Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.202.018
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel imao tko iskustva sa zamjenskim farovima firmi depo ili valeo..htio bih staviti bixenon farove na golf 7.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo recimo jos jedan ''zanimljiv'' primjer ne drzanja razmaka:

 

 

Situacija od 3:35s do 4:03s

 

 

 

EDIT: ovi Hondasi su od danas sluzbeno najgora sekta na cesti, tek sad vidim ovo paljenje fenjera

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 23:32 (BORG).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni je zanimljiv njihov nacin posipanja soli po cesto na 7:14

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...
Jel imao tko iskustva sa zamjenskim farovima firmi depo ili valeo..htio bih staviti bixenon farove na golf 7.

 

Valeo vrlo moguce da je i proizvodac originalnog fara tako da s njim nemas problema.

Depo je puno niza klasa, al i cijena ide sukladno tome.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Valeo je OEM i smece je, imaju problema s pucanjem i mikropukotinama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 23:35 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Evo recimo jos jedan ''zanimljiv'' primjer ne drzanja razmaka:

 

 

Situacija od 3:35s do 4:03s

 

 

 

EDIT: ovi Hondasi su od danas sluzbeno najgora sekta na cesti, tek sad vidim ovo paljenje fenjera

 5:10 za ovo fakat moraš biti konj

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Koliko toga covjek vidi u samo jednom klipu Poljskih ''droga'' to je nevjerovatno.

Od poledice, raznih bedaka, pjesaka koji uopce ne paze, primjera proklizavanja i slicno.
Besplatna edukacija, ucite na tudim greskama:

 

 Ja sam iz ovog videa naučio da definitivno ne želim ić u poljsku...jer bi se mogao vratit bez auta

 

Poljska je užasno neodgovoran narod kao česi i rusi (mada dobro rusi cugaju, pa kod njih ima više faktora...) česi su nepredvidljivi i kao malom djetetu im svašta pada na pamet što dovodi do sranj*...
Ali muka mi je od gledanja takvih videa, tolika neodgovornost, neinteligencija i nerazmišljanje da to nije za ljude...

Probaš se postavit u sitluaciju vozača sa vide-a i zamislit šta je proživio dok gledaš video, sami upitnici su mi iznad glave, u ključnim trenutcima izostaju logični sljedovi pri zadanim sitluacijama, jednostavno dobiš dojam da su ograničeni, da im je mozak overflow-an informacijama, tj mogu pratit promet dok se glatko odvija, ali kad treba razmišljati van okvira svakodnevice, tu ih zbirka i prepuste se sitluaciji što ne završi dobro...

0:40

bmw ide preticat, da žmigavac i naglo skrene jer je već bio blizu vozila ispred sebe što ga dovodi do oversteer-a, da nije dao žmigavac (tj gubio vrijeme na njega) imao bi vremena laganije skrenuti, pa ga nebi zanjelo, mada dobro, vjerojatno je tu kumovalo i previše gasa, tj prevelika sila na zadnjim kotačima i potom konstantna kočnica kod zanošenja...sve krivo, ali pohvalno da vozi bmw i daje žmigavac...

1:10
kombi vozio skreće iz desne trake u lijevu, očekivao sam da će odma izletjeti, ali dosta je dugo i izdržao...
ovo je primjer vozača kojeg opće ne mogu shvatiti...ide se prestrojit iz desne potpuno očišćene trake u lijevu koja je samo 2/3 očišćena??? jedino logično bi mi bilo shvatit da je to namjerno napravio, da bi dobio odštetu od kaska iz ko zna kakvog razloga ili je toliko bedast...
ali svjesno je počeo vozit sa lijeva dva kotača po skliskoj neočišćenoj podlozi, dok su mu desna dva na očišćenoj "hrapavoj" podlozi, smanjio je trenje guma za 50%, tj uvjeti na sve četiri gume nisu jednaki, pa se tako niti gume ne ponašaju jednako jedna u odnosu na drugu, zato kažem, čudi me da nije i prije izgubio kontrolu nad volanom...

 

2:30
Predivan pogled na krošnje

 

Vjerojatno je poljska sava eskimo i neprilagođena brzina kumovala gubitku kontrole vozila

 

3:40
Tu je wtf infrastruktura, sudeći po isprekidanim linijama, mercedesov terenac je po propisu mogao skrenuti tako kako je skrenuo u desno, a bmw sa desne strane u traci do je vjerojatno isto tako trebao skrenuti (mada ima opciju nastaviti vožnju ravno) jer se nalazio u vanjskoj traci, to je ista sitluacija kao stari Zagrebački rotor kod Remetinca prije rekonstrukcije, uvijek su se događale ovakve nesreće jer je infrastruktura kao takva izrazito loše zamišljena za vrijeme gustog prometa...ne možeđ vjerovat da je netko to tako loše zamislio, odobrio i pustio u promet...

4:00
Ovaj je čorav ko Stevie Wonder

Policijski auto nije daleko od škode koja stoji na kočnici sa blještavim štopovima i vozač ga ne uočava na vrijeme, tj kasni za kočenjem...
Jedino logično zaključivanje mi je da je nakon prolaska sparkiranog kamiona okrenuo glavu i gledao zadnji kraj kamiona, jer da je gledao sparkirano policijsko vozilo, morao bi uočiti škodu, tome gluposti odvlače pozornost, ko cucku kad baciš lopticu...

4:25
Ovo je neodgovorno prelaženje pješaka preko zebre i pressing na vozača koji vjerojatno nije imao namjeru im stati na zebri, ali se iznenada predomislio, a vozilo iza njega nije očekivalo tako naglu promjenu i iznenadni preokret, mada istina nije pažljivo promatrao sitluaciju ispred sebe kao ni držao dovoljan razmak...

4:55
Ovo sa hondom haha, no coment
Lik za svoje greške krivi vozača ispred sebe, a načinom ponašanja, prelaženjem preko znaka i na konačnici ostavljajem znaka i dijela branika na zebri dovoljno govori o njemu...
BTW: od njega se ništa ne može naučit

 

6:52
Lik sa šleperom i natovarenim bagerom
Još jedna wtf sitluacija di ne mogu razumjeti ponašanje i postupke ovog vozača...
Jednio mi je logično da su mu kočnice otkazale baš na pružnom prijelazu što je malo vjerojatno...
Znači krenuo je kočit i mogao je stati prije pruge, ali kad je skužio da ga rampa neće zaustaviti (da je odletjela na odbijanac od udarca), odlučio je dati gas i prijeć prijelaz ne mogu ga opće shvatiti šta je mislio...
Ali ajde, zmučkala mu se kava, sad je taman za popit dok čeka očevid...

7:14
ovo je fascinantno...
Žena se šeće ko da je na modnoj pisti, a auto ko da vozi bez vozača...
Ovoliko neobraćanje pažnje nisam još vidio i opet ne mogu shvatit kako se netko može tako isključit i hodat po zebri kao da nema ničega oko tebe + vozač yarisa vozi prema zaustavljenom autu ispred zebre i ništa ne vidi, ne usporava

Bermudski trokut je beba malena za ovu misteriju...

7:30

fascinantno je kako pješaci misle da mogu preko zebre se prošetati u bilo koje doba dana i noći...
također nikada neću shvatit kako čovjek može tako istrčat preko zebre a da pri tom opće ne obrača pažnju na promet koji se odvija na cesti, to je svjesno zanemarivanje ostalih sudionika u prometu...

 

EDIT:
Ne rade ni meni linkovi, kad uhvatim vremena ću ih probat sredit

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 20:41 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Aaa, ne rade vremenski linkovi. Bar ne meni :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje je velik izbor felgi i najpovoljnija kupnja?

Da li je ovo ok što se tiče cijene/kvalitete?

 

 

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

Gdje je velik izbor felgi i najpovoljnija kupnja?

Da li je ovo ok što se tiče cijene/kvalitete?

 

 

 

Njuskalo. Trazi rabljene OEM u dobrom stanju, proci ces visestruko jeftinije, a dobit kvalitetnu felgu koja izgledom odgovara tvom autu.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nikad vise felge tipa dezent, rial, jing jang jong. Rađe čelik, oem ili neki kvalitetni aftermarket brend. Jer jerbo malo nagazis neku rupicu i savije se felga tek tolko da se ne vidi na balansirki da je spigana a tebi trese u kabini ili volanu.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Nikad vise felge tipa dezent, rial, jing jang jong. Rađe čelik, oem ili neki kvalitetni aftermarket brend. Jer jerbo malo nagazis neku rupicu i savije se felga tek tolko da se ne vidi na balansirki da je spigana a tebi trese u kabini ili volanu.

 ali kad ima tako lijepih aftermarket...

ovu crvenu petokraku ću stavit kad tad

 

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Netko je prije spomenuo probleme kod mazde sa skyactiv motorima. Može netko reći o kojim problemima je riječ i o kojim motorima se radi?

Probao sam tražiti po Njemačkim forumima i ne nalazim ništa.

Konkretno gledam Mazdu 2015-2016 sa skyactiv g 120 motorom. Na što posebno pripaziti kod tih auta?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Problemi su na skyactiv D, bregasta crkava bio je opoziv. Benzinci su Ok za sada. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na kraju se odlučio za T-Roc-a. Što se motora tiče tu još dvojim. 80% 1.0tsi - 20% 1.5tsi.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Od viska glava ne boli, uzimaj 1.5TSI.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je bila prva ideja ali:

 

- čovjek koji radi u rent a caru (isključivo VAG auti) kaže uzmi 1.0, i ja sam ga uzeo

- prodavačica u autosalonu kaže uzmi 1.0, nema reklamacija

- svi ozbiljniji recezenti hvale 1.0 i kažu da je razlika u potrošnji poprilična iako službeni podaci govore da su skoro isti

 

u biti ko je god vozio i jednog i drugog kaže da uzmem 1.0

 

 

razlika u cijeni 1.0 i 1.5tsi verzija u svim modelima VAG grupe (Seat, Škoda) je 10-11 000 kn. Kod VW-a je to 20 000kn. Ako motor vrijedi 10-11 000kn više, za što ja dajem tih dodatnih 10 000kn?

 

U ponedjeljak potpisujem ugovor i sve sam bliži 1.0tsi. Razlika u cijeni i nije toliko presudna nego ne želim dati više novca za lošiju stvar.

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zahvaljujem na odgovoru
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BlueMax kaže...

Na kraju se odlučio za T-Roc-a. Što se motora tiče tu još dvojim. 80% 1.0tsi - 20% 1.5tsi.

 Ej, jesi fizički isprobao kvalitetu materijala?

 

Kad god sam čitao o njemu, prvo sam naletio na tekstove da ima loš materijal u kabini. Kad sam ga gledao i isprobavao, nisam se sjetio isprobati plastike oko volana.

Istina, nije da mi je imalo bitno, al je šteta vidjeti da takav auto ima lošiju kvalitetu unutrašnjosti od jeftinijih konkuretana od VW-a: Seata ili Škoda...

 

Neki primjeri:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1043443&page=122

https://www.autoevolution.com/news/volkswagen-t-roc-first-uk-reviews-criticize-the-interior-123599.html

https://www.trocforums.co.uk/viewtopic.php?t=274

 

Još nije bi nikakav face lift, jel? To je prva verzija?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

 Ej, jesi fizički isprobao kvalitetu materijala?

 

Kad god sam čitao o njemu, prvo sam naletio na tekstove da ima loš materijal u kabini. Kad sam ga gledao i isprobavao, nisam se sjetio isprobati plastike oko volana.

Istina, nije da mi je imalo bitno, al je šteta vidjeti da takav auto ima lošiju kvalitetu unutrašnjosti od jeftinijih konkuretana od VW-a: Seata ili Škoda...

 

Neki primjeri:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1043443&page=122

https://www.autoevolution.com/news/volkswagen-t-roc-first-uk-reviews-criticize-the-interior-123599.html

https://www.trocforums.co.uk/viewtopic.php?t=274

 

Još nije bi nikakav face lift, jel? To je prva verzija?

 Ni jedan auto nije bez mana. Nadam se da mu je tvrda plastika u unutrašnjosti najveća.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BlueMax kaže...

 Ni jedan auto nije bez mana. Nadam se da mu je tvrda plastika u unutrašnjosti najveća.

  Točno to.

Uživaj!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa prvo napravi probnu voznju, prije kupnje. Ne mozes automobil kupiti na slijepo,

samo po fotografijama. Sta ako su ti sicevi neudobni? Sta ako ti pozicija za volanom

nikako ne pase, ili se ne osjecas nikako udobno?

 

Nikad ne kupuj auto po fotografijama, bilo novi bilo polovni.

Provozaj ga sa oba agregata koji ti dolaze u obzir,

pa usporedi koji je tebi startniji i koji te zadovoljava po potrebama.

 

Auto kupujes jednom za par godina, ako preskocis probnu voznju,

zamisli da vozis 5 godine neugodno vozilo, to je patnja, to ti ne treba u zivotu.

 

Ako ti autokuca ne mozes ustupiti vozila za probnu voznju, rukujes se i zahvalis,

odes u slijedecu. Ne postoji samo jedan VAG u ZG-u.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imate neku preporuku za gradski autic ? Gledam kroz par mjeseci uzet neki do nekih 1500€ (eventualno 2000). Gledam Honde civic (sedan), skoro sam bio ulovio jedan sedan redizajn iz 2001 za 1000€ (tip top je izgledao em iznutra em izvana), 1.4is sa 90ks, po svima neunistiv motoric koji predje po pola miliona bez nekakvih prerada na njemu. Vidim da ih vise bas nema pa gledam golfove i za oko mi je zapeo ovaj, no onda se pitam jer prodam posto vec ima 3500 pregleda i opet je objavljen jucer. Iznutra izgleda kao nov, izvana takodjer a i motorni prostor izgleda sasvim uredno (iako je 99% presao vec preko pola miliona ali ajd). Znam da on nije bas za grad posto je dizelas ali opet... Isto tako, gledam samo vece autice, znaci nista sto je kratko kao yaris i sl...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Pa prvo napravi probnu voznju, prije kupnje. Ne mozes automobil kupiti na slijepo,

samo po fotografijama. Sta ako su ti sicevi neudobni? Sta ako ti pozicija za volanom

nikako ne pase, ili se ne osjecas nikako udobno?

 

Nikad ne kupuj auto po fotografijama, bilo novi bilo polovni.

Provozaj ga sa oba agregata koji ti dolaze u obzir,

pa usporedi koji je tebi startniji i koji te zadovoljava po potrebama.

 

Auto kupujes jednom za par godina, ako preskocis probnu voznju,

zamisli da vozis 5 godine neugodno vozilo, to je patnja, to ti ne treba u zivotu.

 

Ako ti autokuca ne mozes ustupiti vozila za probnu voznju, rukujes se i zahvalis,

odes u slijedecu. Ne postoji samo jedan VAG u ZG-u.

 Probao sam 1.0, 1.5 nisam niti imam priliku. 1.0 me je iznenadio poletnošću i elastičnošću ali nisam izlazio na auto cestu da bi vidio je li tu dovoljan.

Nije Zg cijeli svijet a ja zbog posla jedvo subotom mogu na sat dva do Splita a kamoli da idem u Zg na probnu vožnju.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Imate neku preporuku za gradski autic ? Gledam kroz par mjeseci uzet neki do nekih 1500€ (eventualno 2000). Gledam Honde civic (sedan), skoro sam bio ulovio jedan sedan redizajn iz 2001 za 1000€ (tip top je izgledao em iznutra em izvana), 1.4is sa 90ks, po svima neunistiv motoric koji predje po pola miliona bez nekakvih prerada na njemu. Vidim da ih vise bas nema pa gledam golfove i za oko mi je zapeo ovaj, no onda se pitam jer prodam posto vec ima 3500 pregleda i opet je objavljen jucer. Iznutra izgleda kao nov, izvana takodjer a i motorni prostor izgleda sasvim uredno (iako je 99% presao vec preko pola miliona ali ajd). Znam da on nije bas za grad posto je dizelas ali opet... Isto tako, gledam samo vece autice, znaci nista sto je kratko kao yaris i sl...

 Auto star 22 godine? Jesi siguran?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

slusaj ostale, 1.0 moze bit poletan i sve, ali po meni ne bi bilo lose uzeti 1.5 jer osobno smatram da za t-roca nije 1.0 motor.

1.5 bi mogao biti trajniji,a ima 4 cilindra koliko vidim :)

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

 Auto star 22 godine? Jesi siguran?

Zasto ne ako je sredjen ? Prije smo imali ventaca (isto 97 godiste) koji je bio sredjen sto se tice limarije, kocnica i motora (isto 1.9tdi 66kw) i auto je isao svugdje (uz velebit, pun gepek i 3 bicikla u 5 brzini...), cak znam i di je zavrsio (30ak km od mene) i sve si mislim ic pitat covjeka dal ga hoce prodat nazad jer auto je rijetkost na cesti... 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Oba ce trajati 250-300k km, koliko vidim razlika izmedu 1.0 i 1.5 TSI je nekih 0.5-0.7 sek tako da po meni nadoplata veca od 5k ne vrijedi para, mislio sam da ce biti veca razlika. Mene 1.5TSI nije nesto odusevio perfomansma kao da mu fali 20ks, 1.4TSI je bio bolji. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
vozio sam 1.5 tsi u octaviji karavan novoj, motor je vrh i za sad pouzdan, ima iskljucenje 2 cil, ni ne osjetis razliku ni prijelaz, a trosi 6.5l po rijeci...zvuk je odlican, motor pogoden skroz...ako pare nisu bile problem, ne kuzim zasto si uzeo mlinca
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Motor prije WLTP ili poslje, ovi poslje su zaklani ekologijom, a te sam ja vozio. Jedan je imao sranja s poskakivanjem, a ovaj drugi je radio Ok, po meni 1.4TSI bolji po svemu osim potrosnji, kod 1.5TSI sam primjetio da ima cikluse kada na leru podrhtava, stanes na semafor malo dalje i nista pa onda stanes na drugi semafor pa opet krene. Za zvuk ne znam meni svaki DI benzinac isto zvuci, lose kao neka sivaca masina. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 19:07 (ivanzu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice