Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.246.661
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi, je netko proučavao hibride, al mehanički?

Koje su promjene na istim automobilima, od kojih je jedan recimo benzinac, a drugi s istim motorom, al hibrid?

Je moguće prebaciti hibridni pogon u stariji model? Bi se siplatilo ak se ponađe neki karambolirani?

Se uopće može?... itd :)

 

Ne mogu pronaći tekstove o tome na netu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

slusaj ostale, 1.0 moze bit poletan i sve, ali po meni ne bi bilo lose uzeti 1.5 jer osobno smatram da za t-roca nije 1.0 motor.

1.5 bi mogao biti trajniji,a ima 4 cilindra koliko vidim :)

 1.5 tsi problems

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
vozio sam 1.5 tsi u octaviji karavan novoj, motor je vrh i za sad pouzdan, ima iskljucenje 2 cil, ni ne osjetis razliku ni prijelaz, a trosi 6.5l po rijeci...zvuk je odlican, motor pogoden skroz...ako pare nisu bile problem, ne kuzim zasto si uzeo mlinca

 Po mojim mjerilima mlinac su i jedan i drugi. 1.5 ima 150KS a 1.0 115KS. Znači omjer zapremine i snage im je sličan. Išao bi ja na jačeg da se nisam načitao komentara o skakutanju, nepouzdanosti, kvarljivosti... dok za 1.0 osim par izoliranih slučajeva svugdje čujem sve najbolje. Do te mjere da mi je čovjek koji radi s VW-ovima rekao da bi on uzeo 1.0 i da isto koštaju.

 

Nisam još ništa uzeo. Sutra bi trebao odlučiti i uplatiti polog.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Ljudi, je netko proučavao hibride, al mehanički?

Koje su promjene na istim automobilima, od kojih je jedan recimo benzinac, a drugi s istim motorom, al hibrid?

Je moguće prebaciti hibridni pogon u stariji model? Bi se siplatilo ak se ponađe neki karambolirani?

Se uopće može?... itd :)

 

Ne mogu pronaći tekstove o tome na netu.

 Da si pitao može li se iz hybrida izvaditi električni dio i od auta napraviti klasičnog benzinca - vjerovatno da.

Može li se hybridni pogon ugraditi u postojećeg benzinca? Teško jer prostor ispod haube nije predviđen za ugraditi još jedan motor.

Ako pogledaš

, ne znam kako bi to izveo.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

OK, hvala.

Vidim da to zovu Hybrid motor, pa je vjerojatno sve skupa spojeno i moralo bi sve zamijeniti sve ispod haube...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko sam citao na 1.5 tsi su rijesili to poskakivanje softverskim updejtom.

Za 1.0 nisam procitao nista lose.

Kod mene na 1.4 tsi isto to iskljucivanje cilindara radi gotovo neprimjetno.

Osjetio sam ponekad da je mrvicu nemirniji motor preko zime, doduse moguce da je do goriva (zadnje tocenje tifon stotka).

Probat cu sljedeci put drugdje stotku, makar kod mene nema neki preveliki izbor: crodux, ina, tifon (petrol nema stotku koliko mi je poznato).

 

Sad sto tice dugotrajnosti, do 200 tkm bio trebao izdrzati svaki od tih ''motorica''.

Na njuskalu sam naisao na jedan 1.4 t(f)si sa 220tkm, ali ima spomena oko reparacija turbine, ventila, mjenjane karike.

Nedavno sam naletio na jedan auto bild test izdrzljivosti 1.4 tsi na Golfu 7, pa tko bolje razumije njemacki :

 

https://www.autobild.de/artikel/vw-golf-7-verliert-gegen-mercedes-a-klasse-w176-im-dauertest-14903537.html

 

Nakon 220 tkm je vec pocela prevelika potrosnja ulja.

 

Znam da pisem za 1.4 tsi, ali vjerovatno je kvaliteta materijala slicna kao i na 1.0/1.5 tsi motorima.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To su modularni motori tako da je to sve identicno. Nakon 200-250k km odu karike jer ih ima malo i tanke su.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 21:18 (ivanzu).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala za info ivanzu.

Jedino nigdje ne citam kako se ponasa taj novi GPF sistem na tim motorima?

Koliko su ceste regeneracije i slicno?

 

Prednost ovoga 1.4 tsi je sto to nema.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 

 U istom sam sosu. Srce bi alfu 156, redizajn. 1.9 JTD 110kw. U budzetu je, ali jedva. Nema mjesta za uklanjanje nedostataka. Razum kaže stilo 1.9 JTD. Može i 1.6. Dizelski agregat samo zato jer je pouzdan. Tu mi onda ostaje za sredit ovjes, napravit servis, kupit nove gume. Autic je OK. Na golfu 7 sam polagao, navozio se u hrpi golfova od keca do 7 i svida mi se. Polozaj sjedenja, preglednost, predvidljivost. No precijenjen je kod nas. Ne vrijedi tih novaca. VW je bezobrazan kad se novi kupuju. Sva oprema se placa bogatstvo.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, motori prije WLTP nemaju GPF sto je dobro. Po onome sto sam vidio na Golf-u 1.5 TSI i Astri 1.4T od prijatelja/kolega je da regeneraciju ne rade ako vozis normalno ali treba raditi regen ako se voze kratke rute svakih 1000km negdje, trebao bi biti manje problematican jer benzicni imaju visoku temperaturu auspuha.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 21:57 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
cvaja997 kaže...

 

 U istom sam sosu. Srce bi alfu 156, redizajn. 1.9 JTD 110kw. U budzetu je, ali jedva. Nema mjesta za uklanjanje nedostataka. Razum kaže stilo 1.9 JTD. Može i 1.6. Dizelski agregat samo zato jer je pouzdan. Tu mi onda ostaje za sredit ovjes, napravit servis, kupit nove gume. Autic je OK. Na golfu 7 sam polagao, navozio se u hrpi golfova od keca do 7 i svida mi se. Polozaj sjedenja, preglednost, predvidljivost. No precijenjen je kod nas. Ne vrijedi tih novaca. VW je bezobrazan kad se novi kupuju. Sva oprema se placa bogatstvo.

I ja sam si razmisljao o alfi sa tim motorom, ali treba nac ocuvan primjerak (ili bar obnovljen) sto je dosta tesko da sam odustao od nje (i tesko ju je za prodat, zadnju 156 koju smo imali je bila na oglasniku 2 godine...) Ovih hondi ili golfova nadjem u stvarno ok stanju sa dobrim motorom hrpa, jedna mi je nazalost odletila prije 2 tjedna :C  Nadam se samo da ce uletit neki redizajn honde civic sedan (2000-2001 godina) za nekih 1500€ sa 1.5 vtec motorom i dobrom limarijom, to bi bilo super. Jos uvijek zalim za onim ventom gore, to mi je bila valjda najgora odluka u zivotu tj. da njega prodam 

 

edit: evo taman gledam civic 1.6 (ali coupe ) u dobrom stanju za malo manje od 2k€, i onda vidim automatik 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 22:16 (hahhaajaads).
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ja osobno nebi Alfu stariju od deset godina (iako mi je u top 3 marki auta, možda i  n1). Ne zato što "ne valjaju" i kaj balkančine kenjaju po svemu kaj ne razumiju, i kaj je pametnije i ljepše od njih, nego zato što balkančine su ih i vozile, mislile da imaju Modenu, rasturali, neodržavali, i sad možeš kupiti samo groblje od Alfe. Jedni su od najpametnije dizajniranih i posloženih auta, apsolutno rađene za vozačko mjesto, sve je za gušt u vožnji, pa i dizelske verzije, limarija je genijalna, nema hrđe (osim ako je razbijan ,i limar ništa ne zaštiti prije farbanja), dizajn je i za hejtere bezvremenski.

Ako pričamo od 2001.g.-2008.g. jedina prava boljka je osjetljivo podvozje, kombinacija naših cesta i iznimno nekvalitetnih zamjenskih dijelova prisiljava te da na godišnjoj bazi mijenjaš selene. Vilice procvile, ali ako si daš truda sam podmažeš gumice, neki manijaci ih i mijenjaju (kao nedaju se vele majstori).

 

U fazi sam kupnje drugog auta, moram posložit svoj za prodaju (Opel), i iskreno neznam kaj više da gledam. Najradije bi talijana (meni se dokazali ko najpouzdaniji), ali ne treba mi dizel, a benzinca je skoro nemoguće nać za kupit, barem da je čitav, i manje od 250.000 km.

 

Uzeo bi Bravo, Chroma je idealna, ali sve dizeli. Druga opcija je Lancia Delta, ali 10.000 kn su mi preskupe. I vječan je auto, to prodat je lutrija.

Mito je prekrasan, ali mi je premalen, Giulietta isto ko Delta mi malo preskupa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 8:12 (Jarvan).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BlueMax kaže...

 Po mojim mjerilima mlinac su i jedan i drugi. 1.5 ima 150KS a 1.0 115KS. Znači omjer zapremine i snage im je sličan. Išao bi ja na jačeg da se nisam načitao komentara o skakutanju, nepouzdanosti, kvarljivosti... dok za 1.0 osim par izoliranih slučajeva svugdje čujem sve najbolje. Do te mjere da mi je čovjek koji radi s VW-ovima rekao da bi on uzeo 1.0 i da isto koštaju.

 

Nisam još ništa uzeo. Sutra bi trebao odlučiti i uplatiti polog.

 

Sta kazes na akciju iz Nissana?

https://www.nissan.hr/vozila/nova-vozila/qashqai/posebne-ponude.html

https://www.nissan.hr/vozila/nova-vozila/qashqai/posebne-ponude/ponuda-mjeseca-zimske-gume.html

 

Kasho 1.3 N-Connecta za 180.000k Kn + besplatna doplata na 5 godina jamstva?

Najbolje od svega, rucni mjenjac, tako da neces imati problema sa automatskim Jatco mjenjacem.

 

10.000kn ustede nego da ga uzimas direktno u N-Connecta paketu.

 

Takodjer imas sad i salonsku ponudi Nissana, rijesavaju se starih zaliha, pa su cjene super:

 

https://www-europe.nissan-cdn.net/content/dam/Nissan/croatia/Ponude/TopDeal_Qashqai_v2.pdf

 

Velicinom je tu negdje kao i C-HR, osobno izgleda bolje, ima veci gepek, meni osobno zanimljiviji cockpit i volan.

 

Ako ti ne smeta bijela boja, vidis po ovom PDF-u, imas bijelog Kasu u Tekna opremi. Meni osobno zvuci primamljivo jer je 194.000kn,

16.000kn ustede nego po narudzbi.

 

Pa si pogledaj.

 

EDIT: Ovaj se cini jos bolji:

QASHQAI 1.3DIG 160 N-CONNECTA SUN LE (SUN = panoramski krov, LE = full LED svjetla, 160KS) crna metalik, 196,962.15 kn.

 

Kad ga slazes kosta te preko 213.000kn.

 

Jest japansko-francuz, al mislim da je to trenutno najbolja ponuda onog sto ti zelis.

https://nissan.zak.hr/nova-vozila/isporuka-odmah#/used_cars

https://nissan.zak.hr/nova-vozila/isporuka-odmah#/used_cars/18499

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 11:48 (Čitatelj).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel bio tko na novom rotoru, kakvo je stanje 

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Koliko sam citao na 1.5 tsi su rijesili to poskakivanje softverskim updejtom.

Za 1.0 nisam procitao nista lose.

Kod mene na 1.4 tsi isto to iskljucivanje cilindara radi gotovo neprimjetno.

Osjetio sam ponekad da je mrvicu nemirniji motor preko zime, doduse moguce da je do goriva (zadnje tocenje tifon stotka).

Probat cu sljedeci put drugdje stotku, makar kod mene nema neki preveliki izbor: crodux, ina, tifon (petrol nema stotku koliko mi je poznato).

 

Sad sto tice dugotrajnosti, do 200 tkm bio trebao izdrzati svaki od tih ''motorica''.

Na njuskalu sam naisao na jedan 1.4 t(f)si sa 220tkm, ali ima spomena oko reparacija turbine, ventila, mjenjane karike.

Nedavno sam naletio na jedan auto bild test izdrzljivosti 1.4 tsi na Golfu 7, pa tko bolje razumije njemacki :

 

https://www.autobild.de/artikel/vw-golf-7-verliert-gegen-mercedes-a-klasse-w176-im-dauertest-14903537.html

 

Nakon 220 tkm je vec pocela prevelika potrosnja ulja.

 

Znam da pisem za 1.4 tsi, ali vjerovatno je kvaliteta materijala slicna kao i na 1.0/1.5 tsi motorima.

 

 Imam ti ja 1.5 TSI u Octaviji i nemam problema sa klokanom. Motor je za sad super (2000 km do sada) i potrošnja je ok (V.Gorica - Zagreb oko 6 - 6.2 na 100km, a otprilike toliko izađe i kad sam računam). Ako se nešto i pojavi od problema, javim.

Petrol ima stotku, tj. benzinska u Gorici njihova ima, ne znam kakva je situacija na ostalim njihovim lokacijama.

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Gledam uzeti novi Ignis 1.2 gl+ pa be znam ima li netko da mi napise svoja iskustva ima li kakvih skrivenih problema inace auto za cca 88000kn djeluje jako jako dobro.

Jako je malen a unutra prostora cudo jos taj dualjet motor je za ove 3 cilindricne drdance skok u buducnost...  Jedino malo unutra sjedala izgledaju neudobnija ali ako netko malo moze napisat osvrt... 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Meni osobno se auto svidja, uzivo izgleda jos bolje. Mislim da su sad vec svi blagi hibridi,

sa pomocnim elektromotorom (smanjen CO2, EU sretna). Jedini nedostatak interijera

bi mu bio nedostatak sredisnjeg naslona za ruku, al sve drugo ima.

 

Vjeruvatno postoje vec aftermarket solucije za to, trebas samo potraziti.

 

E sad, dali je pravo vrijeme za njegovu kupnju, ili pricekati nove modele drugih proizvodjaca?

Alternativa? Dolazi novi Yaris koji izgleda kao momba, samo je pitanje dali ce jako presjecat limit.

Dolazi i manji Toyota SUV baziran na Yarisu, o njemu se puno ne zna.

 

No, sto jos imas u toj velicini a da je mali SUV, tipa KA+ Active, meni je izvana i iznutra simpatican,

ne izgleda previse kao SUV, a opet je dosta povisen.

 

Tako da bi probao i Suzikija i Forda, pa se odlucio sto mi vise pase. Osobna iskustva sa 1l 125KS EcoBoostom su super.

 

 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

da se nac stilo 1.9 JTD za 2000€ u nekom oke stanju, imam 1.4 16v i platio sam ga pred par mj 12000kn sa 180tkm.. koliko sam cuo jtd svi hvale kao jako izdrzljiv motor..

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Antoniio22 kaže..

 

 Imam ti ja 1.5 TSI u Octaviji i nemam problema sa klokanom. Motor je za sad super (2000 km do sada) i potrošnja je ok (V.Gorica - Zagreb oko 6 - 6.2 na 100km, a otprilike toliko izađe i kad sam računam). Ako se nešto i pojavi od problema, javim.

Petrol ima stotku, tj. benzinska u Gorici njihova ima, ne znam kakva je situacija na ostalim njihovim lokacijama.

Super, drago mi je cuti. Potrosnja je vise nego ok za Octaviju.

Tu bi negdje i moj 1.4 od 110kw na toj relaciji trosio.

Inace ne koristim SS, klima uvijek radi.

Gledam da ga nekoljem ispod 2000 okretaja, makar se ni ne buni previse.

Nemam automatik, vidio sam po YT da automatik drzi prenisko okretaje za moj ukus.

 

Kod mene stotku nisu imali zadnji puta kada sam bio na Petrolu (SK okolica).

Nema veze, gledat cu od sada da tocim na najprometnijom pumpi.

Od svih goriva mislim da se stotka najslabije prodaje.

Sve je to tu negdje, razlika je u aditivima.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naručen 1.0, pa nazvao kasnije da stave 1.5 pa onda opet nazvao i definitivno naručio 1.0 :)

Došao Mujo u psihijatra i kaže mu - Doktore imam problem, jako sam nesiguran.

Kako to mislite - upita psihijatar.

Ma ne znam, možda i nisam :)

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma nek te sluzi, bar upola dugo kao Yaris, i vec ce se isplatiti.

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Ja osobno nebi Alfu stariju od deset godina (iako mi je u top 3 marki auta, možda i  n1). Ne zato što "ne valjaju" i kaj balkančine kenjaju po svemu kaj ne razumiju, i kaj je pametnije i ljepše od njih, nego zato što balkančine su ih i vozile, mislile da imaju Modenu, rasturali, neodržavali, i sad možeš kupiti samo groblje od Alfe. Jedni su od najpametnije dizajniranih i posloženih auta, apsolutno rađene za vozačko mjesto, sve je za gušt u vožnji, pa i dizelske verzije, limarija je genijalna, nema hrđe (osim ako je razbijan ,i limar ništa ne zaštiti prije farbanja), dizajn je i za hejtere bezvremenski.

Ako pričamo od 2001.g.-2008.g. jedina prava boljka je osjetljivo podvozje, kombinacija naših cesta i iznimno nekvalitetnih zamjenskih dijelova prisiljava te da na godišnjoj bazi mijenjaš selene. Vilice procvile, ali ako si daš truda sam podmažeš gumice, neki manijaci ih i mijenjaju (kao nedaju se vele majstori).

 

U fazi sam kupnje drugog auta, moram posložit svoj za prodaju (Opel), i iskreno neznam kaj više da gledam. Najradije bi talijana (meni se dokazali ko najpouzdaniji), ali ne treba mi dizel, a benzinca je skoro nemoguće nać za kupit, barem da je čitav, i manje od 250.000 km.

 

Uzeo bi Bravo, Chroma je idealna, ali sve dizeli. Druga opcija je Lancia Delta, ali 10.000 kn su mi preskupe. I vječan je auto, to prodat je lutrija.

Mito je prekrasan, ali mi je premalen, Giulietta isto ko Delta mi malo preskupa.

 159 ima problema s hrdanjem mosta, moja 147 pragovi.. peugeot tog godista mi ima bolju limariju, barem kod mene.. alfu treba od alfista kupit, pratit tamo na forumu i vidit kroz temu sta je sve popravljao, onda znas da si uzeo odrzavan auto.. bila je jedna dobra 159 sw 1.9 jtdm za nekih 5000 eura na forumu a ulozeno preko 15 000 kn u nju kroz 3 god, e takvu bi bez problema kupio a uvezenu se nikako ne bih usudio kupit

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
ovdje ocito svi sumaheri da osjete svako minimalno podrhtavanje/poskakivanje kako god to zovete
frend nema niti jednu primjedbu, a covjek je zesca picajzla oko svega...nitko mu ne vjeruje da trosi i ispod 6.5, al opet toliko stoji redovno na BC i kad tankira isto ispadne kad preracuna...
zvuk mi odlican za serijski auto, a radi se o pre-wtflrlfpp autu (ako se dobro sjecam, nisam 100% siguran) i za obiteljski auto ide i predobro...ovdje svi ocito grosjeani/magnusseni/wherleini da im treba 500ks u obiteljskom karavanu
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iz perspektive vatrogasca na mjestu nesreće:

 

 

EDIT:
Prvi dan nakon puštanja rotora, Zagrebčani navalili i napravili gužvu
LINK

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 20:14 (1BIT).
6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

159 nebih. Možda kao 3.auto jednog dana, ali ta klasa niti nije za tu svrhu. Hrdaju pragovi, most, M32 opel getriba ima problema sa ležajevima. Okružen sam alfistima i 159 je udobna teška krava. 156 redizajn je meni osobno bolja. Ako bih uzimao veće, gledao bih 166 redizajn. Održavanje 166 je skuplje, ali je to ta klasa. GT je isto vražji auto. GTV mi je u snovima. I 145 1.8TS, turbo sa VEMS elektronikom. Svršavanje.  Samo neka ljudi govore što gore o alfi. Bit će niže (realne) cijene, a ja ću uživat. Imam sreće i da sam okružen ljudima kojima nije bitno tko ima koji auto i to im nije produžetak one stvari.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 17:42 (cvaja997).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je bilo daleko od minimalnog poskakivanja, je li kada ubacis u trecu i probas krenuti iz mjesta bez gasa pa auto krene poskakivati smatras neprimjetnim? Uglavnom to je rijeseno azuriranjem softvera prije par mjeseci, valjda. Da, moja guzica je dovoljno osjetljiva da osjeti je li auto podrhtava na leru, ne znam sta je tu neka znanost , razlika je u tome sto to netko jednostavno iskljuci iz mozga. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 17:47 (ivanzu).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, ima li netko informaciju da mi potvrdi iz prve ruke jesu li žarulje za kratka svjetla na caddyu treće generacije mislim da je 2010. godište halogenke h7 i jesu li metlice brisača prednji komplet 600mm i 450mm za suvozačevu stranu?

 

Hvala i lp

 

P.s. boschove metlice su na 31% popusta u mall.hr-u (aerotwin) 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jeli itko vozi tog ignisa da mi okvirno rece servisne intervale cijene i slicno

12 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Pozdrav, ima li netko informaciju da mi potvrdi iz prve ruke jesu li žarulje za kratka svjetla na caddyu treće generacije mislim da je 2010. godište halogenke h7 i jesu li metlice brisača prednji komplet 600mm i 450mm za suvozačevu stranu?

 

Hvala i lp

 

P.s. boschove metlice su na 31% popusta u mall.hr-u (aerotwin) 

 Ovisi jel imas far sa jednom zaruljom ili dvije

 

Inace, Osram ima dobru aplikaciju za pregled svih zarulja na vozilu

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 21:34 (Tony1999).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
ovdje ocito svi sumaheri da osjete svako minimalno podrhtavanje/poskakivanje kako god to zovete
frend nema niti jednu primjedbu, a covjek je zesca picajzla oko svega...nitko mu ne vjeruje da trosi i ispod 6.5, al opet toliko stoji redovno na BC i kad tankira isto ispadne kad preracuna...
zvuk mi odlican za serijski auto, a radi se o pre-wtflrlfpp autu (ako se dobro sjecam, nisam 100% siguran) i za obiteljski auto ide i predobro...ovdje svi ocito grosjeani/magnusseni/wherleini da im treba 500ks u obiteljskom karavanu

 

Ti bas volis druge prozivat da su schumaheri? Ono, 90% tvojih postova koje vidam se odnose na to 

Osjetis podrhtavanje, schumaher si, zagovaras 1.0 umjesto 1.5 schumaher si i treba ti 500ks u karavanu... Bas valjas besmislene gluposti.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice