Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.104
|
čitano: 13.227.050
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Da, stari RAV4 i C-HR su slicni, prednja maska, a to nitko ne vidi dok im ne pokazem.

Jer u principu je C-HR trebao biti mali "RAV4", za americko trziste, pod brandom Scion.

Od Sciona se odustalo, ali od C-HRa ne. Najbolje od svega, C-HR se u americi ne prodaje,

nemaju 1.2T model, nego 1.6 atmo i 1.8 hibrid u ponudi (i sad ce dobiti refresh 2.0h).

 

Makar na starom RAV4 opako fali rezerni kotac otraga na vratima, to bi ga uljepsalo.

Novom recimo nikako nebi stajao.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jebiga, meni je Mazda 3 hatch najljepši kompakt na tržištu a Civic najružniji.

Luna i Sol paketi opreme razlikuju se isključivo po 17" felgama i zatamnjenim stražnjim staklima tako da to nije baš "osjetna razlika u opremi". Dapače, auto se puno udobnije vozi sa 16".

Što se tiče VAG grupe, ni tu nisi u pravu. T-Roc je serijski izuzetno dobro opremljen i sve što bi dodao na tu opremu (App conect) izađe 1000kn. S druge strane Toyota ni u serijskoj ni u dodatnoj opremi ne nudi Android Auto ni Apple Play. Parkirni senzori su doplata.

Također i ostali iz VAG grupe, osim VW-a u osnovnoj opremi daju puno toga.

Za sada mi se Xceed čini najbliži mojim potrebama.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zapravo nije samo to razlika u Sol i Luna opremi, ima tu dosta stvari sto Sol ima a Luna ne:

- Keyless otkljucavanje i start

- Automatsko zaklapanje i grijanje retrovizora

- Daljinsko otvaranje gepeka

- Prednji i straznji parkirni senzori

- Infotainment od 7" sa Android Auto i Apple Car Play

- Digitalni tachometar

- Elektricno podesiva fotelja vozaca

 

Tako da je ipak tih 13.000kn vidljivo u opremi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 15:42 (Čitatelj).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zv'jer2 kaže...
Ezio kaže...

RAV4

 

Meni je recimo novi RAV4 na cesti prekrasan.

 I meni je, samo ima dva problema. Preskup s motorom i opremom kakvu bi htio i prevelik jer će se najviše voziti u gradu. Čak sam zbog dimenzija htio osustati od T-Roca i Xceeda i ići na Stonic ili T-Cross ali kad sam sjeo u njih ipak su premali iznutra.

Iako stvarno nisam ljubitelj VW-a T-roc je u biti najkraći i najzgodniji za po gradu od svih auta koji mi unutra imaju dovoljno mjesta. Međutim kod njega mi je problem motorizacija. Opcije su 1.0tsi koji je možda ipak premal za takav auto, 1.5tsi koji je problematičan i 2.0tdi a ne želim dizelaša.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Zapravo nije samo to razlika u Sol i Luna opremi, ima tu dosta stvari sto Sol ima a Luna ne:

- Keyless otkljucavanje i start

- Automatsko zaklapanje i grijanje retrovizora

- Daljinsko otvaranje gepeka

- Prednji i straznji parkirni senzori

- Infotainment od 7" sa Android Auto i Apple Car Play

- Digitalni tachometar

- Elektricno podesiva fotelja vozaca

 

Tako da je ipak tih 13.000kn vidljivo u opremi.

 

Ti opet o sedan verziji a ona me ne zanima. Kod hatchbacka su dimenzija kola i zatamnjena stakla jedina razlika.

Android Auto i Apple Play ne rade - provjereno.

Infotainment je katastrofalno spor i neresponzibilan.

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa onda provozaj HR-Va, a CX-5 zaboravi, jer ce ti i on biti prevelik, radije onda CX-30 (makar je to samo uvecani CX-3, ali manje ruzan).

 

BlueMax kaže...

 

Ti opet o sedan verziji a ona me ne zanima. Kod hatchbacka su dimenzija kola i zatamnjena stakla jedina razlika.

Android Auto i Apple Play ne rade - provjereno.

Infotainment je katastrofalno spor i neresponzibilan.

 

 

Pa kod Hatcha mozes uzeti odmah Executive sa 1.2T rucnim, on ti je 200k Kn.

Zivahan i pouzdan turbo benzinac, koristi se jos od Aurisa, imam ga u C-HRu, prva liga.

 

Jedino ga u C-HRu nema sa rucnim mjenjacem u 4x4 konfiguraciji, makar je i CVT dobar,

dinamicnije ga je vozit sa rucnim.

 

Neces ustedjeti bengu u gradskoj voznji, ali ces biti startan na otvorenoj cesti, vise nego sa 1.8h.

2.0h je pak druga prica, pojede 1.2t za dorucak.

 

I provjeri jos jednom sa Toyotom za Android Auto i Car Play, jer koristi isti infotainment kao na refreshu C-HRa,

koji to sve ima, dok moj C-HR nema tu mogucnost (stari radio OS iz Aurisa).

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 16:03 (Čitatelj).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.toyota.com.au/connected

 

Gore se moze provjerit, android auto/carplay ima C-HR i RAV4 od 2019 tj. od novog dizajna

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

 

 

Pa kod Hatcha mozes uzeti odmah Executive sa 1.2T rucnim, on ti je 200k Kn.

Zivahan i pouzdan turbo benzinac, koristi se jos od Aurisa, imam ga u C-HRu, prva liga.

 

Jedino ga u C-HRu nema sa rucnim mjenjacem u 4x4 konfiguraciji, makar je i CVT dobar,

dinamicnije ga je vozit sa rucnim.

 

Neces ustedjeti bengu u gradskoj voznji, ali ces biti startan na otvorenoj cesti, vise nego sa 1.8h.

2.0h je pak druga prica, pojede 1.2t za dorucak.

 

I provjeri jos jednom sa Toyotom za Android Auto i Car Play, jer koristi isti infotainment kao na refreshu C-HRa,

koji to sve ima, dok moj C-HR nema tu mogucnost (stari radio OS iz Aurisa).

 Da je Toyota jedini proizvođač automobila već bi ga uzeo. Uzeo bi Corollu HB 2.0 Hybrid - Luna za 190 000.

Pošto postoje i drugi proizvođači izgleda da nakon dugi niz godina neće biti Toyota.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

https://www.toyota.com.au/connected

 

Gore se moze provjerit, android auto/carplay ima C-HR i RAV4 od 2019 tj. od novog dizajna

 Ima ali ne radi = nema. To da ću čekati update i zbog toga ići u servis me ne zanima. Mazda, VW, Škoda, Seat, Honda... imaju odmah.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

https://www.toyota.com.au/connected

 

Gore se moze provjerit, android auto/carplay ima C-HR i RAV4 od 2019 tj. od novog dizajna

 

Taj link sigurno ne stima, jer je to za Australsko trziste.

Dok HR, AT, DE ima totalno drugacije opreme i tehnikalije.

 

Primjerice, u HR C-HR sa najvecim stupnjem opreme (pre-facelift) nema potpuna LED svjetla,

sto je veoma cudno, dok recimo u AT faceliftani C-HR u specijalnoj C-UORE (u HR se to zove LOUNCH edition) izvedbi ima skoro sve

kao i najjaci opremljeni C-HIC, ali nema grijana sjedala, i sicevi nemaju iza pretinac za odlaganje stvari, dokumenta, laptop itd.

 

Malo glupo, al tako je, treba gledati opremu za trziste u kojem se kupuje. U HR je razlika jos veca, gdje C-HIC ima skoro bolju opremu

od LOUNCH opreme, osim napredne multimedije i navigacije.

 

Malo je to spetljala Toyota u EU. A za DE ne trebam ni pisati, oni cak imaju skroz drugacija kozna sjedala, na pre-faceliftu su bila uzasno ruzna.

 

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko toga covjek vidi u samo jednom klipu Poljskih ''droga'' to je nevjerovatno.

Od poledice, raznih bedaka, pjesaka koji uopce ne paze, primjera proklizavanja i slicno.
Besplatna edukacija, ucite na tudim greskama:

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
 pjesaka koji uopce ne paze,

Hmmmmm?

Više vozača nego pješaka...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Hmmmmm?

Više vozača nego pješaka...

Slazem se s tobom, ali ne paze ni pjesaci dovoljno.

Pogotovo po slaboj vidiljivosti, kada su slabo vidljivi vozacima.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Koliko toga covjek vidi u samo jednom klipu Poljskih ''droga'' to je nevjerovatno.

Od poledice, raznih bedaka, pjesaka koji uopce ne paze, primjera proklizavanja i slicno.
Besplatna edukacija, ucite na tudim greskama:

 

 4:50

 

Kako ovo komentirati, znam da je kriv ovaj iza, ali...

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...

 4:50

 

Kako ovo komentirati, znam da je kriv ovaj iza, ali...

 Oba dva po meni, ovaj sa hondom ne prati promet a ovaj pak koci na zutom i blizu semafora i vjerovatno ne gleda nazad... Da je kamion bio iza bilo bi svacecga.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
nul-3 kaže...

 4:50

 

Kako ovo komentirati, znam da je kriv ovaj iza, ali...

 Oba dva po meni, ovaj sa hondom ne prati promet a ovaj pak koci na zutom i blizu semafora i vjerovatno ne gleda nazad... Da je kamion bio iza bilo bi svacecga.

Prvi nije nikako kriv. Vidio, stao, sve pet.

Ovaj odozada nek' drži razmak.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Prvi nije nikako kriv. Vidio, stao, sve pet.

Ovaj odozada nek' drži razmak.

 Sta da je bio kamion iza njega ? On je 100% bio blizu semaforu, jedino to dashcam malo udalji kao i obicno...

 

 

1:58 ... reno se skoro raspo dok je volvu samo ogreban branik 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 18:52 (hahhaajaads).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Old Iggy kaže...

Prvi nije nikako kriv. Vidio, stao, sve pet.

Ovaj odozada nek' drži razmak.

 Sta da je bio kamion iza njega ? On je 100% bio blizu semaforu, jedino to dashcam malo udalji kao i obicno...

Je li normalno stao? Je. Gdje je problem?

Što da je bio kamion, kamion ti se vozi na gepeku?

Nisu vam jasna prometna pravila?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Je li normalno stao? Je. Gdje je problem?

Što da je bio kamion, kamion ti se vozi na gepeku?

Nisu vam jasna prometna pravila?

 Jasna su. Jel ti razumijes da dashcam udalji video ? Jel si i ti onaj tip koji malo jace koci ak vidi zuto svjetlo a vec je blizu semaforu ??? 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne vidim nikakav problem. Pali se žutu i imao je dovoljno mjesta za zaustavljanje, a to što netko nezna odredit odstojanje vozila ispred sebe ili ne prati promet. A i po ponašanju vidiš da je neki krkan.

Honda vozači postaju polako kao BMW vozači. Primjer, blokirati ulicu i turirati sa fart can-ovima i onda to još uspoređivati sa odavanjem počasti vojnicima i vatrogascima???.

Jedino mi nije jasno zašto sad dosta semafora nema blicajuće zeleno svjetlo koje bi tu pomoglo.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Old Iggy kaže...

Je li normalno stao? Je. Gdje je problem?

Što da je bio kamion, kamion ti se vozi na gepeku?

Nisu vam jasna prometna pravila?

 Jasna su. Jel ti razumijes da dashcam udalji video ? Jel si i ti onaj tip koji malo jace koci ak vidi zuto svjetlo a vec je blizu semaforu ??? 

Sve ja to razumijem i ne vidim ni dalje nikakav problem, dapače. Niti je neko posebno kočenje niti ne shvaćam kako je taj iza morao voziti da onako izleti.

Naravno da kočim ako mi se na toj udaljenosti upali žuto. Tu stvarno nema nečeg problematičnog.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Naravno da kočim ako mi se na toj udaljenosti upali žuto. Tu stvarno nema nečeg problematičnog.

Poanta je da ovo nije bila velika udaljenost, opet po ne znam koji put kazem da dashcam udalji stvari, i po samom autu vidis da je malo zesce kocio da bi stao pred crtu.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Old Iggy kaže...

Naravno da kočim ako mi se na toj udaljenosti upali žuto. Tu stvarno nema nečeg problematičnog.

Poanta je da ovo nije bila velika udaljenost, opet po ne znam koji put kazem da dashcam udalji stvari, i po samom autu vidis da je malo zesce kocio da bi stao pred crtu.

Upravo obrnuto, uopće nije žešće kočio. Čuješ cviljenje guma? ABS? Nešto?

Ovaj odozada mora držati razmak. Stvarno ne shvaćam što tu nekome nije jasno.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Old Iggy kaže...

Naravno da kočim ako mi se na toj udaljenosti upali žuto. Tu stvarno nema nečeg problematičnog.

Poanta je da ovo nije bila velika udaljenost, opet po ne znam koji put kazem da dashcam udalji stvari, i po samom autu vidis da je malo zesce kocio da bi stao pred crtu.

 I da je mrvicu jače kočio nego je trebao, nije kriv.

Što onaj iza ne vidi semafor? Da nije bilo ovoga ispred tip bi vjerovatno od brzine projurio kroz crveno. Vozio je pre blizu na toj brzini ili nije obraćao pozoronost nego buljio u nebo, gdje je isto kriv, ono jednostavno da jednostavnije nemože bit.

Ubi bene, ibi patria.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Upravo obrnuto, uopće nije žešće kočio. Čuješ cviljenje guma? ABS? Nešto?

Ovaj odozada mora držati razmak. Stvarno ne shvaćam što tu nekome nije jasno.

 Ne mora se cut nit cviljenje guma nit abs da bi zesce kocio lol

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
smjesni ste
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo obrnuto, uopće nije žešće kočio. Čuješ cviljenje guma? ABS? Nešto?

Ovaj odozada mora držati razmak. Stvarno ne shvaćam što tu nekome nije jasno.

 Ne mora se cut nit cviljenje guma nit abs da bi zesce kocio lol

Ne znaš ti što je "žešće kočenje".

A što je to tebi "žešće kočenje"? I zašto je uopće ono bitno?

Ne smiješ "žešće kočiti"? Moraš proći na debelo žuto / crveno ako ti se budala vozi na guzici? Posebno ako je kreten u Hondi ili BMW-u?

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja kad žešće zakočim onda mi ovaj auto koji vozim signalizira brzim blinkanjem sva četiri stop svjetla, inače ne bih ni znao 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako mi je netko na dupetu, radije prodjem i kroz debelo zuto nego da mi se on nabije i napravi totalku... 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

trenutak kad se upalilo zuto, ne moras biti strucnjak niti poznavatelj objektiva da vidis da je ovo poprilicno udaljeno od semafora bez obzira na sirokokutnu kameru, pogle auto ispred koji tek ulazi u raskrizje kolko je daleko

https://i.imgur.com/Dwgv7GG.png

 

trenutak kad pocinje kociti

https://i.imgur.com/wUk5m6m.png

 

trenutak kad se upalilo crveno, i da je opalio po gasu prije tesko da bi na zuto prosao, a 

https://i.imgur.com/SRXImQI.png

 

nije da svi vozaci mogu u stotinki prebacit u nizu/dvije i ganjat faking semafor.

osim ako nisi vozac honde :D

sudeci kolko je idiot odletio naprijed cak ni ne bih reko da je bio na guzici nego je jednostavno vozio ko idiot ko zna kolko preko ogranicenja.

 

iako je ekstreman primjer, dogadja se upravo ko na istom tom videu na 6:25

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 20:20 (nixass).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice