje hoda par ljudi po cesti i gleda u mene, 100% misle vidi ove seljacine dosla divljat u nase selo

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 17:55 (ivanzu).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dtdtdt kaže...

kako se obavlja kupnja rabljenog auta? prodavatelj i ja popunimo kupoprodajni ali ne znam jesam li ja tad završio s prodavateljem te dalje prijenos vlasništva sam uradim u stanici za tehnički ili i prodavatelj auta mora biti prisutan? također ne znam jel se može ili mora promijeniti ime u polici osiguranja?

Hacker002 kaže...

Popunite i potpišete ugovor i on ti više ne treba, s time ideš na tehnički i tamo radiš prijepis.

Polica se u pravilu ne mijenja, to jest nisam nikad čuo da je netko mijenjao i postoji li uopće ta mogućnost, a dosta sam oko tih auta ajmo reći. Možda se i može ako baš želiš, ali treba provjeriti s osiguranjem. No za time nema baš potrebe. Samo prometnu na svoje ime i gas.

 Polica se ne mijenja, ali ako se prilikom kupnje auta mijenjaju tablice, tj stari vlasnik/prodavač zadržava svoje i kupac stavlja nove, bilo bi poželjno napraviti korekciju police osiguranja...
Kokretno sam ja tako napravio, kupio polovni auto od prvog vlasnika di je čovjek zadržao svoje zablice, ja sam uzeo nove i otišao do osiguravajuće kuće da mi na stražnjoj strani važeće police samo nadodaju ime i prezime novog vlasnika auta, te broj novih tablica i štambilj njihov da je sve službeno i to je to. To se ništa ne plaća.

 

To je poželjna sitnica za napraviti da izbjegnete kasnije komplikacije ako dođe do nesreće i imate važeću policu osiguranja na kojoj niti vlasnik niti tablice ne odgovaraju, jedino broj šasije...

RuskeGTT kaže...
Lord_Marko kaže...

 

nine kaže...

 Vezano za žarulje, pročitajte si OVAJ članak

 

U pravilu plavi premaz na žaruljama za aute ne služi tome da žarulja svijetli plavo, već time proizvođaći postižu željenu toplinu svjetlosti same žarulje, to su kelvini.

Između ostalog, taj plavi premaz je ujedno i filter, pa žarulje od proizvođaća koje su potpuno premazane u plavo u pravilu slabije isijavaju svjetlost, a to je glavni razlog zašto osram/philips djelomično premažu svoje žarulje.

Uživajte

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 18:16 (1BIT).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sava jaca od ESP-a! Danas vozim i skrenem u 90° zavoj pri nekih 30kmh, guzica se samo zabaci i ode u pola tude trake, nekih 10 metara dalje hoda par ljudi po cesti i gleda u mene, 100% misle vidi ove seljacine dosla divljat u nase selo

Ali i ruku na srce ovo vrijeme je uzas, sva ta sol rastopljena po asfaltu je sranje.

Neko jutro bas i ja isprobavao, esp gotovo da se ne gasi cim malo taknes gas.

Cekamo kisu u utorak da ispere sol.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 20:15 (BORG).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Promjenio LPG filter.

Zovem plin servis i traze me 200 kn za izmjenu filtera

Kupio na ali expressu tomasetto filtere 5 komada + gumice ..... 50 kn.

Promjenio, i promjeniti cu jos 4 puta sve to za 50 kn

Čak izgleda filter original. 

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Čestitam, upravo si zarazio auto koronavirusom

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

E sad mora pojest kineski češnjak, pa je kompatibilan sa autom

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sa cime mazati gumenu brtvu od panoramskog krova? I kako uopce odrzavati taj panoramski krov? Imam sjedala koza/alcantara. Sa kojim proizvodom tretirati kozni dio sjedala?

 

Sto se tice auta napisati cu osvrt i poslikati ga ove dane. Jednostavno nisam nista stigao ga kroz vikend.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kozu ne tretirati nicim(nije prava) , prebrises je mlakom vlaznom krpom ponekad, a brtve silikonskom masti premazes. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 21:29 (ivanzu).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Današnji auti imaju neku vrstu bezbojnog laka preko kože tako da ako je auto nov netreba s ničim premazivat, ali ako je auto stariji i dosta vožen i ako misliš da je taj lak pojeden s kože onda je potrebno mazati, osobno najbolji omjer cijene i rezultata mi je sonax.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam bas istrazivao nikada, da li treba tretirati kozni volan sa necime?

Na proslom autu sam imao onu navlaku.

Posto je sada ravni volan, nisam nasao ni jednu koja pase.

Cistim sa obicnim vlaznim maramicama, sto je vjerovatno i najbolja opcija predpostavljam.

 

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mozes vlaznim maramicama istrljat da izvuces masnoce sa volana,

al osobno imam sprej za auto-kozu (ima kupit svuda, Obi, Bauhaus itd),

naspricam na mikro-krpu i fino ocistim i prebrisem.

 

Jednom mjesecno i miran si.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice