Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.195.285
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A sad na posao jos 30 godina

 

Sve promjenjeno.

 

Lezaj, piksne bakrene, cetkice sa nosacem, bendix, automat, podmazani planetarni zupcanici, pjeskaren i lakiran.

 

Prije 2 godine sam samo promjenio cetkice i podmazao zupcanike no poceo je zezati po zimi bendix i automat pa eto sad sam sve odlucio promjeniti jer nema smisla krpati.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2019 20:49 (Fake_Alert).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

A sad na posao jos 30 godina

 

Sve promjenjeno.

 

Lezaj, piksne bakrene, cetkice sa nosacem, bendix, automat, podmazani planetarni zupcanici, pjeskaren i lakiran.

 

Prije 2 godine sam samo promjenio cetkice i podmazao zupcanike no poceo je zezati po zimi bendix i automat pa eto sad sam sve odlucio promjeniti jer nema smisla krpati.

 Dobro odradeno, bolje nego kada je bilo novo.

 

Jel pratis ovog lika?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Fake_Alert kaže...

A sad na posao jos 30 godina

 

Sve promjenjeno.

 

Lezaj, piksne bakrene, cetkice sa nosacem, bendix, automat, podmazani planetarni zupcanici, pjeskaren i lakiran.

 

Prije 2 godine sam samo promjenio cetkice i podmazao zupcanike no poceo je zezati po zimi bendix i automat pa eto sad sam sve odlucio promjeniti jer nema smisla krpati.

 Dobro odradeno, bolje nego kada je bilo novo.

 

Jel pratis ovog lika?

 Pratio ga za neku bušilicu. Zanimljiv lik

 

 

Bas citam ovu vijest. Pise navodno da je uzrok požara kratki spoj izmedu akumulatora i anlasera... prije bih rekao masa vozila je bila losa.

 

Jedan stari meho mi je davno rekao da je gore imati losu masu na vozilu nego da ti plus otpada sa akumulatora i jebu te svijetla.... Instalacije se hoce zapaliti od lose mase. Koju fobiju od toga imam. Na svim vozilima sam sva mjesta gdje se masa spaja pobrusio i pospricao sa kontakt sprejom......

 

Prijatelj koji radi u vojsci mi je rekao da im se tamić nedavno zapalio u sekundi radi lose instalacije, planula instalacija kada su ga htjeli upaliti..... meni nocna mora..

 

 

https://www.24sata.hr/news/prometni-strucnjak-vatrogasci-su-nasa-najbolja-hitna-sluzba-635859

 

https://www.24sata.hr/news/svaka-cast-vatrogasci-dojurili-u-sveti-rok-u-dvije-i-pol-minute-635728

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2019 20:47 (Fake_Alert).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zato je jako bitno imati PP aparat pri ruci, odnosno u vozilu, stroju.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U puntu sam imao jedan pp, swifta sam opremio sa dva pp-a, sve po 1Kg, nisam našao di kupit veće...mada mi nikada još nisu trebali, al ne smeta mi ih imat u autu...

Inaće za informaciju, u interšparu je neki poljski pp 120Kn
U Bauhausu je neki domaći kolko se sjećam, al nije pastor (zis (Zaštita i sigurnost) možda ne sjećam se) 80Kn i dobije se atest na info pultu, rok trajanja je jednu godinu, nakon toga je za službena vozila potrebno raditi ponovan atest ili kupnja novoga pp-a što ispadne jeftinije...

Uglavnom 80Kn nije neka lova, a može svakome spasiti auto ukoliko se sprijeći širenje vatre, jako je bitno na samom početku požara pravovaljano reagirati jer kad se vatra proširi, gotovo je...

BTW:
sad but true

 

EDIT:
@Fake_Alert staviš miša/štakora jednu večer pod auto, prek noći ti izgrize instalacije i sutra ujutro ga proglasiš svojim spasiocem, jer ti je spriječio moguće zapaljenje auta

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2019 18:52 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kada dolazi podrška prikaza ograničenja brzine na google maps, za sada ima samo prikaz svoje brzine. 

 hmmm mislim da to ima, ima i kamere, ali nažalost ne radi kako spada, ne najavi kao npr. Waze (iako je Waze kupljen od Googleta)...

 

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Garmin (Navigon) ima Cyclops (kamere), makar nisu sve upisane,

osobito mobilne.

 

Garmin koristi kartografiju od Here, tako da moguce da i Here ima nesto slicno.

 

Dok je Here bio na WM platformi, mislim da je imao upozoravanje za kamere.

 

Al ak se drzite +10km/h, nece nikom bit nikakav problem.

A ionako su stalno guzve, ne moze se voziti ni do ogranicenja, a kamoli preko.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sa 1kg neces nista ugasit...cak ni 2kg nije neka sreca, 3kg bi bilo idealno imati

14 godina
moderator
online
Auti - ultimativna tema

Ja preferiram sprej za gašenje. 

Puno je manji i lakši, a za gašenje požara u autu je vrlo učinkovit. 

 

Ove godine sam na autocesti "spasio" jedan Mercedes s tim sprejem, požar je taman zahvatio motorni prostor i nije trebao ni cijeli sprej da se ugasi.

Revolut pozivnica: https://www.revolut.com/referral/mario8da1
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...

Ja preferiram sprej za gašenje. 

Puno je manji i lakši, a za gašenje požara u autu je vrlo učinkovit. 

 

Ove godine sam na autocesti "spasio" jedan Mercedes s tim sprejem, požar je taman zahvatio motorni prostor i nije trebao ni cijeli sprej da se ugasi.

 Koji sprej?

Btw opisi situaciju kako je to izgledalo kada si mecku isao gasit bas me zanima

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
moderator
online
Re: Auti - ultimativna tema

Fire Delete sprej.

http://www.flamark.hr/hr/proizvodi/firedelete/

Samo ja sam imao veći od mislim 750 ml.

 

S obzirom da sam vatrogasac, nikakva nova situacija za mene, samo prvi put u stvarnim uvjerima da sam koristio sprej, a ne PP aparat.

 

Pošpricao kroz rešetku koliko se dalo, dignuo haubu par cm i opet špricao malo, pa dignuo do kraja i ugasio ostakak. Zapalilo se taman u dijelu između motornog prostora i kabine, neznam uzrok jer nisam baš previše obraćao pažnju na štetu.

Najbitnije je ne dignuti haubu naglo nego postepeno i u itsto vrijeme gasiti koliko se može.

Revolut pozivnica: https://www.revolut.com/referral/mario8da1
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je vjerojatno samo za manje pozare, tipa da se zapali kutija osiguraca. Da je neki jaci pozar kao kada se zapali servo ulje tesko da bi pomoglo. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...


Inaće za informaciju, u interšparu je neki poljski pp 120Kn
U Bauhausu je neki domaći kolko se sjećam, al nije pastor (zis (Zaštita i sigurnost) možda ne sjećam se) 80Kn i dobije se atest na info pultu, rok trajanja je jednu godinu, nakon toga je za službena vozila potrebno raditi ponovan atest ili kupnja novoga pp-a što ispadne jeftinije...

 U šparu se prodju OSEC aparati, pristojni za tu cijenu.  U Bauhausu imaš Pastor i talijanske Anaf aparate, ne možeš pogriješit koji god da uzmeš, P1-2-3.

Ja osobno imam jedan Pastor p2 verziju za auto ispred suvozačkog sjedala i jedan P3 u prtljažniku, u većini slučajeva će i ovaj od 2 kg biti dovoljan, ali profesionalna deformacija

 

A taj sprej ako je to Fire delete i nisam baš nešto oduševljen.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Svi ti sprejevi su na istom principu sa pjenom. Laki su za prenositi ali ne traju dugo.

Mali pozar da, veliki bas i ne, jer sa 15-30s pjene ne mozes puno.

 

https://www.feuerloescher-kaufen-test.de/feuerloeschspray-test/

 

Radije bi 2kg vatrogasnog aparata nego 350ml spreja.

14 godina
moderator
online
Auti - ultimativna tema

Ti sprejevi su upravo za manje požare, ako gori već pola auta naravno da neće pomoći jedan sprej.

 

Ja imam 3 u autu, kod svakog prednjeg sjedala jedan i jedan u bunkeru tako da je jedan uvijek dohvatljiv. PP aparat mi ne stane nigdje naprijed, a ne sviđa mi se ideja da mi je najbliže gdje stoji u bunkeru pa stoga sprej.

Revolut pozivnica: https://www.revolut.com/referral/mario8da1
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dado16 kaže...
ivanoile kaže...

A na visim brzinama uglavnom te plastiku lupaju dovoljno jako da se cuju, kad ides slabije se ne cuju toliko, ali iznad 100 vec se moze cut.

 Sad me to muci a ko za vraga pada kiša vani pa nist nemrem drkeljat....budem probao u leru stiskat da vidim da nije nest do motora, pa cu ga probat nekak mal dic vidit ispod ak nist morat cu kod mehanicara

 Nakon sto je stala kisa, zavukao sam se ispod auta, i visi mi neka plastika ispod mog sjedala i suvozaca...ocito je otpao šaraf na jednom dijelu i sad visi i pri vecim brzinama naravno da lupka od cestu....nist kod mehanicara da to vrati natrag :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad ste se već dohvatili vatre. Evo od subote malo akcije.

https://streamable.com/10i0i

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dado16 kaže...

 Nakon sto je stala kisa, zavukao sam se ispod auta, i visi mi neka plastika ispod mog sjedala i suvozaca...ocito je otpao šaraf na jednom dijelu i sad visi i pri vecim brzinama naravno da lupka od cestu....nist kod mehanicara da to vrati natrag :)

 Drago mi je da je "samo" to 

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ohaj, prosli tjedan mi je auto "malo teze" upalio, pod tim mislim da je zaverglao cak dva puta, do tad je otprve. Imam na upaljacu spojen FM transmiter i prije paljenja mi je pisalo 8,4V a kad sam ga uspio upalit je pisalo 14,4V. To je bilo u neki dan. Danas ga nit nisam uspio upalit, jedva nekaj zavergla, jednom dvaput skroz sporo i to je to. Goriva ima. 

 

Dal je akumulator i da odem samo kupit novi ili da zovem nekog mehanicara da pogleda prije? Ne mogu zbog poklopca vidjet koji je akumulator, vidi se samo da je Tokić.

 

Auto je Polo 1.4 16V 55kW 2001. Inace nikakvih problema.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvo provjeriti napon punjenja alternatora pa tek onda vidjeti sta treba raditi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 12:05 (ivanzu).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je i meni sinulo jer auto nisam palio četvrtak, petak je to malo zaštekao al kad sam ga išao oprat ostavio sam ga na akumulatoru sa klimom možda 10 minuta jer je mala bila u autu, malo smo se vozikali i onda ga nisam palio cijeli vikend do danas ujutro. E i na upaljacu imam uvijek struje jer i kad ugasim i zakljucam auto ostane mi svijetlit transmiter. A nis, idem prosetat do mehanicara, bar nije daleko.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

Ohaj, prosli tjedan mi je auto "malo teze" upalio, pod tim mislim da je zaverglao cak dva puta, do tad je otprve. Imam na upaljacu spojen FM transmiter i prije paljenja mi je pisalo 8,4V a kad sam ga uspio upalit je pisalo 14,4V. To je bilo u neki dan. Danas ga nit nisam uspio upalit, jedva nekaj zavergla, jednom dvaput skroz sporo i to je to. Goriva ima. 

 

Dal je akumulator i da odem samo kupit novi ili da zovem nekog mehanicara da pogleda prije? Ne mogu zbog poklopca vidjet koji je akumulator, vidi se samo da je Tokić.

 

Auto je Polo 1.4 16V 55kW 2001. Inace nikakvih problema.

 Ako je star akumulator, traži novi, obzirom da je kasnije pisalo 14.4v znači da je alternator proradio(mada bi bilo dobro provjerit i struju punjenja) , stoga ili je akumulator kraju ili imaš negdje kratki spoj pa sam sebe prazni.Također kad je ugašen ne bi bilo loše povadit sve osigurače i provjerit struju na svakome, možda nešto cuca bateriju kad je ugašen ili je kratki spoj.U svakom slučaju mislim da ti ne gine novi akumulator, samo treba provjerit je li do njega samo ili je nešto probilo 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Eto stigla pila napokon, išo sam po nju u petak u Čakovec, danas rješio sve na tehničkom dobio ZG table.

Sve kaj je trebalo sam platio 1360 kn, porez, tablice, prometnu na svoje ime i to je to.

Auto ima par sitnica al ništa strašno ipak je tu 8 god. jbg nemre se očekivat da nema niš, al usčuvan je dosta, prednji desni blatobran lagano oguljen, ubiti udaren, zadnji branik na desnoj strani i točkica na šajbi - okrhnuto.

U autu nikad nije pušeno, volan, mjenjač, sjedala sve je u redu, prvi vlasnik, 148 000 km.

Održavan je u ovlaštenom servisu, to sam si provjerio prije nego kaj sam išo gledat auto uopče, od 3 km pa sve do sad  lik mi je sve isprinto u AK Karlo - Sesvete

Nakon stare corse preporod....

Unutra ga treba dobro očistit, jel šajbe su prljave u pm...

I ljepi metalni zvuk običnog atmosferskog motora...ufff  osječam se ko da imam 18 opet.

 

 

 

Ne znam zašto mi je smeče slike okrenulo, al dobro, OKRENITE SI MONITOR  

 

 

stara+i+nova+pila stara+i+nova+pila
sonax+power+ sonax+power+
sjedala+su+brutalno+udobna sjedala+su+brutalno+udobna
Martin
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 20:22 (Marti).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Za sajbe ti je normalno - isparavanje plastike i koze, sva ta ulja i masnoce se lijepena sajbu.

 

Nisam pusac, ali i dok sam bio, nikad nisam pusio u vozilu, za stolom, ili u stanu.

To mi je jednostavno navika da kad se pusi, ili van na tarasu, ili u prostoriji

za pusenje. Samim time si smanjis kolicinu koju pusis, a i ne smrdi ti odjeca,

vozilo itd.

 

Evo, meni sajba na B-Maxu nakon 50.000km je bila masna,

prao sam je skoro pol sata, da skinem svu tu masnocu sto se

skupi od laka, plastike, koze itd.

 

A i mislim da su vlasnici mojih vozila uvijek bili zadovoljni.

1. Redovno odrzavano samo u ovlastenom servisu

2. Nije gazeno, trgano i utrkivano

3. Nije puseno, cugano, povracano itd, sve sto vole mladi

4. U gekepu uvijek plasticna kadica i jos banjica za stvari, tako da nikad nista nije iscurilo u autu.

A desilo mi se jednom da mi je boca vina detonirala na suncu. Srecom, u banjici, osjetio se miris vina sat-dva, nakon toga ko novo.

5. Sve ogrebotine sto sam ikad imao na vozilima su mi drugi zakacili, i sve sam dao sanirati pod osiguranjem, ili sitnice sam i sam ispolirao.

 

I zato takvo vozilo volim prodati natrag u auto-kucu, jer cak dobijem vise nego od privatnog kupca. U auto-kuci kazem "zelim 17.700€",

provjere sve i kazu "moze" ili "ne moze" (a uvijek moze, osobito kad uzimas novo vozilo od njih).

A privatno kazem zelim 18.000, pa kazem ajd spustit cu na 17.500, al ne, svi bi onda vozili na 13.000. Neda mi se ciganit. Nek cigane

sa auto-kucom, oni imaju para, i ja s njima ciganim.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

BANJICA   

 

Spomenuo si to dva puta, svaka čast imaš pivu od mene, pa to nisam čuo sto godina, baš si kralj. 

Znam šta je banjica, pokojna baka je tak govorila....

 

A kaj se šajbe tiče tj. stakla u pravu si skroz, al najgore je kad ih čistim doma na dvorištu i još ak je sunce, kaos, samo flekovi ostanu.

 

Sad sam se sjetio kad si več spomenuo cigarete, kupim si ja corsu prije 5 god. ja i kompič poslje posla, ponoč, malo cugali u mom autu, popili par piva pošto ja vani bilo zima, ja ga tek kupio i budala pušim i padne mi žar i skuri mi sic ( od vozača) poludio sam.

A rupa tolka da veča nemre bit, eto dan danas ju gledam i podsječa me na to.

Pušač sam al ne pušim u autu, miris se zavuče, sve puno pepela, ma užas....

Martin
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 21:14 (Marti).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sad kada vam dode onaj pravopisko. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Toliko sam star da koristim te zastarjelice (to bi Masha strucno objasnila),

a kako da drugacije nazovem? Nije korpa, nije kada, nije posuda. Banjica je.

https://www.inpos.eu/posoda-banjica-za-hladilnik-pvc-10l-inter

 

Evo slovenci jos koriste taj izraz.

 

Ja vise ne pusim, jednostavno sam prestar, em su mi sinusi katastrofa,

nos mi je suzen, tesko disem, jos kad pusim, onda se nekad skoro ugusim u snu.

Zato sam jednog dana imao cigaretu u ustima, izvadio iz cuba, pogledao ju i rekao "ma idi u pitchu mile matere",

bacio je, i od tad vise nisam zapalio.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni je cudno prvi vlasnik, a nova EU tablica.

Jedino ako ga je on uzeo od prvog vlasnika.

Jos zanimljivo, u oglasu pise da je auto 2012, a auto je 2011. godiste.

 

Vise mi se povraca od tih lazi na njuskalu, sve sami petljanci.

Kolega, nemoj nista zamjeriti ne zelim reci nista lose protiv auta.

Samo komentiram situaciju na trzistu.

Puno sretnih kilometara.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 22:31 (BORG).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pardon krivo sam napisao, da, on je uzeo auto od prvog vlasnika, koji ga je ostavio u salonu u mazdi i sebi uzeo novi auto, a čovjek od kojeg sam ga ja kupio je auto uzeo od njih AK Karlo, i korstio ga niti godinu dana.

To si u pravu svašta se prodaje po oglasima, a šta se tiče godina krivo je napisao da, auto je 2011 a ne 2012 kao što piše u oglasu, i ima 148 000 a ne 144 000, al skužio sam da to svi rade nažalost.

Ista stvar i kad sam corsu kupovo prije 5 god. lik napiso 2005, ja dođem vidjet auto gledam u prometnoj 2004 god, isto tako i za kilometre lik stavio 4 000 manje, reko svašta....to je valda neka caka ak se zagriješ za auto pregrmiš jednu godinu i koji km više, neznam.

Uglavnom sve sam si provjerio prije tako da bumo vidli kroz neko vrjeme kako če se auto ponašat, jbg ipak nije novo.

Martin
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 23:17 (Marti).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice