Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da je moja AŠ povezana s HAK-om pa da na testu budu ljudi iz HAK-a(koji navodno nemaju milo$ti). Budem baš pitao predavača.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Mislim da je moja AŠ povezana s HAK-om pa da na testu budu ljudi iz HAK-a(koji navodno nemaju milo$ti). Budem baš pitao predavača.

Kakve veze ima tko je na testu, dodes, na PC-u naklikas i to je to.

Prag je jasan, svako pitanje ima neki odgovor, ako je tocan dobis bod, ako nije ne dobis, zbroje se bodovi i znas dal si prosao.

 

EDIT:

I ako se ne varam svi testovi idu preko HAK-a

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 23:37 (CroNk3r).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

PC? Hhahahah

Mi smo još na papiru

Bar ja nikakve PC-eve nisam vidio.

Znaju bit pitanja koji od 3 ponuđena imaju dva točna ili čak sva tri budu točna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 0:16 (Dex.pwn).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto u fileru, zapečen u komori na 60c, brusenje i 7 dana da odradi svoje materijal i onda idemo u finale

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Koliko te kosta na kraju komplet spricanje?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Koliko te kosta na kraju komplet spricanje?

 6000 materijal na kraju ispao, glasurit.

A ruke jos ne znam cifru, ali racunam 10 000 ruke jer su 2 vanjska blatobrana ispala za rješiti i jedan unutarnji. Otkrio 2 dana prije puta da ga je pojelo.

Jebiga skup sport, ali to ce sada biti top.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

10k je po meni dobra cijena za dobro odraden posao kao sto izgleda na slikama.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 1:28 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

10k je po meni dobra cijena za dobro odraden posao kao sto izgleda na slikama.

 Bome ga radi po zanatu. Evo vec je 2 mjeseca kod njega. A planiram 9.6 otici po auto jer kaze da ce cca tada biti gotov. Dakle 3 mjeseca rada na autu. Picajzla samo takva. Posalje mi prije par tjedana sliku kako je zalijepio neke trake po autu i ja ga pitam sta je to kaze on. Pa netko je davno radio blatobran i nije dobro linije napravio i sad ja hvatam pravac... rekoh ajd dobro

Onda mi posalje 4 slike. Jedna slika di fali neki originalno zavaren vijak za policu... druga slika aparat za varenje, treca slika kutija sa vijcima nekakvim, i cetvrta kako je zavario vijak... koji luđak di je to samo nasao, ja nisam ni vidio da fali

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Mislim da je moja AŠ povezana s HAK-om pa da na testu budu ljudi iz HAK-a(koji navodno nemaju milo$ti). Budem baš pitao predavača.

Svaka AŠ je povezana s HAKom. Ispitivanje se provodi u HAKu, pod nadzorom ispitivača(istih onih koji provode ispir vožnje). Pitanja su random odabrana iz baze po svim onim kriterijima koji trebaju bit(4 raskrižja, štajaznam više šta) i jasno je definirano koliko koje pitanje nosi bodova, koliko bodova smiješ izgubiti i na kojim pitanjima. Mislim da je 108/120 prag, s time da sva pitanja o raskrižjima moraju biti točna. čak i da imaš 116/120 ali ti je jedno raskrižje krivo, GG vidimo se opet. 

Dakle, nema tu veze jel ima milosti ili ne, pravila se znaju, jednaka su za sve. Ako vam to u autoškoli nisu objasnili, bježi u drugu autoškolu.

CroNk3r kaže...

Kakve veze ima tko je na testu, dodes, na PC-u naklikas i to je to.

Prag je jasan, svako pitanje ima neki odgovor, ako je tocan dobis bod, ako nije ne dobis, zbroje se bodovi i znas dal si prosao.

 

EDIT:

I ako se ne varam svi testovi idu preko HAK-a

Jep, tako je već godinama. Ispitivanje na PCu. Znam da postoji neka mogućnost da pišeš test na papiru pod nekim zdrastvenim slučajevima, ali ne znam točno.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Od kad sam kupio swifta, čekam lijepo vrijeme da ga temeljno operem i ispoliram i nikak, stalno vjetar i kiša useru dan...
Uglavnom uhvatio se jučer posla, temeljno oprao, posušio i ispolirao auto (nanio fusso coat zaštitu), usisao, sad sam zadovoljan samo nisam stigao slikat, tj već se smračilo, al eto, nisam ga htio slikat prije nego ga sredim
Autić bonbon, kupljen od prvog vlasnika, 140 000km, 2008 godina, redizajn, dobio sam sa njim eibach pro kit opruge koje ga spuštaju malo i ukrućuju ovjes, mogu reć da fantastično drži cestu
Također prijašnji vlasnik je ugradio K&N filter gljivu baš za swifta sport 1.6 motor, (nije univerzalni) i daje odličan zvuk usisa motoru.
Sa autm su došle origigi 17 colne felge sa toyo proxes gumama, dosta istrošene i jedna je bila probušena (imala čavao u sebi), tako da sam u potrazi za ljetnim gumama trenutno, proxesice bacam...
A vozim se na zimskim savama trenutno, sa autom sam također dobio 15 colne alu felge (za zimu) oz racing superturismo (iste kakve imam na puntu samo 14" su na puntu)...
Autić ima par sitnih oštećenja od kamenčića na prednjoj haubi, ali ništa strašno.
Uglavnom prezadovoljan sam, 7200rpm-a redline, koliko sam čitao, tvornički ima kovane klipove, klipnjače, a atmosferac je, englezi ih obožavaju, jer japanci prodaju supercharge kit (kompresor) za te motore koji se plug&play ugrađuju i stock motor podnosi više tlakove, ali ja nemam ništa u planu dorađivati, ovakav mi je odličan, jedan od razloga zbog kojeg sam ga i kupio je što je među zadnjim jačim atmosfercima, za 10 godina će svi bit turbaki, a za 15 godina vjerojatno ni neće bit atmosferskih motora...najnovijeg swifta sport je zahvatio downsizeing, te on već sada ima 1.4 turbo motor, formule više nisu brdocilindrični screameri i njih je downsizeing zahvatio...tak da sam htio uhvatit nekog old school sportskog atmosferca za guštat dok ih još ima

 EDIT:
Zaboravio sam napisati, ima vvt bregastu, ne znam točno, al negdje oko 4500rpm se osjeti da se aktivira i vleće skroz na 7000rpm-a

 
 
 
  

Najveći problem mi je trenutno mali izbor guma...
Mogu birati između:
Falken ZE 914 eco run
Hankook k120 ventus v12 evo2
Goodyear eagle f1 gsd-3 fp (nisu asimetric)
Yokohama s-drive

favorit mi je trenutno hankook v12 evo2, jer jedini ima ocjenu a na kočenju na mokroj podlozi, falken je meh, a eagle f1 i s-drive mi se čine preskupi za ono šta nude, tj čini mi se da je v12 evo bolja guma od njih...

Ima netko iskustva sa tim korejskim hankook gumama, po you tube-u šta sam vidio ih stavljaju na puno ozbiljnije aute (m3 bmw, razni audi, mercedesi, sportski cupe-i (tipa nissan 350z) po americi itd...)
Evo tipa amer je te korejske hankookice na mitsubishi lancera stavio, pa ak su za lancera dobre, mislim si moraju bit i za swifta


12 Dobar je Hankook v12 evo2.
0 Nije nešto Hankook v12 evo2.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 11:40 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da je glupo pitati ako nitko nije imao Hankook, iako po Abarth grupici su hvaljene gume, ali nikad imao.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bit: medu spomenutim gumama, obavezno v12 evo2, imao ih na cupri (19") i po kisi odlicne...i rokni 17ke u sjajno crnu :)

 

kad smo kod 19ka i cupre, jucer vratio 19ke, dosta mi bilo gledati auto na onim tuznim serijskim 18kama, mada sam imao poluslickove napred...imam 2 v12 evo2 od prosle sezone, montirao ih iza i uzeo za smjesne pare 2 save uhp za napred za ovu sezonu, pa da isprobam kakve su...iduce godine, ako auto bude jos kod mene, idu sve 4 nove, tako da ne zelim cut komentare uzeo si smece od gume, da, uzeo sam savu za ovu sezonu, dakle mozda 3-4000km, ako ne i manje, dok ne vratim za zimu 18ke zimske

 

cekam s ebaya crvene rim protectore, pa da zaljepim ih gore

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sa cime planiras zamjeniti Cupru neki normalnim autom ili ide opet nesto jace? 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala na odgovorima

Za sada ću 17ce ostavit kako je, crnu sjajnu nebi farbao, nekako mi je too mainstream:

 
Ako ih se odlučim polakirati, ići će kao na puntu u antracit
 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Lijep autic svida mi se. Crvena isto hehe.

Zasto neides na uniroyal, meni si ih preporucio a sad ih ne spominjes cccc

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Od kad sam kupio swifta, čekam lijepo vrijeme da ga temeljno operem i ispoliram i nikak, stalno vjetar i kiša useru dan...
Uglavnom uhvatio se jučer posla, temeljno oprao, posušio i ispolirao auto (nanio fusso coat zaštitu), usisao, sad sam zadovoljan samo nisam stigao slikat, tj već se smračilo, al eto, nisam ga htio slikat prije nego ga sredim

 

 Čestitam na prinovi. Zanimljiv auto. Dostojna zamjena Puntiću. Pouzdan mali japanac kojeg ćeš osjetiti na izmjeni dijelova naspram Fiata, ali gušti se plaćaju 

 

Moj glas ide za GY Eagle F1. Probao sam nekoliko sport guma raznih proizvođača (top brandovi) i meni GY najviše paše. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Lijep autic svida mi se. Crvena isto hehe.

Zasto neides na uniroyal, meni si ih preporucio a sad ih ne spominjes cccc

Pa napisao sam da ih nema
Uzeo bi ja uniroyalke, jer imaju odličan omjer uloženo-dobiveno, ali swift sport ima neku kvazi dimenziju 195/45R17 i svigdje imam izbor samo one 4 navedene gume...
Mogu namontirati 205/40R17 i u toj dimenzji ima barem 10 vrsta guma između ostalog rainsport3, ali sam onda ne legalan, jer ih nemam niti upisano, niti atestirano, a ne znam, htio bi si na ovom autu sve po ps-u složit...
a atest 205/40 guma bi mi se isplatio tek na drugom setu guma, pri drugoj kupnji...

MatijaZG kaže...

 

 Čestitam na prinovi. Zanimljiv auto. Dostojna zamjena Puntiću. Pouzdan mali japanac kojeg ćeš osjetiti na izmjeni dijelova naspram Fiata, ali gušti se plaćaju 

 

Moj glas ide za GY Eagle F1. Probao sam nekoliko sport guma raznih proizvođača (top brandovi) i meni GY najviše paše. 

 Hvala
Ma djelovi me ne brinu, kad se samo sjetim šta sam sve zamjenio na puntaću, praktično je novi auto diskovi+pakne, kočiono ulje, motorno ulje+filteri, svječice, kablovi svječica, bobine, kompletan ispuh od flexibilnog, novi komplet spojke i brtva getribe (jer je slinilo ulje mjenjača po spojki), polovni alternator (puklo kućište na prvom), zaštićeno podvozje komplet bitumenom, novi kyb amortizeri, ugrađen veći-jači akumulator, sređene oz felge, sa uniroyalkama gore, čak sam i philips extreme vision +130% namontirao, vjerojatno sam ponešto i zaboravio, puntać je tip top, nisu za swifta puno djelovi skuplji, koliko sam vidio, najskuplja stvar mi je set spojke, nešto veća potrošnja i skuplja rega, al sad barem mogu reć da guštam
Moram se još priviknut, na zaobilaznici ovo čudo stisnem u 5oj i vrag poteže, punta sam prešaltao iz 5-e u 4-tu, stisnuo i nije nikam išao

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi stavio usis hladnog zraka i remap. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 21:26 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
novi kyb amortizeri, 

 

Kako si zadovoljan s KYB amortizerima? Ja ih gledam za svoj auto, ali cujem da su nesto tvrdi od serijskih sto mi osobno ne pase pa se dvoumim izmedu njih i Sachsa.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nisam onda dobro procitao hehe.

Ja sam full zadovoljan sa njima, stvarno su po kisi fantazija.

Bas provjeram tu tvoju dimenziju i stvarno nema previse izbora.

Ja cu ici s vremenom na 195 45 16 tu ima svega i lijepo na duji vidjeti.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 0:23 (Fake_Alert).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 Kako si zadovoljan s KYB amortizerima? Ja ih gledam za svoj auto, ali cujem da su nesto tvrdi od serijskih sto mi osobno ne pase pa se dvoumim izmedu njih i Sachsa.

 A rekao bi da je malo udobniji auto, mada to više ovisi o oprugama, origigi na puntu su jeftini uljni amortizeri, kyb koje sam ugradio su plinski, pa finije rade, al nisam primjetio da je tvrđi...
Ma obavezno plinske uzmi (jer ima i uljnih u ponudi), a što se tiće proizvođača, nemožeš fulat sa sachs-om, kyb-om, bilstein-om i nebi trebalo biti neke značajnije razlike ako se uzimaju obični oem amortizeri, kyb za excel-g modele navodi: "restore oem quality", kakti vraćaju tvorničku kvalitetu, pa bi po tome trebali biti najsličniji onim koji su došli na autu

Ma od ova tri proizvođača, šta nađeš jeftinije uzimaj, nema neke razlike kod običnih amortizera, samo nemoj nekog lijevog proizvođača uzet tipa starline...itd

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
gamer34 kaže...

 Kako si zadovoljan s KYB amortizerima? Ja ih gledam za svoj auto, ali cujem da su nesto tvrdi od serijskih sto mi osobno ne pase pa se dvoumim izmedu njih i Sachsa.

 A rekao bi da je malo udobniji auto, mada to više ovisi o oprugama, origigi na puntu su jeftini uljni amortizeri, kyb koje sam ugradio su plinski, pa finije rade, al nisam primjetio da je tvrđi...
Ma obavezno plinske uzmi (jer ima i uljnih u ponudi), a što se tiće proizvođača, nemožeš fulat sa sachs-om, kyb-om, bilstein-om i nebi trebalo biti neke značajnije razlike ako se uzimaju obični oem amortizeri, kyb za excel-g modele navodi: "restore oem quality", kakti vraćaju tvorničku kvalitetu, pa bi po tome trebali biti najsličniji onim koji su došli na autu

Ma od ova tri proizvođača, šta nađeš jeftinije uzimaj, nema neke razlike kod običnih amortizera, samo nemoj nekog lijevog proizvođača uzet tipa starline...itd

 Stvar kod promjene opruga i amortizera je ta da im dugo treba da riknu, a opruge se od starosti lagano spuste. I onda ljudi stave sve novo, auto se digne i bude kruci jer su stari amortizeri dali s vremenom svoje i postali mekani. Pricam jer znam osjecaj kada sam promjenio 30 godina stare amortizere i opruge i stavio novo. Preporod u zavojima, auto se podigao za 2 cm....

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jebena Petrinja i Sisak i neandertalci.Vozim se kuci iz siska i seljacina sa c4 me prestize a u lijevoj traci nekakva rupetina puna kamenja.Naravno kako je baja prestizao tako su se kamenja odbila meni od karoseriju i šajbu.Opalim po gasu i blicam mu da stane.Stane prokleta seljačina i ja mu objasnim u čemu je problem.Kaže on "sta bi ja bio kriv,nisam ja kriv sto je cesta takva".Pa maj*u ti glupu j,zar nisi vidio rupetinu od cca 6-7 m,na kraju kako ti nije zao proci autom kroz rupetinu 80 na sat.Vidio sam par udubljenja na haubi da je ostalo,vjerovatno ima i jos poneko ali ne vidim jel je prljav od ķiše.Nije to nekakva materijalna šteta,ali imate kakav savjet mogu li to prijaviti policiji,čisto radi stava navedenog debila?Zapisao sam mu tablice.

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 15:32 (big_guy).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sumnjam, mozda mozes traziti odstetu od nase jadne drzave ali vjerojatno nista bez zapisnika. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 15:36 (ivanzu).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sumnjam, mozda mozes traziti odstetu od nase jadne drzave ali vjerojatno nista bez zapisnika. 

 Nemres faking vjerovat.Dodje mi da sjednem i plačem.Ja ne bi nista rekao da nije rupa vidljiva ili da je covjek barem bio pristojan pa priznao krivicu.

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Lord_Marko kaže...

benzinac stiskanja da ne trosi iznad 7.6l/100km???

ili neznas stiskat ili imas prekratku nogu...

 Dobrodosao u 2019, ugodno se smjesti i pogledaj motore koje Toyota nudi, cikluse na kojima rade i vrati nazad na forum prosvijetljen.

 kolega procitaj jos jedanputa moj post pogotovo bold.

 

ili ja i ostatak foruma imamo razlicita tumacenja pojma "stiskanja"...

 

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1. pise lijepo u oglasu kakav auto trazim
2. bit, moze i antracit...nego, sta nema swift sport serijski 17ke? ne kuzim zasto ih nemas upisane
3. da li je taj C4 bio mozda bordo crveni vts :P ?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Jebena Petrinja i Sisak i neandertalci.Vozim se kuci iz siska i seljacina sa c4 me prestize a u lijevoj traci nekakva rupetina puna kamenja.Naravno kako je baja prestizao tako su se kamenja odbila meni od karoseriju i šajbu.Opalim po gasu i blicam mu da stane.Stane prokleta seljačina i ja mu objasnim u čemu je problem.Kaže on "sta bi ja bio kriv,nisam ja kriv sto je cesta takva".Pa maj*u ti glupu j,zar nisi vidio rupetinu od cca 6-7 m,na kraju kako ti nije zao proci autom kroz rupetinu 80 na sat.Vidio sam par udubljenja na haubi da je ostalo,vjerovatno ima i jos poneko ali ne vidim jel je prljav od ķiše.Nije to nekakva materijalna šteta,ali imate kakav savjet mogu li to prijaviti policiji,čisto radi stava navedenog debila?Zapisao sam mu tablice.

 

 

A tuga stari moj, sta da ti kazem. U uredjenoj drzavi bi njegovo osiguranje to moralo pokriti,

nebi bio takva seljacina nebo bi ste razmjenili brojeve osiguranja i rijesio se problem.

Desava se, nije nikom ugodno ali desava se. A osiguranje svi placate a za nista, kad pokriva gotovo nista.

 

Evo meni je kuca na tom podrucju i prijeti poplava. Osigurao sam je van drzava jer sva osiguranja

u HR malim slovima poplavu ne priznaju kao elementarnu nepogodu - pa cemu onda osigurati od elementarne nepogode?

 

Sretno s osiguranjem. Nadam se da si bar uzeo broj tablice i poslikao odmah, da se vidi, i s tim na policiju, kad je takav majmun.

Zakon je na tvojoj strani, jer 80kmh tamo nikako nije dozvoljeno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 19:05 (Čitatelj).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...


2. bit, moze i antracit...nego, sta nema swift sport serijski 17ke? ne kuzim zasto ih nemas upisane

 Ima, u dimenziji 195/45R17 i ta mi je upisana, a svi vulkanizeri imaju iste 4 gume u ponudi za tu dimenziju
Ma ići ću na hankookice

a malo šire gume 205/40R17 su i jeftinije i duplo veći izbog guma nude, al bez homologacije ništa...
mada prijašnji vlasnik se na toj dimenziji vozio, istrošene toyo proxes koje su trenutno gore su u toj dimenziji

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice