Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.179.256
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

....a nove metlice 20 kuna komad pa da traju i jednu sezonu.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Hvala! Evo, išao očistiti WD-om.

Samo ide crno.. i ide... i 3 minute kasnije i dalje.... I 6 minuta kasnije. Naravno, mnogo manje, ali bez prestanka.

To je guma kao "bojica" pa stalno crta, ili se može toliko očistiti da više ne bude uopće crno?

 

 

 

Inače, kako se nakupilo smeće sam znao obrisati maramicom, i uvijek je bilo crno, al mi nikad nije palo na pamet da pokušam do kraja obrisati, mislio sam da guma ostavlja crni trag, ne prljavština :D

 

Pa kad ju iscitis, onda vise ne ostavlja nikakve tragove. Budu metlice ciste i miran si. A samo ulje ce ti ih omeksati,

nece ti skripati na staklu, i nece postati porozne, nego fleksibilne. Jos bi bilo bolje kad bi imao sprej na bazi silikonskog ulja,

jer odmah ti dodatno zastiti i samu gumu, te sprijecava grebanje same sajbe.

 

https://www.wd40.com/products/silicone-lubricant/

 

1BIT kaže...

 Sry al ovo je baš komično haha

Čovjek te trola...
Kao prvo WD40 je masan i nije dobar za stakla... najbolje je brisače sa alkoholom obrisat ili ako se nema trenutno alkohola, oprat običnom vodom ili pri pranju auta sapunicom...

Kao drugo koliko god ti ribao te brisaće, oni jadni će uvijek ispuštat crnu boju (ko da sipu ribaš i stalno crnilo ispušta) jer je ta crna boja sastavni dio brisaća, a ne zmazanoća/prašina nakupljena...
Dokaz tome je da i nove brisaće kad ih otvoriš, prije montiranja će ti isto tako crnu boju ostavljat...

Osim alkohola, možeš i stakloper uzet /sredstvo za pranje stakla, pošpricaš na krpu, prebrišeš jednom/dva put brisaće i ko novi, nemoj se opće zamarati sa crnilom...

 

Alkohol definitivno nije dobar za brisace, isusujes ih, postaju porozni i kasnije brze nastaju mikroogrebotine na samom staklu.

 

 

S obzirom da postoje silikonske metlice, i obicne gumene - na silikonskim neces alkoholom napraviti stetu,

ali na obicnim gumenim hoces. Jednostavno je alkohol preagresivan. Ali ako ocistis WD40 ili WD40 silikonskim lubrikantom,

em im neces ostetiti, em ces ih zastiti. Ne mora biti WD40, osobno koristim neki jeftini lubrikant na bazi silikona,

kosta 5€ u Teddiju, 250ml, imas dosta za godinu-dvije. I jos ispoliras sajbu, kao sto sam gore napisao, i ima da fercera kako spada.

 

S obzirom da kod mene cijelu godinu nesto pada (kisa ili snijeg), te su stalno neki radovi na cestama (al bar ima manje musica i muha),

tu praksu imam godinama. Cak mozes na polovnom automobilu obnoviti brisace, da ih jos mozes koristiti par sezona (ako nije guma ispucala i porozna).

 

pukycro kaže...

....a nove metlice 20 kuna komad pa da traju i jednu sezonu.

 

Te jeftine kod mene nemaju sanse - jednostavno kad je kisa svaki dan, pohabaju se prebrzo.

Meni moje "OEM" drze dok ne promjenim auto, 5-7 godina. A ako ih mjenja, onda silikonske,

platis u startu vise, al uz redovno odrzavanje traju godinama.

Operes brisace, operes auto i miran si. Neda se meni svakih 4-5 mjeseci mijenjati te jeftine brisace.

Probao, nikad vise. Dobre su za podrucja gdje kisa pada jednom u 3 mjeseca. Za druge uvjete nisu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 7:45 (Čitatelj).
16 godina
neaktivan
offline
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ful mi je zao njemackih trgovaca automobilima koji ce propasti jer prodaju samo svapske dizele (s kojima je svapska auto industrija desetljecima varala testove)

 

njemci nemaju nikog drugog za krivit osim sebe (tj VW)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...

ful mi je zao njemackih trgovaca automobilima koji ce propasti jer prodaju samo svapske dizele (s kojima je svapska auto industrija desetljecima varala testove)

 

njemci nemaju nikog drugog za krivit osim sebe (tj VW)

 Ma ne bi oni nikada. oni Nemci bre. :D

5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja sam polovicom rujna kupio nove metlice - wurth. 35 kn svaka otprilike. mozda sam 15ak puta vozio auto po kisi od tada i prelose mi se cine nakon 2-3 mjeseca.

ne ostavljaju crte, ali kao da cvile nekad, kao da ne brisu glatko, nekako kao da zapinju... bas cu probat to sa wdom da vidim da li ce bit pomaka

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

ja sam polovicom rujna kupio nove metlice - wurth. 35 kn svaka otprilike. mozda sam 15ak puta vozio auto po kisi od tada i prelose mi se cine nakon 2-3 mjeseca.

ne ostavljaju crte, ali kao da cvile nekad, kao da ne brisu glatko, nekako kao da zapinju... bas cu probat to sa wdom da vidim da li ce bit pomaka

 

ja sam u tokica kupio boschove i nakon 6mj nema problema (dobro ciste i ne cuju se) - kostale su oko 110kn

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...
aloevera13 kaže...

ja sam polovicom rujna kupio nove metlice - wurth. 35 kn svaka otprilike. mozda sam 15ak puta vozio auto po kisi od tada i prelose mi se cine nakon 2-3 mjeseca.

ne ostavljaju crte, ali kao da cvile nekad, kao da ne brisu glatko, nekako kao da zapinju... bas cu probat to sa wdom da vidim da li ce bit pomaka

 

ja sam u tokica kupio boschove i nakon 6mj nema problema (dobro ciste i ne cuju se) - kostale su oko 110kn

 Pa normalno, Bosch ili Valeo svako malo budu na popustu u nekim ducanima i mogu se za 100injak kuna kupit za vecinu auta. Trajat ce godinu dvije sigurno, meni u Zg jos traju Boschovi nakon godinu i pol.

Ovo kad vidim 27 godina jedne metlice, vjerovatno dok se plastika na njima ne raspadne, a onda poljepis malo, rade i dalje jer 110kn u godinu-dvije je...

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 13:23 (ivanoile).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ma super su bos, stvarno -.- evo nemam ih ni 3 tjedna, oko 5000km i vec pustaju tanke crte (ne vide se nesto, ali je spoznaja da su nakon 3 tjedna TU)

 

sjetio sam se da sam svojedobno uzeo po 10kn iz konzuma neke znj marke koje su se pokazale na razini bosa (od tadasnjeg perioda, dakle kvalitetniji od danasnjeg smeca zvanog BOS)

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam od Boscha kupio set A120s, stajao na polici 1mj, onda sam zamijenio brisače...

 

i ku*ac...vozačev ne briše dobro, ostavlja fleke u povratku, čistio brisač i ništa i dalje ostavlja fleke

 

račun bacio...

 

 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja imam od Boscha AeroTwin vec godinu dana brisu bez zamjerke ,skuplji su ali se isplate . 

Prije je Mi3 marka bila dobra i bili su bas jeftini ali ne mogu ih vise naci . 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

Ja imam od Boscha AeroTwin vec godinu dana brisu bez zamjerke ,skuplji su ali se isplate . 

Prije je Mi3 marka bila dobra i bili su bas jeftini ali ne mogu ih vise naci . 

 ima ovdje.. vidim kod aerodynamic modela pise da je to brisac od pune gume za novije aute, jel to znaci da se ne moze stavit na stariji auto iz npr 2004.g?

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bokte na fordu imam isti set boša odkako sam ga kupio. 8mj 2017

Stari na tucsonu ima originalne s tvornice iz 2016.

Na mercedesu su originalni trajali do prošle godine a auto je 2007 ili 8

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pitanje:

 

a brtve oko vratiju, isto silikonski sprej kao za brisače, pa razmazati krpom ili onaj namjenski s spužvicom na vrhu za razmazivanje:

 

https://www.amazon.de/Nigrin-74653-Gummi-Pflegestift-75-ml/dp/B001B4QDYQ

 

 

?

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može preporuka za neke dobre brisače, ali ravne. Kupio jednom zakrivljene i ne pašu na 406 tj. ne priljube cijelom dužinom na staklo. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

pitanje:

 

a brtve oko vratiju, isto silikonski sprej kao za brisače, pa razmazati krpom ili onaj namjenski s spužvicom na vrhu za razmazivanje:

 

https://www.amazon.de/Nigrin-74653-Gummi-Pflegestift-75-ml/dp/B001B4QDYQ

 

 

?

 Zasto ne, ne moze stetiti.

4 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Rimac najavio novi električni auto

 

MATE Rimac je prošlog tjedna otkrio nekoliko novosti za blisku budućnost, pa i dolazak novog modela.

 

Kao da najavljeni i u obliku koncepta prikazani C_Two nije bio dovoljan, Mate otkriva dolazak još atraktivnijeg modela. Ranije smo već mogli saznati kako je premijera proizvodne izvedbe C_Two zakazana za ožujak i ženevski salon automobila, a sada saznajemo da to nije jedina novost koja nas očekuje.

 

Mate Rimac je dao intervju za britanski Top Gear te je između ostalog otkrio što planira. Tako je otkrio da C_Two, usprkos činjenici da je jedan od najjačih automobila na svijetu, neće ići na Nürburgring, bar ne u lov na rekord. Za to će poslužiti nova izvedba, a C_Two će ipak staviti naglasak na komfor.

 

"Donijeli smo neke odluke (za auto), poput električnog podešavanja sjedala i lakše koristivih svakodnevnih guma, ne nešto kao Trofeo R. Stoga ne možemo srušiti rekord koji drže VW ID R ili Nio EP9, oba trkaći automobili", objašnjava Rimac trenutnu situaciju.

 

A onda je Rimac najavio da dolazi hard core izvedba za C_Two: "Buduće varijante auta će biti fokusirane na stazu pa ćemo možda ići na rekord. Svakako da mislimo na takve stvari."

 

Prvi čovjek kompanije iz Svete Nedelje je pritom naglasio kako je C_Two testiran na različitim stazama, ali nije stvaran da bi obarao rekorde. "Nije napravljen da bi bio najbrži. Ali s njim se možete zabaviti. U konačnici, ono što klijent traži nije biti sekundu brži na Ringu, nego se zabaviti, i ne samo na stazi već na siguran način i na cesti."

 

https://www.index.hr/auto/clanak/rimac-najavio-novi-elektricni-auto/2137054.aspx

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

Ja imam od Boscha AeroTwin vec godinu dana brisu bez zamjerke ,skuplji su ali se isplate . 

Prije je Mi3 marka bila dobra i bili su bas jeftini ali ne mogu ih vise naci . 

 imas u ciaku

neznam iskreno kakvi su im brisaci, ali probao sam zarulje njihove (ne one najjeftinije) i super su...mogao bi probat i brisace, gledam ih ionako svaki dan, ali se jos nisam odlucio uzet ih za lagunu (a potrebni su joj JAKO)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Sutra sam se narucio za uklanjanje zadnjih lonaca, pa ako se to rijesi snimam da stavim usporedbu prije i poslije.

Ovo se ne cuje dovoljno za V8, fali mu dubina.

 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 23:34 (sstrmi).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

 

Sutra sam se narucio za uklanjanje zadnjih lonaca, pa ako se to rijesi snimam da stavim usporedbu prije i poslije.

Ovo se ne cuje dovoljno za V8, fali mu dubina.

 

 Sve pet, al znaš da svaku promjenu/preinaku na autu moraš atestirati?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Sve pet, al znaš da svaku promjenu/preinaku na autu moraš atestirati?

 

u teoriji 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne moras. Prosle godine na bmw-u maknio lonce,prije uklanjanja isao na tehnicki pitati jel smijem dirati lonce da ne bude problema na tehnickom,kaze smijes ne diraj katalizatore jer prosli nije imao plin. I dosao na tehnicki, apsolutno nista nije rekao nego samo mjerio decibele ali i to bez problema.

Da prekoračis DB to mora biti straight pipe

A ja vamo imam primarne katalizatore, x-pipe i tako. Daleko od limita granice

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 11:37 (sstrmi).
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

Ja imam od Boscha AeroTwin vec godinu dana brisu bez zamjerke ,skuplji su ali se isplate . 

Prije je Mi3 marka bila dobra i bili su bas jeftini ali ne mogu ih vise naci . 

 ima ih u konzumu , mislim da sam cak vidio da i u sparu imaju, za plodine nisam siguran

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Ne moras. Prosle godine na bmw-u maknio lonce,prije uklanjanja isao na tehnicki pitati jel smijem dirati lonce da ne bude problema na tehnickom,kaze smijes ne diraj katalizatore jer prosli nije imao plin. I dosao na tehnicki, apsolutno nista nije rekao nego samo mjerio decibele ali i to bez problema.

Da prekoračis DB to mora biti straight pipe

A ja vamo imam primarne katalizatore, x-pipe i tako. Daleko od limita granice

 Jednog dana ces naletjet na nekog policajca ko muha na konjski drek.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

u teoriji 

sstrmi kaže...

Ne moras. Prosle godine na bmw-u maknio lonce,prije uklanjanja isao na tehnicki pitati jel smijem dirati lonce da ne bude problema na tehnickom,kaze smijes ne diraj katalizatore jer prosli nije imao plin. I dosao na tehnicki, apsolutno nista nije rekao nego samo mjerio decibele ali i to bez problema.

Da prekoračis DB to mora biti straight pipe

A ja vamo imam primarne katalizatore, x-pipe i tako. Daleko od limita granice

 Postrožili su kontrolu zbog eu, mada naravno da ima ispitivača koji baš cjepidlače...
Znam čovjeka kojeg su srušili na tehničkom jer nije imao katadiopter/mačje oko koje tvornički dolazi na dnu zadnjeg branika, a to spada pod svjetlosnu signalizaciju, čovjeku ispalo u vožnji negdje...
Pa je full čudno da njega ruše zbog mačjih očiju, a tebe puste bez lonaca, bez atesta, al izgleda da je to tak u hrv, postoji razlika između stp-a i od grada do grada

 

anyway:

 
Rubrika postoji u cvh, nije izmišljena, fućka se ispitivaču tamo u stp-u za tvoj auspuh, može on tebe pustit, ali kad naletiš na nekog iz policije i pošalje te na izvanredan tehnički, pa kad se sa policijom pojaviš na stp-u i pita te ispitivač jel imaš atest za izmjene na ispuhu, a ti mu kažeš da nemaš, mogao bi ostati bez tablica dok opet ne pripremiš vozilo za tehnički, samo kažem da te informiram kako stvari po novome funkcioniraju, da se ne iznenadiš...

Evo npr poznata omega iz Karlovca pravim ljubiteljima automobila u hrv, vlasnika je policija izdvojila iz prometa i poslala na izvanredan tehnički zbog zračnog ovjesa (odma se vidi da je na podu, pa je sumnjiv), na tehničkom utvrdili malo više preinaka, skinuli tablice dok se ne obavi atest ili vrati u tvorničko stanje, koliko sam čuo, vlasnik je sve atestirao...

 
Također pročitaj si OVAJ članak...

Rađe si elektro ventil ugradi (tj bypass za lonce...), trebao bi i za njega atest, ali možda bi ti ispitivač prešutio pred policijom za njega kad je zatvoren ako se nađeš na izvanrednom tehničkom pregledu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 17:37 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo za gušt sam to napravio,ako bude bilo problema vratit cu nazad. Lonce imam svoje. Dao sam 400kn za micanje,400 za vraćanje i ok.
Frend je prije mjesec i pol zbog preglasnog zvuka bio dobio upozorenje od policije da stiša auto nazad i je. Mislim naravno ako budu smatrali preglasno da cu vratiti nazad i bit će ok.

Za 800kn ukupnog troška neću propasti

Ali njegov se i dalje bio čuo glasnije,i moj prijašnji bmw je ipak bio glasniji. Nevjerovatno i dalje da jedan 3.0 šestak od bmw-a bio tako glasan samo bez zadnjih lonaca. Ovaj sad je ok glasan,ali ne toliko kao onaj. Ovaj samo više dubine ima

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 18:14 (sstrmi).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
sstrmi kaže...

Ne moras. Prosle godine na bmw-u maknio lonce,prije uklanjanja isao na tehnicki pitati jel smijem dirati lonce da ne bude problema na tehnickom,kaze smijes ne diraj katalizatore jer prosli nije imao plin. I dosao na tehnicki, apsolutno nista nije rekao nego samo mjerio decibele ali i to bez problema.

Da prekoračis DB to mora biti straight pipe

A ja vamo imam primarne katalizatore, x-pipe i tako. Daleko od limita granice

 Jednog dana ces naletjet na nekog policajca ko muha na konjski drek.

 Tak je meni caca 6 godina govorio da cu dobit kaznu za brzinu i sad sam nedavno prvi put dobio kaznu. Covjek mi kaze:"Jesam ti lijepo govorio da ces dobit kaznu, a ti kazes da je caca budala".

#fsb
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

stigla skoda

 

prvi dojmovi - dosta udobna voznja (mekan ovjes, kao da je na vodi) no i dalje nije ugodno prelaziti preko onih uskih betonskih lezecih policajaca

 

sto se tice snage, 1.5TSI motor se na prvu cini slab - doduse u gepeku sam vozio 3 18" kotaca (nezanemarive tezine) i bilo nas je troje u autu

za vikend idem na autocestu pa cu imati prilike bolje isprobati motor

 

sve ostalo - super, kvaliteta izrade, dodatna oprema, itd

 

malo me razocarao virtualni kokpit - pomalo besmisleno, imas tih 5 ekrana i svi su u biti isti drek samo drugo pakovanje

osobno ne bih dao novce za nadoplatu toga

doduse auto mi ne dolazi sa navigacijom tako da ne mogu imati mapu u virtualnom kokpitu (s mapom bi vjerojatno to izgledalo bolje) - uostalom navigacija mi ne treba jer ionako koristim waze/google maps (a niti jedan auto trenutno na trzistu ne podrzava prikaz toga na virtualnom kokpitu, samo svoje mape koje su drlog, cak niti audi)

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...

 

doduse auto mi ne dolazi sa navigacijom tako da ne mogu imati mapu u virtualnom kokpitu (s mapom bi vjerojatno to izgledalo bolje) - uostalom navigacija mi ne treba jer ionako koristim waze/google maps (a niti jedan auto trenutno na trzistu ne podrzava prikaz toga na virtualnom kokpitu, samo svoje mape koje su drlog, cak niti audi)

 Pa audi kolko znam ima google maps koji radi sa virtualnim kokpitom i kad se odzumira vidi se planet, no to se placa na mjesecnoj/godisnjoj bazi...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zato Android navi i deri

Naravno za aute koji imaju

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice