Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.201.843
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sava prvu godinu bila Ok, drugu godinu pretvorila se u hokejaski pak. 1.3 je odlican motorcic u fiatu bio, kakav je mito auto ili taj motor u njemu ne bih znao. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 19:48 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZdravkoZ kaže...

Pričali smo nedavno o Alfi Mito,u obzir sam
uzeo i 1,3 jtd od 70 kW.Što mislite o tom motoru?
Mislite li možda da je Fiesta ili Corsa bolji izbor za istu godinu i novce?

 yaris 1.33 73kW
LINK


swift 1.2 69Kw
LINK

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 19:57 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Svakako su na linkovima dobri auti, ali vise trazim auto do 40-45 tisuca kn sa dizelskim motorom
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZdravkoZ kaže...
Svakako su na linkovima dobri auti, ali vise trazim auto do 40-45 tisuca kn sa dizelskim motorom

 Imaš ti njih i sa dizelima, mada su benzinci bolje usklađeni na yarisu i swiftu nego dizeli...
yaris 1.4 66kW
LINK

swift 1.3 55kW
LINK

swift-ov 1.3DDiS ti je ustvari fiatov 1.3 mjtd motor, sličan kao u alfi šta si gledao...
Mada japanac nije japanac ak je u njemu dizelski motor...

 

 



Off topic:
Jel zna netko na sigurnosnom pojasu je neka elektronika, koja je svrha toga, tj čemu služi?

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ZdravkoZ kaže...
Svakako su na linkovima dobri auti, ali vise trazim auto do 40-45 tisuca kn sa dizelskim motorom

 Imaš ti njih i sa dizelima, mada su benzinci bolje usklađeni na yarisu i swiftu nego dizeli...
yaris 1.4 66kW
LINK

swift 1.3 55kW
LINK

swift-ov 1.3DDiS ti je ustvari fiatov 1.3 mjtd motor, sličan kao u alfi šta si gledao...
Mada japanac nije japanac ak je u njemu dizelski motor...

 

 



Off topic:
Jel zna netko na sigurnosnom pojasu je neka elektronika, koja je svrha toga, tj čemu služi?
 

 

Piro zatezač?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Znaci zelis rec da alfa mito nije dobra i da je bolje da uzmem neku drugu marku, ili sam ja to krivo shvatio🤔
A ako je motor u swif-u slican kao u alfi dode mi na isto

Ta elektonika ti sluzi da prilikom sudara pojas stegne i ne pusta tj. ostane stegnut da npr. prilikom prevrtanja nebi ispao iz auta
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...

 

Piro zatezač?

 Uff hvala na brzom odgovoru, googlanjem te vrste zatezača sam sve saznao
INFO


EDIT:
Mislio sam si pojaseve zamjenit sa crvenima, al ništa od toga, jer ne mogu nać pojaseve sa tim safety feature-om...
POJASEVI

ZdravkoZ kaže...
Znaci zelis rec da alfa mito nije dobra i da je bolje da uzmem neku drugu marku, ili sam ja to krivo shvatio🤔
A ako je motor u swif-u slican kao u alfi dode mi na isto

Ta elektonika ti sluzi da prilikom sudara pojas stegne i ne pusta tj. ostane stegnut da npr. prilikom prevrtanja nebi ispao iz auta

 haha ma neee, i ja sam godinu dana gledao mito kad sam sebi gledao auto, u to vrijeme sam ih sve znao, trenutno aktivne, neke koje su se prodale i znao sam prepoznati čim bi se neka nova pojavila...
Dobar je mito, dna sustav, odličan dizajn, sportska vrata bez okvira (kad se otvore, na vrhu nemaju okvir, već je golo staklo), samo šta sam ja benzince gledao...

Ma dizel u swiftu je zagušen zbog normi, jedva ide, pa vidiš i sam da atmosferski benzinac manje kubikaže daje više snage od turbo dizela veće kubikaže...
Zato kažem da su benzinci bolje pogođeni u yarisu i swiftu...
Ali da suzuki ti ugrađuje fiatove dizel motore, samo šta su ti isti motori u talijanmia snažniji i bolje pogođeni za karoseriju i masu same karoserije...

 
Vidiš dok sam tražio po wikipediji o tome, naletio sam da osim što je fiatov 1.3mjtd motor u swiftu, piše da je također i u corsi 1.3cdti...
Za corsu nisam ziher, al kod suzukija ti je ziher fiatov, japanci danas ne proizvode dizelske motore, zato kažem, japanac sa dizelskim motorom nije japanac...

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 22:50 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

srijeda montaža.. 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

I takve aute vozite ili se isplate voziti svakodnevno? Govorimo o normalnim autima, sportske ili slične mašine se ne ubrajaju u to. 
Uvjek od 12-15k izmjena ulja po većini proizvođača koliko ja znam. 

Gamer
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Po proizvodacu izmjena je na 30k km kod 90% njih.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dvojim između Nissana QQ i Renaulta Kadjara dizel motori 1,5 ili 1,6 dCi starih oko 4 godine ( znam da su braća :).

Zanima me koji od ta dva motora ima lanac i na koliko je km termin za veliki servis.

Uspio sam iskopati da je veliki servis na 150 000 ili 160 000 km ali i to nije pouzdano.

Pokušao sam dobiti info u ovlaštenim servisima ali za ne povjerovati je koliko su tvrdi. Odgovor je bio da nek dobavim 

broj šasije pa će mi onda to provjeriti. 

Zanima me ova informacija jer je značajna razlika u cijeni održavanja a i vidim da su na tržištu sve neki oko 140 000 km.

Svaka pouzdana informacija je dobrodošla pogotovo ako je poznata i okvirna cijena tog velikog servisa.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mirko111222 kaže...

I takve aute vozite ili se isplate voziti svakodnevno? Govorimo o normalnim autima, sportske ili slične mašine se ne ubrajaju u to. 
Uvjek od 12-15k izmjena ulja po većini proizvođača koliko ja znam. 

 Godisnje napravim cca 8k km, dakle skoro zamjena ulja po godini. Meni nije puno, a i malo ulja ide (oko 3l). Iovako mi pojede prednje gume u tih 8-10k km, dakle na godisnjoj bazi, ulje i gume.

 

Isplati li se ili ne, ovisi o osobi. 8k godisnje je nista skoro, ali ovaj auto je u kategoriji sportskih - kratak mjenjac, tvrd ovjes i straight pipe tako da opseg korisnosti je limitiran. Svakako da mi auto treba na dnevnoj bazi za posao ili nesto ne bi ga vozio, pogotovo ne po gradu.

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Za toliku kilometražu to i nije problem, svakako bi se jednom godišnje tribalo prominit čak i ako se nije prišlo puno kilometara. Ako se uz to ima i još neko auto ajmo reć normalno onda je skroz okej ako se ima viška novca uzet nešto za guštat vikendom.

Gamer
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 11:20 (mirko111222).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Godisnje napravim cca 8k km, dakle skoro zamjena ulja po godini. Meni nije puno, a i malo ulja ide (oko 3l). Iovako mi pojede prednje gume u tih 8-10k km, dakle na godisnjoj bazi, ulje i gume.

 

Isplati li se ili ne, ovisi o osobi. 8k godisnje je nista skoro, ali ovaj auto je u kategoriji sportskih - kratak mjenjac, tvrd ovjes i straight pipe tako da opseg korisnosti je limitiran. Svakako da mi auto treba na dnevnoj bazi za posao ili nesto ne bi ga vozio, pogotovo ne po gradu.

 

Sto to vozis da tako brzo pojede gume, a prima samo 3l ulja u motor???

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ili je jednom mjesečno na grobniku ili mu je špur u banani 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Golf VIII

 

bojim se i pomislit koliko ce biti visa cijena naspram 7ice (pogotovo sa novim trosarinama od 1.1.)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mirko111222 kaže...

Za toliku kilometražu to i nije problem, svakako bi se jednom godišnje tribalo prominit čak i ako se nije prišlo puno kilometara. Ako se uz to ima i još neko auto ajmo reć normalno onda je skroz okej ako se ima viška novca uzet nešto za guštat vikendom.

 Pa zato meni nije frka to mjenjat, da radim 20k+ km godisnje svakako ne bi imao Multiair, moj auto je meni za gust, ne za posao ili nesto slicno.

gamer34 kaže...

 

Isplati li se ili ne, ovisi o osobi. 8k godisnje je nista skoro, ali ovaj auto je u kategoriji sportskih - kratak mjenjac, tvrd ovjes i straight pipe tako da opseg korisnosti je limitiran. Svakako da mi auto treba na dnevnoj bazi za posao ili nesto ne bi ga vozio, pogotovo ne po gradu.

 

Sto to vozis da tako brzo pojede gume, a prima samo 3l ulja u motor???

Trenutno pricam za Abarth Evo (multiair), ide malo vise od 3l, 3.5 ja mislim. + Kumho PS71, jedu se dosta brzo, ali nisu skupe cca 70ak eura za 17". Zadnje su osle na 12k, ali to je vec dosta nakon sto su dosle na minimum bile.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 13:11 (ivanoile).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...

Golf VIII

 

bojim se i pomislit koliko ce biti visa cijena naspram 7ice (pogotovo sa novim trosarinama od 1.1.)

 Unutrasnjost mi je top topina, znaci moderna i jos kad vidim manualca u ovom polozaju uf... Vani mi jos nije legao, pogotovo sprijeda. Vidio sam jednog kod Auto Zubaka u Velikoj Gorici, stari i ja se raspravljali dal je polo ili nova 8 
 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kao sto sam rekao stedjelo se na interijeru, nema rukohvat na vratima, a pretinac nema bravicu iz ovoga sto vidim. Kontrole preko ekrana sa "shortcut" tipkom koja te prebaci na kontrolni panel, nesto slicno kao u Pugu, bezveze. Upravljac mi se ne svida nimalo kao i kugla mjenjaca, ovo ce u nekoj losijoj opremi izgledati jadno. 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koji je to model? Grande punto evo 1.4 16v multiair+turbo ili?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...
Koji je to model? Grande punto evo 1.4 16v multiair+turbo ili?

 Da, 1.4 turbo multiair(GT1446)

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 16:33 (ivanoile).
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, trebam pomoć oko autoradia od audia 80, prije jedno 10 godina je stavljen taj neki Sony ali nikad nisu original zadnji zvučnici spojeni. Zanima me od čega su ovi kablovi ovaj okrugli, a ovi dva gdje L i R piše su valjda od zvučnika.

I kak to spojit prek adaptera ili

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 17:09 (Mate15SLC).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

1

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imam neku grešku sa slanjem slika 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 16:46 (Mate15SLC).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imam neku grešku sa slanjem slika 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

a jebi ga zajebo sam temu jer mi je mob zablokirao pa mi je poslalo više puta.

molim moderatora da obriše moje poruke

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 16:48 (Mate15SLC).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

 

 

Bajo moj, bez ljutnje, al nasmijao sam se tvojoj patnji

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Slike stavi na imgbb.

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

nespojeni kablovi

zadnja strana

evo stavio sam na tu stranicu, sad bi trebalo sve radit

na svakoj strani u zadnjim vratima je 17cm zvučnik i tweeter tvornički

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 17:20 (Mate15SLC).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice