Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.200.982
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

A u njemackoj bi isao do 21k€ plus davanja ljepoj nasoj.

 

  Quattro je jos jedna dodatna stavka za odrzavanje uz stronic. 140kw je skuplje za regu. Iako kupujem auto za skoro 25k€ treba misliti i na odrzavanje.

150ks prednji pogon i automatik bi mi bilo idealno.

Radi se o ovom audiu.

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-2.0tdi-quattro-140kw-sport-virtual-cocpit-xenon-automatik-reg-oglas-30473310

 Ovaj nema ni blizu full xenon/led, kako si tražio. Ako se ne varam u toj B9 liniji ima komb halogena naprijed i iza, xenon naprijed i halogena iza te led naprijed i iza. Ovaj sa linka je srednji, xenon naprijed i halogena iza (ako je to uopće xenon, ako nije halogeno samo sa lećom). Ružno izgleda, i plus što je kolega već naveo ručna klima u takvom autu, ja ga ne bih ni pogledao. Šta mu vrijedi što ima virtualni kokpit kad ništa drugo nema što je u takvom autu važno.

Druga stvar, osiguranje za 110kW i za 140kW košta potpuno jednako.

Treće, šta imaš za održavati na Quattru? Ako imaš toliko nesreće neće valjati nijedan auto, ali realno, za tu lovu je puno bolje kupiti 140kW Quattro sa Sline-om jer će puno značiti kasnije za prodaju - svi će biti 110kW prednji pogon a ovaj ipak nudi nešto drukčije.

I na kraju, održavanje na ovom u usporedbi s 110kW prednjim pogonom je 95% identično, jedina razlika je što će ovaj trošit litru više zbog Quattro pogona i eventualno će par mjeseci prije potrošiti gume. Ostalo isto.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Dali je cijena toyote yaris 1.3 vvti 2006 100 000km od 4000e prepreskupa?

Gledam uzet nekog rabljenog japanca za po gradu ali cijene su nenormalne....

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
omomomomoomm kaže...

A u njemackoj bi isao do 21k€ plus davanja ljepoj nasoj.

 

  Quattro je jos jedna dodatna stavka za odrzavanje uz stronic. 140kw je skuplje za regu. Iako kupujem auto za skoro 25k€ treba misliti i na odrzavanje.

150ks prednji pogon i automatik bi mi bilo idealno.

Radi se o ovom audiu.

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-2.0tdi-quattro-140kw-sport-virtual-cocpit-xenon-automatik-reg-oglas-30473310

 Ovaj nema ni blizu full xenon/led, kako si tražio. Ako se ne varam u toj B9 liniji ima komb halogena naprijed i iza, xenon naprijed i halogena iza te led naprijed i iza. Ovaj sa linka je srednji, xenon naprijed i halogena iza (ako je to uopće xenon, ako nije halogeno samo sa lećom). Ružno izgleda, i plus što je kolega već naveo ručna klima u takvom autu, ja ga ne bih ni pogledao. Šta mu vrijedi što ima virtualni kokpit kad ništa drugo nema što je u takvom autu važno.

Druga stvar, osiguranje za 110kW i za 140kW košta potpuno jednako.

Treće, šta imaš za održavati na Quattru? Ako imaš toliko nesreće neće valjati nijedan auto, ali realno, za tu lovu je puno bolje kupiti 140kW Quattro sa Sline-om jer će puno značiti kasnije za prodaju - svi će biti 110kW prednji pogon a ovaj ipak nudi nešto drukčije.

I na kraju, održavanje na ovom u usporedbi s 110kW prednjim pogonom je 95% identično, jedina razlika je što će ovaj trošit litru više zbog Quattro pogona i eventualno će par mjeseci prije potrošiti gume. Ostalo isto.

 Sve jasno. Taj sa lanista otpada. Nema neke stvari kaki si i naveo sto je trgicno pogotovo klima.  Ma uzeo bi quatrro da bas nadem auto koji mi se svida u svemu ostalome.

 

Ako imate kakav link slobodno stavite 😊. Mene vec iskreno boli glava od trazenja po oglasnicima. 

 

Nasao sam jednog passata. Imam 1000km do njega. Higline i r line izvana. Puno opreme. Dao mi lik VIN danas ce mi ga provjeriti. Auto izvleda ok. 90tkm, 2.0 DSG, virrual kokpit,led iza/naprijed,izbor profila voznje,18 cola itd... cijena 19900€ u njemackoj.

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Mene vec iskreno boli glava od trazenja po oglasnicima. 

 

dobar auto se ne kupuje preko noći.. ja sam pratio aute skoro godinu dana, dok se nisam odlučio 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel istina da od 1.1.2020 stupaju nekakve izmjene na tehnickom pregledu oko eko testa za dizelase? navodno ovi sa skinutim dpf-om vise ne mogu proci

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Dali je cijena toyote yaris 1.3 vvti 2006 100 000km od 4000e prepreskupa?

Gledam uzet nekog rabljenog japanca za po gradu ali cijene su nenormalne....

 Rekao bi da je. Realno bi bilo oko 3000-3200€.

 

Primjerice, pogledaj ovaj:

https://www.autoscout24.at/angebote/toyota-yaris-benzin-blau-ed6405b4-88da-4c73-9ca5-ab491142a92a?cldtidx=9

 

55k km, 3500€, dobro ocuvan, klima, metalik plavi.

 

Tako da probaj dogovoriti bolju cijenu, svih 8 kotaca (ljeto/zima), makar na celicnim felgama.

 

Al eto, ima i u HR:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.3-vvt-oglas-30469421

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.3-vvt-oglas-30307139

 

Ako ti se svidja, provozaj, pogledaj pragove, odvezi kod mehe na dijagnostiku,

i ako je sve OK, kupi ga, odmah promjeni sve tekucine, ulje, antifriz, filtere.

 

 

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Jel istina da od 1.1.2020 stupaju nekakve izmjene na tehnickom pregledu oko eko testa za dizelase? navodno ovi sa skinutim dpf-om vise ne mogu proci

 HAHAHA dobar vic :D

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
to je vec odavno tako "u pravilu" spoje tester i vide sve...ako ne vide ili ako imas vezu prolazis, ako vide i ako nemas vezu u vecini slucajeva isto prolazis (100/200kn u prometnoj) ili si maler

a da ce SVIH rusiti na toj osnovi, nece jer kod nas tako ne funckionira
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Znaci dokument od 200 hrvatskih vjeverica, i prolazis? Nemojte s tim vozilima ici u EU.

Kako imaju akcije gdje odredjeni dio vozila testiraju na mobilnoj tehnickoj stanici,

ne zelite da se to bas vama desi - osobito jer zna biti skupo, te vam daju dvije opcije;

popravak nedostataka o svom trosku u najblizem servisu, ili platiti odvoz vozila do HR.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
ja nemam tih problema jer vozim legalan auto, ali da se tako radi, radi se. netko svojevoljno cak da i puno puno vise jer mu stalo da registrira kantu koju ima :D umjesto da popravi s tim novcem dobar dio toga sta treba...100 ljudi 100 cudi
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nego, tko se ono zalio da nema vise "Hot Hatcheva"?

 

Swift vise nije jedini izbor. Podesivi 4x4, 30/70 u Sport modu, 60:40 u normalnom i 50:50 u grip modu.

Svidja mi se. Jedino mi se ne svidja sto su izbacili centralni naslon za lakat. Pa neces stalno sa tim vozilom

biti na stazi ili na makadamu. Nekad bi malo i plovio opustenije. Al vjerujem da ce biti aftermarketa, ili kao

opcija direkt kod distributera.

 

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji strah vlada zbog dpf-a, mene spasava po Zg sto sam svoj izvadio... jest da nemrem stajat pored upaljenog auta jer se gusim ali jbg, kompromisi

#fsb
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 11:39 (sveupitni).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Koji strah vlada zbog dpf-a, mene spasava po Zg sto sam svoj izvadio... jest da nemrem stajat pored upaljenog auta jer se gusim ali jbg, kompromisi

 

Dobar kompromis, svaka čast!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Koji strah vlada zbog dpf-a, mene spasava po Zg sto sam svoj izvadio... jest da nemrem stajat pored upaljenog auta jer se gusim ali jbg, kompromisi

Zato i ZG ima predivni zuti omotac oko grada koji se vidi s svake malo vise zgrade. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Nego, tko se ono zalio da nema vise "Hot Hatcheva"?

 

Swift vise nije jedini izbor. Podesivi 4x4, 30/70 u Sport modu, 60:40 u normalnom i 50:50 u grip modu.

Svidja mi se. Jedino mi se ne svidja sto su izbacili centralni naslon za lakat. Pa neces stalno sa tim vozilom

biti na stazi ili na makadamu. Nekad bi malo i plovio opustenije. Al vjerujem da ce biti aftermarketa, ili kao

opcija direkt kod distributera.

 

 

 Cjenovno skuplji od S1, a S1  jede taj Yaris za dorucak. Katastrofa u najavi. Toyota se pogubila u sportskom segmentu po pitajnu cjenovnog rangiranja auta, Yaris ne nudi nista sto opravdava tu cijenu, kao ni sadasnji GRMN model.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 14:25 (ivanoile).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa kad ljudi ne znaju voziti. Čuje da mu auto ima DPF, pa onda pita "stručnjake" po forumima il u društvu, šta on to neko smeće ima, kako šta sotijen. 

Onda se ekipa nađe sa korisnim savjetima. Samo stisni rođo to redovito u drugoj do crvenog i nemaš brige. A budale doslovno što su čovjeku savjetovali jest samo da napravi više čestica koje će onda DPF trebati ranije spaliti.

Koliko je teško uzet jebena uputstva od auta, pronaći dio o DPFu i regeneraciji i pogledati što piše? Pa jeboga, svaki auto s DPFom odrađuje regeneraciju samostalno, čak i ako se prekine, nastavi prilikom sljedećeg paljenja.

Tek ako ti se auto javi signalnom lampicom/porukom da je došlo problema, onda samostalno probaš odraditi regeneraciju, PO UPUTAMA IZ PRIRUČNIKA, ne savjetima budala. A još nisam vidio ni u jednom priručniku da preporučuju stiskanje do crvenog, uvijek je to neka vožnja na konstantnoj brzini kretanja u određenom stupnju prijenosa(70km/h u 4.) ili konstantnom broju okretaja(2000rpm) 10tak minuta.

E sad, ak "prisilna" regeneracija riješi problem, auto bi se do daljnjeg trebao sam pobrinuti za sebe. Ak ni prislina regeneracija nije uspjela, put servisa da vide što je. Jel DPF pun pepela pa više ne može odraditi posao, ili ima neki drugi problem. I predložit će ti rješenje. Svaki servis.


Jebeni DPF nije nikakva znanstvena fantastika kakvom ga "internet i birtijski stručnjaci" predstavljaju. 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Samo ti ne kuzis da je GRMN bio klasicni Yaris sa mirisom Rally Yarisa,

dok je GR zaista Yaris spreman za Rally. Ok, nece pobjediti u WRC-u, ali

ce po Rally stazi kruziti oko Audi S1, koji se, BTW, vise ne proizvodi, i nov se ne moze kupiti.

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Samo ti ne kuzis da je GRMN bio klasicni Yaris sa mirisom Rally Yarisa,

dok je GR zaista Yaris spreman za Rally. Ok, nece pobjediti u WRC-u, ali

ce po Rally stazi kruziti oko Audi S1, koji se, BTW, vise ne proizvodi, i nov se ne moze kupiti.

 

 Onako, wtf? Kakav rally i kakve gluposti. Pa nitko nece otici u salon po Yaris i otici na rally stazu, stovise ni na nekakav brdski uspon.

 

Yaris bi upao u nekakav nišu trzista, od koje nece biti puno muzike.

 

Ja kazem, S1 za istu cijenu nije bio nesto popularan, a bio je bolja ponuda od Yarisa. Evo RRP Golf R je cca 30-32 tisuce (funti, posto je vidim sluzbeno samo tamo dosao rrp), tko bi normalan kupio Yarisa za 28? Nitko. 

Di2 & EPS FTW!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

 

11:38

 

Ako ti nije jasno, novo podvozje, motor i sve tehnikalije,

samo stavljene u staru sasiju, za izivljavanje. Dakle sve od GR-a.

 

Cini se veoma zabavno za voziti. I mnogo pouzdanije od VW S1.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 15:01 (Čitatelj).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanjce. Pao tehnički zbog ručne tj. jednom radi jedna strana, drugi put druga strana. Što može biti, sajla? Ili može li se što podmazati? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Pitanjce. Pao tehnički zbog ručne tj. jednom radi jedna strana, drugi put druga strana. Što može biti, sajla? Ili može li se što podmazati? 

 Ak znas, probaj pogledat sajle u kabini (nalaze se negdje ispod rukonaslona ili opcenito sredisnjeg dijela), tu ces vidjet dal se vracaju ili ne... I jel ti zapinju zadnji kotaci kad ih vrtis u zraku ?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Otvorit ću to sutra ako uhvatim vremena pa pogledati.
Razlika između lijeve i desne strane je bila 36%.

Ništa ne ostavljam nezavrš
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ako nikad rucnu ne koristis, moze biti do sajle, da je zahrdjala negdje, pa ne vraca.

 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Znaci dokument od 200 hrvatskih vjeverica, i prolazis? Nemojte s tim vozilima ici u EU.

Kako imaju akcije gdje odredjeni dio vozila testiraju na mobilnoj tehnickoj stanici,

ne zelite da se to bas vama desi - osobito jer zna biti skupo, te vam daju dvije opcije;

popravak nedostataka o svom trosku u najblizem servisu, ili platiti odvoz vozila do HR.

 i Hrvatska je isto u tvojoj EU od 01.07.2013. godine...

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Po meni je greska velika proizvodjaca sto nigdje, npr na infotainmentu ne pise kad je zapocet postupak regeneracije i koliko treba auto jos radit da se zavrsi. Jer radim cesto rute po 2 km i da imam dpf zastopo bi mi se kad tad. I jos sto nece da zapocne regeneraciju ako auto ima neke greske na sebi

#fsb
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Po meni je greska velika proizvodjaca sto nigdje, npr na infotainmentu ne pise kad je zapocet postupak regeneracije i koliko treba auto jos radit da se zavrsi. Jer radim cesto rute po 2 km i da imam dpf zastopo bi mi se kad tad. I jos sto nece da zapocne regeneraciju ako auto ima neke greske na sebi

Pa ak auto ima greske, onda se te greske i rijese a ne da stoje po par mjeseci. Ja osobno mislim da ne treba lampica, jer cujes kad pocne radit regeneraciju... 1000 okretaja/brujanje/100% vent nakon gasenja auta i osjeti se dizel u kabini (ali u leru samo), neki auti imaju lampice (kao moj) ali to vrijedi samo ako je zastopan da boli glava. Meni ak DPF/EGR pocne radit probleme, vadim to sranje van... 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
sveupitni kaže...

Po meni je greska velika proizvodjaca sto nigdje, npr na infotainmentu ne pise kad je zapocet postupak regeneracije i koliko treba auto jos radit da se zavrsi. Jer radim cesto rute po 2 km i da imam dpf zastopo bi mi se kad tad. I jos sto nece da zapocne regeneraciju ako auto ima neke greske na sebi

Pa ak auto ima greske, onda se te greske i rijese a ne da stoje po par mjeseci. Ja osobno mislim da ne treba lampica, jer cujes kad pocne radit regeneraciju... 1000 okretaja/brujanje/100% vent nakon gasenja auta i osjeti se dizel u kabini (ali u leru samo), neki auti imaju lampice (kao moj) ali to vrijedi samo ako je zastopan da boli glava. Meni ak DPF/EGR pocne radit probleme, vadim to sranje van... 

 ja sam na svojem dao blindirati egr i softwerski ga isključiti, daleko jeftinija i dugoročnija solucija nego dati 7 tisuca kuna za novi....

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Jel istina da od 1.1.2020 stupaju nekakve izmjene na tehnickom pregledu oko eko testa za dizelase? navodno ovi sa skinutim dpf-om vise ne mogu proci

 Nemogu oni znati da je skinut DPF ak je mapa dobro napravljena. Oni na T.P. imaju toleranciju po kojoj vozila prolaze ekotest, jer niti jedan auto ne daje iste rezultate nakon nekoliko godina i koznakoliko kilometara. 

A Software kad se dobro napravi, konkretno kod uklanjanja dpf-a, neznam kak to laički objasniti - programer baci virtualni dpf u sam ECU, samim time, kad se spojiš kompom preko obd utora u sustav motora, uđeš u dpf, on će bacati (kakve god vrijednosti da program iščitava) savršene vrijednosti... Na 90% vozila se stavlja takva mapa, ako ecu takve modove podržava...

 

 


Eh, sad, iskustva nemam s tim europskim probnim stanicama, ali ima jako puno auta koji se po njemačkoj i austriji voze bez dpf-a, i nitko nikad nije imao ikakvih problema... Neću lagati, ali sigurno blizu 20-ak takvih vozila što znam... Novijih vozila(2013+ godište)... A ima i starih.

 

 


SASVIM druga stvar je kad neko složi mapu i digne snagu i na svaki mali gas đubre zadimi....

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

11:38

 

Ako ti nije jasno, novo podvozje, motor i sve tehnikalije,

samo stavljene u staru sasiju, za izivljavanje. Dakle sve od GR-a.

 

Cini se veoma zabavno za voziti. I mnogo pouzdanije od VW S1.

 

Kako mislis stara sasija?? Staru sasiju od cega?

Inace negdje sam procitao da koriste i aluminij i karbon u sasiji sto je za tu klasu jako zanimljivo. Samo me zanima na kojim tocno mjestima.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

11:38

 

Ako ti nije jasno, novo podvozje, motor i sve tehnikalije,

samo stavljene u staru sasiju, za izivljavanje. Dakle sve od GR-a.

 

Cini se veoma zabavno za voziti. I mnogo pouzdanije od VW S1.

 Nesto sto je snimano od Toyote kod njih na stazi, ti bi vozio taj auto nakon tog rallya? Stvarno ono, jedno smjesnije od drugog. To su auti napravljeni za taj show i kasnije su svi od reda zavrsili na servisu i stimanju, kao i prije toga. Obican kupac nema to na raspolaganju, barem ne ako nije u tome.

 

S1 za rally postoji,a mozes i od obicnog napravit ovo kao sto si u oni napravili ovu Toyotu za njihov poligon. Svejedno S1 je bolji paket, veci i pouzdaniji motor (obujam ne mozes nadomjestiti nikakvim turbo dodacima), Quattro pogon koji je vrlo provjeren te naravno kvalitetnija unutrasnjost za to vrijeme i mjenjac koji je vrlo lagan za vozit.

 

Toyota se moze potrudit i sve i svasta, ali cinjenica je da auto je preskup za ono sto je. (Necu opet spominjat vecu i brzu klasu auta koja se moze spominjat u cjenovnom rangu)

 

 

+ ne smije se zaboravit, da je cijena od 30k funti, bez LSDa i da to dodatno povisuje trenutnu predvidenu cijenu, kao i vjerujem jos dodataka, dakle taj auto ce zaronit duboko u rang boljih auta.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 20:11 (ivanoile).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice